Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Výkřiky do tmy

22.6.2015 - Končí školní rok. Yay?

22. června 2015 v 21:40 | Cleo
Blíží se konec školního roku a přicházejí dlouhé (i když ne dost) prázdniny. Moje poslední prázdniny před maturitou, takže svým způsobem poslední prázdniny... navždy. A říkám si, kolik toho ještě musím stihnout. Protože na prázdniny jsem si toho plánovala tolik. Co všechno?

a) Přečíst maturitní četbu. Už bych vážně měla pohnout.
b) Přečíst alespoň 3 díly ze série Meč Pravdy. Abych navázala na léto... před 3 lety?... kdy jsem koukala na seriál Legend of the Seeker. A říkám si, že se do toho možná vážně pustím. Ale mírně si to odporuje s bodem číslo jedna. Jsem sice rychločtenář, ale zase ne takový. A pořád je tady ta moje reading challenge. (To mi připomíná! O víkendu jsem si koupila knížky Let It Snow od Greena a podobných v angličtině. Takže na Vánoce přečtu Vánoční knížku i knížku v jiném jazyce než mém rodném! 2 odškrtnutí najednou!)
c) Vyhrát alespoň jednu hru Call of Duty. Ale zatím mám tak trochu pocit, že je to nějak takhle:


Tenhle obrázek zbožňuju. A je tak pravdivý.
d) Dokoukat Revenge a Continuum. Po čtyřech letech konec s oběma těmito seriály. Jsem z toho trochu smutná (z Continuua, Revenge měla odejít do důchodu už dávno), ale na druhou stranu... možná je to dobře.
e) Chodit každé ráno běhat. Haha, to to dopadne.
f) Rozhodnout se, co se mnou bude v budoucnosti. Na to mám taky nejvyšší čas.
g) Užít si skvělé léto. O to lépe, když to bude s lidma, které zbožňuju.

Jaké máte vy plány na prázdniny?

15.4.2015 - Jak si mě oblíbil blog... nebo jak jsem si ho oblíbila já

15. dubna 2015 v 21:27 | Cleo
Mám tolik věcí, co vám musím říct! Ani nevím, kde začít. Ano, vím, od začátku, díky vnitřní hlase číslo patnáct. Ale kde je ten začátek? Moc přemýšlení. Tak prostě... někde začnu.

Jsem na titulní straně blogu! Já vím, mám radost jako malá holka, ale prostě si musím zpívat "juhí juhí". Kdo by čekal, že mě článek psaný mezi dvěma hrami v Call of Duty vystřelí tak vysoko. Pak že prý hraní počítačových her není zdravé. Takže díky! :)


Dočetla jsem poslední díl Bohů Olympu. Nemůžu uvěřit, že je to u konce a už si pravděpodobně nepřečtu další knížku, kde je Percy Jackson hlavním hrdinou. Moje jediné štěstí je, že tu sérii můžu číst pořád dokola.

Nemůžu se dočkat dalšího dílu Game of Thrones. Viděla jsem 4 díly páté série. Tolik scén, které mě prostě rozsekaly! "You know nothing, John Snow." - Melissandra Jsem si jistá, že tohle tam dali jenom proto, aby pobavili diváky!

Můj život je teď naprosto báječný. Samozřejmě, nikdy není všechno dokonalé. Ale i přesto jsem šťastná. Právě teď a právě tady.

Článek publikován abyste "věděli, že jsem ještě pořád naživu"

21. ledna 2015 v 17:20 | Cleo
Jsem pořád naživu! Omlouvám se, potřebovala jsem začít nějak optimisticky. :) Měla jsem volné odpoledne, tak jsem si řekla, že už se jednou konečně zbavím té hnědé, co vidíte tady všude okolo. ←↓↑→ Líbí se mi, mám ráda hnědou, ale čeho je moc, toho je příliš. Otevřela jsem si Photoshop plná nadějí, že prostě něco spatlám a život bude fajn jako vždycky. Ale jak existuje moje pravidelná spisovatelská krize, existuje i moje grafická krize, která trvá bez přestávky nějaký ten rok a půl. Dneska jsem ale konečně přemohla svojí lenost a řekla jsem, že NĚCO udělám. Cokoliv. A tak jsem tvořila, narážela na všelijaké překážky, poslouchala spoustu hudby a nakonec z toho vzešlo něco, co by možná mohl vidět i někdo jiný než já. Pak mě ale dostihla i ta spisovatelská krize a nebyla jsem schopná na ten layout nic napsat. (V náhledu si můžete přečíst text písničky Royals.) Takže teď odpočívá na mé ploše a čeká na den, kdy budu mít lepší náladu. Vy se mezitím můžete podívat na malinkatý výřez, abyste si udělali obrázek, jaká bláznivina na téhle stránce bude další roky. Nebo den. Nebo vůbec. Uvidíme, jak projde tenhle vzhled mým testem.


(Také mi došla jedna závažná věc. Když jsem začínala s grafikou, každý měl displej s rozlišením kolem 1240x1080. MAXIMÁLNĚ. Ale v době, kdy se začalo rozmáhat FullHD, i já mám FullHD, prostě nevím, co s tím. Ztratila jsem ten dokonalý odhad, kolik cm displeje je 500px. Takže než tohle ↑ tady uvidíte, musím otestovat spoustu věcí, neboť nechci, aby vám polovina záhlaví spolkla celý displej.)

Ale teď už vás přestanu otravovat něčím, čemu stejně nejspíš nerozumíte, žijte sladce a užívejte konec pololetí. :) A přemýšlejte nad otázkou Co nás definuje?, protože tím jsem dneska strávila hodiny.

#BigExpectations

14. prosince 2013 v 21:20 | Cleo
Jsem si jistá, že to naprosto znáte. Pocit, že se prostě nemůžete dočkat Nejsilněji jsem to zažila letos v létě, když jsem se strašně těšila na Percyho Jacksona a Moře nestvůr (hledejte v rubrice Filmový deník a Můj deník a připomeňte si tohle moje období). No a nyní? Nemůžu se dočkat filmových Hunger Games.

Kdo nečetl tu knihu, tak tenhle trailer asi moc neocení. Ale já, když přesně vím, co znamená ukázková scéna na začátku... no prostě se můžu podělat blahem. Ano, já vím, že je to moje obvyklé slovní spojení, když ona je to ale pravda.


Viděli/četli jste Hunger Games? Jaká je vaše oblíbená scéna? Co je lepší, film, nebo kniha?

#TVseries aneb co se děje v seriálovém světě

3. listopadu 2013 v 21:16 | Cleo
Asi mě znáte. Jsem naprostý seriálový freak a pokud nevyjde můj sen stát se spisovatelskou, jsem si jistá, že budu tvořit seriály :) Ale to je teď vedlejší. Na co letos koukám a jak se mi to líbí?

Revenge. V třetí sérii se vyměnil showrunner a mám pocit, že to seriálu rozhodně prospělo. Druhá série byla celkem úpadková, ale řeknu vám, teďka je to prostě fantastické.


Once Upon a Time. Wonderland mě celkem zklamal. Nelíbí se mi, jak je to všechno modré, ale hlavně, chybí mi Storybrooke. Já vím, že už by asi nebyl žádný nový příběh, ale když takhle je to moc... jiné. No nic, budu se s tím muset smířit.


The Tomorrow People. Druhá epizoda se mi nelíbila. Třetí mě ale naprosto pohltila. Tak parádní scénář, tak geniální zápletka, návrat do minulosti, hned jsem si Caru oblíbila! Doufám, že to bude už jenom lepší.


Arrow. Canary přinesla do Arrowa zcela nové napětí. A já se nemůžu dočkat, jak to bude pokračovat. Už se nemůžu dočkat velkého odhalení.


The Vampire Diaries. Stejně jako u The Tomorrow People, trojka byla nejlepší epizoda za několik posledních let. Opravdu jsem si ji užila a už se nemůžu dočkat, jak se dál vyvinou věci s Que-tojefuk a Silasem.


Reign. Nejlepší pilot na CW letošní sezóny. I když to nerada říkám, ano, je to tak. Tedy alespoň podle mého názoru. Intriky, láska, historie, úžasný princ, prostě já z toho nemůžu a těším se na každou další epizodu. Amen.


Atlantis. Seriál odehrávající se ve starověkém Řecku, nebo v něčem takovém. Kde mýty jsou skutečné a jenom Jason, týpek z moderního světa, ví přesně, co se stane v budoucnosti. Britský humor a britský přízvuk, dvojka, kterou budete milovat. Zatím mě ten seriál rozhodně nezklamal, i když se musíte prokousat podivnou druhou epizodou.


Co letos sledujete vy za seriály? Souhlasíte se mnou? Nebo ani trošku? Těšíte se na mé recenze na výše uvedené seriály? Podělte se o své názory!
+ Většina seriálů běžela už minulý rok. Nezapomeňte kouknout do mé rubriky seriálový deník! :)

Rekap TVD 4x22 - The Walking Dead

13. května 2013 v 20:30 | Cleo
A je to tady. Příští epizoda přijde finále The Vampire Diaries a pak je to tu zase... několikaměsíční pauza. Ale teď... moje rekapitulace předchozího dílu. Ráda bych vás upozornila, že článek obsahuje spoilery, takže pokud jste epizodu ještě neviděli (a chystáte se na její shlédnutí), přečtěte si tohle až potom. nejdůležitější spoilery jsem začernila.

1. Bonnie je mrtvá.
Na tohle jsem dlouho čekala. Štvalo mě, jak furt dělá nějaký ty svoje poděsný kouzlíčka, který nikdy nevyjdou, jak furt má ty fejsy... ale nakonec, když se to stalo, zase tak odvázaná z toho nejsem.

(Pro celou rekapitulaci klikněte na celý článek.)

Stále ta nejlepší bitva

23. dubna 2013 v 13:51 | Cleo
Dneska jsem viděla další díl The Voice. A musím uznat, že první duel byl stejně naprosto nejlepší. Amber Carrington vs. Sasha Allen to prostě všem natřely. A protože vy jste moje zlatíčka, musím se s vámi podělit o tuhle geniální písničku, i když většina z vás nepatří mezi The Voice fanoušky.


Tak co, která podle vás byla lepší? Amber nebo Sasha? Líbila se vám písnička? Nebo máte radši českou Superstar? Pište a podělte se se mnou o své názory!

Založila jsem si tumblr!

22. dubna 2013 v 19:33 | Cleo
Jestli jste na tumblru, rozhodně vás uvítám mezi svýma followerama! :D Sice jsem ještě moc nepřišla na to, jak se to všechno dělá, ale nějaké příspěvky tam už mám. Většinou vás navádí opět sem na blog, ale i tak :)

http://cleos-treasure.tumblr.com/

Budu ráda, když se ke mě přidáte. Samozřejmě, tento blog bude hrát první housle. Tumblr je pro mě jenom taková nová hračka ♥ :)

Tohle je, dámy a pánové, Adam Levine

9. dubna 2013 v 20:57 | Cleo
Jop. Tohle je Adam Levine, frontman Maroon 5 a taky jeden z důvodí mojí obsese co se týče The Voice. Četla jsem článek 9 důvodů proč být v depresi, že si nikdy nevezmete Adama Levina (čtěte zde). A našla jsem pár naprosto cool animek. Já vím, nejste na to zvědaví, ale jsem holka a mám blog, takže co ode mě můžete čekat že. Všimli jste si, jak se v poslední době rozjeli na netu animky? No jo. A já musím jít s dobou. Animky jsou z výše uvedeného článku. :)Máte rádi animky na netu? Nebo vám připadají lepší normální obrázky?

TOHLE si chci přečíst.

6. dubna 2013 v 19:26 | Cleo
Dneska jsem si koupila knihu Kruh od Sary B. Elfgrenový a Matse Strandberga. Zaujal mě obal a pak jsem otevřela knihu a vyděla tam ty znaky pro elementy, takže jsem si řekla, yay, tak tohle si musím koupit. Určitě bude stát za to to vyzkoušet.

A pak bych prosila o radu vás. Zaujala mě série od Horowitze, Síla Pětice. Ale nikde jsem moc nenašla dobrou recenzi, takže bych ocenila, pokud knihu znáte, abyste mi poradili, jestli stojí za čtení :)

x

Tak co, četli jste nějakou z těchto knih? Čtete vůbec? Kolik knih ročně přečtete? Napište mi, jsem děsně zvědavá!
 
 

Reklama

Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD