Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Stránka

Květinkové dny odkvetly. Ale odkaz žije dál!

23. srpna 2016 v 23:10 | Cleo
Je to už skoro rok, co jsem se tady s Vámi loučila, přála Vám pěkný život, přemýšlela o tom, jestli udělám kariéru jako autorka nekrologů a slibovala jsem Vám šepot ze záhrobí. Tady je ten šepot ze záhrobí.

CO JSEM DĚLALA POSLEDNÍ ROK

Poslední rok byl pro mě dost náročný. Odmaturovala jsem, snažila se dostat na vysokou školu a dostala jsem se (s radostí Vám můžu oznámit, že příští rok ze mě bude studentka Matematicko-fyzikální fakulty UK!) - a hlavně doopravdy začala psát knihu. Pořád jí píšu! Snad to vydrží.

Co mi ale tenhle poslední rok bezesporu chybělo, bylo psaní recenzí. Vždycky, když jsem dočetla nějakou knížku, měla jsem nutkání sdělit někomu, co si o ní myslím. Mí přátelé už otáčeli oči v sloup a já podvědomě sahala po notebooku a chtěla psát - ale pak mi došlo, že vlastně nemám kam. Vyzkoušela jsem všelijaké stránky, kde člověk může hodnotit knížky - CBDB.cz, databazeknih.cz a dokonce i všemi opěvované a milované goodreads.com. Ale psaní tam mě ani zdaleko nenaplňovalo takovým pocitem zadostiučinění, jako bylo psaní sem.


MŮJ NOVÝ NÁPAD A PROBLÉMY

Z toho se mi v hlavě zrodil nápad - proč bych teda nepokračovala dál, jenom psaním recenzí? Bylo mi jasné, že blog.cz už není nadále řešením - vážou se s ním ty nejlepší blogové vzpomínky a mé začátky, je to jednoduše moje srdeční záležitost - ale s reklamami se tady rozthl pytel. S nesmyslnými a hloupými reklamami. Myslím, že blogu.cz jsem už tímhle blogem něco vydělala. A nechci to dělat dál.

Samozřejmě vím, že mám vždycky velké plány a po nějaké době mě to přestane bavit - vážně nemůžu uvěřit, že tenhle blog běžel přes tři roky - proto jsem si pouze zaregistrovala doménu, kterou chci v budoucnosti mít - a dočasně si založila stránku na wordpressu. Reklamy tam mohou být také, ale nejsou rozhodně TAKHLE masivní. Když mi přes obrazovku vyskočí dvě obrovské reklamy, jedna nabízející plastickou operaci a druhá nějaký elektrospotřebič - tak si říkám NE, tohle opravdu na můj web nepatří. TOHLE OPRAVDU MŮJ LAYOUT KAZIT NEBUDE. Jsou prostě věci, na které je holka citlivá.

Takže to bylo buď opustit blog, nebo všem lidem, co sem chodí, nainstalovat AdBlock. Co je jednoduší, hm?


MÉ NOVÉ POČÁTKY

Tak jsem začala a založila si nový web: tohleanotohlene.wordpress.com. Udělala jsem nový systém hodnocení knížek a všeho ostatního. Začala jsem přidávat jak nové příspěvky s mým hodnocením a krátkým komentářem, tak jsem začala překopírovávat staré recenze. Všechny, co jsou tady, budu postupně přendavat tam. Zatím jsou to jenom knížky, ale plánuju přidat i filmy a seriály.


RUBRIKY NA TOMTO BLOGU

Dlouho jsem uvažovala, co s ostatními rubrikami. Hudební deník byl jenom způsob, jak si ukládat dobré písničky někam, kde je neztratím. Kulinářský deník mi přinesl asi nejvíce slávy, konkrétně díky mému receptu na wafle, o což jsem vůbec nestála a nechtěla jsem, aby tam moje kariéra směřovala. I když miluji vaření a pečení, raději to doopravdy dělám, než že o tom píšu. Každopádně, ten recept na wafle je opravdu dokonalý, takže jen doporučuji! :D

S cestovatelským deníkem jsem ani nezačala. Ale plánovala jsem to! Opravdu! Co se mi honí hlavou a filozofický koutek jsou dvě rubriky, které jsem sama těžko rozeznávala. Jsou to mé krásné úvahy a proslovy a hanopisy. Moje tipy mě nikdy nějak nebavily, asi nejsem prostě odborník a doopravdy radit je těžší, než o tom jenom psát články a tvářit se, že radíte. (Ano, narážím na tebe, Bravo! Girl.) Články byly skvělé. Ale taky jsem jich moc nenapsala. Žebříčky... bývaly osobní. Pak už jenom taková náhražka. Dopisy... haha. Všichni víme, že oběžník existoval jenom kvůli tomu, abych mohla být na titulní stránce blog.cz a získala více čtenářů. Rychlosonda je skvělá věc a určitě s něčím takovým budu pokračovat. Smetiště... jako by na světě nebylo dost odpadu... :) Portfolio už taky je věc minulosti - moje nadšení pro grafiku a grafické blogy je pryč. Deník bylo místo, kde jsem se mohla svěřit se vším... ale poté, co už nebyl tak úplně jen pro mě, nebylo to ono. Když jsem našla někoho, komu jsem řekla o tomto blogu, nemohla jsem tam dál otevřeně psát o svých problémech. Protože jsem tím pádem našla někoho, komu o nich můžu říkat. (I když každý potřebuje nějaké tajemství, nebo ne? ;)

Všechny tyto rubriky kromě rychlosondy (o osudu té jsem se ještě nerozhodla) budou nadále zde k prohlížení, ale já do nich již přispívat nebudu.

UŽ OPRAVDU NAPOSLEDY?

Vzhledem k tomu, že budu pokračovat s psaním jinde, tohle je nejspíš poslední příspěvek na blogu. Ale víte co se říká. Nikdy neříkej nikdy.

Zbožňuju vás!
Piště mi, však víte, že Vám vždycky odpovím! :)

Cleo bude nyní C.

Layouty, které tady měly být, ale nikdy nespatřily světlo světa

23. srpna 2015 v 11:00 | Cleo
Za svoji blogovou kariéru jsem vytvořila bezpočet layoutů. Ale na tento blog jich zase tolik nebylo. Chci říct... nebylo moc těch, které jste viděli. Jednou za čas jsem nějaký vytvořila, ale už jsem nenašla tu sílu ho někde publikovat. V tomto článku vám tedy přináším malý přehled layoutů, které prozatím nespatřily světlo světa... chci říct blogu.

Jako první bych vám ráda představila layout s názvem Royal. Malý náhled jsem vám už tehdy dala sem. Tehdy jsem ještě plánovala, že dodělám verzi k nastavení (ukázal se být problém s mým ručně dělaným patternem), ale potom jsem měla depresivní období a nějak na něj zapomněla.


Můžete se podívat i na mnohem větší náhled (v životní velikosti) tady.

Jako další, místo tohoto zapomenutého, jsem vytvořila šablonu layoutů, které jsem plánovala střídat - pojmenovala jsem ho jednoduše Template a vy si možná pamatujete na tyto tři vzhledy. Úplně na začátku to začalo šedivým. Až později mě napadlo, že můžu barevné variace střídat podle nálady a nebude to vůbec složité přenastavit.

Layout n.16

15. srpna 2015 v 11:35 | Cleo
Jednoho dne jsem sedla ke stolu, vzala papír a nakreslila úžasný návrh na layout. Pak se ho snažila zpracovat. A nakonec, po šesti hodinách, byl z návrhu úplně jiný návrh, který se mnohem víc podobal tomu, který můžete vidět zde aplikovaný. Takže, dámy a pánové, po ne tak dlouhé době konečně... nový layout.


Upřímně, vůbec jsem nečekala, že bude vypadat takhle. To jsou taková ta malá překvapení vašeho života. Ale snad... to není tak hrozný. A jistě můžete vidět návaznost na tento lay. Protože jak jistě víte, miluji "dřevěný" vzhled. A hnědou. Takže pro mě je to jasná volba.

Nemusím snad ani říkat, že malinko se pozmění 18. září 2015. Pořád Vás napínám, a ano, nepřestanu.

Každopádně, protože jsem ho nenastavovala na svém normálním notebooku, je možné, že jsem přehlédla spoustu chyb. Něco nesedí, něco je někde navíc, něco se nezobrazuje. Budu ráda, když mi budete hlásit každou chybu, abych ji mohla co nejdříve napravit.

Layout n.15

16. dubna 2015 v 18:42 | Cleo
Minulý layout tady nakonec zůstal déle, než jsem předpokládala. O mnoho déle. Mezitím jsem vzhledů udělala spoustu, ale nikdy jsem nebyla schopná to dotáhnout až do konce. Tak se stalo až dnes, kdy jsem vytvořila šablonu, kterou můžu barvit podle nálady. Teď je jaro, takže jsem zvolila pastelové odstíny. ("Bude zelený." - "Bože. Ještě řekni, že jsi k tomu přidala růžovou." - "Přesně to jsem udělala.") V létě bude nejspíš modrý atd. Každopádně, mně se celkem líbí, tak doufám, že Vám taky. Alespoň trochu. :)


Typ tvorby: layout
Autor:
Na co jsem při výrobě myslela: Na jídlo. Správná odpověď je vždycky jídlo.
Spokojenost: 95%
Bonusy: popisky menu, který mi daly fakt zabrat
Poznámka: Tentokrát bez latinských citátů. Velký pokrok.

Update #01 (19.4.2015) - Všimla jsem si, že na ne-FullHD displeji se nápis zobrazuje špatně. Takže jsem změnila zarovnání stránky zleva na střed a teď by to mělo být lepší. :)
Update #02 (2.7.2015) - Změna na modrou.

Layout n.14

29. října 2013 v 11:45 | Cleo
Takže, už opět uběhla nějaká doba a přišel čas na změnu layoutu. Protože v poslední době jsem mírně ujetá na fansite layouty, rozhodla jsem se udělat něco, co tomu odpovídá. A protože víte, že zbožňuju dřevo, tak vzniklo tohle.


Typ tvorby: layout
Autor:
Na co jsem při výrobě myslela: Na dřevo a fansite layouty.
Spokojenost: 90%
Bonusy: popisky menu
Poznámka: Pokračuji v latinských citátech, tentokrát jsem do záhlaví hodila i vysvětlení. A novinka! Odkazy na sociální sítě v záhlaví!

Tak co, líbí se vám alespoň trochu? Ale nebojte, za chvíli ho zase nějaký vystřídá :D

Layout n.13

1. září 2013 v 19:05 | Cleo
Tááákže. Doteď jsme tady měli layout Never ending summer, jenom tak, abych si připomněla začátky blogu. Ale teď už je podzim a zítra začíná ta věc, o které se nemluví, rozhodla jsem s vytvořit nový layout :) Vím, není nic moc, ale nějakou dobu tu snad bude. (Stejný kec jako vždy.)


Typ tvorby: layout
Autor:
Na co jsem při výrobě myslela: Jak moc miluju hnědou. A antiku.
Spokojenost: 99%
Bonusy: popisky menu
Poznámka: Nahoře v záhlaví je latinsky napsáno: Všechno, co je napsáno latinsky, zní zajímavě. Vtipné, pokud chcete znít můj názor :)

Blog slaví 3. NAROZENINY!

8. srpna 2013 v 19:23 | Cleo
Přesně v době, kdy se na blogu objevil tento článek, jsou to přesně tři roky od jeho založení. Přichystala jsem si pro vás článek plný zajímavostí o mě, blogu a něco z blogové historie.

• Blog jsem založila 8.8.2010, v 19:23 jsem publikovala první oficiální úvodní článek.
• V roce 2010 jsem psala jsem v srpnu a září. Pak jsem se k blogu vrátila až v červnu 2011. Od té doby píšu na blog pravidelně.
• Můj první blog byl typický blog o všem. Následně jsem jeden čas měla blog o grafice a spoustu dalších, na ty si ale skoro už nepamatuju. Další můj blog byl fansite o H2O, stačí přidat vodu (ano, nesmějte se). Byl to také první blog, na němž jsem použila přezdívku Cleo. Nyní vlastním jen tento blog a fansite o The Tomorrow People.
• První recenzi jsem napsala 16.6.2011 a byla o Percy Jacksonovi: Zloděj blesku. Mezitím byla ale mnou minulý rok přepsána.
• Nejvíce článků jsem napsala v roce 2012. Bylo jich 148. I když mám pocit, že letošek to se svými (prozatím) 116 články překoná. Nejplodnější měsíc byl červenec 2011 s 29 články.
• Mám rozepsaných více než 50 článků. Většinou jsou hotové, ale na něco čekají (na napsání recenzí na předchozí díly, série ard.).
• K založení tohoto blogu jsem neměla žádnou inspiraci. Rubriky jsem si vymyslela úplně sama, což bylo poprvé.
• První komentář na blogu napsala Pal. Bylo to k článku o upíří horečce.
• Za celou dobu jsem s blogem nechěla ani jednou praštit. Neměla jsem prozatím důvod.
• Ze začátku byl blog prostě deníček. Moje úvahy, rozmluvy a komentáře. Postupem času se rozrostl o recenze a další rubriky. Ten bych ráda navrátila trochu té původní "čistoty". Více mých deníčků a rozvah. Méně fansite layoutů, více těch roztomilých, deníčkových.
• Moje přezdívka Cleo je zkrácenina "Cleopatra". Nevím, proč jsem si vybrala zrovna tu, prostě jsem ji jednoho dne měla a nemusela jsem o tom přemýšlet. Na wikipedii jsem si našla, že to jméno v překladu znamená pýchu a slávu. Když o tom tak uvažuji, možná bych si měla změnit jméno :D

Všechno nejlepší, flower-days. Ale musíš to uznat, ne? Jsme skvělí blogoví parťáci.

Máme tady jeden návrat do minulosti!

4. srpna 2013 v 1:19 | Cleo
Říká se, že čas se nemůže vrátit. Áááááá - dovolte, abych se zasmál, hloupý pane! Chvilku přemýšlíte, usrkenete si kávy. Ano, čas nejde vrátit, jako tak ne, ale můžeme se do minulostu přenést skrz některé věci, co už známe. Před několika měsíci jsem na blogu měla podruhé layout Ancient Rome. A nyní se vracím ke svému úplně prvnímu layoutu - Never Ending Summer.

Nechci se vracet do minulosti, ale chci si připomenouy doby, kdy tenhle blog byl tak prostý, bez rubrik a také je to pro flower-days jakýsi dárek k narozeninám. Ano, přesně. Blogu brzo budou tři roky. Tři roky online s Cleo (pro ty z vás, co to nevíte - to znamená se mnou) a pro ten den si připravuji zvláštní článek. Doufám, že se těšíte! :)

Během nastavování jsem poslouchala soundtrack k Narnii. Neptejte se mě, jak jsem k tomu sakra přišla, to video si mě našlo samo. Neboli youtube mi ho dohodilo. Hodnej peskej. Teda, youtube. Jasně.


Layout n.12 - Lodní deník

1. července 2013 v 19:41 | Cleo
Takže, asi jste si všimli, že jsem dneska vytvořila nový layout. Strávila jsem s tím skoro celý den, minimálně 6 hodin no a hovňo. Za tu dobu jsem ho mnohokrát změnila, protože se mi nikdy nelíbil a teď je tady v takovéhle formě. Nejsem nějak přešťastná, taže nečekejte, že tady vydrží dlouho.


Druhá verze je podle mě o něco horší, ale nejsou tam žádné (nebo neměly by být) chyby v natavení.

Layout n.11 - Ancient Rome, opět

16. března 2013 v 19:57 | Cleo
Postupně se stává, když jste na viděli už tolik layoutů, že se vám už žádný nelíbí. Já vím, moji věrní čtenáři si tento layout určitě už pamatují, už jsem ho tady totiž jednou měla, asi před rokem. Normálně si vyrábím vlastní designy, ale tenhle mě zaujal natolik, že jsem prostě musela požádat K (layfor.blog.cz), jestli bych ho mohla mít. A teď ho tady mám znovu. A bude tu do tý doby, dokud zase nevyrobím nějaký, který se mi bude líbit.


Všechno důležité jsem snad už uvedla nahoře. Doufám, že jste z tohoto refreshu nadšeni stejně jako já! :)
 
 

Reklama

Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD