Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Seriály

Čarodějky (Charmed) / 5. série

12. listopadu 2011 v 17:47 | Cleo
Originální název: Charmed
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, fantasy, horor, komedie
Rok: 2002-2003
Země: USA
Hrají: Alyssa Milano, Rose McGowan, Holly Marie Combs, Julian McMahon, Dorian Gregory, Brian Krause (zobrazit všechny herce)
Série: 5
Počet epizod: 23

I když jsem si řekla, že si po čtvrté sérii dám oddechovou pauzu, moc dlouho mi to nevydrželo. Týden byl pryč a já jsem koukala na sérii s číslem 5. Ne s příliš dobrým začátkem, ale skutečně s excelentním koncem.

Phoebe je stále nešťastná - Cole je stále naživu, ale ona ví, že nemohou být spolu, jelikož je to démon. Stane se z ní kvůli tomu i mořská panna - ale Cole pomůže. I když je v srdci dobrý, jeho zlá půlka je větší. A tak přes několikanásobné pokusy získat Phoebe zpět získá dvě věci - nesmrtelnost a smrt.

Čarodějky (Charmed) / 4. série

26. října 2011 v 21:35 | Cleo
Originální název: Charmed
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, fantasy, horor, komedie
Rok: 2001-2002
Země: USA
Hrají: Alyssa Milano, Holly Marie Combs, Rose McGowan, Julian McMahon, Dorian Gregory, Brian Krause (zobrazit všechny herce)
Série: 4
Počet epizod: 22

I když jsem věděla, že nemůžu už očekávat takovou kvalitu jako od třetí série - rozhodla jsem se to risknout a shlédnou i celou sérii čtvrtou. Tou dobou jsem se už pomalu stávala na seriálu závislá... :)

Po záhadné smrti Prue na konci 3. série je zlomena moc tří - a tím i padla hrozba pro Zdroj všeho zla - nejmocnějšího vládce všech démonů. To ale ještě nikdo netuší, že je i čtvrtá sestra... Paige Matthewsová, dcera Patty Halliwellové a jejího světlonoše - Sama.

Paige se dostaví na Pruin pohřeb - a Phoebe má vidění, že ji chce zabít démon Shawx, ten stejný démon, co zabil Prue, nejlepší zabiják samotného Zdroje. Phoebe a její přítel Cole, poloviční démon, se rozhodnou dívku zachránit a pomstít se Shawxovi. Paige je vyděšená a sestrám nevěří.

Když se později dozvídá, že má kouzelné schopnosti, dostane s tím i možnost výběru - zda-li bude stát na straně dobra nebo na straně zla. A Zdroj, převtělený do jejího přítele, se jí snaží přesvědčit, aby si vybral stranu zla - ale neuspěje a kruh čarodějek je znovu obnoven. Ale ony ví, že Zdroj se jen tak nevzdá a že touží po jejich smrti.

Sestry trénují a připravují se na boj se Zdrojem, ale zároveň se také poznávají a zvykají si na nové role v rodině. Piper si zvyká na post nejstarší sestry, která musí být zodpovědná a vždy mít řešení. Phoebe se učí hledat rovnováhu mezi oběma sestrami a Paige si užívá nezávislosti nejmladší sestry.

Postupem času se na sestry hrnou starosti - Cola dohání jeho černá minulost a Phoebe trpí. Paige se učí být zodpovědná, což pro ni není vůbec jednoduché a Piper se neustále snaží vyrovnat se ztrátou Prue. Ale budou tedy všichni dostatečně připravení až se přijde Zdroj pomstít?

Čarodějky (Charmed) / 3. série

25. října 2011 v 22:09 | Cleo
Originální název: Charmed
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, fantasy, horor, komedie
Rok: 2000-2001
Země: USA
Hrají: Alyssa Milano, Shannen Doherty, Holly Marie Combs, Julian McMahon, Dorian Gregory, Brian Krause (zobrazit všechny herce)
Série: 3
Počet epizod: 22

Na třetí sérii jsem se začala koukat s menší nelibostí. Věděla jsem, že ve třetí série bude nová postava - Cole Turner. A to se mi nelíbilo. Jelikož jsme se o tom bavili ve škole, věděla jsem, že Cole bude zrádce. A tak jsem ho nenáviděla. Ale postupem času... jsem si ho velmi oblíbila.

Piper a Leo si konečně vyznali lásku - a rozhodli se, že se vezmou. Ale je to zakázané. Čarodějka a světlonoš nemohou být spolu. Rozhodnou se překonat nástrahy vnějšího světa a zkusit to. Prue je stále rozhozená, co se týče jejího milostného života. A tím více se ujímá povinností, závazků, až to jednou všechno přeroste.

Phoebe se seznámí s Colem Turnerem - špičkovým advokátem, který se je snažil chránit při soudu s démonem. Ale on ve skutečnosti není takový andílek, jak by se na první pohled mohlo zdát. Dozvídáme se, že je to démon - tedy, poloviční. Je poslán Triádou, aby zničil sestry. A on se rozhodne na to jít lstivě - přes románek s nejmladší sestrou Phoebe.

Čarodějky (Charmed) / 2. série

23. října 2011 v 17:53 | Cleo
Originální název: Charmed
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, fantasy, horor, komedie
Rok: 1999-2000
Země: USA
Hrají: Shannen Doherty, Holly Marie Combs, Alyssa Milano, Dorian Gregory, Brian Krause (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 22

Poté, co v první sérii zemřela moje první postava, jsem na tento seriál zanevřela. Byla jsem smutná, že Andyho už více v tomto seriálu neuvidím a i při sledování prvních několik epizod jsem měla dojem, že seriál ztratil kouzlo. Opravdu ho neztratil - jen se mírně změnilo.

Sestry Halliwellovy jsou čarodějky. Ale není toho takhle málo. Jejich práce je ničit démony a jiná stvoření zla, které ohrožují dobro na tomto světě. A ještě k tomu se musí starat o sebe, svůj život a jejich vztahy. Což pro tři sestry bydlící ve starém domě v San Franciscu nemusí být snadné.

Prue má od smrti Andyho komplexy co se týče magie. Chce jí přestat používat, protože ubližuje. Najde si sice nového přítele, Jacka, ale život už pro ní není to, co býval. Ani nová schopnost, astrální projekce, k tomu přáli nepomůže. Piper se setkává s novým sousedem Danem a začíná s ním mít trvalý a vážný vztah. Ale pak se vrátí Leo... A do třetice: Phoebe se rozhodne si dostudovat vysokou školu.

H2o, stačí přidat vodu (H2o just add water) / 3. série

22. října 2011 v 19:51 | Cleo
Originální název: H2o Just Add Water
Režie: Jeffrey Walker (epizody 1-13), Colin Budds (epizody 14-26)
Scénář: uvedeno v přehledech epizod (více na Wikipedii)
Žánr: rodinný, fantasy, drama, komedie
Rok: 2009-2010
Země: Austrálie
Hrají: Phoebe Tonkin, Cariba Heine, Indiana Evans... (zobrazit všechny herce)
Série: 3
Počet epizod: 26

Poté, co jsem zoufale dokoukala 1. a 2. sérii H2o v roce 2010, během května ačervna jsem se pustila do série třetí. Dlouho jsem si myslela, že tato série bude ještě dlouhou dobu v nedohlednu, ale nebylo to tak - a tak jsem se pustila do sledování. Pamatuju si na dobu, kdy jsem se na to dívala... Každý večer doma nahoře na vestavbě na sluchátkách... a hrozně jsem se těšila na to, až (možná) další den objevím na internetu další díl... Byla jsem přímo nedočkavá :) Dnes, asi po roce, jsem opět shlédla celý seriál znovu a přináším recenzi.

Cleo a Rikki mají neobvyklé tajemství. Stačí kapka vody a promění se v mořské panny. Poté, co jejich nejlepší kamarádka Emma dostala nabídku na cestování po světě, jsou na toto tajemství jen ony dvě a Cliin přítel Lewis, který nedopatřením toto tajemství odhalil, a Zane, přítel Rikki, který jim už také párkrát zachránil ploutve. Jejich trojku doplňuje nová mořská panna, Bella, která se jí stala, když bydlela s rodiči v Irsku.

Plastická chirurgie s.r.o. (Nip/Tuck) / 1. série

22. října 2011 v 19:43 | Cleo
Originální název: Nip/Tuck
Režie a scénář: v seznamu epizod zde
Žánr: drama, komedie
Rok: 2003
Země: USA
Hrají: Dylan Walsh, Julian McMahon (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 13

Cole Turner. To byla moje oblíbená postava v seriálu Čarodějky. Poté, co jsem se dozvěděla, že v páté sérii zemře začne žít v limbu, jsem se zhrozila. Ne, že by se mi Julian McMahon nějak extra líbil, ale jeho postava doktora Christiana Troye mi pomohla zapomenout...

Doktor McNamara a Troy spolu mají kliniku, ve které provádějí plastické operace. Docela slušně je to živí, ale přeci jsou to jen lidé a ti mají nějaké problémy. Sean McNamara má manželku, kterou naše vše miluje, ale přesto má pocit, že manželství pomalu krachuje. Jeho žena Julie je zoufalá. Touží po vlastní kariéře doktorky - ale to by si nejdříve musela dodělat medicínu. Ale kdo se postará o děti?

Na druhou stranu Christian Troy žije promiskuitně a slovo monogamie mu nic neříká. Rád spí každou noc s jinou a užívá si života starého mládence. Jakmile se s milou vyspí, přemluví ji, aby se u něj nechala "vylepšit". A tak má nejen zábavu, ale i peníze ze své práce. Ale nic není tak růžové. Jednou potká Kimberly, a ta mu pořádně zavaří. Ničí mu auta, vydírá ho... a nakonec ho nechá dva dny přivázaného k posteli.

Ale to není nic proti tomu, co zažije s další slečnou - on jí totiž zbouchne. A tak se rozhodne s ní založit rodinu. Ale život má přirozenou rovnováhu, a tak jeho parťák se naopak se svojí ženou rozvádí kvůli nevěře k Megan O'Harové. A všichni vědí, že Christian má slabost pro jeho stále ještě ženu Julii... A jaké to bude, když se na jejich klinice ještě odehraje vražda?

H2o, stačí přidat vodu (H2o, just add water) / 2. série

31. července 2011 v 11:02 | Cleo
Originální název: H2o Just Add Water
Režie: Jeffrey Walker (epizody 1-13), Colin Budds (epizody 14-26)
Scénář: uvedeno v přehledech epizod (více na Wikipedii)
Žánr: rodinný, fantasy, drama, komedie
Rok: 2007-2008
Země: Austrálie
Hrají: Phoebe Tonkin, Cariba Heine, Claire Holt... (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 26

Poté, co jsem doukoukala sérii první, jsem se logicky musela podívat i na sérii druhou a doufala jsem, že bude ještě lepší než ta předchozí. Nemůžu takhle posoudit, která je lepší, protože každá má něco jiného... Ale rozhodně mě druhá série nezklamala, ba neopak - miluju ji. Přečtěte si, jaký přesně mám na ní názor.

Jak už víme, Emma, Cleo a Rikki mají tajemství: stačí, aby se dotkly vody a promění se v mořské panny. Každý úplněk je nějak podivně ovlivní - ale jakmile měsíc zapadne, vše je jako dřív. Ale tentokrát ne. Úplněk s velkou silou mimořádným rozložením planet jim přidal nové síly - moc nad počasím.

Jejich kamarád Lewis, který tajemství zná, se jim snažil pomoct, ale bohužel skončil jen potlučený a vystrašený, jelikož holky pod vlivem měsíce s ním pěkně zametly. Jeho čerstvý vztah s Cleo se zhoršuje a ona neví, jestli chce ve vztahu pokračovat - jako "silová zrůda". Ani jedna z dívek nedokáže dobře své síly ovládat - vždy se jim vymknou z ruky.

Čarodějky (Charmed) / 1. série

24. července 2011 v 20:37 | Cleo
Originální název: Charmed
Režie a scénář: uvedeno v přehledech epizod (celý článek)
Žánr: drama, fantasy, horor, komedie
Rok:1998-1999
Země: USA
Hrají: Shannen Doherty, Holly Marie Combs, Alyssa Milano, T.W.King, Dorian Gregory, Brian Krause (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 22

Když jsem byla malá, koukala jsem se na tenhle seriál. Moc se mi líbily hlavně ty kouzla, efekty, boj dobra se zlem, kde dobro většinou vítězí. Emotivní scény mi nic moc neříkaly. Ale teď, po asi 5 letech, se opět k tomuto seriálu vracím a sleduji první sérii. Příjemně mě překvapila.

Piper a Prue Halliwellovi jsou 2 sestry, které žijí poklidným životem v San Franciscu. Všechno je v pořádku - mají práci, jsou šťastné, nemají žádné závažné problémy. Pak se ale náhle do města vrací jejich třetí sestra Phoebe, podle Prue ta, která může za její zkolabovaný vztah. I přes počáteční rozpory se spolu opět usmíří a Phoebe najde na půdě Knihu stínů, kde obnoví jejich čarodějné síly. Ze začátku to bere jen jako zábavu, ale později sestry zjišťují, že mají každá jednu kouzelnou schopnost - a musejí chránit nevinné před následky zla.

Seriál má jistě zajímavý nápad. Každá ze sester má kouzelnou sílu - a mě magie prostě fascinuje. (Ale koho s mým IQ ne, že? :D) Nápad udělat Wicca čarodějky v moderním světě - brilantní. Některé epizody jsou opravdu skvělé, jiné mi přijdou dost hloupé. Vzhledem k tomu, že jsou tak různorodé, to shrnu jen obecně. První série je klasika - skvělé herecké výkony, i když občas je to trošku zbytečné. Nic moc do života nedá, ale rozhodně zabaví a změní klidný večer na večer plný adrenalinu a romantiky.

H2o, stačí přidat vodu (H2o, just add water) / 1. série

23. července 2011 v 16:46 | Cleo
Originální název: H2o Just Add Water
Režie: Jeffrey Walker (epizody 1-13), Colin Budds (epizody 14-26)
Scénář: uvedeno v přehledech epizod (více na Wikipedii)
Žánr: rodinný, fantasy, drama, komedie
Rok: 2006
Země: Austrálie
Hrají: Phoebe Tonkin, Cariba Heine, Claire Holt... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 26

Na tehle seriál jsem narazila asi před dvěma nebo třemi roky - četla jsem o něm článek v časopise. Jak se všem líbí a že je čtenáři žádali o další informace... Přečetla jsem si, o čem to je, a o rok později si pár dílů stáhla. Seriál nezklamal - nyní patří mezi mé nejoblíbenější.

Emma a Cleo jsou nejlepší kamarádky a co se týče záležitosti s vodou naprosto odlišné. Emma vyhrává jednu cenu za druhou z vodního póla, ale Cleo vůbec neumí plavat. Když při žertu školního frajírka Zana skončí na rozbitém člunu uprostřed přístavu, přiběhne jí na pomoc dívka jménem Rikki. Podaří se jí člun zprovoznit a vyráží s Cleo na okružní plavbu. Po cestě se k nim přidá i Emma.

Rikki dostane báječný nápad jet na moře, ale bohužel jim dojde palivo - a tak musí pádlovat na záhadný ostrov Mako a doufat, že tam bude telefonní signál. Postupují výše a výše k sopce, až Cleo usklouzne a spadne dírou do tmavé kráterové jeskyně, uvnitř s jezírkem. Holky jsou za ní, ale zjišťují, že se jen tak nedostanou ven. Jediná cesta pryč z kráteru sopky je plavat - podvodním tunelem.
 
 

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD