Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Seriály

Smallville / 6.série

20. února 2012 v 13:10 | Cleo
Originální název: Smallville
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, drama
Rok: 2006-2007
Země: USA
Hrají: Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Erica Durance, Allison Mack, Justin Hartley, Aaron Ashmore (zobrazit všechny herce)
Série: 6
Počet epizod: 22

Šestá série. A je to tady zase. Já prostě když se na něco začnu koukat, nemůžu jen tak přestat, i kdybych chtěla. Což mě ničí, protože mi to strašně bere čas a... No. Celý tenhle víkend jsem strávila tím, že jsem koukala na šestou sérii. Dokoukáno.

Zod je poražen, ale Lexoci je to stále všechno divné. Neví, jak získal ty divné schopnosti a proč si nic nepamatuje. Snaží se tomu přijít na kloub, ale stále nic nenachází. Až pak jednou, konečně, objeví něco, co mu pomůže sestavit neuvěřitelnou armádu...

Clark po úniku ze Zóny přízraků neměl moc štěstí - brána se nezavřela, takže všude po světě se teďka pohybují nebezpeční zločinci a podivné přízraky, které vás krásně mohou připravit o veškerý rozum. Clark se rozhodne, že se musí plně soustředit na přemožení těchto... stvoření.

Chloe je Lexovou laboratoří zkoumaná jako meteoritický mutant. Ona ale nemá nejmenší tušení o tom, že nějaké úžasné schopnosti má, protože na žádné prozatím nepřišla. Ale rozhodně se snaží přijít na to, co Lex provádí za nebezpečný projekt a proč sakra chtěl využít její mámu.

Smallville / 5.série

1. února 2012 v 18:25 | Cleo
Originální název: Smallville
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, drama
Rok: 2005-2006
Země: USA
Hrají: Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Erica Durance, Allison Mack (zobrazit všechny herce)
Série: 5
Počet epizod: 22

Pátou série jsem shlédla poměrně ve spěchu, řekla bych. Stačil mi na to jenom jeden týden a jela jsem rychlostí několik epizod za den. Ke konci jsem to už brala fakt hopem. Tahle série má jedno super plus - už patří do nové éry Smallvillu. Nebudu vám přesně vysvětlovat, co to znamená. Podívejte se a zjistíte to sami.

Čtvrtá série končí meteoritickým dešťem, který má za cíl opět Smallville. Clark spojil dohromady krystaly vědění a vytvořil tak pevnost Osamění. Lana uviděla podivnou vesmírnou loď, jak spadla na pole a vystoupili z ní podivní lidé, kteří se nedají zatřelit a umí očima zapalovat oheň.

Clarkův otec Jor-El trvá na tom, že Clark musí zůstat v pevnosti a studovat - on ale odmítá a říká, že musí jít pomoci svm blízkým, aby je meteoritický déšť nezahubil. Jeho otec ho propouští ale Clark musí složit slib, že se vrátí do západu Slunce. Jeho otec ho varuje, že pokud ho neposlechne, bude to pro něj mít závažné následky.

Clark společně s Lois zachrání rodiče a Lex zachrání Lanu. Lana mu řeken o lodi a on se toho hned chytí a loď ukryje. Chloe, která byla stejným portálem jako Clark přenesena do pevnosti Osamění, se konečně dozvídá pravdu o Clarkovš vesmírném původu. Není vystrašená, naopak. Myslí si, že je to báječné.

Clark ale nedodrž slib, který dal Jor-Elovi a po západu Slunce se nevrátí, protože zažívá romantickou chvilku s Lanou, kterou před okamžikem zachránil od dvou zlých Kryptoňanů. Jor-El se naštve a vezme Clarkovi jeho nadpřirozené schopnosti. Takže Clarkovi nezbývá nic jiného, než být obyčejný člověk.

Smallville / 4. série

31. ledna 2012 v 21:14 | Cleo
Originální název: Smallville
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, drama
Rok: 2004-2005
Země: USA
Hrají: Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Erica Durance (zobrazit všechny herce)
Série: 4
Počet epizod: 22

Třetí série nekončila nějak super úžasně, jak byste to u seriálu o Super-manovi čekali, ale i tak jsem se rozhodla pustit i do série čtvrté. Je to poslední série, která u tohohle seirálu patří do tzv. "první éry". A ještě než skončí tak se seznámíme s Lois Laneovou.

Clark podsoupí něco jako znovuzrození - vrátí se do Smallville, ale nejmenší tušení kdo jsou jeho rodiče nebo kdo je on sám. Během svého výpadku paměti ale podká sestřenici Chloe Sullivanové, Lois Laneovou, která přijela do města vyřešit její utajenou vraždu.

Clark nakonec netrpí ztrátou paměti, ale spíše je posedlý svým kryptonským já, ale černý kryptonit, který na něj použila jeho adoptivní matka Martha ho vyléčil. Clark a Lois se seznamují a pomalu se nemohou ani cítit. Chloe není mrtvá, ale je jen pod velmi dobrou "ochranou svědků". Všichni totiž ví, že Lionel Luthor, který sedí ve vězení, by ji rád viděl mrtvou, a tak si Lex utají před světem.

Lana Langová je v Paříži. Chodí tam do školy, obdivuje památky a dokonce si najde i přítele, Jasona Teague. To všechno ji dovede až ke hrobce hraběnky Margaret Isobel Thoreaux. Když se jí dotkne, do zad se jí vypálí neodstanitelné tetování, které je symbolem Převtělení.

Smallville / 3. série

31. ledna 2012 v 20:45 | Cleo
Originální název: Smallville
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, drama
Rok: 2003-2004
Země: USA
Hrají: Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Ian Somerhalder (zobrazit všechny herce)
Série: 3
Počet epizod: 22

A samozřejmě seriál Smallville neskončil druhou sérií. Začal dost dobrým začátkem, který byl nový a Clark s pohrdavým výrazem tomu úžasně svědčil. Skončila podle očekávání, ale žádný super-napínavý konec vás ve trojce nečeká.

Clark žije v Metropolis pod přezdívkou Kal. Chodí do barů, vykrádá banky a bankomaty a žije si jako král. Ale je sám. Nemá žádné přátelé a život je pro něj nuda. Jednoho dne se o něm doslechne Morgan Edge, šéf metropoliského podsvětí a chce si ho najmout na pro smrtelníka velmi těžký úkol.

Jeho úkol je ukrást něco velmi cenného ze sejfu Lionela Luthora. To ale nečeká, že to, co tam najde, bude jeho vlastní krev, kterou mu doktorka Helen Bryceová na konci 2. série odebrala, když byl pod vlivem kryptonitu. Jeho adoptivní táta Jonathan zajde za "vzpomínkou" jeho biologického otce, Jor-Elem, který mu dá super-schopnosti, aby mohl Clarkovi sebrat červený kryptonit a donutit ho vrátit se domů.

Ale tím to nekončí. Morgan Edge a Lionel Luthor jdou stále po stopě záhadného krevního vzorku, ze kterého lze vyrobit sérum, které dokáže obnovit mrtvé buňky. Lex prožívá složité období a pár dní stráví také v psychiatrické léčebně, kde mu vymažou paměť, a tím opět ztratí Clarkovo objevené tajemství.

Smallville / 2.série

31. ledna 2012 v 19:36 | Cleo
Originální název: Smallville
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, drama
Rok: 2002-2003
Země: USA
Hrají: Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 23

Jak mě již znáte, když se zakoukám do nějakého seriálu, už se toho jen tak nepustím. Je málo důvodů, proč v seriálu nepokračuji, když mám šanci. Buď není další série dostupná, nebo není ještě natočená, nebo se mi ten seriál zase tolik nelíbí. A na tento seriál se nevztahuje ani jeden případ.

První série končí tím, že novinář odhalí Clarkovo tajemství. Ale ve stejnou dobu udeří na Smallville tornádo. Clark opustí Chloe na plese a jde zachránit Lanu, kterou i s jejím autem tornádo odnáší stále výš a výš. A novinář s Clarkovým adoptivním tátou uvíznou zasypání ve sklepě.

Samozřejmě se všechno vyřeší - Clark zachrání Lanu a novinář je zastřelen Lexem poté, co se pokusí zabít Jonathana Kenta, Clarkova tátu. Ten se snad poprvé na Lexe dívá jinak než jako na synka milionáře, který nikdy nic v životě nedokázal. Lana má pocit, že Clark před ní něco skrývá - a jejímu psychickému stavu ještě moc neprospívá fakt, že její přítel, Whitney se ztratil při vojenské misi.

Mentalista (The Mentalist) / 1.série

30. ledna 2012 v 20:46 | Cleo
Originální název: The Mentalist
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: krimi, drama, thriller
Rok: 2008-2009
Země: USA
Hrají: Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 23

Moje nejlepší seriálová kamarádka má jisté seriálové favority. Jelikož já jsem jí nutila poslouchat o svých seriálech, které sleduji, jednou jsem jí to musela vrátit, tak jsem poslouchala, co povídá o Mentalistovi. A tak nějak mě to donutilo se na to podívat.

Patrick Jane je policejní konzultant od doby, co kvůli jeho proslovu o Rudém Johnovi v televizi zavraždí tento sériový vrah jeho ženu a dceru a jejich krví nakreslil na zeď jeho domu svoji značku - rudého smajlíka. Snaží se s policií spolupracovat na dopadení tohoto zločince, aby se mu pomstil za to, co mu provedl. Ale policie chce za tuto spolupráci samozřejmě i něco na oplátku.

Patrick (pro nás Mentalista) je tedy zaměstnancem Kalifornského úřadu pro vyšetřování a pomáhá rozluštit všelijaké záhady spojené s vraždami, loupežemi, obchody a tak dále a tak dále. Možná že nakonec bude vyšetřovat i něco, co odpovídá vzorci Rudého Johna - a co víc. Možná se mu už konečně dostane na stopu.

Smallville / 1.série

29. ledna 2012 v 19:16 | Cleo
Originální název: Smallville
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, drama
Rok: 2001-2002
Země: USA
Hrají: Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 21

O Vánočních prázdninách jsem měla spoustu času na hledání nových seriálů. A jelikož jsem si dost oblíbila televizní stanici CW, asi vás nepřekvapí, že sjem objevila jeden z nejpopulárnějších seriálů této stanice.

Už dříve jsem milovala originální film "Superman". Je to film o suprovym chlapíkovi s úžasnýma schopnostma, který je prostě jedinečný a dělá dobrý věci a tak dále a tak dále. Takže když jsem si přečetla, že existuje něco jako seriálová verze, ve kterém hraje Tom Welling, řekla jsem si, že to prostě musím vyzkoušet.

Abych vám udělala nějakou rychlou předtavu o čem to tedy je - je to seriál o Supermanovi na střední, které má typické problémy dospívání. Do seriálu se pomalu promítají hlavní prvky filmů, ale rozhodně je tam toho hodně přidaného a domyšleného namíru tohoto televizního fenoménu.

Clark Kent není jen tak obyčejný farmářský synek. Jednoho dne mu jeho rodiče prozradí, že jako malého ho našli v poli - a poté adoptovali. A na pole se dostal jak jinak než raketou, která přiletěla z kosmu. A to není všechno. Nejen že má Clark mimozemský původ, ale má i úžasné schopnosti, z kterých jdou oči kolem a které byste také určitě chtěli mít.

Čarodějky (Charmed) / 6. série

23. prosince 2011 v 14:37 | Cleo
Originální název: Charmed
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, fantasy, horor, komedie
Rok: 2003-2004
Země: USA
Hrají: Alyssa Milano, Rose McGowan, Holly Marie Combs, Drew Fuller, Dorian Gregory, Brian Krause (zobrazit všechny herce)
Série: 6
Počet epizod: 23

Patá série zakončila příběh dvojepizodou, o které jsem se rozpovídala už v minulé recenzi na pátou sezónu. Příběh pokračuje. A pro mě je tohle naprosto rdeční záležitost, protože tuhle sérii si pamatuju, už když ji dávali poprvé.

Leo se stal novým Starším, což znamená, že nemůže mít žádnou rodinu, ale musí se naplno starat o dobro světa. Piper je rozhozená a tak jí Leo odebere bolest, což jí zavede až do Vallhaly, kde se dobrovolně rozhodne dělat Valkýru, bojovnivi, která po smrti dobrých válečníků odebere jejich duši do Vallhaly, kde můžou žít další život.

Sestry ale nechtějí nechat Piper ve Vallhale, a pomocí kouzel se jim podaří z toho dostat. Piper je nešťastná, že Leo odešel a musí Wyatta vychovávat sama, ale časem se tím smíří. Phoebe se snaží žít normální život jako novinářka a Paige se snaží smířit s kouzly, nakonec potká i nového přítele, Richarda.

Leo je neskutečně naštvaný na Chrise, nového světlonoše čarodějek, protože má podezření, že kvůli němu skončil uvězněný na ostrově ve Vallhale. Neustále ho sleduje, ale nepodařilo se mu najít na Chrise nic zvláštního. Postupem času odhaluje, proč se vrátil z budoucnosti, jaké je jeho poslání a co doopravdy je.

Upíří deníky (Vampire Diaries) / 2. série

17. prosince 2011 v 12:36 | Cleo
Originální název: The Vampire Diaries
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, horor, romantický
Rok: 2010-2011
Země: USA
Hrají: Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley (zobrazit všechny herce)
Série:2
Počet epizod: 22

Jelikož samozřejmě si tvůrci seriálu nemohli nechat ujít superúžasně napínavý konec první série, což zapříčino, že jsem se hned vrhla na sérii druhou. Nyní přináším menší recenzi, jak už jste u mě zvyklí :)

Katherine, bývalá milenka obou bratrů Salvatorových, která měla být údajně mrtvá, je zpět ve městě. John Gilbert, Elenin biologický otec, je zraněný, jelikož si Katherine spletl s Elenou a vykládal jí řeči o tom, že jí má rád a bude jí chránit. Když na konci první série pustil zařízení na mučení upírů, upíři nebyli jediní, komu to rozhodně nebylo příjemné.

K zemi se skácel i starosta Lockwood, který následně na to zemřel, a jeho syn, Tyler Lockwood, který jel v autě s Caroline, naboural. Caroline má vnitřní krvácení a neví se, jestli to přežije. A to všechno zbuzuje další otázky. KDO/CO jsou Lockwoodovi? A proč se Elena na konci série líbala s Damonem, když miluje Stefana?

Upíří deníky (Vampire Diaries) / 1. série

3. prosince 2011 v 20:56 | Cleo
Originální název: The Vampire Diaries
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, horor, romantický
Rok: 2009-2010
Země: USA
Hrají: Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 22

Upíři. To slovo je už prostě kult od dob Stmívání. Upíři byli vždycky oblíbené postavy z hororů a thrillerů, ale teď je jich prostě už až moc plno. Na Stmívání jsem, upřímně řečeno, dost alergická, ale když jsem si přečetla o čem jde v Upířích denících, řekla jsem si, že se nic nemá odsuzovat.

Elena Gilbertová je po tragické smrti svých rodičů dost rozhozená. Všechny svoje problémy a smutky píše do svého deníku, ale není jediná, kdo své srdce vylévá do deníku. Stejnou věc dělá i Stefan Salvatore, záhadný nový student v městečku Mystic Falls. Ale on není tak úplně záhadný jako spíš... mrtvý.

Pravdou je, že je upír. Krev je jeho život, i když se snaží být správný a lidem neubližovat. Což mu rozhodně neusnadňuje jeho starší bratr Damon, který má vždycky nějakou vtipnou poznámku. Stejně jako jeho bratr se zamiluje do krásné Eleny... A ona oběma rozhodně někoho připomíná.
 
 

Reklama

Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD