Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Seriály

Once Upon a Time / 1.série

15. května 2012 v 18:57 | Cleo
Originální název: Once Upon a Time
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: pohádka, drama, fantasy, dobrodružný
Rok: 2011-2012
Země: USA
Hrají: Ginnifer Goodwin, Jennifer Morrison, Lana Parrilla, Josh Dallas,... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 22

Byla to celkem náhoda, že jsem se rozhodla koukat na Once Upon a Time. Čistě náhodou jsem si stáhla titulky, a tak jsem se rozhodla stáhnout si i seriál. A od toho okamžiku jsem se na tento seriál začala koukat. A nyní přináším recenzi.

Bylo nebylo, v Maine je jedno město, kde každá pohádková postava, kterou jste kdy znali, je uvězněná mezi dvěma světy. Jen jeden člověk zná pravdu, a jen jeden člověk může zlomit kletbu.

Emma Swanová nikdy moc nevěřila na pohádky. Nikdy nepoznala svoje rodiče a když před několika lety otěhotněla, nabídla svoje dítě k adopci. To ještě netušila, že tento malý klouček Henry jí jednoho dne zaťuká na dveře a řekne jí, že musí zlomit kletbu a vysvobodit pohádkové postavy žijící v Storybrooke.

Emma mu nevěří, ale i tak se rozhodne se za synem přestěhovat. Zde se potkává s Reginou (údajnou Zlou královnou), s Mary Margaret (Sněhurka) a Davidem (Princ Krasoň). Její syn neustále tvrdí, že JSOU to pohádkové postavy, ale nepamatují si, kdo jsou. Co bude muset malý Henry udělat, aby ukázal, že má pravdu? A má pravdu?

Upíří deníky (The Vampire Diaries) / 3. série

14. května 2012 v 20:18 | Cleo
Originální název: The Vampire Diaries
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, horor, romantický
Rok: 2011-2012
Země: USA
Hrají: Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Claire Holt, Candice Accola (zobrazit všechny herce)
Série: 3
Počet epizod: 22

A po sérii druhé samozřejmě přišla na ředu třetí. Poslední epizoda třetí sezóna byla odvysílána tento čtvrtek na americké CW, a já vám tedy už nyní přináším recenzi. Takže doufám, že si o seriálu hne duděláte lepší obrázek.

Třetí série samozřejmě navazuje tam, kde druhá skončila. Stefan zachránil Dmaonovi život tím, že se vydal Klausovi - a ten za to vyléčil umírajícího Damona. A nyní Stefan musí s Klausem hledat vlkodlaky... Aby se přeměnil na své hybridy.

Elena má samozřejmě těžké časy. Její teta Jenna byla obětována a Klaus si myslí, že Elena také zemřela. A možná že v téhle sérii i konečně zjistíme, kterého z bratrů si vybere - ale co vás budu mystifikovat... to se asi nikdy nedozvíme. Pokud by teda Elena neměla konečně jasno...

Tato série je věnována hlavně Původním upírům. Postupně je poznáme všechny - Klause a Elijaha už známe, ale seznámíme se s Rebekou, Kolem a Finnem, které si Klaus všide vozil ve svých rakvích. Začne je pronásledovat jejich otec, Mikael, také se vrátí jejich matka, Ester, a pokusí se je všechny zabít. Několikrát.

Alaric by možná měl dávat pozor na to, kolikrát umírá, protože jeho prsten začíná mít jakési poruchy. Trvá to čím dál déle se probudit, ale má dokonce i výpadky paměti. S čím jsou spojeny? Jakou roli v tom má doktorka Meredith Fellová? A je Alaric první, u něhož má prsten vedlejší účinky?

I přes několikanásobně pokusy našich oblíbených hrdinů zabít Klause možná mohou být nakonec šťastní, že Klause nezabili. Když totiž zabili Finna, jiného Původního, všichni, které stvořil, a všichni, kteří byly z jeho pokrevní linie, zemřeli. Kam vede Stefanova a Damonova pokrevní linie?

Řekni, kdo tě zabil (Pushing Daisies) / 1. série

12. května 2012 v 10:52 | Cleo
Originální název: Pushing Daisies
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: fantasy, komedie, romantický, drama
Rok: 2007
Země: USA
Hrají: Lee Pace, Anna Friel (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 9
Domovská stanice: ABC

Pilot jsem viděla už asi před rokem, ale pak jsem nějak nenašla čas se na seriál podívat. A tak jsem se rozhodla, že ho dokoukám teď. A přináším samozřejmě i krátkou recenzi, aby ti z vás, co o tom nikdy neslyšeli, rozšířili své seriálové obzory.

Ned měl složitý život od té doby, co mu zemřela matka. Toho dne totiž objevil svůj dar... že může přivádět k životu mrtvé, ale to jen vždy na jednu minutu. Jen o sekundu déle a zemře místo nyní už nemrtvého někdo jiný. Ale to ještě není všechno. První dotyk znamená život. Druhý dotyk znamená znovu smrt. A už navždy.

Poté, co se pokusil oživit svoji matku, zemřel místo ní Chuckiin otec. Chucky byla Nedova láska z dětství. A jelikož ještě nevěděl o osudném druhém doteku, jeho matka zemřela znovu. A tak se Ned ocitá na chlapecké škole a Chucky musí bydlet se svými tetami.

O devátenáct let, třicet čtyři týdnů, jden den a 59 minut později... Ned vlastní obchod s koláči. Když zaslechne, že zemřela jeho láska z dětství, Chucky, rozhodne se ji oživit. A více než na jednu minutu. Ale jejich láska má své ale... Nikdy ne nemohou jeden druhého dotknout.

The Nine Lives of Chloe King / 1. série

7. května 2012 v 20:05 | Cleo
Originální název: The Nine Lives of Chloe King
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: akční/dobrodružný/krimi/sci-fi
Rok: 2011
Země: USA
Hrají: Skyler Samuels, Benjamin Stone, Alyssa Diaz,... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 10

Rozhodla jsem se shlédnout něco krátkého a supernaturálního, takže jsem se rozhodla podívat na Devět životů Chloe Kingové. A rozhodně to nebyla chyba. A jako obvykle... Dostala jsem depku z toho, že to bylo zrušeno tak brzo.

Chloe Kingová je mladá 16-ti letá holka, která však není jen tak obyčejná. Brzy se dozvídá, že je z rodu Mai - a má tedy nadpřirozené kočičí schopnosti, stejně jako její spolužáci, Alec a Jasmine. Ale to není všechno. Ona je Sjednotitelka - a má tedy devět životů, které musí prožít a protrpět.

Ale Chloe je hlavně teenagerka. A samozřejmě se zamilovala do Briana, kluka z obchodu. Ten ji očividně miluje, ale ona s ním nikdy nemůže být, protože SPOILER když políbí člověka, zemře - ten člověk. A pak samozřejmě řeší i nejrůznější rodinné problémy...

Tower Prep / 1. série

3. května 2012 v 16:34 | Cleo
Originální název: Tower Prep
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama/mysteriózní
Rok: 2010
Země: USA/Kanada
Hrají: Drew Van Acker, Dyana Liu, Elise Gatien, Ryan Pinkston (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 13

Jelikož moje kamarádka si našla zajíbení v Ianovi, hlavní postavě seriálu, musela jsem se já začít koukat také. A překvapivě mě to dost bavilo. A proto doufám, že se mi k tomu podaří napsat i dost dobrou recenzi.

Dostat se tam je ta snadná část. Tower Prep je škola, nikdo neví kde, nikdo neví proč je, proč byla založena a otázka proč zůstává i vždy neodhalena. Ian Archer, problémový teenager, se tady jednoho dne probouzí. A rozhodne se, že odsud bude muset prostě nějak utéct.

Na útěku potká své budoucí kamarády - Gabea, CJ a Suki. Ty mu řeknou, že údajně byla tato škola založena pro studenty s nějakou zvláštní schopností. Po cestě narazí na své budoucí kamarády Gnomíky - divné příšerky se zeleně blikajícíma očima - a raději se vydají zpátky do školy.

Zde se však ale scházejí v jedné staré zapadlé místnosti a plánují útěk. Během toho musejí řešit normální školní problémy, záhady spojené se školou i stále vzrůstající problémy s Gnomy. Jak jsou všichni učitelé do tohoto zapletení? A co je tohle místo vůbec zač? Kdo školu založil? Ale hlavně... jak se odtud dostat?

Čarodějky (Charmed) / 8. série

13. dubna 2012 v 19:13 | Cleo
Originální název: Charmed
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, fantasy, horor, komedie
Rok: 2005-2006
Země: USA
Hrají: Alyssa Milano, Rose McGowan, Holly Marie Combs, Brian Krause, Kaley Cuoco (zobrazit všechny herce)
Série: 8
Počet epizod: 22

Jelikož osmá sezóna je zároveň i sezónou poslední, rozhodla jsem se, že to tak nějak zrekapituluju celé. A samozřejmě vám povím i něco o osmé sérii jako takové. Protože kvůli tomu sem píšu.

Sestry mají skryté identity. Ale již brzy je to přestane bavit a mají potřebu opět zabránit páchání zla. Což samozřejmě hodně věcí poplete. Například Phoebina přítele, který je jejím čarodějným tajemství naprosto popleten. Ale brzy se všechno urovná do pořádku.

Ve městě je nová čarodějka, Billie, Phoebina svěřenka. Učí ji spoustu věcí a jednoho dne se jí svěří, že kdysi měla sestru, Christie, a tu unesli démoni. A tak se jí Billie snaží nalézt. Triáda je zpět. Jak je zapletená do únosu Christie? A je její sestře vůbec ještě pomoci?

Čarodějky (Charmed) / 7. série

31. března 2012 v 13:01 | Cleo
Originální název: Charmed
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, fantasy, horor, komedie
Rok: 2004-2005
Země: USA
Hrají: Alyssa Milano, Rose McGowan, Holly Marie Combs, Dorian Gregory, Brian Krause (zobrazit všechny herce)
Série: 7
Počet epizod: 22

Téměř okamžitě po dokoukání šesté série jsem si musela vyléčit depku z odchodu Chrise... tak jsem se rozhodla se rovnou pustit do další série. Nebyla tedy tak skvělá, ale také mi něco dala...

Sestry i Leo se vyrovnávají se ztrátou budoucího Chrise. Page se snaží pomoci Škole magie, která se po Gideonově smrti chystá zavřít. Sestry se musí vypořádat i s dalšími démony z minulosti - zejména tedy s Barbasem, který si prozatím vždycky našel únikovou cestu.

Phoebe se rozhodne, že by si měla dát oddych v práci. A tak se rozhodne, že najde někoho, kdo by mohl psát sloupek v novinách za ní. Nakonec vybere jistou Leslie, ale to ještě Phoebe nemá ani tušení, že to není žena, ale muž, a ještě ke všemu budou mít spolu románek.

Na céně se objevují Avatáři, kteří lákají Lea mezi sebe. Mezi jejich poslání je údajné spasení světa, zničení démonů, nastolení Utopie. Kyle, nový známý Page, který zná tajemství sester, ale skrývá něco z minulosti. Podle něj Avataři zabiji jeho rodiče - kvůli zbraním, které dokážou Avatary zničit.

Smallville / 8.série

10. března 2012 v 15:50 | Cleo
Originální název: Smallville
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, drama
Rok: 2008-2009
Země: USA
Hrají: Tom Welling, Allison Mack, Justin Hartley, Cassidy Freeman, Aarion Ashmore, Sam Witwer (zobrazit všechny herce)
Série: 8
Počet epizod: 22

Třetí éra seriálu Smallvile právě začíná. No dobře. Tyhle svoje parodie si musím trošku odpustit. :D Seriál přebírá televize CW, vyhazuje z děje Lexe a Lanu. A myslím si, že je to velmi dobrá taktika. Nasazuje Tess. Konečně něco nového.

Clark je pryč. Lex je pryč. Oliver a jeho liga superhrdinů se rozhodli, že Clarka přivedou zpět. Ale to by ho nejdříve museli najít. Nakonec ho Oliver najde kdo ví kde v Rusku a přivede ho zpět. Tohle je úžasná scéna, tu si určitě nenechte ujít.

Poté, co Clark zničil Brainiaca (znovu), Lana opouští Smallville a Chloe se dostaví neuvěřitelná inteligence, čehož se rozhodnou využít v ústavu Black Creek - Lexův projekt pro meteoritické zrůdy. Brzy ale Chloe přichází na to, že jí Brainiac uvnitř sice dává skvělé vědomosti, ale také ji obírá o její osobní vzpomínky. A když si nevzpomene, kdo je její snoubenec...

LuthorCorp má novou ředitelku, Tess Mercerovou. Zdá se jako mrcha, ale uvnitř sebe skrývá dobréhio člověka, který vždycky chtěl být mořskou bioložkou. A jak se zdá, její minulost je dost zajímavá. Že ona se zná se spoustu lidmi. Co třeba s... Oliverem Queenem?

Chloe se setkává se záchranářem policie Metropolis - Davisem Bloomem. Ale on skrývá mnohem větší tajemství. Nejen že je to sériový vrah, ale ješte ke všemu je to legendární Doomsday - potomek velkého generála Zoda, který přišel na Zemi, aby ji zničil. A on se zamiluje do Chloe. Jak tedy asi dopadne svatba Jimiho a Chloe?

Smallville / 7.série

10. března 2012 v 15:35 | Cleo
Originální název: Smallville
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, drama
Rok: 2007-2008
Země: USA
Hrají: Tom Welling, Laura Vandervoort, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Erica Durance, Allison Mack, Justin Hartley, Aaron Ashmore (zobrazit všechny herce)
Série: 7
Počet epizod: 20

A jak asi všichni tušíte, po sérii šesté přišla i série sedmá. Poslední série natočená pro WB television, další série už padla pod ochraná křídla televize CW. A s tím samozřejmě přišlo i pár změn. Ale o tom až později.

Poté, co se Clark utká se svým dosud největším nepřítelem, Bizzarem, blkáznivým přízrakem, který si chce získat jeho život, se Clark setkává se záhadnou ženou, až spíše Superženou. Ta obchází všechny školky a hledá prý jakési dítě... nějakého Kal-Ela.

Clark zjišťuje, že se jedná o jeho sestřenici Karu, která byla celá ta léta uložena ve své lodi v hybernaci. Až když praskla přehrada, Kara se probudila a ztratila tím pojem o čase. Do toho všeho se samozřejmě nezapomene přimíchat Lex a Lois. Kteří to můžou dost zavařit.

Ve službách FBI (White Collar) / 1.série

9. března 2012 v 13:35 | Cleo
Originální název: White Collar
Režie a scénář: v seznamu epizod zde
Vytvořeno: Jeff Eastin
Žánr: krimi, komedie
Rok: 2009/2010
Země: USA
Hrají: Matt Bomer, Tiffani Thiessen, Tim DeKay, Willie Garson, Alexandra Daddario (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 14

Na tenhle seriál jsem přišla opravdu náhodou. Bylo to tohle pondělí a já zcela náhodou (asi po pět letech) přepínala programy na dálkovém ovladači a omylem na tento pořad narazila. A jsem za to ráda.

Neal Caffrey je jeden z nejšikovnějších padělatelů a zlodějů umění na světě. A taky si za to nějakou dobu poseděl ve vězení. Tři měsíce před skončením trestu mu ale přijde dát sbohem jeho životní láska Kate. To ho zlomí a uteče. Agent FBI, Peter Burke, který ho chytil i naposledy, ho chytí i znovu. A Neal mu nabádne spolupráci - chytí jednoho zločince a on bude osvobozen od vězení.

Stává se konzultantem FBI a snaží se cyřešit lecjaké případy zlaožené na krádežích a padělání. Během toho se Neal snaží společně se svým dlouholetým přítelem Mozziem vyřešit záhadu Katina zmizení a přijít na to, kdo za tím stojí. A až přijde čas, kdy ten člověk bude chtít za Kate něco... Neal to přece musí mít.
 
 

Reklama

Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD