Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Seriály

GCB (Good Christian Belles/Bitches) / 1. série

13. října 2012 v 21:26 | Cleo
Konečně se mi podařilo dokoukat seriál GCB. Takže přináším jenom takovou krátkou recenzi :) Omlouvám se za opakování slov a takové to moje nudné drmolení, ale už se mi opravdu kouřilo z hlavy. Když píšete tolik recenzí jako já, už vám začnou pomalu docházet nápady. Rozhodně se nebojte komentovat jak recenzi, tak připojit vaše názory, hodnocení a zajímavosti. Od toho tady máme komentáře.

Originální název: GCB (Good Christian Belles/Bitches)
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: komedie, drama
Rok: 2012
Země: USA
Hrají: Jennifer Aspen, Leslie Bibb, Brad Beyer,... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 10

Amanda Vaugh měla všechno. Peníze, rodinu, úžasného manžela. Všechno se ale zhroutilo v den, kdy její manžel spolu s milenkou sjel z útesů s autem plným zpronevěřených peněz. A tak Amandě a jejím dvou dětem nezbývalo nic lepšího, než se vrátit do Dallasu, k Amandině bohaté matce.

Ale to není tak snadné, když vás tam nenávidí celé město, protože jste na střední byla pořádná mrcha a bavila jsem se ničením cizích životů a šikanováním jiných. Amanda tvrdí, že se změnila, ale uvěří jí to někdo? Zvláště někde, kde jsou všichni tak křesťansky založení?

A ještě zvlášť, je li to Dallas, a jestliže ty, které tehdy nejvíce mučila, jsou nejúspěšnějšími ženy města? Myslím, že Amanda by se měla obrnit, protože jak se říká, pomsta chutná nejlépe zastudena, a po tolika letech rozhodně není zapomenutá...

Hellcats (Hellcats) / 1.série

12. října 2012 v 21:59 | Cleo
A je tady další moje recenze, tentokrát na seriál, který teelvizní stanice CW (je to zároveň i domovská stanice seriálu) ráda označuje jako retro, což mírně nechápu, neboť je starý asi... 2 roky? :) No, každopádně, pamatuji si období, kdy ještě nebyl natočen a já koukala na promo fotky. Takže si zaslouží vlastní recenzi.

Originální název: Hellcats
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: komedie/drama
Rok: 2010/2011
Země: USA
Hrají: Aly Michalka, Ashley Tisdale,... (zobrazit všechny herce)
Televize: The CW
Série: 1
Počet epizod: 22

Marti vždycky chtěla studovat práva na univerzitě Lancer, a také se jí to povedlo. Jenže teď je její sen ohrožen: univerzita udělala pár šktů a zrušili její stipendium. Takže buď si najde ještě nějaký obor, nebo se se školou může rozloučit.

Naštěstí na chodbě potká Savannah, roztleskávačku, se kterou si moc nepadne do noty. Jenže když pak zjistí, že je jedno volné stipendium na roztleskávání, rozhodne se zkusit svoji štěstí. A to opravdu měla, i když Alice, ambiciózní roztleskávačka, byla rozhodně proti.

Časem se spolu naučí vycházet, ale to rozhodně neznamená, že nemají mezi sebou co řešit. Savannah a Marti spolu bojují o Dana, Martina nejlepšího kamaráda. Alice se snaží prosadit svoji pozici v rodině. Lewis má také jisté problémy. Trenérka má dilema, koho má radši, jestli svého snoubence, nebo jejího dávného milence. Savannahina sestra je těhotná, což může být problém, protože je ze silně katolické rodiny. Marti se snaží dostat nevinného muže z vězení a během toho se dozví něco o svém tátovi. Ale všechny spojuje to stejné... dokážou vyhrát národní kolo proti Mem-Chris a zachránit tak svoje stipendia celé Hellcats?

Alphas (Alphas) / 1. série

5. října 2012 v 19:13 | Cleo
Originální název: Alphas
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: akční, drama, sci-fi, thriller
Rok: 2011
Země: USA
Hrají: Warren Christie, Laura Mennell, Ryan Cartwright,... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 11

Když jsem nedávno hledala na internetu nějaký seriál, kterým bych opět mohla zaplácat svůj drahocenný čas, narazila jsem na několik alidmi vychvalovaný a myslím že možná už i celkem legendární seriál od Syfy, Aplhas.

Dr. Rosen se odjakživa zabývá studiem lidí, kteří jsou nějak odlišní, mají něco, co ti jiní nemají, a to konkrétně nějakou "vadou" v mozku, která jim poskytuje nadpřirozené schopnosti. Říká jim Alfy. On sám žádnou schopnost nemá, ale vede tým, který je plný takových lidí.

Platí je vláda a mají eliminovat veškeré hrozby, které by mohly přijít od jiných Alf, a že je jich skutečně dosr šikorá škála. Od neviditelných po slepé, které rozumí všem ultrazvukům, psychopaty co všechno dokážou předpovědět až po Annu, němou velitelku Red Flag, teroristické skupiny, která prosazují širší zájmy Alf.

Do teď byl sice tým téměř pořád úspěšný, ale všichni by se shodli, že by jim nový člen prospěl. O to lépe, když jim osud přivane do cesty Camerona. Tým je hned o to silnější a společně můžou ochraňovat svět lidí a zachovat ho jen tak šílený, jak už dávno byl.

Mrtví jako já (Dead like me) / 1.série

21. září 2012 v 21:03 | Cleo
Originální název: Dead like Me
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, komedie, romantický
Rok: 2003
Země: USA/Kanada
Hrají: Ellen Muth, Callum Blue,... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 14

Goergia nemá moc slavný život. Z vejšky odešla, a teď se rozhodla nastoupit do nové práce. Bohužel neměla moc štěstí, protože čirou náhodou astronautům v cosmu uletělo záchodové prkýnko a to doletělo přímo... na Georgu.

A čistě náhodou se z ní stal Smrtonoš, která mý mrtvým pomáhat přenést se přes svoji smrt. Kupodivu život po životě je dost podobný, jako se na první pohled zdálo. Až na to, že každý den sbídá lidské duše.

Její rodina ale žije dál. Mladší sestřička Regi má čím dál tím víc problémů smířit se s její smrtí. Tahá domů mrtvá zvířata a na zahradě si udělala soukromou sbírku záchodových prkének. Její máma častěji a častěji chytá hysterie a její táta už radši neříká vůbec nic.

Její společníci jsou Rube, Roxy, Mason a Betty (později Daisy). Jsou to roztodivní lidé po smrti, stejně jako ona. Společně zažívají všelijaké historky a někdy to je sranda, někdy je to trošku smutnější.

Castle na zabití (Castle) / 1. série

8. září 2012 v 17:45 | Cleo
Originální název: Psych
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: krimi, komedie, drama
Rok: 2009
Země: USA
Hrají: Nathan Fillion, Stana Katic... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 10

"Tuhle kriminálku jsem si opravdu oblíbila. Na začátku každého dílu vidíte mrtvolu a koukáte se na ní tak trošku z posledu vraha. Castlovy vtípky jsou úžasné a doslova mi vyrážejí dech. Narozdíl od Mentalisty sice nepřipravuje geniální plány, ale jeho vyšetřování..." Flower-Days.blog.cz

Richard Castle je světoznámý a velice populární spisovatel detektivek. Jeho knihy jsou bestsellery a svoji slávu si samozřejmě naplno užívá. Jednoho dne mu ale už prostě dojde inspirace a svého kniního hrdinu Derecka Storma zabije.

Policie New Yorku si ho zavolá, protože někdo kopíruje vraždy přesně podle jeho knih. tam nalezne zalíbení v mladé a krásné detektice Kate Beckettové, ta ho ale odmítá a to ho ničí. A tak se rozhodne, že ji získá na svoji stranu. Domluví se s šéfem policie, že s ní může pracovat a postavit na ní svoji novou knižní hrdinku, Nikki Heatovou, zatímco společně řeší spoustu roztodivných případů.

Legend of the Seeker / 2.série

30. srpna 2012 v 11:10 | Cleo
Originální název: Legend of the Seeker
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: fantasy, drama, komedie
Rok: 2009
Země: USA
Hrají: Craig Horner, Bridget Regan... (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 22

Richard Cypher už splnil svoji misi. Zabil největšího tyrana, Darkena Rahla. Ale to neměl ani nejmenší tušení, že to je naopak začátek. Protože i Darken Rahl někomu sloužil - a tím, že zničil schránky Ordenu, uvolnil pěkně silnou magii, která udělala trhlinu do Podsvětí. Seznamte se se Strážcem.

Richard a Kahlan se dozvídají, že jediný způsob, jak zacelit trhlinu do podsvětí, je najít Kámen slz, ten, který podle legendy použila i sama Stvořitelka k uvěznění Strážce v Podsvětí. Jenže je to přece jenom pověra? Ne? Nebo je to skutečnost? A tak se vydávají na předlouhou cestu po celém Středozemí, aby objevili předmět, který může zachránit všechno živé. Naštěstí mají posilu, Mord-Sithu Caru.

Ale to samozřejmě není jen tak, najít magický kámen, protože do cesty se jim staví spoustu a spoustu překážek. Banelingové, neboli lidé, kteří dostali šanci na druhý život, ale za cenu, že každý den musejí pro Strážce zabíjet, jsou jim všude v patách. Richardovi čarodějné schopnosti se projeví zrovna v tu nejhorší chvíli a hrozí, že ho zabijou. Sestry Světla a Sestry Temna spolu svádějí boj, který nakonec stejně končí u Darkena Rahla. Podaří se Richardovi znovu zahrnat všechny hrozby? Nebo je už poražen, jak říká proroctví?

Agentura Jasno (Psych) / 1.série

20. srpna 2012 v 16:12 | Cleo
Originální název: Psych
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: krimi, komedie
Rok: 2006
Země: USA
Hrají: James Roday, Dulé Hill... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 15

"Pomalá a často dost komediální kriminálka, u které se zasmějete, ale nějakou větší hloubku od toho nečekejte..." Flower-Days.blog.cz

Shawn Spencer byl vždycky extrémně všímavý - a ještě ke všemu měl neuvěřitelnou fotogenickou paměť. Už od dětství byl jeho nejlepší kamarád Gus - a tak když se jim podaří vyšetřit případ, napadne je, že by si mohli otevřít agenturu jasnovidců.

I když samozřejmě Shawn žádný jasnovidec není - a ne že by na něco takového věřil. Ale ostatní tomu věří, což mu umožňuje dostat propustku a snadno vyslýchat podezřelé. Využívá svůj talent a všímavosti a zjišťuje o lidech věci, které by sami o sobě nikomu nevyzradili.

Jeho nadání oslovilo i téměř všechny u policie - až na jednoho detektiva, který přece na žádné jasnovidectví ano zázraky či duchy ani nic podobného nevěří, ale Shawna si postupem času zamiluje každý. Čím roztodivnější případy řeší, tím větší sranda to je. Takže se budete smát hodně...

Teen Wolf / 2.série + část 3. série

16. srpna 2012 v 21:31 | Cleo
..
Originální název: Teen Wolf
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, horor, supernaturální, komedie
Rok: 2012
Země: USA
Hrají: Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brian... (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 12

Poté, co Scott a jeho nejlepší kamarád Stiles zlikvidovali (samozřejmě s menším přispěním vlkodlaků i lovců vlkodlaků) zlého Alfu a dokonce i Kate, šílenou lovkyni, která se svým povoláním stala naprosto posedlá.

Ale nic není tak úplně v pohodě. Scott se nesmí vídat s Allison, protože si to její rodiče nepřejí. Ale jim je to celkem jedno a i tak se tajně scházejí. Tím pádem si dost hrají s ohněm, neboť pokud by se její rodiče dozvěděli, že jsou pořád spolu, Scott by se nedožil dalšího rána.

Ale to není jediný problém. Do města přichází Gerard, Allisonin dědeček. A ten je ještě horší než její rodiče. Nejen že nemá žádné slitování pro nevinné, ale v zabíjení se naprosto vyžívá. A tak se všichni bojí, že jednoho dne by se mohlo stát něco hrozného...

Legend of the Seeker / 1.série

15. srpna 2012 v 13:38 | Cleo
Originální název: Legend of the Seeker
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: fantasy, drama, komedie
Rok: 2008
Země: USA
Hrají: Craig Horner, Bridget Regan... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 22

Richard Cypher žil klidný a poklidný život v Hartlandu. Měl bratra Michaela, milujícího otce a o magickém Středozemí znal jenom z pohádek. Od jeho země ho totiž oddělovala magická hranice, kterou se už dlouho nikomu nepodařilo překročit.

Až jednoho dne se Richard pokouší zachránit ženu, kterou pronásledují 4 muži a hledá nějakého údajného "Hledače". Jsou v podivném vojenském oblečení, s vlajkou, kterou Richard nikdy neviděl. Došlo mu, že nebudou zdejší. A tak se ženě vydá na pomoci.

Zachrání jí život, ale sám sebe dost ohrozí. Žahne ho totiž podivné víno a je jasné, že umírá. Doplazí se za Zeddem, kterého všichni považují za blázna a vyléčí ho kouzly. A pak se Richard dozvídá pravdu. Že je "Hledač" a má porazit největší zlo - Darkena Rahla. Jeho společníky budou Zpovědnice Kahlan (to je ta žena) a on, čeroděj prvního řádu, Zeddicus Zu'l Zorander. A tak cesta za spravedlností může začít.

Samozřejmě žádný hrdina nejde rovnou k cíli, ono by pak nebylo o čem vyprávět. A tak se zastaví po cestě na několika místech. Navštíví své rodné město, vyhledá matku a sestru, Kahlaninu sestru a zachrání celé vesnice. Dokáže ale splnit hlavní úkol, zabít Darkena Rahla?

Continuum / 1. série

7. srpna 2012 v 21:51 | Cleo
Originální název: Continuum
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, thriller
Rok: 2012
Země: USA, Kanada
Hrají: Rachel Nichols, Victor Webster... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 10

Kiera Cameron vede celkem poklidný život. Tedy až na to, že žije v roce 2077. Je to rok plný nestabilit a nebezpečí. Teroristé ze skupiny Liber8 neustále vyhrožují, ž svrhnou všechny korporace, které ovládají svět. Vyhodí do povětří budovu Sadtechu, nejbohatší korparaci, která stojí za vynálezem tekutého čipu vyvinutý Alecem Sadlerem.

Tyto čipy používajá i CPS, což je něco jako policie té doby. Kiera se stane její součatí jako Ochránkyně. Má skvělou techniku, její oblek je naprosto všehoschopný. Dotykové ovládání, neprůstřelnost, možnost být neviditelná, dávat elektrické šoky, dekódovat jakékoliv heslo.

Když konečně teroristy zodpovědné za výbuch chytí, čeká je poprava. Ale oni mají jiné plány. Spustí do provozu podivné zařízení, které je všechny přenese v čase do roku 2012. Nebylo v plánu poslat i někoho dalšího, ale Kieru to přenese také. A tak je v roce 2012, úplně zmatená, v oblečení a se zbraněmi a znalostmi budoucnosti. Neváhá a přidává se k oddělení Vancouverské policie, aby všechny uprchlé teroristy pochytala. Je to jasné. Chtějí změnit budoucnost. Podaří se ale Kieře je zastavit dříve, než bude veškerá naděje zničena? I přesto, že bude mít pomocníka, který vynalezl její technologii?
 
 

Reklama

Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD