Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Seriály

Recenze: Smash / 2.série

15. června 2013 v 12:54 | Cleo
Konečně jsem si našla čas, abych se prokousala poslední dvojepizodou Smashe a nyní ám saozřejmě přináším recenzi, jak se mi to líbilo :)

Originální název: Smash
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, muzikál
Rok: 2013
Země: USA
Hrají: Debra Messing, Katharine McPhee, Megan Hilty, Jack Davenport... (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 17
Domovská stanice: NBC

Role Marylin zůstala u Karen a Ivy získává roli v muzikálu Nebezpečné známosti. Nikomu se ale nelíbí, kam tohle směřuje: Ivy sice hraje svoji vysněnou roli se známým komediantem, ale Nebezpečné známosti mají být přece smutné a je naprosto jasné, že z tohohle musí být katastrofa.

Derek a Tom se neustále hádají. Tak dlouho, až Derek nakonec opustí režisérské křeslo Bombshell a vydá se na vlastní lovení umělců. Karen samozřejmě odejde s ním a hned naleznete náhradu: objeví totiž dva moc takontované kluky, Jimmyho a Kyla, kteří údajně tvoří muzikál, ale bohužel ještě není hotový.

A tak na konci série proti sobě stojí dva muzikály: Bombshell, o Marylin s Ivy v hlavní roli a Tomem v režisérském křesle, a proti nim stojí Hit List, kde má hlavní roli Karen a režíruje pro změnu Derek Wills. A tady začíná skutečný souboj... který muzikál uspěje na cenách Tony více? Protože to vše, na čem záleží.

Recenze: Revenge / 2. série

20. května 2013 v 21:51 | Cleo
A je to tady. Dokoukala jsem druhou sérii Revenge a s tím přichází i další moje recenze. Takže se připravte na moje nadávky a chválu, napijte se, uklidněte se a rozhodně začněte číst!

Originální název: Revenge
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama
Rok: 2012-2013
Země: USA
Hrají: Emily VanCamp, Connor Paolo,... (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 20 + jedna dvouhodinová

Emily Thorne má svoji pouť za pomstou. Stojí ji to téměř všechno. Nakonec se rozpadne její vztah jak s Jackem, tak s Danielem, a vše, co jí zbyde, je ta pomsta. Sice tady je naděje, že by její matka mohla být naživu, ale chci ji Emily vůbec vidět? Po tom všem, co jí matka udělala?

Amanda je zpět i s Jackovým dítětem. Ale ani jejich štěstí nebude trvat dlouho, když do Hamptons přijdou pro svoji pomstu bratři Ryanovi a spolčí se hádejte s kým - s Graysonovými!

Iniciativa, to je supertajná a elitní společnost zabijáků, politiků a lidí, kteří mají prostě obrovský vliv a jak se Emily dozvěděla, jsou to také oni, co spáchali teroristický čin, i když s podporou Graysonových. Iniciativa tedy přibude na Emilyn seznam pomsty. Otázka však zní: je vůbec schopna odhalit všechny její členy?

Recenze: The Vampire Diaries / 4. série

19. května 2013 v 9:52 | Cleo
A je to tady. Čtvtá série je u konce a seriál se vrátí zase až na podzim. A jestli z toho mám mít radost nebo být nešťastná, to se samozřejmě dozvíte v následující recenzi.

Originální název: The Vampire Diaries
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, horor, romantický
Rok: 2012-2013
Země: USA
Hrají: Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Claire Holt, Candice Accola, Phoebe Tonkin (zobrazit všechny herce)
Série: 4
Počet epizod: 23

Elena zemřela. Utopila se když požádala Stefana, aby místo ní zachránil Matta. A tak se taky stalo. Je to zvláštní myšlenka, že by Elena byla mrtvá, ale protože předtím měla krvácení do mozku, Meredith jí pomohla, upíří krví.

To znamená, že Elena se probudila a vidí všechny, jak na ní koukají, ptají se jí, jestli je jí dobře, ale ona touží po jediném. Po tom být znovu člověk. A pak se to stane. Do města přijedou noví lidé. Lovec upírů Connor, který má podezřele blízko k Jeremymu, který tvrdí, že existuje lék na vampirismus, a April, Elenina stará kamarádka, která ji má pomoct překonat přechod z člověka na upíra.

Potom se děje spousta podivných věcí. Elena se zamiluje do Damona, poslouchá ho na slovo a později se dozvíme, že Damonova krev Elenu stvořila, to znamená, že je k němu připotaná. Takže opravdu musí najít ten lék, aby se stará, protivná Elena vrátila. Ale ten byl stvořen pro Silase, toho nejstaršího upíra vůbec...

Recenze: Arrow / 1.série

18. května 2013 v 10:04 | Cleo
Tak je tady. Moje recenze na Arrowa. Nejdřív začnu takovou vzpomínkou... naprosto si pamatuju, jak jsem si před rokem vybírala seriály na další rok, kreslila jsem si grafy, přesně jako to dělám letos touhle dobou. Když CW oznámila, že schvaluje pilot pro Arrowa, říkala jsem si ano, to bude něco pro mě. A bylo? To se dozvíte v recenzi.

Originální název: Arrow
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, superhrdinské, krimi
Rok: 2012-2013
Země: USA
Hrají: Stephen Amell, Katie Cassidy... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 23

Oliver Queen je syn Roberta Queena. Ano, toho Roberta Queena, co vlastní Queen Industries. To znamená, že Oliver je pěkně rozmazlený synáček. To se ale změní dne, kdy nasedne se svým otcem a sestrou své přítelkyně Lourel, Sarah, na loď Queen Gambit, která se potopí někde blízko Číny.

Všichni předpokládali, že Oliver je už dávno po smrti, o to více jsou překvapeni, když ho po pěti letech najdou živého a zdravého. S pár jizvami na těle a možná i na duši, ale živého. Nikdo netuší, že Oliverův otec před sebevraždou požádal syna o to, aby zachránil Starling City, město s korumpovanou politikou a do morku kostí prohnilými zločinci.

A tak se Oliver vrací jako Green Arrow, novináři nazývaný jako Kapuce, a postupně eliminuje všechny zločince Starling City. Během toho musí být se svojí rodinou, přáteli a hodně času tráví i se svým novým bodyguardem, Diggem. Ale pak se zjistí, že jeho loď se nepotopila náhodou. Někdo do ní dal bombu. Kdo mohl udělat takovou věc a co mu vůbec jde?

Recenze: Once Upon a Time / 2.série

14. května 2013 v 21:53 | Cleo
A je to tady. Před pár okamžiky jsem dokoukala druhou sérii seriálu Once Upon a Time. Co to znamená? Další epizody budou až na podzim a já pomalu, ale jistě se stávám volnou a budu moct sledovat všechno, na co budu mít chuť! I když miluju seriály, občas se jimi cítím trošku svázána. Ale i tak. Přečtěte si mojí recenzi na poslední sérii Once Upon a Time.

Originální název: Once Upon a Time
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: pohádka, drama, fantasy, dobrodružný
Rok: 2012-2013
Země: USA
Hrají: Ginnifer Goodwin, Jennifer Morrison, Lana Parrilla, Josh Dallas,... (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 22

Kletba byla zlomena a lidé v malém městečku Storybrooke si konečně vzpomněli, kdo že jsou. Všichni tedy žádají krevní mstu po zlé královně a ta nemá žádný záložní plán. Ale pak to zachrání Rampelník, když se svojí milovanou a znovunalezenou Belle pustí do Storybrooku magii.

A začíná kolotoč nových příběhů, vše samozřejmě dokreslování minulostí ze Začarovaného lesa. Emma s Mary Margaret se ocitají v troskách kouzelné říše, kde potkávají Růženku, prince Phillipa a Coru, zlou Regininu matku, která chce znovu najít svoji dceru. A tak se všichni ocitají kde jinde než v malém městečku v Maine. Ale nejsou tam sami. Co se děje, když tam přijdou i návštěvníci z okolního světa? A když kouzelné bytosti opustí hranice? Navždy zapomenou, kým jsou.

Recenze: The Carrie Diaries / 1. série

21. dubna 2013 v 20:20 | Cleo
Nikdy jsem nějak nemilovala Sex ve městě. Ale když jsem se dozvěděla, že místo zrušené Gossip Girl poběží na CW seriál s názvem The Carrie Diaries, neboli co se dělo s Carrie předtím, než se stala Carrie ze Sexu ve městě, napadlo mě, že to zkusím. A tak ted přináším recenzi.

Originální název: The Carrie Diaries
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: komedie, romantický, teen soap-opera
Rok: 2013
Země: USA
Hrají: Anna Sophia Robb, Ellen Wong, Freema Agyeman, Austin Butler... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 10

Carrie nedávno zemřela máma. Její rodina se z toho potácí, jak jen může, ale nikdy to není lehké. Její sestra Dorrit se přiblížila k drogám a temnému líčení, její otec zase pořád jen truchlí. Její přátelé, Mags, Mouse a Walt jsou tu samozřejmě vždycky pro ni... ale i tak bude pro celou školu "ta holka, který umřela máma".

Ale Carrie má štěstí. Ve škole je nový kluk, kterému, jak se zdá, se celkem líbí. Sebastian. Každá holka na škole by ho chtěla dostat, všetně Donny Ladonny, Carriiny největší sokyně. Ale vždyť jsou 80. léta a všechno je povoleno. A pak se možná zdá, že Carrie Sebastian zůstane. Pokud je ten pravý.

To avšak není všechno, co se v Carrině životě děje. Je to už nějaká doba, co si uvědomila, že miluje módu a město. A tak jí náhodou jednou potká šéfredaktorka magazínu Interview a pořádá ji o fotografii její originální kabelky. A šup - najednou má práci ve městě. Ale jak se zbavit své právnické stáže a neprozradit, že má dvojí život?

Recenze: Prolhané krásky (Pretty Little Liars) / 3. série

23. března 2013 v 14:02 | Cleo
A je to tady. Poslední úterý byla odvysílána poslední epizoda 3. série Roztomilých malých lhářek (jak říká kniha) - nebo Prolhaných krásek (jak říká televize) - jak chcete a já ji samozřejmě s mírným zpožděním dokoukala. A teď vám přináším recenzi. Čtěte a čtěte.

Originální název: Pretty Little Liars
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama
Rok: 2012-2013
Země: USA
Hrají: Ashley Benson, Holly Marie Combs, Shay Mitchell, Lucy Hale, Drew Van Acker, Torrey DeVitto... (zobrazit všechny herce)
Série: 3
Počet epizod: 24

Mona je přistižena. Byla odvezena do sanatoria, kde ji léčí. Poté, co se provalilo, že ona je A., zprávy utichly. Ale ne na dlouho. Dozvídáme se, že zprávy chodí dál a A. je čím dál tím více zlejší, násilnější a zákeřnější.

Maya je mrtvá. Kdo ji zabil? Byl to stejný vrah, co zabil i A.? Emily se vydává po stopách jejího vraha s pomocí Mayiného bratrance Nata. A uvidíme, co nakonec společně objeví. Možná, že to bude rozhodně více, než Emily očekávala. A poté, co Emily vykope pod vlivem drog Aliin hrob, nastává i další otázka... co se tu noc stalo?

Hanna toho má také na starosti dost. Pomáhá Calebovi s znovuobjevením jeho táty, ale on se možná změnil trošku více, než čekali. A nebo naopak. Nezměnil se vůbec. Je to pořád zloděj? Hannina máma se zase dostane do konfliktu se strážníkem Wildenem. A to do takového, který může oběma zavařit.

Aria pokračuje ve vztahu s Ezrou. Čeká je pár překážek. Meredith, která se nejspíš dočista zbláznila a chce Arii nejspíš zabít a Ezrova bývalá, se kterou má nejspíš dítě.

Spencer a Toby jsou spolu a šťastní. Ale Toby se poslední dobou chová divně. Je možné, že by měl něco za lubem? A co Melissa a Wren? Ti také? Prostě je to všechno plné záhad a nekalostí.

Jenna opět vidí. Ale jak je to doho všeho zapletená? Prostě otázek je čím dál tím více a mě přijde celkem zbytečné je tady všechny zmiňovat. Prostě věřte mi - děj se stupňuje. A všechno sleduje dívka v červeném kabátě, která je údajně vůdce A. týmu. Kdo ona vlastně je?

Veronika Marsová (Veronica Mars) / 1. - 3. série

11. listopadu 2012 v 21:45 | Cleo
Konečně se mi dostavila nálada na to, abych napsala další svojí legendární recenzi, a tentokrát bude na Veroniku Marsovou, celkem populární a oblíbený seriál od CW s Kristen Bell v hlavní roli. Jendou z hlavních postav je i Logan Echolls, kterého hraje Jason Dohring z Moonlightu. Tentokrát jsem se rozhodla, že celý seriál shrnu jen do jediné recenze.

Originální název: Veronica Mars
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, krimi, komedie
Rok: 2004-2006
Země: USA
Hrají: Kristen Bell, Jason Dohring, Amanda Seyfried, Alyson Hannigan,... (zobrazit všechny herce)
Série: 1/2/3
Počet epizod: 22/22/20

Ach, jaké to byly časy, když Veronika Marsová pratřila mezi elitu. Její táta byl šerif, její kluk byl ten nejhezčí a nejbohatší kluk v Neptunu a měl sestru, Lily, která byla čistě náhodou její nejlepší kamarádkou, která chodila s dalším jejím kamarádem, Loganem Echollsem.

Ale to všechno se změnilo, když jednou policie našla Lily Kanovou ZAVRAŽDĚNOU. A teď, kdo to udělal? Šerif, Veroničin táta, podezíral otce zavražděné Lily, ale co když ten ve skutečnosti jen někoho kryl? A jakou roli v tom hraje každý ze seriálu? A co ten týpek, co se k vraždě přiznal? Opravdu to udělal? A kdo tedy DOOPRAVDY zavraždil Lily Kaneovou?

O pár měsíců později je všechno jinak. Lidé jejího tátu přestali mít rádi, a tak se z něj musel stát soukromý detektiv. Ztratila kluka, přátele a její nejlepší kamarádka byla mrtvá. Ale ona přijde na to, kdo jí takhle zničil život. A když už je tak dobrá v detektivní činnosti, možná, že přitom pomůže i pár spolužákům.

Jakmile odhalí vraha Lily, problém opět ťuká na dveře. Školní autobus se zřídí z útesu a mnoho studentů při něm zahyne, včetně Veroničiny kamarádky Maggie, se kterou se Veronika pohádala kvůli vztahu k Duncanovi. Co jí ale trápí, ona tím autobusem měla jet taky. Je možné, že to někdo naplánoval jako vraždu? A kdo? Ale hlavně... Proč?

A pak se Veronika dostává na vejšku, kde se stává nejlepší studentkou kriminalistiky. A proto své zkušenosti musí využít během vyšetřování řady znásilnění i sebevraždy děkana. Nebo to snad byla vražda? A k tomu samozřejmě musí řešit vztahy a jiné soukromé záležitosti.

Alphas (Alphas) / 2. série

28. října 2012 v 15:51 | Cleo
A je tu druhá recenze k seriálu od televize SyFy, Alphas. Tentokrát bude trošku kratší než minule, protože koneckonců, o čem by měl člověk pořád psát, že?

Originální název: Alphas
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: akční, drama, sci-fi, thriller
Rok: 2011
Země: USA
Hrají: Warren Christie, Laura Mennell, Ryan Cartwright,... (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 12

Skupina Red Flag je zničena a je načase jít dál. Poté, co dr. Rosen elému světu pronesl pravdu o takzvaných Alfách, je sám zavřen do Binghamptonu. Jeho tým pokračuje dál, tedy až na Rachel, která si prochází krizi osobností.

A až na Garyho, kterého nikdo nemůže už dlouhou dobu najít. Ale pak se to stane. Hromadný útěk věžňů z budovy 7 (to jsou ti nejhorší zločinci) začne tlačin na vládu, terá je nucena povolat doktora Rosena zpět. Ten věří, že celou operaci řídí Stanton Parish, člověk, který nikdy nestárne.

Tým také objevil Garyho, a to v budově 7. Všichni se vztekají, jak ho tam mohli poslat, dát mu do míchy čip a ovládat ho. A to je konec k důvěře k vládě a obnova týmu, který tentokrát bude pracovat lépe. S pomocí Kat, dívky, která se velice snadno učí, ale rychle zapomíná, a Dani, dcery doktora Rosena.

Moonlight (Moonlight) / 1. série

13. října 2012 v 22:24 | Cleo
A je tu další moje recenze na seriál. Tentokrát vám trošku povyprávím o Moonlightu, seriálu, do kterýho jsem se naprosto zamilovala. Přečtěte si mojí recenzi na seriál, který se stal jednou předlohou pro Upíří deníky a který ještě dlouho bude uznáván fanoušky po celém světě.

Originální název: Moonlight
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: fantasy, horor, drama
Rok: 2007
Země: USA
Hrají: Alex O'Loughlin, Jason Dohring... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 16

Mick St. John je upír. Byl proměnen svojí ex-manželkou o svatební noci. (Tomu říkám svatební dar.) On pak svoji manželku zabil a žil dál. Rozhodl se, že když už ostatní musí okrádat o krev, bude nějak lidstvu i přispívat - a to jako soukromý detektiv, který pomocí svých smyslů dokáže rozluštit kdejaké případy.

Když jeho manželka ještě byla naživu, snažila se obnovit mezi Mickem a jí nějakou tu starou vyhaslou vášeň, a tak unesla Beth, malou holčičku, která se měla stát jejich dítětem. To byla výzva pro Micka svojí ex zabít, dítě zachránit a zůstat mu nablízku, pro případ, že by mohl nějak odčinit to, co tomu děvčeti jeho manželka provedla.

O několik let později se z Beth vyklube novinářka pro internetový magazín BuzzWire a spolu s Mickem se začínají sbližovat. Připadá jí povědomý, ale...? Z toho únosu si moc nepamatuje. Ani to, že to byl souboj upírů. No možná dobře pro ni. Ale co se stane, až Mickovo tajemství odhalí? Bude z nich ďábelská dvojka nebo ti největší nepřátelé? A jak to všechno může okořenit Coraline, Mickova mrtvá ex, když už najednou nebude tak mrtvá jako by měla být?
 
 

Reklama

Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD