Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Seriály

Recenze: UnReal (Lifetime) / 1. série

8. září 2015 v 17:00 | Cleo
Když jsem četla o novém seriálu přicházejícím na stanici Lifetime, měla jsem menší pochyby. Byl spárován s mým oblíbeným seriálem Devious Maids, takže jsem si řekla, že by mohl být zaměřen na podobné diváky. Dala jsem tomu šanci. Pilot se mi líbil. Ale stačilo jenom pár dalších dílů, abych tomu nadobro propadla.


Tvůrce: Marti Noxon & Sarah Gertrude Shapiro • Televizní stanice: Lifetime • Hlavní role: Shiri Appleby, Craig Bierko, Freddie Stroma • Počet sérií: zatím 1 • Počet epizod: zatím 10

Rachel Goldbergová je mladá televizní producentka v televizní reality show jménem "Everlasting" ("Navždy trvající"). Jelikož se na konci minulé sezóny psychicky zhroutila, nikdo neočekával, že se na plac vrátí. Její fiasko na kameře mělo ale velký úspěch, takže dostala další šanci. A proč také? Je naprosto perfektní v manipulaci s lidmi, což je něco, co přesně producent televizní reality show potřebuje.

Loni se svojí kariérou zahodila také dlouholetý vztah s Jeremym - kameramanem. Plánovali, že spolu utečou od televize a budou šťastní. Ale on je nyní zasnouben s Lizzie. Takže Rachel se krásně může soustředit na práci. Nový nápadník, hlavní postava reality show, Adam, je dost nezávislý a tak potřebuje přesně někoho jako Rachel, kdo ho zkrotí. Kromě toho se ale také Rachel musí postarat o to, aby některá z jejích dívek to dotáhla do finále a stala se Adamovou ženou.

Tento seriál je založen na snímku od Sarah G. Shapiro, který natočila po dlouholeté práci v televizní show The Bachelor.

Recenze: Banshee (Cinemax) / 1. série

2. září 2015 v 17:00 | Cleo
Před lety jsem se podívala na trailer k Banshee. Upřímně, vůbec mě to nezaujalo. Přišlo mi to o ničem. Ani nevím, na co jsem přitom myslela. Jenom vím, že když mi kamarádka o pár týdnů později řekla, že je to úžasný seriál, stejně jsem se nenechala přemluvit. Až před asi měsícem, když jsme se chtěly společně koukat na Daredevila a usoudili jsme, že je to příšerná nuda a klišé a už máme superhrdinů dost, koukly jsme se společně na Banshee. Prvních pár minut bylo... no... pár minut. Ale potom mi došlo, proč mi říkala, že je to tak úžasný.


Tvůrce: Jonathan Tropper, David Schickler • Televizní stanice: Cinemax • Hlavní role: Antony Starr, Ivana Milicevic, Rus Blackwell • Počet sérií: zatím 3 • Počet epizod: 3x10

Hlavní hrdina je propuštěn z vězení. Byl tam, protože ukradl diamanty spolu se svojí dřívější přítelkyní Anastacií. A právě tu se rozhodl najít. Navštíví svého starého kamaráda Joba, kterého donutí mu vydat adresu jejího bydliště. Bydlí v malém městečku jménem Banshee.

Když tam přijede, zjistí však, že Anastacie už neexistuje - nyní se jmenuje Carrie a má manžela a dvě děti. O hlavního hrdinu nestojí. Požádá ho, aby odjel, a on to jde zapít do hospody. Na scéně se objevuje nový šerif, Lucas Hood, který zrovna přijel do města a v pondělí nastupuje do služby. Není ale jediný, kdo přišel do hospody. Dva banditi, šerif, hlavní hrdina a majitel baru Sugar se najednou ocitají ve víru rvačky a šerif i banditové končí mrtví. Když je jdou zakopat, šerifovi zazvoní telefon. Hlavní hrdina ho vezme a pak ho to napadne... nikdo neví, jak vypadá nový šerif. Tak proč by se za něj nemohl vydávat on? Dámy a pánové, z hlavního hrdiny se stává Lucas Hood.

Recenze: Unbreakable Kimmy Schmidt / 1.série

17. dubna 2015 v 23:03 | Cleo, zdroj gifů: unbreakablekimschmidt.tumblr.com
Tenhle měsíc jsem vyzkoušela spoustu seriálů, ale většina z nich byla jen jedno velké zklamání. Jediný, který jsem k tomuto datu dokoukala do konce první série, je Unbreakable Kimmy Schmidt. Netflix tento předčasně zrušený seriál vyzdvihl ze seriálového hrobu... a mám pocit, že to rozhodně nebyl špatný počin.

Originální název: Unbreakable Kimmy Schmidt
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: komedie
Rok: 2015
Země: USA
Hrají: Ellie Kemper, Jane Krakowski... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 13
Televize: Netflix

Kimmy Schmidt byla před 15ti lety unesena reverendem kostela z jejího rodného městečka, který ji a další 3 ženy přesvědčil, že se blíží konec světa. Zavřel je do bunkru pod zemí, kde "šťastně" žili až do dne, kdy je osvobodila policie.

Kimmy je tedy nyní 30, nemá dokončenou ani střední školu, neví, co je to smartphone, ještě nikdy nepolíbila kluka, neměla práci a nebydlela v New Yorku. Přesto je rozhodnutá, že udělá všechno proto, aby to napravila. Protože pokud ji nezlomil pobyl v bunkru bez denního světla, nezlomí ji už nic.

Do recenze jsem tentokrát vložila spoustu gifů, takže nic pro epileptiky. :)

Recenze: Suburgatory / 1. - 3. série

11. července 2014 v 21:53 | Cleo
Je to už hodně dlouhá doba, co mi IMDb náhodně vyplivla tento seriál jako doporučený a já si řekla: proč ne, můžu to zkusit, přece mě to nezabije. Byl to naprosto jiný žánr, než obvykle sleduju, ale docela mě to překvapilo. Proč a jak se dozvíte níže.

Originální název: Suburgatory
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: komedie
Rok: 2011-2014
Země: USA
Hrají: Jane Levy, Jeremy Sisto, Carly Chaikin, Allie Grant, ... (zobrazit všechny herce)
Série: 1/2/3
Počet epizod: 22/22/13

Tessa Altmanová žije s tátou Georgem v New Yorku pohodový život. Pak ale stačí jenom jedno uklouznutí a její táta učiní velké rozhodnutí: opustí zkažený svět velkoměsta, sbalí se a odjedou bydlet na předměstí.

Oba mají pocit, že se přestěhovali do podivného světa Stepfordských paniček. Všechny domácnosti obsahují krásnou, často blonďatou ženu s rozměrným hrudníkem, milým úsměvem 24 hodin denně a ta zvládá veškeré domácí práce i péče o potomstvo. Manželé zase pracují a vrací se šťastní domů do této idylky.

Tessa i její táta se tady cítí trošku nemístně, ale naštěstí nejsou jediní a brzy si najdou své spojence. Tessa se skamarádí s Lisou, jedinou holkou, která není jako z obalu časopisu. George se zase dá do party s Noahem, starým kámošem, který ho do tohoto městečka přivedl. Chatswin přinesl to jejich života spoustu nového, ale... jak dlouho tady dokáží vydržet?

Recenze: Reign / 1. série

31. května 2014 v 21:53 | Cleo
Letošní sezónu jsem se nejvíc těšila na The Tomorrow People. Ale spolu s tímhle seriálem se na CW začal vysílat i jiný seriál - Reign. Říkala jsem si, že historické drama na takovéhle stanici nejspíš moc dlouho nevydrží... ale to jsem se spletla, protože seriál dostal druhou sérii, a to poměrně brzo.

Originální název: Reign
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: historický, drama, romantický
Rok: 2013-2014
Země: USA
Hrají: Adelaide Kane, Megan Follows, Toby Regbo, Torrance Coombs, Anna Popplewell,... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 22

Marie Stuartovna je dědičkou skotského trůnu. Aby byla ochráněna před případnými pokusy o vraždu, žije v utajení v klášteře. Když je však jedna jeptiška otrávena, Mary dojde, že možná není ten nejlepší nápad zůstávat, vezme svoje dvorní dámy a pěkně putuje na francouzský královský dvůr.

Tam se setkává se svým budoucím manželem a králem Francie, Francisem. Jsou zasnoubeni už... pěkně dlouho... a teď se konečně potkávají, po tak dlouhé době. Ale Francis se nějakou věrností Mary rozhodně nepyšní a chová se spíš jako rozmazlené děcko. Jeho poloviční bratr Bash narozdíl od něj zaujme Mary svojí milostí a šarmem.

A tehdy to všechno vypukne. Intriky, láska, boj o moc, vize. Mary si musí hlídat svůj život, ochraňovat Skotsko, ohlížet se přes rameno 24 hodin denně. Mezi její nejtěžší úkoly bude patřit výběr správného manžela (ono se to trošku zkomplikuje), dělání všeho pro záchranu Francie a udržování dvorních dám na uzdě. Rozhodně jí čeká hodně práce, než se stane skutečnou královnou.

Recenze: Arrow / 2.série

18. května 2014 v 11:03 | Cleo
Věřili byste tomu, že už je to rok od doby, co jsem psala recenzi na první sérii Arrowa? Mně to přijde tak strašně krátká doba, kdybyste mi řekli, že od té doby uběhlo 12 měsíců, nevěřila bych vám. Každopádně, už dost toho zdržování, co kdybych vám místo toho radši konečně řekla něco k té druhé sérii, hm? :)

..
Originální název: Arrow
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, superhrdinské, krimi
Rok: 2013-2014
Země: USA
Hrají: Stephen Amell, Katie Cassidy... (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 23

Poté, co velkou část města Starling City zničilo zemětřesení způsobené Malcolmem Merlynem a Oliverovou matkou Moirou Queen, Oliver je zničený a potřebuje chvíli oddych. Zemřel jeho nejlepší kamarád Tommy, Merlynův syn. A všichni se s tím budou muset nějak smířit. I Laurel.

Oliver přísahá, že už nebude tím vrahem, jakým dříve byl. Musí být někým jiným. Něčím jiným. Aby uctil pamatku Tommyho. A tak se rozhodne město zachraňovat i bez zabíjení. Dámy a pánové, Arrow 2.0 přichází.

Nikita / 1.- 4. série

4. ledna 2014 v 12:59 | Cleo
A je to tady, další moje recenze je na obzoru. Tentokrát se pořádně podívám pod kůžu mému oblíbenému seriálu od CWčka, Nikitě. Povím vám o co jde, o postavách, o tom, jestli se seriál časem zlepšuje nebo zhoršuje ale hlavně, jestli má cenu se na to koukat.

..
Originální název: Nikita
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: krimi, drama, sci-fi
Rok: 2010-2013
Země: USA
Hrají: Maggie Q, Lyndsy Fonseca... (zobrazit všechny herce)
Série: 1-4
Počet epizod: 73

Nikita byla drogově závislá. Přelom v jejím životě nastal, když zastřelila policistu. Byla odsouzena k trestu smrti. Nějakým záhadným způsobem nezemřela, ale ocitla se v podivném pokoji, v podivném zařízení zvaném Divize, kde z ní udělali nejlépe trénovaného zabijáka, který má pro vládu dělat takové ty mise, které nejsou "tak úplně legální".

Zvrat nastal, když ji nechali žít mimo Divizi, jako agentku. Tehdy se zamilovala do týpka jménem Daniel, a bylo to pro Nikitu jako splněný sen. Ale v Divizi nejsou povolené žádné vztahy, takže netrvalo dlouho, a někdo to na ní práskl. A Daniel byl mrtvý.

Tehdy se Nikita rozhodla, že z Divize uteče, což se jí také povedlo. Od té dobys e skrývá a přemýšlí, jak se Divize pomstí, jak ji rozpustí zevnitř. Ujme se mladé dívky, Alex, vycvičí ji, nechá ji šoupnout do Divize a společně se rozhodují, jak nejlépe Divizi zničit. Alex to bere jako krevní mstu za vyvraždění rodiny, takže je také vysoce motivována. A tak musí zničit černé skříňky, které by v případě pádu Divize hrozili USA, zabít Percyho, zlého šéfa, Amandu, psycholožku a psychopatku (i sociopatku, pokud jde o tohle). A pak bude pomsta dokonána. Ale nic není tak lehké, jak by se na první pohled mohlo zdát, takže tohle bude také dost dlouhá cesta. Přesně... 4. série.
(Pro celou recenzi klikněte na celý článek.)

Hra o trůny (Game of Thrones) / 1. série

6. října 2013 v 20:08 | Cleo
Takže jsem se konečně prokousala první řadou kultovního seriálu, který vždy dostává nejvíce nominací na Emmy, všichni ho řadí mezi "svůj nejoblíbenejší" a knižní série, podle které je natočen, je nepřekonatelný bestseller. Co si ale o seríálu myslím já?

Originální název: Game of Thrones
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, dobrodružný, fantasy, erotický
Rok: 2011
Země: USA
Hrají: Sean Bean, Peter Dinklage, Lena Headey, Nikolaj Coster-Waldau, Emilia Clarke, Michelle Fairley, Mark Addy... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 10

Sedm království. Těm všem vládne jediný král, který usedá na železném trůně. Robert Baratheon je král. Má syna Joffreyho, za manželku krásnou ženu z rodu Lannisterů. A pak požádá Neda Starka z Winterfellu, aby se stal pobočníkem krále. To spustí nečekanou řetězovou reakci...

Nedovi dcery odjíždí s ním do Králova přístaviště, zatímco oba synové zůstávají na Winterfellu. Jeho nemanželský syn John se zase rozhodne přidat k Noční hlídce, aby bránil království před barbary a legendárními Bílými chodci ze severu.

Daenerys Targaryen se musí vdát za khala Droga. Její bratr věří, že on se pak stane králem Sedmi království, protože khal mu propůjčí své vojsko a získá zpět, co je jeho. Tohle vypadá na válku, navíc zima se blíží... Buď vyhrajete, nebo zemřete.

Recenze: Devious Maids / 1. série

29. září 2013 v 10:07 | Cleo
Můj seriálový fanatismus opět nabírá na síle a já pro vás tedy mám další recenzi na letní seriál - jeden ze dvou, co jsem sledovala (ano, druhým je Continuum) - a nedokážu pochopit jednu věc. Jak televize ABC mohla seriál nechtít a ponechala ho pro Lifetime, který z něj udělal hit.

Originální název: Devious Maids
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, intriky, romantické
Rok: 2013
Země: USA
Hrají: Ana Ortiz, Dania Ramirez, Drew Van Acker... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 13

Bylo nebylo, na jednom večírku u bohatých a známých Powellů došlo k vraždě. Někdo zabil jejich služku. Skončila v bazénu a podezřelý, který byl nalezen s nožem byl zavřen do vazby. A všechno je vyřešeno. Ale kdepak!

Do Beverly Hills přijíždí nová služebná, Marison, která chce zaujmout místo po mrtvé Floře. Powellovi jsou nadšení, protože agentura jim nechce nikoho poslat, protože oni "jsou ti s mrtvou služkou".

Marison se seznamuje s okolím a snaží se vyřešit, kdo zabil Floru. Seznámí se s Carmen, která je posedlá slávou, chce se stát zpěvačkou, takže se stane uklízečkou u slavného latinskoamerického zpěváka Alejandra. Rosie zase pracuje pro známou herečku, která špatně zachází se svým manželem, a jediným jejím cílem je dostat svého syna do Ameriky. Zoila pracuje pro psychotickou a několikrát rozvedenou matku krásného Remiho, který se líbí její dceře Valentině.

Jaký má Marison motiv, že vyšetřuje vraždu služebné, když policie to už dávno vzdala? Jak se s pravdou vyrovnají její zaměstnavatelé? A jakými zážitky budou muset ostatní holky projít, aby pochopily své zaměstnavatele? Víte, co se říká. Držte si své přátele blízko, ale služky ještě blíž.

Recenze: Last Resort / 1. série

18. června 2013 v 16:23 | Cleo
Konečně jsem po tom roce dokoukala asi největší oříšek této seriálové sezóny (myslím tím tu, co už byla, ale ano, já jsem prostě nemožná a musela jsem to dokoukat až teď) - Last Resort. Spoustu politiky, spoustu válečních věcí, ale stejně jsem se skrz to prokousala! A teď se o to s vámi samozřejmě musím podělit.

Originální název: Last Resort
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, válečné, konspirační
Rok: 2012-2013
Země: USA
Hrají: Andre Braugher, Scott Speedman, Daisy Betts, Camille De Pazzis, Daniel Lissing... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 13

Kapitán Marcus Chaplin a Sam Kendal se znají už hodně dlouho a pracují společně na americké válečné lodi USS Colorado. Všechno je v pořádku, ale jen do doby, než z americké vlády přiojde rozkaz vystřelit na Pákistán. A protože rozkaz jim přijde podivný, odmítnou ho vykonat. A takhle začíná vzpoura.

Sam má manželku, Christine, která je po celou dobu těchto zvratů stále v USA. Seznámí se s Kylie Sinclairovou, prodejkyní zbraní, a ta jí začne vysvětlovat teorii, jak to celé je zkorumpované a že všechno řídí prezident a její manžel skutečně je nevinný.

Ponorka se usídlí na ostrově poblíž Číny a jelikož má pěknou zásobu jaderných zbraní a raket a prostě všeho, rychle se chopí vlády nad ostrovem a začne podnikat nutné kroky k tomu, aby se všichni mohli vrátit domů. Ale to zřejmě nebude vůbec jednoduché, zvláště, když se musejí potýkat ještě s lokálními problémy.
 
 

Reklama

Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD