Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Rychlosonda

Ali Ertürk: Fotograf dokonalé imprese & fotografického romantismu

1. července 2013 v 15:34 | Cleo
Takže, je čas, abych vám zase představila dalšího úžasného a talentované umělce, kterého (pravděpodobně) ještě neznáte. Jeho fotky jsou ohromné a i když jsou hodně doupravované na počítači, jsou plné imprese, dokonale zachycují okamžik, ale zároveň v sobě mají i ten fotografický romantismus (co se tohoto rozboru týče, myslím, že se mi ty dobrovolné semináře umění začínají vyplácet). Fotograf se jmenuje Ali Ertürk, bydlí v USA - momentálně v San Franciscu. Svoje fotografie označuje za "neobvyklé moderní umění" a já s ním musím souhlasit. Více se o něm dozvíte na jeho DA účtu (@alierturk). Ale teď už nebudu zdržovat a mrkneme se na nějaké jeho fotky :)

(Klikněte na celý článek pro více fotek.)

myrmorko: Geniální tvořitel plakátů

18. května 2013 v 9:29 | Cleo
Dneska ráno jsem zrovna hledala pěkné nové plakáty k třetí sérii Revenge, když se mi do vyhledávání zapletl tento talentový týpek z Bulharska, vlastním jménem Zhivko Petrov. Ale no tak, mrkněte se na ty plakáty! Jak je můžete nemilovat. Vybrala jsem sem podle mě 4 nejpovedenější. Tedy z těch, co jsem našla. Více si jich můžete prohlédnou na jeho DA. V celém článku naleznete mimo jiné i dva fan plakáty s třeté sérii Revenge.

.
(Klikněte na celý článek.)

The Voice

7. dubna 2013 v 13:56 | Cleo
Tak co, omrzela vás už česká Superstar? Chtěli byste něco nového, svěžího, ale zároveň prostě ujíždíte na pěveckých soutěžích? Tak v tom případě pro vás mám skvělý tip, a tím je americký The Voice. Neseženete k nim české titulky, ale anglické určitě seženete a pokud alespoň trošku anglicky umíte, vůbec to nebude těžké, porozumět.


Letošními porotci jsou: Shakira (o té snad nemusím říkat nic, protože ji všichni znáte), Usher (pomohl nastartovat kariéru Justina Biebera), Blake Shelton (country) a Adam Levine (Maroon 5). V Americe už byly odvysílané 4 epizody, takže když začnete teď, o nic nepřijdete.

Právě teď se vysílají slepé audience. To znamená, že koučové/porotci sedí zády k zpívajícím a pokud se rozhodnou, že se jim ten zpěv líbí, zmáčknou tlačítko a ukážou, že ho chtějí do týmu. Pokud ne, a neotočí židli nikdo, zpěvák nebo zpěvačka jde domů. Slepé audience mě hodně baví. Jsou to dobří zpěváci a i když vypadla jedna moje oblíbenkyně hned na začátku, i tak je to velká sranda.

Ukázkové video vám sem dávám písničku od Savannah Berry, "Safe and sound". Musím říct, že letošní sezóna se mi hodně líbí a i před "dojemné" příběhy soutěžících na začátku to opravdu stojí za to.

Krysta Rodriguez - herečka a zpěvačka

6. dubna 2013 v 21:37 | Cleo
Tuhle herečku a zpěvačku můžete znát jako Kareninu spolubydlící v muzikálovém seriálu Smash (moje recenze na první sérii zde). Ale málokdo z diváků a nediváků si nevšimlo, jaký má talent. A já si myslím, že byste to měli vědět. První písnička je od Beyoncé, If I were a boy, ta mě pomohla geniálně dostat z deprese.


Ta druhá je trochu jiná. A mě se moc líbí. Pro tohle číslo musela trénovat to houpání na lanech/gumách či jak se to jmenuje a já můžu říct jen jediné: velký obdiv.


Líbí se vám hlas Krysty? Nebo spíše moc ne? Pište :)

Talentovaná fotografka Shalimahsm

16. března 2013 v 20:54 | Cleo
Jen tak jsem si surfovala po netu a hledala nějaké pěkné fotky, které bych mohla založit do svojí složky "inspirace", takže jsem se poflakovala na DeviantArtu a našla pár opravdu pěkných fotografií a tuto talentovanou fotografku jménem shalimahsm. Samozřejmě jsem se rozhodla, že vás o ně neochudím, takže nějaké publikuji i sem. Upozorňuji, fotky nejsou bohužel mým dílem (ale kdyby byly, wow, to bych byla talentovaná! :D), ale autorská práva patří již zmiňované fotografce.

Shalimahsm. Je jí 21 a je ze Singapuru. Hodně maluje a během toho poslouchá muziku. Mezi její největší koníčky ale stejně patří cestování. »shalimahsm.deviantart.com

Ale teď už nebudu kecat a dám vám sem nějaké ukázky její práce :) Následující fotky jsou z jejího zájezdu po Evropě.

Klávesnicové zkratky

16. března 2013 v 20:40 | Cleo
Hodně lidí neví, že numerická klávesnice v sobě skrývá mnohem více zázraků než jen čísla a pohyb šipkami nahoru a dolů. V textu v nich můžete vykouzlit spoustu znaků, dokonce i různá písmenka s diakritikou. Já vám sem přidám jen těch prá základních. A když se jich pár naučíte, rozhodně neprohloupíte! :D

Horší to začne být tak za rok, až začnete vzpomínat, jaká že číselná kombinace to k sakru byla, a pak začnete zuřivě jezdit po klávesnici a mačkat podivné kombinace. Ale i touto metodou se dá objevit spoustu super znaků! :)

Klikněte na celý článek, pokud chcete vidět všechny :)

alt + 1 = ☺
alt + 2 = ☻
alt + 3 = ♥
alt + 4 = ♦
alt + 5 = ♣
alt + 6 = ♠
alt + 7 = •
alt + 8 = ◘
alt + 9 = ○
alt + 10 = ◙

Peklo na talíři (i v žaludku)

13. března 2013 v 19:35 | Cleo
Už je to delší dobu, co jsem objevila pořad Peklo na talíři, a od té doby si každý měsíc udělám čas a na videa se podívám. O co že jde? Internetový pořad, který zkoumá jídlo a jeho kvalitu tak, jak si ho můžete koupit v supermarketech. O éčkách, mléku, sladidlech atd.Některé epizody jsou ovšek komičtější, jako například, jaké mňamky můžete najít v receptech na mimibazaru, oblíbeném portálu našich maminek.

http://1.bp.blogspot.com/-yRyBklevtlY/UFzJlS0RuCI/AAAAAAAADS4/clO2FGHwpGQ/s1600/peklo_na_taliry.jpg

Sledovat epizody můžete každý týden na streamu (http://www.stream.cz/peklonataliri) a já jsem se dovolila vám sem vložit jednu epizodu, kterou jsem našla na youtubu.


Tak co, líbí se vám tento pořad? :) Diskutujte!

Hodnocení pilotů

22. října 2012 v 13:34 | Cleo
Letos v amerických televizích začalo nemálo nových seriálů. A mě napadlo, že bych vám mohla něco o nich říct, něco jako takovou před recenzi. Tak čtěte a bavte se.

  • Beauty and the Beast - čekala jsem něco horšího, mnohem. Naštěstí, není to tak zlé. Má to zajímavou kriminální stránku a Kristin Kreuk mi už nepřijde tak hrozná. Když vypustíte ty příšerné momenty plné bestií, romantické pohledy hlavního hrdiny na hrdinku a zapomenete, že s Disneyho pohádkou to má stejný jenom název, ale ve skutečnosti se to mnohem více podobá Moonlightu (záchrana dítěte, sledování, láska) a Příšerkám s.r.o. Tenhle seriál se ale podle mě nedočká další sezóny.
  • Arrow - tak na tenhle pilot jsem se těšila asi nejvíce. Mám ráda superhrdiny, Green Arrowa obzvláště. Co mě zaskočilo bylo, že Green Arrow bydlí na úplně stejném místě jako Lex Luthor ve Smallville. A to je podle mě škoda. Měli zapojit více fantazie. Ale jinak musím hodnotit kladně. Arrow je v pohodě, všechny tam postřílí a je klid. Mám jedinou námitku: proč nezvolili hezčího herce? :) Podle mě je naděje na další sérii.
  • Emily Owens, M.D. - čekala jsem něco jako Saving Hope, a hle... přesně to se stalo. Jeidný rozdíl je v tom, že doktorka tentokrát je blondýna, má nulové sebevědomí a nesnášela střední školu. Ale její úhlavní nepřítelkyně náhodou pracuje ve stejné nemocnici. A pak je tu Justin Hartley... Ale zpátky k tý podobnosti? To jsou všechny dokotorský dramata stejný? Podle mě se nedočká další sezóny.
  • Revolution. Výpadek proudu, nové uspořádání, všechno je jinak. Občas mám ale otázku: jak by mohla přestat fungovat auta? Spalováním vzniká energie. A jestliže enegie prostě zmizela, tak bysme všichni byli dávno mrtví. Tohle podle mě trošku nedomysleli, ale doufám, že nám dají nějaké zajímavé vysvětlení. Seriál jako takový je ale jinak klenot. Bude prodloužen.
  • Nashville. Dvě country zpěvačky na jednom pódiu? Abych pravdu řekla, moc se mi do toho nechtělo, ale pak jsem zjistila, že v tom hraje Hayden - a tak jsem si řekla, že za zkoušku nic nedám. A jsem ráda. Je to zajímavé drama a je pojaté zase trošku jinak, a jsem nadšená. Tohle by mohla být správná volba pro ty, které už unavujou krimi-série. Mohl by být prodloužen.
  • Last Resort. Začalo to zajímavě, ani na chvilku jsem se nenudila. Ale všechno to proběhlo tak strašně rychle a je tam tolik nejasností. Slyšela jsem, že televize ABC uvažuje, že ten seriál rovnou zruší, ale já nevím, co si mám myslet. Dám tomu ještě naději.
259055-4_large

Headway - Word of the Week

7. října 2012 v 13:07 | Cleo
Nehodlám tady rozpitvávat kvality a hrůzy Headwaye - asi nejznámější učebnice od Oxfordu. Chci vám tady ukázat službu, kteru Oxford zdarma nabízí - a tou je vylepšování vaši slovní anglické zásoby.

Pokud to máte jako já, tak vás nebaví učit se slovíčka. Pletou se vám písmenka, jedno přes druhé, nemůžete si zapamatovat jejich význam. Možná jste si dali předsevzetí - každý den se naučit jedno slovíčko? Já také, ale vydrželo mi to ani ten jeden den.

Naštěstí Oxford dělá projekt, který nazvaů "Word of the Week" a je určen především pro studenty, kteří mají Headway, protože je tomu uzpůsobená slovní zásoba, ale rozhodně to není podmínkou.

Každý týden vám představí jedno slovíčko, jak se používá, zajímavá slovní spojení a tak dále. Už nějakou dobu se to učím a opravdu mi to pomáhá. Tak mě napadlo, že by to mohlo pomoci i vám.


Oxford University Press English Language Teaching Student's Site
Oxford University Press English Language Teaching Student's Site
Téma k diskuzi:
Pokud to znáte nebo jste to už zkoušeli, podělte se o váš názor. Pomáhá vám to? Nebo vám to přijde jako ztráta času?

Twitter - co je to a jak to funguje

6. února 2012 v 19:22 | Cleo
Všichni známe facebook. Místo, kde trávíme spoustu času a dlouze procházíme články, obrázky a hrajeme hry. Prostě je to místo, které je neuvěřitelně časově náročné. Ale pak je tady Twitter. O něm už každý neví. A přitom je v mnoha směrem lepší a jednodušší než facebook. Je to místo, kde můžete být sami sebou a všichni přátelé jsou s vámi. Všechny své myšlenky posíláte do světa pomocí tweetů - krátkých zpráv o délce 140 znaků.
Na twitteru může sledovat jisté lidi, ty se vám pak zařadí do kategorie Following (nebo-li ti, které sledujete) a pak máte skupinku lidí, kteří sledují vás, ti se nazývají Followers. Není těžké se na twitteru vyznat, protože je skutečně jednoduchý a narozdíl od facebooku vám umožňuje si vytvořit profil tak, aby se vám líbil a nějak vás charakterizoval.


Nakonec přidávám pár odkazů na lidi, kteří by vás možná mohli zajímat. Ano, jsou to oficiálně potvrzené twittery, takže se nemusíte bát, že by to za vaše oblíbené hvězdy psal někdo jiný ;).

Nina Dobrevhttps://twitter.com/#!/ninadobrev
Ian Somerhalderhttps://twitter.com/#!/iansomerhalder
Alyssa Milano
https://twitter.com/#!/Alyssa_Milano
Kaley Cuocohttps://twitter.com/#!/KaleyCuoco
Selena Gomezhttps://twitter.com/#!/selenagomez
Daniel Gillieshttps://twitter.com/#!/_danielgillies
Vanessa Hudgenshttps://twitter.com/#!/VanessaHudgens
Lauren Conradhttps://twitter.com/#!/LaurenConrad
Ashley Tisdalehttps://twitter.com/#!/ashleytisdale
Kat Denningshttps://twitter.com/#!/OfficialKat
 
 

Reklama

Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD