Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Rychlosonda

AquaSixio: Fascinující digitální malba

10. května 2015 v 19:30 | Cleo
Při práci na referátu jsem náhodou objevila tohohle úžasného umělce. (Ne, opravdu jsem neprokrastinovala, všechno to bylo součástí plánu pro větší dobro.) AquaSixio, neboli Cyril Rolando, je z Francie a je mu 30 let. Tvoří něco "mezi fantasy a surreálnem, nebo jedním slovem: jiné světy". Každopádně, já jsem se do jeho tvorby neuvěřitelně zamilovala. Líbí se mi, že na jeho kresby můžu dlouho koukat a objevuji skryté myšlenky.

"Používám jenom Adobe Photoshop CS2 a Wacom tablet. Nemám tušení, jak něco nakreslit na papír," píše o své tvorbě. "Jsem realistický a docela pesimistický. Snažím se zachovat si autenticitu, nepovažuji sám sebe za umělce, ale jednoduše za uživatele Photoshopu. Od doby, co pracuju jako psycholog, méně se svým uměleckým koníčkem zabývám. Kvůli popularitě se cítím nesvůj." Co má na jeho tvorbu vliv? "Líbí se mi surrealistické hnutí, zvláště práce Boris Vian a jeho Foam of the Daze. Líbí se mi ta absurdita, kreativita, okouzlující vesmíry, kde barvy přinášejí více emocí než tisíce úsměvů nebo milion slz." Co často kreslí? "Často znázorňuji ztracené děti nebo jejich cesty za pravdou (a ne "pravdou"). Jejich příběhy jsou docela smutné, ale temnota v jejich životech je více inspirující než šťastní a zaopatření lidé, řekl bych." Dále také zobrazuje zvířata. "Myslím, že lidé jsou pyšní, nedůvěryhodní a sebestřední (a já jsem člověk). Chci se věnovat zvířatům, aby kritizovali nebo hráli lidské role. Nenesou žádné skryté symboly - je to jednoduchý návrat k nevinnosti, naivnímu pohledu na svět. Je to návrat k dětství, kde zvířata mohou mluvit, sny se stávají realitou a představivost vládne světu."

PostmodernJukebox

4. května 2015 v 18:11 | Cleo
Zase jsem jednou měla úspěšný den, protože jsem narazila na úžasnou... můžu tomu říkat kapelu? Dobře, kapelu, která má opravdu, opravdu hodně členů. Název téhle skupinky je PostmodernJukebox a založil ji pianista a skladatel Scott Bradlee. Jde v podstatě o to, že vždycky sežene skvělý a talentovaný lidi, udělají z popový písničky jazzovou verzi (nebo použijí ještě nějaký jiný "historický" žánr) a jejich verzi natočí a dají na youtube. A jelikož vždycky ráda slyším nějaké dobré covery písniček, co znám, tohle mě doopravdy zaujalo.


Ten týpek je neskutečně legrační. :)

Také jsou známé jejich verze písniček od Lady Gagy, Taylor Swift nebo třebás intrumentální verze úvodní písničky z Game of Thrones.

xiaoxinart: Když fantazii ztvárníte digitální malbou

13. prosince 2014 v 10:08 | Cleo
Dnešní umělec, kterého vám chci představit, se jmenuje Xu Xinmin a pochází z Číny. Zabývá se digitální kresbou a ztvárňuje především fantastické krajiny, ale jeho další zálibou jsou třeba sci-fi monstra nebo postavy z Diabla II. A pokud vás jeho tvorba zaujala, více můžete zjistit na jeho DA účtu.

INSiDE: krátký film

3. září 2014 v 18:00 | Cleo
Krátký film o tom, jak se cítí blázen. Snímek má jenom 5 minut a podle mě je mistrovsky natočen. A říkám si... vážně doufám, že se nikdy nezcvoknu, protože bych se musela zbláznit už jenom z toho místa.


V době psaní tohoto článku oficiální stránky bohužel nefungují, ale pokud se chcete dozvědět víc, zkuste Google. :)

Loved

27. července 2014 v 18:44 | Cleo
Jedna moje dávná kamarádka mi poslala odkaz na hru Loved. Posílá mi spoustu kravin, takže jsem to ignorovala, ale pak jsem si přečetla tenhle článek a říkala jsem si, když už to jsou dva lidé, proč to nezkusit.


Co to teda je? Krátká online hra, autorem nazývaná jako krátký příběh, skákačka. Ale není to obvyklá skákačka, kde prostě víte, že máte dělat tohle a tohle. Tady vám hlas dává příkazy. Od počátku vám dává na vědomí, že on/ona je tady ten/ta dominantní a vy nejste nic. Ale je jen na vás, jestli budete poslouchat příkazy.

Nicolas Jolly: Nádherné malby "vodovkami"

2. března 2014 v 9:56 | Cleo
Nedávno jsem brouzdala po netu a narazila na tyhle nádherné malby. Jejich autorem není nikdo jiný než Nicolas Jolly, "profesionální" malíř z Francie. Většina jeho děl není upravovaná počítačem (i když některá jsou a i tak nad nimi žasnu) a některé si dokonce můžete koupit. Cena se pohybuje kolem 80 eur za kus, ale je to samozřejmě individuální. Mnohem více se dozvíte na jeho DA účtu: @nicolasjolly neboli nicolasjolly.deviantart.com.

Riley Rewind - webseriál o cestování v čase

10. ledna 2014 v 22:03 | Cleo
Dlouho jsem pro vás zase neobjevila něco fantastického, co stojí za to, takže se to teďka chystám napravit. Po dlouhém pátečním večeru stráveném na youtube (možná to zní pateticky - jo, sice je, ale hej - byla to sranda) jsem našla skvělou websérii Riley Rewind.

Je to seriál o holce, která se umí vracet v čase. Ať už se snaží pozvat vysněného kluka na ples nebo chce zabránit spolužačce ve spáchání sebevraždy. Na tvorbě se podílel Ray William Johnson, kterého možná znáte díky pořadu =3, Equal Three, kde pravidelně reportuje populární videa.

Mě osobně se to hodně líbilo, bylo to něco nového, svěžího a rychlého. Jediná nevýhoda je, že zatím neexistují české titulky, takže se na seriál budete muset podívat v angličtině. Ale ani pokud neoplýváte nějakými úžasnými jazykovými schopnostmi, nevadí to, protože všechno důležité vám dojde jen z obrazu.

A dobrá zpráva je, má to jenom 5 epizod, to znamená, že celý seriál vám zabere tak kolem 50 minut.


Celý sériál můžete shlédnout buď na youtube nebo v celém článku.

Javier Pérez (@cintascotch)

2. listopadu 2013 v 14:41 | Cleo
Ekvádorský ilustrátor - to je Javier Pérez, známý pod instagramovým jménem cintascotch. Nafotil například tuto úžasnou sérii fotek, kterou si můžete prohlédnout jak na výše zmiňovaném instagramovém účtu, tak na jeho oficiálních stránkiách. (Zde.) Co na jeho díla říkáte?

Instruktážní video Virgin Airlines

2. listopadu 2013 v 13:48 | Cleo
Představte si, že letíte letadlem, a teď si uvědomíte, že vás čeká nudná instruktář o bezpečnostních opatřeních. U Virgin Airlines se vám to ale nestane. Místo toho vám pustí tuto písničku...


Podle mě je to hodně originální způsob, jak upoutat lidi, ale hlavně média, protože tohle video se šíří po netu neuvěřitelnou rychlostí.

Jak se dělá kniha

3. července 2013 v 12:32 | Cleo
Takže, asi víte, že chci být spisovatelka, a pravděpodobně nejsem z vás jediná. Projížděla jsem knihy na netu a našla jsem skvělý článek o tom, jak se dělá kniha. Zároveň je to článek pro ty z vás, kteří uvažují o tom, že budou pracovat v nakladatelsví - jako překladatelé, korektoři, grafici a tak dále.

Co mě docela překvapilo, kolikrát se dělá korektura a opravy chyb. To mě jako autora trošku děsí, ale zároveň uklidňuje, že někdo odklidí všechny ty blbý chyby, co do těch knih plácám.

"Poslední dobou jste se nás často ptali, jak to chodí při vydávání knih a co člověk musí udělat pro to, aby mohl pracovat v nakladatelství. Takže přinášíme krátký přehled co a jak. :-) Prvním krokem je už samotné objevení knihy..." Pro celý článek a přesměrování na CooBoo klikněte zde.

Lạc | via Tumblr
 
 

Reklama

Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD