Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Oběžník

Déšť

27. října 2011 v 15:21 | Cleo
Položím velmi triviální otázku: Co je to déšť? Je to smršť kapek vody, chemicky řečeno H2o? Nebo je to něco a víc a má nějaký skutečný a tajemný potenciál?

Lidé už od pradávna vymýšleli mýty - o bozích. A mnoho z nich se týkalo nějakých řírodních podmínek. Proč se mění roční období? Proč prší? Proč proč proč?

Dřívě, ještě v pravěku lidé tančili kolem ohně a vyvolávali duchy deště. Déšť potřebovali a my jej také potřebujeme. Prootže bez něj by z nás byla sušená šunka.

A co vy? Myslíte si, že je déšť něco magického, nebo jen normální fyzikální jev?

Tumblr_ltkrqsmx961r3lubco1_500_large

Druhý svět

23. října 2011 v 17:25 | Cleo
Dva světy. Dva naprosto jiné, odlišné světy. A nebo se vzájemně prolínejí?

Je mnoho knih, které apelují na téma, že existuje i nějaký odvrácená stránka světa, o které nikdo z nás nechce mluvit, nebo ani nevíme, že existuje. A tak se ptám já vás. Co myslíte?

Je něco jako druhý svět?

Oběť věčného smutku

20. srpna 2011 v 9:56 | Cleo
Jen tak se zamýšlím. Celý rok se těším nq prázdniny. Jakmile se blíží jejich konec, jsem smutná. Jakmile odjíždím od babičky s dědou, jsem smutná, že jedu k tátovi. Ořitom jsem se na to dlouhou dobu těšila. Neustálý smutek mi brání si užívat. Proč tomu tak je?

Co myslíte? Stává se vám to také?

Lidé by si měli pomáhat

7. srpna 2011 v 10:43 | Cleo
V pátek jsem jela metrem a jedem člověk tam - myslím - zkolaboval. Bylo mi ho líto, ale zároveň mě hřálo u srdce, že těch pár lidí, co stáli blízko něj, mu pomohli.

Lidé po celém světě vybírali peníze na tsunami a zemětřesením postižené Japonsko.

Včera jsem viděla lidi, co ztratili psa. Byli zoufalí, a všichni, které jsme potkali, mu byli ochotní pomoct.

Je úžasné, jak si my, lidi, dokážeme pomáhat, pokud chceme. Společně dokážeme neuvěřitelné věci. Proč se to jen děje tak málo a všichni se chtějí starat jen o sebe?

Dvě tváře

10. července 2011 v 23:43 | Cleo
No dobře, nějak extra se mi hlavou nehoní, že mám dvě tváře, protože já to prostě vím a jsem s tím smířená. Záleží na člověku, se kterým mluvím. Záleží na tom, jakou svoji tvář mu chci ukázat.

Většinou mám dvě tváře - dalo by se to tak říct. Jedna je andělská (prostě milá, příjemná atd.) a druhá je ďábelská (protivná, zlá atd.). Samozřejmě ne všem ukazuji jen jednu jedinou. Záleží na mojí náladě i na tom člověku. Někdy ukazuji napůl tu, a napůl tamtu. Nevím.

Někteří lidé dělí tváře jinak - na tu hezkou, tu, co ukazují veřejnosti, a na tu, která je schovaná u nich doma a nikdo z veřejnosti a přátel ji neviděl.

Je spoustu možností, jak si představit dvě tváře. Co si pod tímto pojmem vybavíte vy?

Magie je všude

26. června 2011 v 15:45 | Cleo
Už odmalinka mě magie fascinuje. Byla jsem jí obklopována, jsem jí obklopována, budu jí obklopována. Když se řekne slovo magie, vybaví se mi hned několik věcí. Nějaký zázrak. Nebo třeba takové ty světelné efekty ve filmech. Ale existuje vůbec něco jako magie, nebo si ji prostě jenom někdo vymyslel?

Odpradávna lidé upalovali čarodějnice: a to třeba byly naprosto normální ženy. Jenom prostě někoho napadlo, že za všechnu smůlu může ona a tak ji přece musí potrestat.

Většinou když se řekne magie, vybavíme si takové ty knihy a filmy: Harryho Pottera, Čarodějky,... Prostě kouzla jsou skoro ve všech seriálech a filmech. Je jich většina. Každý režisér, scénárista nebo spisovatel si vymyslel svůj vlastní kouzelný svět: někdo přidal kouzla do reálného světa, jiný si ten kouzelný svět vymyslel celý.

Poprvé... slovo, u kterého si každý představí něco jiného

7. září 2010 v 15:51 | Cleo
Poprvé je prostě slovo, u kterého si každý představí něco úplně jiného. Někteří si vybaví, jak poprvé šli do školy, poprvé byli u moře atd. Ti puberťáčtější a sexuchtiví jedinci si nepředstaví samozřejmě nic jiného než to "poprvé". O tom já vám ale tady povídat nebudu. O tom si povídejte se svími sexuchtivými kamarády.

Já si moc dobře vzpomínám na své několikráté poprvé...

... jak jsem poprvé četla knihu
Bylo tov první třídě a četla jsem samozřejmě slabikář, což asi každý ví co to je. A ti, co si to nepamatují, mají určitě mladší otravné sourozence.

...jak jsem poprvé zhodnotila život v jedné sekundě
A bylo to tehdy, když jsme nabourali auto a já myslela že to nepřežiju.

...jak jsem poprvé byla na gymnáziu
Jak jsem poprvé nastoupila na novou školu.

Každé poprvé bylo jedinečné... Vzpomínejte... V dobrém i zlém...

Ekologie

31. srpna 2010 v 18:42 | Cleo
Dneska jsem jen tak šla na procházku: No a stalo se mi něco neuvěřitelného! Šla jsem kolem velice pěkného rybníčku, kolem kterého jsem vždy chodila moc ráda. Má v sobě něco kouzelného a tajemného. A co se stalo? Vykáceli kolem něj stromy. Všechny. Ne kvůli vichřici. Ale protože to ničilo přehradu. A lidé se bojí, že by se přetrhla - ale ne že by se jim zaplavilo domovy - ani že by to ohrozilo jejich životy - ale jenom proto, aby nepřišli o peníze.

Nebo vás štve, že když jdete po ulici, všude se válí odpadky? Nevím jak vy, ale mě to štve. Země je náš domov, ale my se o něj neumíme vůbec starat! Jak se říká: Jednou se sami zahubíme!

-----------------------------------------------------------------------------------------
Co je to ekologie?
  • biologická věda zabývající se vztahy mezi živočichy
  • ochrana životního prostředí
-----------------------------------------------------------------------------------------
Pomoz i ty!
Jestli chceme svět zachránot, musíme pro to něco udělat. Co můžeš udělat ještě dnes?
  • choď pěšky - říkáš si, že bydlíš blízko školy, ale stejně jedeš z pohodlnosti autem nebo busem? Zapomeň! Jdi pěšky nebo jeď na kole. Země ti bude vděčná a i tvé tělo bude zdravější! (Bydlíš ve městě? Nechceš venku dýchat ty hnusy? Neboj! Je vědecky dokázáno, že venku ti bude stejně lépe a budeš zdravější!)
  • třiď odpad - myslíš si, že když jsou skládky pod zemí, tak neškodí? Tak to se ale pleteš!
  • šetři vodou a elektrikou - bylo by pro svět opravdu přínosné, kdybys při čištění zubů vypínala vodu nebo vypínala televizi když ji nesleduješ. Země i ty budeš šťastnější, protože bude menší účet za elektriku!
  • jez zdravě - víš jak přepálené tuky z fast-foodů končí? V kanalizaci, kde ničí vodu! Že je vody dost? Všechno se ale jednou vyčerpá - a nemusí to být ani za dlouho?
  • vypni PC nebo TV - nejen že tím kazíš své zdraví, ale dokonce víš, jakými drastickými způsoby se vyrábí elektrika? Tepelné elektrárny, kde se spaluje drahodárné dřevo, které čistí vzduch, vodní elektrárny které ničí životní prostředí atd. Radši skládej puzzle nebo si něco čti!
  • nefénuj si vlasy - ušetříš elektriku ale i budeš mít zdravější vlasy!
... a je toho mnohem více! Než cokoliv uděláš, promysli se, zda-li je to pro dobro planety! Máme jen jednu, tak se o ni musíme starat !!!...
-----------------------------------------------------------------------------------------
Checkuj správné weby
...aby ses dozvěděl/a více!
VAŠE TIPY:
(klidně mi pište, nebo sdílejte do komentářů)
trafinoil.cz

Bouřka

30. srpna 2010 v 17:42 | Cleo
V první chvíli jsem nevěděla, co bych mohla na toto téma napsat, tak jsem si projela vaše články na toto téma a zjistila jsem, že většina z vás píše o tom, jaký mají z bouřky pocit. Já bych tedy mohla napsat jen jediné: je to prostě magický jev, až možná div světa. Co příroda dokáže.

Já osobně se některých úderů docela bojím, protože mi to tak tročku nahání hrůzu a děs. Proto nejradši zalezu k televizi apustím si nějakej doják nebo alespoň nějakej oblíbenej seriál. :)

Docela by mě zajímalo, jak boušku vnímáte vy? Pište, pište :D
..

Upírománie

14. srpna 2010 v 20:12 | Cleo
Poslední dobou mám pocit, jako by svět zažíval něco jako upíří horečku. No nemyslíte si to taky? :D

Všechno to začalo Stmíváním - příběhu o obyčejné holce, která se zamilovala do upíra - on ji miluje, ale i touží po její krvi... Téma, které jsme slyšeli již mnohokrát a dříve než to Stephenie Meyerová napsala. Koneckonců ale proslavilo se to a bylo to i zfilmováno. Stejně tak jako Nový měsíc, Zatmění a brzy bude i Rozbřesk. Tyto díly jsou už alespoň origiální.

Robert Pattinson je pro mnohé dívky idol. Pro mě teda ne, mě přijde hrozný :D Ale jinak si myslím, že obsadit ho do filmu byl celkem dobrý obchodní tah.

Dále přicházejí Upíří deníky. Fajn kniha, která je sice o upírech, ale od Stmívání se liší.

Další je Vampírská akademie, rádoby Stmívání v novém přebalu, podle mě jen pokus o získání peněz.

Tak mi řekněte... Taky ten šoubyznys milujete? :D
 
 

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD