Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Oběžník

The show must go on

12. února 2013 v 16:03 | Cleo
No jo no. Prázdniny jsou v plném proudu a já prostě žiju a užívám si svůj týden bez seriálů, prostě něco jako očistec. No a jak to přežívám? Hodně čtu. Čtu a čtu a to i knihy, které bych jindy nikdy nevzala do ruky. Taky mě napadlo několik jiných nápadů na moje vlastní spisovatelské dovednosti.

No ale dost o mě. Jsem tak vyčerpaná, že pouhé psaní ze mě vytahuje drahocennou životní energii. Takže jak se máte vy? Také máte prázdniny? Nebo je teprve budete mít? Rozhodně pište!

Tumblr_mhlj99lnhz1qciek8o1_500_large

Na co koukat na Silvestra

30. prosince 2012 v 22:35 | Cleo
Takže, zítra už je to tady. Poslední den v roce 2012. Možná si na zítra připravím něco jako závěrečné slovo, něco jako zrekapitulování, ale teď bych vám ráda doporučila jeden tip, na co se koukat na Silvestra. Nevím, jestli ještě Nova dává takový to "Mejdan roku z Václaváku"? Nevím, měla to být napodobenina tradiční americké oslavy Nového roku, ale budiž. Já bych vám ráda doporučila film Happy New Year.

Hraje v tom spoustu známých lidí. Nebudu tady vyjmenovávat všechny. O kom jsem věděla, byl Zac Efron, Sofia Vergara (z Modern Family) a Lea Michele (z Glee). Ale o kom jsem neměla ani tušení a potěšilo mě to, byl Jake T. Austin (z Kouzelníků z Waverly - ano, já vím, smějte se jak chcete, ale on byl prostě skvělej) a Alyssa Milano (z Čarodějek - a potěšilo mě, že nevypadá tak božsky jako dřív, takže jsem nemusela žárlit :D).

Takže musím jen doporučit! I když mnozí říkají, že na klasickou anglickou Lásku nebeskou to nemá. Nemá, ale to neznamená, že si tohle nemůžete užít.Na celý plakát se můžete podívat v celém článku!

Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš?

22. prosince 2012 v 18:59 | Cleo
Jelikož motto mojí stránky už pár měsíců je "Někdy prostě musíme zavřít oči a začít vid+t svět kolem sebe", rozhodla jsem se zúčastnit i tohoto článku týdne a napsat svůj pravidelný (i když v poslední době svou pravidelností mírně opilý) oběžník.

Zavřu oči a otevřu mysl. Co vidím? Všechny chyby, co jsem kdy udělala, všechny chyby, ale zároveň i kladné stránky, ale ty tedy rozhodně méně. Vidím svět mnohem více takový, jaký je. Ale je to komplikované.

Téma k diskuzi: Co vidíte vy?

Traum-josefine-preuss-540x304_large

Lenost

7. října 2012 v 11:02 | Cleo
"Takže, napíšu vám tady, proč jsem líná... i když, jsem líná, takže to neudělám." Takhle začínají mnohé články na toto téma, které jsem dosud četla. A docela jsem se tomu smála.

Ale já bych vám ráda řekla o tom, jak se lenost projevuje u mě.

1. Musím něco udělat.
2. Začnu to dělat.
3. Uvědomím si, že se mi to nechce dělat.
4. Přemýšlím, jestli to musím dělat.
5. Neudělám to. / Udělám to.

takže povinnost je jakýmsi mým koučem. Ale spíše to končí tak, žes ena to vykašlu a dělám něco jiného, stejně jako teďka píšeu tenhle článek místo toho, abych se učila. Milé, že?

Mám doma hromadu plnou nadepsaných sešitů, které když otevřete, najdete tam nadpis a možná jednu popsanou stránku. Mám tisíce rozepsaných článků. Pár rozkoukaných epizod seriálů. Lenost mě prostě ovlivňuje. Ale bez ní bych byla workoholik, kterému se kouří z uší a to bych opravdu nechtěla. Stačí, že už teď jsem až moc pilná.

"Dneska jsem chtěla něco udělat, ale pak jsem si uvědomila, že jsem nedokončila nicnedělání ze včerejška."


A co si myslíte vy? Jste líní? A pokud ano, jak se to u vás projevuje?

Divný sen a víly

21. září 2012 v 18:28 | Cleo
Dneska v noci se opět prokázalo, že Teen Wolf ve mě zanechal negativní příznaky. Nejdřív jsem byla v autobuse, kde všem tekla z pusy krev a byly to nedopromněněný vlkodlaci. Já byla něco takovýho, ale vlastně jsem byla víla. Nebo já už nevim. Figuroval tam taky náš ex-učitel na výtvarku.

No v každym případě jsem začala uvažovat, že bych napsala nějakou menší romanci o vílách. Protože já věřím na víly! A jo a jo a jo! :D (Ne ale teď vážně - kdo vymejšlel název toho tématu?) No nic, ještě si to budu muset projít hlavou. Zatím nevím, kterou cestou bych se vydala, jenom mi to přijde jako dobrý nápad.

Ale teď k tématu. Věříte na víly? A jak si je předstvavujete? Drobné bytosti s křidélky nebo lidi jako my s nějakým zvláštním darem? Pište, pište.

Img1503295875_large

Charakter člověka

14. září 2012 v 19:00 | Cleo
Každý člověk je jiný. A to je dobře, protože nás to nutí se navzájem poznávat.

Jak si charakter člověka představit? Já osobně si to představuju jako spektrum vlastní, který daný člověk má. Jestli je důvěřivý, nebo naopak hodně podezíravý, a tak dále a tak dále. Prostě jeho vlastnosti. To jen tak pro přestavu.

Může se charakter člověka měnit? Osobně nezastávám názor, že se člověk může změnit. Samozřejmě, může mu něco dojít, něco záměrně potlačovat, snažit se chovat jinak, ale jsme tím kým jsme. Nic nás nemůže změnit. Jen vidět věci v jiném světle. Něco si uvědomit, na něco přijít. Ale hlavní vlastnosti zůstavají stejné. Pokud vás něco nezlomí.

Téma k diskuzi:
Jak si abstraktně představujete lidský charakter? Jako barvy, čáry nebo nějak jinak? Co podle vás charakter je? Může se člověk změnit?

Zrcadlo

29. února 2012 v 20:17 | Cleo
"Zrcadlo, zrcadlo, pověz mi, kdo je na světě nejkrásnějí."

Zrcadla inspirovala lidi po celém světě už od počátku existence. Zpodobňují svět, jako je náš, ale přesně naopak. Je proto v takovém světě zlo, když na tomto je dobro? Je zrcadlo hlavním zdrojem antonym a dualismu? Nebo je to jen překroucená realita, která nestojí za pozornost?

Jsou lidé, kteří celé dny sedí před zrcadlem a koukají na svůj odraz a hledají tam něco, co tam ve skutečnosti není, ale v tom obraze by to viděli. (Na tomto principu bylo i Zrcadlo z Erisedu - Harry Potter) Je tam ale něco takového? Vidíme v zrcadle skutečný odraz sebe samé nebo jen obrysy světla?

Co si myslíte vy? Jaké má pro vás zrcadlo filozofický podtext?

Tma jako v pytli? Vážně?

6. února 2012 v 18:39 | Cleo
Proč mám pocit, že za chvilku budou témata na člýnky týdne jen ujetější a ujetější? Protože tohle je fat dobrý. Tak se pokdum trošku zamyslet... Co mě jako první napadá, když se řekne tma jako v pytli? Jako první mě napadne prostě tma. Je temná, šeredná a mnozí lidé se jí bojí. I když pravda je... oni se nebojí tmy. Oni se bojí toho, co se ve tmě skrývá. Asi tak jako já.

A co by? Bojíte se tmy? Nebo si umíte i v těch nejtemnějších okamžicích vybavit světlo, o kterém víte, že existuje?

Tumblr_lydo1io86v1qjzy01o1_500_large

Zukrblík a jiné sociální sítě

29. ledna 2012 v 20:14 | Cleo
Mark Zuckenberg. Člověk, kterého zná celý svět, protože on založil facebook. Sociální síť, bez které by si někteří připadli naprosto ztracení. Je to jen jednoduchá webová stránka, nebo je to fenomén, který dokáže ovládat svět?

Kolik úžasných příběhů jsme díky fb slyšeli: "Lupič dopaden. Při vloupání se v domě majitelů připojil na facebook. Zapomněl se odlogovat." Tyhle články plní tituolní strany všech možných novin. Ale slyšeli jste i ty špatné? "Žena zabita svým manželem. Zapomněla si na facebooku změnit stav ze svobodné na vdaná."

Dokážou nám tyto sítě dát něco nového? Nebo jen nás učí pohlcovat pravdu a vyklápět lži? Co si o tom myslíte vy?

Facebook-bed-2-540x426_large

Nejoblíbenější knižní postava

23. listopadu 2011 v 20:18 | Cleo
Tak nad tím se skutečně musím zamyslet. Kdo je moje nejoblíbenější knižní postava?

Tak kde mám začít. Mezi moje nejoblíbenější (jak knižní, tak filmové či seriálové) postavy jsou ty, které mají danou špetkou pohody a elegance, něco skrývají a bývají mnohem mocnější, než se nám na první pohled zdá. Na každého koukají tak povýšeně - a i když jsou to většnou špatné vlastnosti, i tak je miluju. Proto nikoho nepřekvapí, když budu jmenovat - např. Damon z Upířích deníků.

A vlastně... Taková postava se vyskytuje ve všem, co mám ráda a co sleduji. Jen se na to zaměřte. A tak se ptám já vás.

Co je charakteristicko skupinou vlastostí pro vaše oblíbené knižní postavy?
 
 

Reklama

Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD