Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

(Neodeslané) dopisy

Milí Britové...

2. února 2014 v 20:07 | Cleo
Milí Britové,

jak to jen děláte, že jste tak okouzlující? Je to neskutečný boj, vzpírat se vašemu šarmu. Jak jsem k této myšlence došla? Nebojte se, všechno vám povím.

Koukala jsem se v posledních dnech na několik britských pořadů a zamilovala jsem se do toho přízvuku. Je to neskutečné. Nikdo nemá dokonalejší přízvuk než právě vy. Angličtina je s vámi mnohem zajímavější a jedinečnější. Jste si toho vědomi, že?

Moje kamarádka říká, že jejím životním snem je studovat v Anglii a najít nějakého černovlasého Brita s modrýma očima. A jak o tom čím dál tím více přemýšlí, má velkou pravdu. Jak fantastické to musí být? Jsem si vědoma toho, že všichni Britové musí mít krb, a krb je úžasná věc...

Dobře, omlouvám se za tento (téměř) bezduchý dopis, ale napsat jsem ho musela. Britové, jste skvělí!
S láskou,
Cleo

Milí čtenáři...

30. listopadu 2013 v 23:14 | Cleo
Milí čtenáři,

také máte někdy pocit, že chcete nějakému člověku říct hrozně moc věcí, ale když přijde na věc, nevydáte ze sebe ani jednu ubohou a patetickou hlásku? Jak to dělali naši předci? Oh, jistě. Ti lovili dinosaury. Ale myslela jsem potom. Dopisy. Ano. Dopisy, dopisy, dopisy. Milostné, přátelské, hrubé, všechny typy dopisů. Z dnešního světa už naprosto vymizely.

Samozřejmě, najde se pár lidí, co si je pořád posílá, ale to protože jsou staří, nebo jsou to spřízněné duše, které se domluvily na tom, že je to romantický a pěkný způsob dopisování. Pak jsou tady ještě takoví, co bydlí na Sibiři, kde není internet a pošta chodí jednou za měsíc. Tenhle případ ale neberme v úvahu.

Přiznejme si to, kolik z vás si ještě píše dopisy? Málokdo. Většina si sedne k facebooku, ICQ (páni, používá to ještě někdo, nebo jsem poslední na světě?), Gareně nebo něčemu takovému podobného a všechno to má formu chatu, to znamená, že všichni křičí přes sebe v chaotickém boji otázek a odpovědí. Krásné rozvíjení myšlenek a filozofování o odpovědi v dopisech vymizelo a zůstalo jen pro nás, spisovatele a blogery.

Dokonce ani e-maily už nemají tuhle formu. Každý je pořád online a odpovídá ihned, což kazí efekt čekání na odpověď. Nehledě na to, že k e-mailu nemůžete přiložit vaši novou černobílou fotku a nemůžete dopisní papír navonět parfémem.
 
 

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD