Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Hudba

Cleo a hudba, která formovala její duši

12. září 2015 v 20:00 | Cleo
Asi před rokem a kousek jsem si připravila článek o mojí oblíbené hudbě. Bylo mi líto nechat ho ještě déle ležet v rozepsaných článcích, takže... tady je!

• BLACKMORE'S NIGHT
Kdybych si měla vybrat jen jednu nejoblíbenější skupinu, kterou budu poslouchat až do konce života, asi bych hodně prskala, ale nakonec bych si vybrala Blekmóry.
S touhle kapelou mám spojeno spoustu skvělých vzpomínek a většinu jejich píniček umím nazpaměť. Žánrově odpovídají folk rocku, což, jak napovídá sám název, je rock smíchaný s folkem. Folk sám o sobě vážně moc nemusím, ale v téhle kombinaci to doopravdy hezky funguje.
Co se názvu týče, to je docela pěkný příběh. Bylo nebylo, byla jedna kapela, co se jmenovala Deep Purple (možná znáte "Smoke on the Water") a ta měla jednu velmi věrnou fanynku - Candice Night. Jednou se setkala s členem kapely, Ritchiem Blackmorem a zamilovali se do sebe. Po rozpadu skupiny se dvojice (tehdy už byli manželé) rozhodli založit skupinu, která se bude inspirovat renesanční hudbou. A tak spojením jejich dvou jmen - Blackmore a Night - vznikli Blackmore's Night. (Mimochodem, Candice je Američanka a Ritchie je Brit.)
Nejradši mám album Ghost Of A Rose (2003). Písničky... jo, tím že znám všechny a umím jich hodně nazpaměť... nejradši mám "Under a Violet Moon", "All For One", "Diamonds and Rust", "Shadow of the Moon" a tak dále a tak dále. Z převzatých písniček se mi moc líbí "Lady in Black" a "Wish You Were Here".

Maroon 5: This Summer's Gonna Hurt Like...

1. září 2015 v 8:00 | Cleo
Jako již tradičně, nemohla jsem si odpustit s prvním zvoněním letošního školního roku publikovat nějakou písničku, která vám na chvilku vymaže myšlenky na školu z hlavy. Tentokrát je od Maroon 5 (já vím, opakuji se, ale když oni mají tak úžasná lyrická videa).


Každopádně doufám, že letošní školní rok zvládnete! Protože pro mě je to ten poslední. :)

Shakira: Whenever, Wherever

29. srpna 2015 v 7:00 | Cleo
Listovala jsem hudebníkem deníkem a došlo mi, že tam vůbec nemám Whenever, Wherever od Shakiry... Já vím, je to hrozně stará písnička, milovala jsem ji asi před 6 lety? Důležité je, že pro klid duše, jsem ji sem prostě musela dát.


A abych vám něco prozradila - tahle písnička je pořád můj budík. Takže jsem ji mírně začala nenávidět, ale na druhou stranu... někdy ležím v posteli o pár minut déle, abych ji mohla slyšet celou.

Maroon 5: Maps

25. srpna 2015 v 8:00 | Cleo
Tuhle písničky tady publikuji ze dvou důvodů: Zaprvé, ze sentimentu. Kvůli vzpomínkám na všechny ty časy, kdy jsem se naposlouchala hodiny a hodiny Maroon 5. (Díky, The Voice!) Zadruhé, líbí se mi, jak je to video kytičkové. Stejně jako tenhle blog. A to je samo o sobě důvod, proč to tady musí být.

Nebo ne?

Sia: Chandelier

4. srpna 2015 v 10:00 | Cleo
Upřímně, tahle písnička mi dlouho lezla krkem, než jsem se naučila ji mít ráda. Teď na ni nedám dopustit. Líbí se mi, že je taková... pomalá, ale zároveň rychlá... já vím, to, co jsem právě řekla, je naprostá blbost, ale vy mě určitě chápete. Proč jsem si na ni vzpomněla právě teď? Kvůli tomuhle.

Delain: We Are The Others

27. března 2015 v 17:00 | Cleo
Tuhle písničku jsem pro změnu neobjevila já, ale náhodou mi ji podstrčil youtube. Většinou si na automatická doporučení pořád jenom stěžuju, ale tentokrát jsem byla ráda. Zamilovala jsem si jak originál, tak upravenou (pomalejší) verzi, kterou vám zde publikuji já. (Originál v celém článku.)

Lana Del Rey: Dark Paradise

19. března 2015 v 21:00 | Cleo
Jedna z mých nejoblíbenějších písniček, u které si dokonce troufnu říct, že umím text. Úžasná chytlavá melodie a text, který mírně zapáchá temnotou. Který je mimochodem vážně úžasný. Lana Del Rey má vždycky úžasné texty.


All my friends ask me why I stay strong
Tell them when you find true love it lives on
That's why I stay here

Every time I close my eyes, it's like a dark paradise
No one compares to you, I'm scared that you
Won't be waiting on the other side

And there's no remedy for memory
Your face is like a melody,
It won't leave my head
Your soul is haunting me and telling me
That everything is fine, but I wish I was dead, dead like you.

Lorde: Yellow Flicker Beat

2. března 2015 v 10:00 | Cleo
Posledí dobou si čím dál více oblibuji Lorde. Nebo spíš by bylo lepší říct: tuhle písničku. Ti z vás, co viděli poslední díl Hunger Games, ji možná slyšeli i ve filmu. Ale já jsem si jistá, že ji ještě uslyším mnohokrát.


This is the start of how it all ends
They used to shout my name, now they whisper it
I'm speeding up and this is the red, orange, yellow flicker beat sparking up my heart
We're at the start, the colours disappear
I never watch the stars, there's so much down here
So I just try to keep up with the red, orange, yellow flicker beat sparking up my heart

Fall Out Boy: Centuries

18. února 2015 v 16:43 | Cleo
Včera jsem na tuhle písničku narazila úplně náhodou. Nevím, jestli jsem ji slyšela úplně poprvé, takže nemůžu prohlašovat, že to je láska na první slyšení, ale důležité je, že si ji musím pořád zpívat.


Some legends are told
Some turn to dust or to gold
But you will remember me, remember me
for centuries
And just one mistake, is all it will take
We'll go down in history
Remember me for centuries

Starset: Let It Die

2. února 2015 v 18:00 | Cleo
Po dlouhé době písnička, která mě nadchla svojí "temnější stránkou". A zároveň je to jedna z nejsmutnějších písniček, kterou jsem za poslední dobu slyšela.


I'd make you look, I'd make you lie
I'd take the coldness from your eyes
But you told me, if you love me
Let it die
And you left me more dead than you'll ever know
When you left me alone
 
 

Reklama

Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD