Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Filmy

Percy Jackson: Zloděj blesku (Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief)

8. června 2012 v 17:17 | Cleo
Originální název: Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
Režie: Chris Columbus
Žánr: fantasy, dobrodružný, komedie
Rok: 2010
Země: Kanada, USA
Hrají: Logan Lerman, Alexandra Daddario, Pierce Brosnan, Uma Thurman, Sean Bean, ,... (zobrazit celý cast)

"Film, který mě oslnil. Neoslovil mě hlubokou myšlenkou, ale svojí lehkostí a jednoduchostí. Dobrodružství o polobozích, antické mytologii aplikované do moderního světa a ještě ke všemu od úžasného režiséra." Flower-Days.blog.cz

Percy Jackson není normální. Ale spíše záporným, než kladným způsobem. Trpí dyslexií, poruchami pozornastmi, mírnými návaly hněvu a neustále přitahuje podivné události. A když se jeho učitelka matematiky promění ve fúrii, zdá se, že má i halucinace.

Nebo to není jenom blud? Tento podivný zážitek odstartuje řadu několik záhad, které se neustále stupňují. Jeho nejlepší kamarád je polokozel a a mámu unese Minotaur. Probírá se v bezvědomí z tzv. Táboře Poloktevných.

Dozvídá se, že jeho otec je bůh moří a oceánů, Poseidón. Z čehož plyne, že je to polobůh. A tak musí vycvičit své schopnosti a připravit se předstoupit před Olympany, že on neukradl ten legendární Diův blesk, kterým řídí veškeré blesky na Zemi.

Jmenuji se Oliver Tate (Submarine)

21. května 2012 v 17:19 | Cleo
Originální název: Submarine
Režie: Richard Ayoade
Žánr: komedie, drama
Rok: 2010
Země: VB, USA
Hrají: Craig Roberts, Sally Hawkins, Noah Taylor,... (zobrazit celý cast)

Předtím, než jsem se na tenhle film podívala, jsem nevěděla, co si o něm mám myslet. A když vám vlastně řeknu prabdu, ani teď to ještě pořádně nevím. I tak se vám o tom pokusím něco povědět.

Oliver Tate je ve Walesu žijící 15-ti letý kluk, který je tak trošku podivín. Spolužíci ho nemají moc rádi, co nemají rádi, dost často ho šikanují. Ve škole se mi líbí jedna holka jménem Jordana, která je tak troěku posedlá ohněm, a doma se bojí o rodiče, neboť jejich vášeň podle něj celkem uhasíná.

A o moc se to nezlepší, když se do vedlejšího domu přistěhuje Graham, řečení Ninja, který byl první láskou Oliverovi matky. Oliver má strach z toho, že by jeho matka mohla jeho tátovi zahýbat a tak přijde s genniálním plánem. Mezitím se sbližuje se svojí (nyní už přítelkyní) Jordanou a zjišťuje podrobnosti o její rodině.

Proroctví (Knowing)

20. května 2012 v 20:39 | Cleo
Originální název: Knowing
Režie: Alex Proyas
Žánr: drama, thriller, sci-fi
Rok: 2009
Země: USA, VB
Hrají: Nicolas Cage, Rose Byrne, Chandler Canterbury,... (zobrazit celý cast)

Film, na který jsem se dívala celkem nedobrovolně, ale nakonec jsem celkem ráda, že už ho mám za sebou. Přečtěte si moji první recenzi na film, kde už dopředu vím, co bych zde chtěla napsat.

Před 50 lety, malá holčička měla nápad. Před otevřením nové školy vytvořit něco jako časovou schránku, do které každé z dětí školy uloží to, co si myslí, že se stane v budoucnosti. Většina dětí nakreslila rakety a auta, ale objevil se zde i záhadný papír plný podivných čísel, která nedávala žádný smysl. Ale jejich autorka byla tak zapálená, že když jí sebraly papír, prostě je vyryla nehty do dveří.

A nyní, o padesát let později, se schránka otevírá. Papír s číslicemi skončí v rukou Caleba Koestlera, syna astrofyzika. Když se mu tyto číslice dostanou do rukou, začíná odhalovat pravdu o tom, co se má stát a že ta malá holka předpověděla všechny katastrofy, které se přesně staly. Co se ale stane, až všechny katastrofy na papíru už budou... hotové? Přijde pak konec světa?

Inkoustové srdce (Inkheart)

11. března 2012 v 19:03 | Cleo
Originální název: Inkheart
Režie: Iain Softley
Hudba: Javier Navarette
Žánr: rodinný, fantasy
Rok: 2008
Země: USA, VB, Německo
Hrají: Brendan Fraser, Sienna Guillory, Eliza Bennett, Paul Bettany,... (zobrazit celý cast)

Takže. Táta se opět překonal výběrem a filmu a tentokrát to je film, který bohužel nezasadil úder moc hluboko. No, rak jstesli se o Inkoustovém srdci něco dozvědět, stačí jen číst dál.

Meggie měla vždycky ráda svého tátu (zvaný Mo). Ale poslední dobou měla pocit, že před ní něco ukrývá. Neustále sjížděli všechny antikvariáty a i když to Mo nikdy nahlas nepřiznal, něco hledali.

Meggie se dozví až poté, co je odchytne blázen, který jejímu tátovi říká Kouzelný jazyku a neustále ho obtěžuje s tím, že ho musí poslat zpátky do knihy. Nakonec je to zavede až na hrad prohnaného darebáka a tam se dozvídá, že její táta přd několika lety oživil postavy z knih. Ty z knihy vyšly, ale kniha naoplátku zcucla její mámu.

Vydávají se tedy na kouzelnou cestu a snaží se zjistit, jak přivést jejich mámu zpět a zdabit se zlého darebáka. Mají při tom doprovod jedné postavy s fretkou, cestou také potkají spisovatele, který originální knihu - Inkoustové srdce - napsal. Jen jestli se trošku špatně nepřiplete do děje.

Přestupný rok (Leap Year)

26. června 2011 v 18:26 | Cleo
Originální název: Leap Year
Režie: Anand Tucker
Scénář: Deborah Kaplan, Harry Elfont
Žánr: komedie, romantický
Rok: 2010
Země: USA, Irsko
Hrají: Amy Adams, Matthew Goode, Adam Scott... (zobrazit celý cast)

Nedávno jsem se procházela po nákupních zónách a prohlížela si DVDčka, na která bych se doma mohla podívat. Čistou náhodou, toto bylo mezi nimi. A tak jsem se vydala, spolu s pořádným nákladem jídla, na projížďku do Irska.

Anna už 4 roky chodí se svým přítelem, dokonce si hodlají koupit i vlastní byt. Neustále čeká na žádost o ruku, ale stále se jí nemůže dočkat. A tak na přestupný rok letí do Irska, aby využila tradici této země: na 29. února smí totiž žena požádat muže o ruku.

Cestou letadlem do Dublinu ale musí letadlo mouzově přistát ve Walesu... Další letadlo letí až za 24 hodin. Ale Anna nemůže čekat - vydává se do Dublinu na vlastní pěst. A je jasné, že scénáristé jí nepřipravili příliš příjemnou cestu. Potkává spoustu překážek, kteří si ti, kteří v Irsku nebydlí, dokážou asi jen těžko představit...

Během cesty ale Anna dostane vážné pochybnosti. Je její přítel skutečně ten pravý? Ano, je jí s ním příjemně, ale skutečně ho miluje? Tak moc, že by s ním chtěla strávit zbytek života? Možná to byl osud, kdo ji přivedl na tuto cestu, aby pochopila své pochybnosti.

Trable v ráji (Couples Retreat)

26. června 2011 v 12:07 | Cleo
Originální název: Couples Retreat
Režie: Peter Billingsley
Hudba: A.R.Rahman
Scénář: Jon Favreau, Vince Vaugh, Dana Fox
Žánr: komedie
Rok: 2009
Země: USA
Hrají: Kristen Bell, Malin Åkerman, Vince Vaughn, Jason Bateman, Jon Favreau, John Michael Higgins, Jean Reno... (zobrazit celý cast)

Včera večer jsem hledala něco, na co bych se mohla podívat a dostala jsem chuť se podívat na nějaký film s Kristen Bell. A tak jsem hledala v její filmografii, když tu jsem najednou našla tento film - a řekla jsem si - hurá, tak to zkusím.

Cynthia a Jason mají pocit, že prožívají manželskou krizi: Cynthia nemůže otěhotnět. Rozhodnou se proto zhodnotit svůj vztah - a rozhodnout se, zda-li spolu zůstanou, či ne. A tak se vydávají do ráje na zemi - hlavně proto, aby zjistili, jestli jejich vztak má stále cenu. Pokud vezmou dalších 6 lidí, bude to za poloviční cenu. A tak přemluví své přátelé a jednou do Západního ráje - ráje pro upevňování vztahů. Místo ráje je to však ale tyranie a peklo. Jak TOHLE může upevňovat vztahy?

Když jsem přemýšlela, jestli bych si tenhle fillm měla pustit, četla jsem pár recenzí na ČSFD. Vím, že romantické komedie jsou typy filmů, které s nelíbí každému. (Mě se líbí jenom ty hodně povedené.) Ale i když tenhle film se mi celkem líbil, velmi se mi líbil komentář od "Nathalie": "Psychoterapie je víc psycho než terapie, rajský ostrov místy působí jako rajský plyn." Kdo neviděl, nepochopí :) Už to je další důvod, abyste se na tento film podívali.
 
 

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD