Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Filmy

Recenze: Muž z oceli (Man of Steel, 2013)

1. ledna 2015 v 20:48 | Cleo
Na tenhle film jsem se těšila dlouho. Ale nějak se nenaskytla žádná chvíle se na něj podívat, až do letošn... loňského Silvestra, kdy jsem se na něj konečně podívala. Původně jsem nechtěla psát recenzi, ale když jsem začala psát normální deníkový článek, došlo mi, že možná by to tak bylo lepší.

Originální název: Man of Steel
Režie: Zack Snyder
Žánr: akční, sci-fi
Rok: 2013
Země: USA/Kanada/UK
Hrají: Henry Cavill, Amy Adams, Russell Crowe, Diane Lane, Kevin Costner, Michael Shannon, Dylan Sprayberry,... (zobrazit celý cast)

Planeta Krypton se blíží do záhuby. To samozřejmě tuší Jor-El a jeho manželka Lara, a tak se rozhodnou zachránit jejich syna, Kal-Ela, a poslat ho na Zem. Spolu s ním vloží do rakety Kodex, který obsahuje genetickou informaci všech uměle vygenerovaných lidí z Kryptonu.

Těsně po odletu rakety je souzen generál Zod, který chtěl převzít moc na Kryptonu. Je odsouzen k věčnému poletování galaxií (nebo nevím, jak jednodušeji to vyjádřit) spolu s jeho zbouřeneckou posádkou. Tím se vlastně stávají spolu s Kal-Elem posledními Kryptoňany, kteří přežili explozi planety.

Na zemi najde raketu manželský pár pracující na farmě, kteří otevřou raketu a nejdou dítě. Pojmenují ho Clark Kent. Jeho dětství není jednoduché, nemůže nikomu přiznat, jaké má schopnosti, a to jich začíná neustále přibývat. Rentgenový a ohnivý zrak, neuvěřitelná síla a možnost překonat gravitaci, ty podle mě stojí za zmínku.

Potom americká vláda najde něco podivného. Loď v ledu. Reportérka Lois Laneová ji samozřejmě musí vidět a tak se setká s Clarkem. Ten se díky lodi dozvídá o svém dětství, svém skutečném domově a jeho poslání na Zemi. A co se nestane, aktivováním lodi vyšle do vesmíru signál, kde se nachází, a Zod toužící po Kodexu přichází, rozhodnut udělat ze Země nový Krypton.

Recenze: Labyrint: Útěk (The Maze Runner)

19. září 2014 v 18:00 | Cleo
Labyrint: Útěk. (Dobře, hned první věc, která mě mírně naštvala, je ten název. Kdo to vymyslel? Pro mě je to prostě The Maze Runner, jak říká originální název.) Na film jsem si řekla, že se podívám, hlavně kvůli hlavnímu herci, Dylanovi O'Brienovi. Ale jak možná víte, četla jsem i knižní předlohu. Takže ne, samozřejmě vás neušetřím věčného srovnávání.

..
Originální název: The Maze Runner
Režie: Wes Ball
Žánr: sci-fi, dobrodružný
Rok: 2014
Země: USA
Hrají: Dylan O'Brien, Thomas Brodie-Sangster, Kaya Scodelario, Will Poulter, Chris Sheffield, Patricia Clarkson, Aml Ameen, Don McManus... (zobrazit celý cast)

Skřípající výtah jedoucí temnou šachtou. Podivné zvuky. Divné vřískání. Levné zářivky. Tyhle věci jsou to první, co Thomas vidí a slyší ve svém novém životě. Respektive, ví toho spoustu, jak svět funguje, na co se co používá, umí mluvit a spoustu dalších věcí, ale jeho identita je pryč. Dokonce si nějakou dobu ani nemůže vzpomenout, že se jmenuje Thomas.

Když výtah vyjede na denní světlo, kolem něj stojí hlouček chlapců, obyvatelé Placu, malého osídleného čtverce uprostřed Labyrintu. Chlapci se pokoušejí najít cestu ven již tři roky, ale pořád nic. Ta totiž povede nejspíš přes nebezpečné měnící se bludiště. A tak se Thomas musí i přes počáteční nechuť zabydlet a stát se součástí komunity.

A potom výtah přiveze dívku... to se ještě nikdy nestalo. A jediné, co vyřkne před upadnutím do kómatu, je Thomasovo jméno. Ona ho zná. Ale jak? Odkud? Labyrint se ale začne bouřit a nutí obyvatele najít cestu ven víc a víc. Nebo je dřív zabije? Pokud ale najdou cestu ven, co tam najdou? A setkají se s těmi, co je tam poslali? Nebo na světě už nic není?

Recenze: Brutální Nikita (La Femme Nikita, 1990)

16. prosince 2013 v 21:20 | Cleo
Již tyhle Vánoce končí moje milovaná seriálová Nikita (ano, samozřejmě pro vás chystám recenzi, ne, to bych si nikdy na světě nenechala ujít, podělit se s vámi o všechny ty úžasný zážitky). A rozhodla jsem se, že bude dobré, když si rozšířím filmové znalosti a podívám se na předlohu k tomu seriálu. Nebo lépe řečeno, k oběma seriálům. Takže čtěte a poučte se! :)

Originální název: La Femme Nikita
Režie: Luc Besson
Žánr: akční, thriller, krimi, drama
Rok: 1990
Země: Francie/Itálie
Hrají: Anne Parillaud, Tchéky Karyo, Jeanne Moreau, Philippe Leroy, Jean-Hugues Anglade,... (zobrazit celý cast)

Nikita je mladá a vzdorná. Když zastřelí policajtku, vyslouží si cestu pěkně na popravu. Ale po smrtelné injekci se neprobudí v nebi, ani v pekle, ale v bíle vymalovaném pokoji s postelí, stolem a dveřmi.

Přijde za ní Bob, místní "šéf" a vysvětlí jí, že jí vláda dává druhou šanci, aby mohla sloužit své zemi. Nikita nejprve vzdoruje, ale nakonec se mu společně s Amandou a týmem podaří z Nikity udělat tajnou agentku, zabijáka.

A pak ji pošlou do reálného světa. Nejdříve se jí moc nevede, ale poté najde i lásku. Nesmí však zapomínat na to, kdo je, zvláště, když jí čas od času zazvoní telefon, kde chtějí mluvit s "Josephine", což je její zabijácké jméno. Je tu vůbec nějaká šance, jak by mohla z téhle pasti uniknout?

Recenze: Iron Man (Iron Man)

17. listopadu 2013 v 18:47 | Cleo
Je to už dlouho a předlouho, kdy poprvé svět spatřil tento film. Ale ano, já se svojí filmovou pomalostí jsem se k němu dostala až nyní, a to i přes svoji posedlost superhrdiny. Pokud jste tento film ještě neviděli a chtěli byste, koukejte rychle číst dál. Pokud jste ho již viděli... no, neni nic lepšího než porovnání našich názorů, no ne? :)

..
Originální název: Iron Man
Režie: Jon Favreau
Žánr: akční, sci-fi, dobrodružný
Rok: 2008
Země: USA
Hrají: Robert Downey Jr., Terrence Howard, Jeff Bridges, Gwyneth Paltrow, Leslie Bibb, Shaun Toub,... (zobrazit celý cast)

Tony Stark je multimilionář a jeden z nejtalentovanjších výrobců braní na světě. Žije svůj velký život ve velkém domě, ale jeho jedinou blízkou osobou je jeho osobní asistenka Pepper. Jinak nemá vůbec nikoho, ale to ho zřejmě vůbec netrápí.

To se změní ve dne, kdy se vydá na obchodní jednání do jedné velmi nebezpečné země, kde ho unesou a nutí ho sestavit bombu, která by se v rukou nesprávného člověka mohla stát krásnou zbraní hromadného ničení.

Tony však odmítá a místo toho sestaví robota, nebo spíše brnění, ve kterém ze svého vězení unikne. Rozhodne se, že už nebude pracovat na výrobě zbraní a udělá svět lepším místem, pod novou tajnou identitou se jménem Iron Man. A kdo že byli jeho únosci a jak se vypořádají s jeho útěkem?

Recenze: Charlieho malá tajemství (Perks of Being a Wallflower)

15. listopadu 2013 v 20:58 | Cleo
Jelikož mojí velkou oblibou je přečíst knihu a následně se podívat na film, nemohla jsem si to odpustit ani v případě The Perks of Being a Wallflower, zvláště pak za předpokladu, že ve filmu hraje Logan Lerman.

..
Originální název: The Perks of Being a Wallflower
Režie: Stephen Chbosky
Žánr: drama
Rok: 2012
Země: USA
Hrají: Logan Lerman, Emma Watson, Ezra Miller,... (rozbrazit celý cast)

Charlie je 16-ti letý kluk, který zrovna nastoupil na střední školu. Musí se poprat jak s nový prostředím, novými lidmi i svou psychickou poruchou. Jeho teta Helen nedávno zemřela a on se s tím pořád nemůže vyrovnat.

Jeho sestra si našla nového přítele, ale podle Charlieho to rozhodně není ten pravý. A pak se skamarádí s maturantama, mezi které konečně zapadne. Sam a Patrickem, kteří mu totálně změní život. (Podrobnější anotace u recenze na knihu.)

Recenze: Potraviny a.s. (Food Inc.)

8. září 2013 v 21:14 | Cleo
V poslední době se hodně mluví o jídle. Bio, nezdravé, nezdravý cukr, rakovina, nemoci, však to všechno znáte. Jak se v tom ale má člověk vyznat? Když se do toho ponoří hlouběji, uvědomí si, jak malou roli v tom všem hraje a jestli to vůbec má smysl, něco s tím dělat. A pak jsem objevila tento film, který mi ukázal několik důležitých věcí. Podle mě by bylo dobré, kdyby se na něj podívali všichni.

Originální název: Food Inc.
Režie: Robert Kenner
Žánr: dokumentární
Rok: 2008
Země: USA

Bratři McDonaldové před několika desítkami let poprvé vymysleli něco jako je fast food. Levné, rychlé jídlo, které se vejde do jednoho dolaru. Začali jídlo tvořit jako v továrně a ne v restauraci. Od té doby se stalo hodně.

Lidé umírají kvůli nedostatečné hygienické kontrole. Všechno maso se vyrábí na třech místech. Existuje firma, která v podstatě vlastní sóju a nemůžete si pěstovat jinou, která by nebyla genetiky opravována. Tohle všechno a spoustu dalších zajímavých detailů a šokujících faktů o jídle vám poskytne tento film.

Recenze: Percy Jackson 2 - Moře nestvůr (Sea of Monsters)

15. srpna 2013 v 19:23 | Cleo
Pro mě filmové očekávání roku. Dva roky jsem čekala na druhý díl a teď je to konečně tady. Logan Lerman a Alexandra Daddario si opět probojovávají místo na stříbrném plátně v mém oblíbeném příběhu. A jak se mi to tedy líbilo? Dočtete se v recenzi. A nebojte, případné spoilery jsou začerněny :)

Originální název: Percy Jackson: Sea of Monsters
Režie: Thor Freudenthal
Žánr: fantasy, dobrodružný, komedie
Rok: 2013
Země: USA
Hrají: Logan Lerman, Alexandra Daddario, Jake Abel, Nathan Fillion... (zobrazit celý cast)

Percy Jackson. To jméno je v Táboře Polokrevných (polokrevný = polobůh) už téměř legenda. Loni zachránil Olymp před zkázou, když prokázal svoji nevinu (byl totiž označován jako Zloděj blesku). Od té doby se ale nic moc zvláštního nestalo. Ve všech aktivitách v táboře vyniká mnohem lépe Clarisse, dcera Árése. Percyho to samozřejmě štve, ale co s tím může dělat.

Když se poruší kouzelná hranice tábora, kterou chrání Thaliina borovice (ve skutečnosti je to Thalia, Diova dcera, převtělena do borovice), nastane chaos. Všichni ví, že se to musí nějak napravit, ale jak? Tak se zdá, že bude čas na výpravu pro legendární zlaté rouno. A kdo bude vybrán? No Percy asi ne. To ho a jeho kamarády Annabeth a Grovera ale rozhodně nezastaví.

Po cestě se ale potká se svým starým nepřítelem, Lukem Castellanem. Ten tvrdí, že olympští bohové svět zklamali. A že si zaslouží vládnout někdo jiný. A kdo by to podle něj měl být? Kronos. Otec Dia, Poseidóna a Háda. A Luke se rozhodl ho přivést zpět za každou cenu.

Rychlorecenze: Atlas mraků

12. května 2013 v 21:11 | Cleo
Tento článek není kompletní recenzí, jako to dělám normálně. Tohle je jenom čistě můj názor bez anotace. Pro kompletní recenze na jiné filmy hledejte v menu v rubrice filmový deník.

Hladové hry (The Hunger Games)

3. listopadu 2012 v 21:34 | Cleo
Originální název: The Hunger Games
Režie: Gary Ross
Žánr: sci-fi, akční, thriller, drama
Rok: 2012
Země: USA
Hrají: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth,... (zobrazit celý cast)

Představte si, že žijete v Severní Americe v alternativní budoucnosti a místo USA se tam rozkládá země zvaná Panem. Krutou rukou vládne 13 krajům... moment. Dvanácti. V historii se totiž kraje samozřejmě bouřili, a aby Kapitol ukázal svojí sílu, nechal třináctku vybombardovat. Od té doby vzpouru každoročně připomínají Hladové hry, kde z každého kraje ve smrtící aréně zemře 23 dětí. A všichni jsou nuceni se na to koukat.

Katnissina sestra bylo tento rok vylosována - ale nemá nejmenší šanci na výhru. A tak se Katniss nabídne dobrovolně místo ní. Ví, že je to téměř rozsudek smrti, a o to horší to je, když spolu s nívyberou Peetu Mellarka, kluka, který jí zachránil život, když umírala hladem.

Ví, že ho nemůže zabít, to by nebylo fér. A tak doufá, že to někdo udělá za ní, ale bohužel časem roste mezi nimi jisté poutu a když v průběhu her vymyslí pravidlo, že můžou vyhrát dva lidé, pokud budou ze stejného kraje a budou spolupracovat - hned se toho chytnou. Ale je to jen hra, nebo je to skutečně láska?

300: Bitva u Thermopyl (300)

17. června 2012 v 21:37 | Cleo
Originální název: 300
Režie: Zack Snyder
Žánr: akční, válečný, historický, fantasy
Rok: 2006
Země: USA
Hrají: Gerard Butler, Lena Headaym, David Wenham,... (zobrazit celý cast)

"Tohle je Sparta. Tohle je film, který vás donutí na starověké Řecko koukat zase z jiné pohledu. 300 odvážných vojáků. Tohle je Bitva u Thermopyl." Flower-Days.blog.cz

Každý z nás se asi v dějepiseu učil o bitvě u Thermopyl. Byla to bitva, jejích výsledek ovlivnil Řecko a okolí na několik dalších století. Kdo ví, co by se dělo v součastnosti, kdyby tehdy bitva dopadla jinak.

Spartský král Leonidas vybral 300 mužů, aby s jejich pomocí přemohli Persii, největší a nejmocnější impérium všech dob. V jeho čele stojí mocný Xerxes. Jediné, co chce, je, aby Sparta a celé Řecko padlo pod něj.

Sparta je ale odjakživa vychovávána k tomu, aby se rozhodně nevzdávala. Vojáci jsou silní, čestní a rozhodnutí padnout v boji pro svoji vlast, neboť to je podle nich hodnotná smrt, ke které byli vychováváni. A tak můžeme sledovat tuto válku v novém rozlišení od v současné době velmi populárního režiséra Zacka Snydera.
 
 

Reklama

Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD