Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Čtenářský deník

Kouzla a spacáky / Kouzla na Manhattanu 3

14. července 2011 v 11:45 | Cleo
Autor: Sarah Mlynowska
Originální název: Spells and Sleeping Bags
Vydáno: Jota, 2007
Překlad: Gabriela Oaklandová
Kniha: 256 stran, 130 x 200, hardback

Tuto knihu jsem brala do ruky s nadějí, že Sarah Mlynowska konečně přejde trošku do romantiky a vylíčí nám první polibek Rachel s Rafem... A tak jsem ji vzala a přečetla na jeden nádech.

Rachel tentokrát se svojí setřiškou Miri odjíždí na letní tábor - kde bude i společně s Rafem a jeho bratry trávit více než měsíc! Ale všechno se nějak komplikuje. Rachel má pocit, že si její magie dělá co chce a její sestra je na ni neustále zlá a protivná. A navíc se jí ne a ne daří políbit konečně Rafa.

Možná to má ale jinou příčinu než neposednou magii a náladovou sestru... A tak najde odpověď. Liana, její táborová rivalka, je čarodějnice! A ne jen tak obyčejná. Je velmi mocná. Ještě ke všemu je to její sestřenice... Ale Lianě jde o něco jiného než o to, aby byla Rachel nešťastná... Vyhrožuje jí, že si odvede Miri do internátní školy a nutí ji podstoupit něco, co se vymýká rozumu. Že si vymění duše.

Tento díl se mi líbil míň než ty předchozí. Byla chvíle, kdy jsem si říkala, že Liana je určitě čarodějnice - a od té chvíli se to zvrtlo. Ano, bylo to napínavé a neuvěřitelně čtivé, tak, že jsem to ke konci četla obslovo. Ale chybělo mi tam to, na co jsem se celou knihu těšila a tak pozorně jsem četla a čekala.

Žáby a francouzáky / Kouzla na Manhattanu 2

12. července 2011 v 19:32 | Cleo
Autor: Sarah Mlynowska
Originální název: Frogs and French Kisses
Vydáno: Jota, 2008
Překlad: Gabriela Oaklandová
Kniha: 252 stran, 130 x 200, hardback

Když se mi předchozí díl tak líbil, nemohla jsem přece vynechat i díl druhý. A tak jsem se do toho s chutí pustila... A Sarah Mlynowska mě opět nezklamala.

Rachel se už smířila s pravdou - její matka a mladší sestra jsou čarodějnice. Poté, co před velikonočníma prázdninama totálně podělala taneční módní přehlídku, se jí všichni jen vysmívají. Její setřičce se vůbec nelíbí, jak je Rachel nešťastná. A tak použije kouzlo.

Co kouzlo. Použije hned dvě. První je na London, její nepřítelkyni, aby se všechno zlé, co Rachel udělala, obrátilo proti ní. To druhé mělo pomoci vrátit Rachel její lásku: Rafa. Ale Miri neměla ani tušení, že zdánlivě Rafova rukavice byla ve skutečnosti jeho staršího bratra Willa... A tak to začíná být zajímavé.

Šprndy a košťata / Kouzla na Manhattanu 1

11. července 2011 v 15:21 | Cleo
Autor: Sarah Mlynowska
Originální název: Bras and broomsticks
Vydáno: Jota, 2006
Překlad: Gabriela Oaklandová
Kniha: 248 stran, 130 x 200, hardback

Už dlouho jsem chtěla zjistit, co na téhle knize všichni mají. Je to bestseller, několikrát byl dotiskován a všichni, které znám, to četli nebo o tom slyšeli. Já jsem nechtěl být pozadu a tak se do knihy vrhám po hlavě.

Rachel je normální dospívající dívka, která má prostě klasické problémy. Její nejlepší kamarádka se s ní už nebaví, protože se dostala do "elitního klubu". Její táta si hodlá vzít NNM (jak ji Rachel s mladší sestrou Miri pojmenovaly: nevlastní nastávající mumie) a ony se s tím rozhodně nehodlají smířit.

Ale pak se Rachel obrátí svět naruby. Zjišťuje, že její máma (ano, její máma, která pracuje v cestovce a neustále vymýšlí recepty na tofu) je čarodějnice. Ale není sama. Její mladší ségra je taky čarodějnice! Ale ona ne. Stejně se ale rozhodne využít ségřiny schopnosti: ale ne vždy se jim kouzla vydaří.

Pomocí kouzel se Rachel stává nejlepší tanečnicí na škole a všichni jí závidí. Oba její idolové ji začínají vnímat a brát ji. Její bývalá nejlepší kamaráka Julie se s ní najednou začíná zase bavit. Ale je to to, o co Rachel stojí? Falešní kamarádi a sláva díky kouzlu?

Honička za Harrym Winstonem

29. června 2011 v 21:06 | Cleo
Autor: Lauren Weisbergerová
Originální název: Chasing Harry Winston
Vydáno: Columbus, 2008
Překlad: ???
Kniha: 284 stran, 140 x 210, hardback

Někdy v únoru jsem byla v knihkupectví a viděla jsem tam skvělou akci: 3 knihy od Lauren Weisbergerové za cenou 2! Byla jsem nadšená a domů jsem odcházela s trojdílným "botičkovým" kompletem: Ďábel nosí Pradu, Všechny důležité kontakty a Honička za Harrym Winstonem.

Celý příběh se týká tří žen. Leigh má všechno - perfektního snoubence, skvělou práci, ale prostě není šťastná. Emmy zas nemá nic - má malý byt, oputil ji přítel atd. A Adriana je se svým životem spokojená - je dokonalá a každém prstě má deset mužů - ale její úžasné kamarádky ji donutí změnit život.

I sama autorka snad musí vědět, jak jsou její hrdinky v této knize povrchní. Co světový mír? Děti na celém světě umírají na hladomor a Emmy si dělá starosti, že ještě nespala více než se třemi muži. Jako já nevím, jak čtení tohohle může někomu připadat smyslné? Je to asi jako Blesk - je jen proto, aby skuteční lidé měli pocit, že na tom nejsou nejhůř. Což umělý happy end (který v reálu takovýhle teda nikdy nemůže být) moc nepomáhá.

Milionové holky

25. června 2011 v 17:09 | Cleo
Autor: Cathy Hopkinsová
Originální název: Million Dollar Mates
Vydáno: Mladá fronta, 2011
Překlad: Jana Chartier
Kniha: 240 stran, 138 x 205, hardback

Asi před měsícem jsem se vydala na lov knih na léto. Procházela jsem regály, sbírala knihy se zajímavými názvy, obaly a známými autory, když jsem narazila na tuhle knihu od Cathy Hopkinsové.

Cathy Hopkinsová byla jeden čas jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek. Četla jsem od ní například knihu Princezna odvedle, která se mi moc líbila. Nemohla jsem odolat a knihu si koupila.

Děj se odehrává v Londýně, kde po smrti svojí milované mámy žije Jess Hallová se svým bratrem a kocourem u babičky. Pak ale jejich táta přijde s nápadem, že se Jess s bratrem přestěhují k němu do luxusní čtvrti - kde budou bydlet samí pracháči. Celebrity, umělci, ropní šejkové...

L.A. Candy

17. června 2011 v 20:31 | Cleo
..
Autor: Lauren Conrad
Originální název: L. A. Candy
Vydáno: COOBOO, 2011
Překlad: Hana Crausaz-Veselá
Kniha: 292 stran 130 x 200, paperback

Trvalo to asi celkem týden, co jsem uvažovala nad tím, zda-li si mám koupit knihu L.A. Candy. Ano, hodně dlouho jsem přemýšlela. Četla jsem v Cosmopolitanu i LoveStar články o životě Lauren Conrad a napadlo mě, že v zájmu rozšíření mých obzorů by to bylo užitečné, abych si to jednou přečetla.

Jednou jsem šla domů a zapomněla, že nemám klíče. Jela jsem tedy autobusem do nejbližší nákupní zóny. Procházela jsem se uličkami knihkupectví a hledala, co bych si mohla koupit, když už jsem tam jela. A bingo. Lauren Conrad - L.A. Candy. Cena celkem přijatelná - měla jsem na ní - na korunu přesně - a tak jsem s úsměvem na tváři odcházela k pokladně.

Percy Jackson: Zloděj blesku / Percy Jackson 1

16. června 2011 v 11:08 | Cleo
..
Autor: Rick Riordan
Originální název: Percy Jackson 1 The Lighting Thief
Vydáno: Fragment, 2009
Překlad: Dana Chodilová
Kniha: 400 stran, 145 x 210, hardback

Už hodně dlouho jsem četla o téhle knize. Dostala ocenění od New York Times a prodalo se více než 2 miliony výtisků.

Několik desítek minut jsem stála v knihkupectví s touto knihou v ruce a uvažovala jsem, zda si ji koupit, či ne. Hned mě zaujal krásný blyštivý obal (jů, to je kláša :D)! Přečetla jsem si dvě kapitoly. Byla jsem z děje celkem zmatená a úvodní slova mě taky nějak nezaujala. Slogan CHLAPEC - POLOBŮH - HRDINA mi přišel trapný. Nicméně nakonec jsem se rozhodla, že když to má tak velká písmenka (takže to přečtu celkem rychle), tak to risknu. A vyplatilo se to. Hned po těch dvou kapitolách se to rozjelo.

 
 

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD