Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Čtenářský deník

Heatová a vlna žáru

7. ledna 2013 v 21:09 | Cleo
A je tady moje další bravurní recenze, na kterou jste se tak dlouhou dobu klepali. tentokrát vám něco povím o knížce od Richarda Castla, Heatová a vlna žáru. Tak se přichystejte, protože jsem zase obrousila svoji klávesnici.

Autor: Richard Castle
Originální název: Heat wave
Vydáno: Zoner Press, 2011
Překlad: Mgr. Ondřej Doseděl
Kniha: 208 stran, 147 x 230, hardback

"Zajímavá kniha od fiktivního autora, který vypráví neuvěřitelnou autobiografii. Kniha se váže na seriál Castle, ale to asi všichni víte. Prostě je to detektivka, ve které jste opět se svými oblíbenými hrdiny - jen mají jiná jména." Flower-Days.blog.cz

Detektivka Nikki Heatová žije v New Yorku a patří mezi nejlepší policistky. Za zády se jí neustále táhne Jameson Rook, novinář a spisovatel, která u ní hledá inspiraci pro své další články, neboť se octlna mrtvém bodě. A tak ji pronásleduje na jejím posledním vyšetřováním.

Mrtvým je Matthew Starr, realitní magnát, který miloval hazard a děvky a prostě všechno, co tomu jde tak ruku v ruce. Ale pak byl nalezen na chodníku. Někdo ho vyhodil z okna. Kdo to udělal, jaký měl motiv a jak se dá vysvětlit to, že Matthew byl několik posendích měsíců života úplně bez peněz?

Richard Castle je fiktivní postava z amerického televizního seriálu od televize ABC, Castle (moji recenzi na první sérii zhltněte zde). A ten i v tom seriálu píšu tuto knihu. A má to být přesně ona. Chvilkami je až neuvěřitelné, jak se kniha se seriálem shoduje, prostě autobiografie imaginárního autora ze seriálu. Tohle opravdu nepostřehnete, pokud jste ten seriál ještě neviděli, ale rozhodně pro čtení není podmínkou, naopak, bude to pro vás zase něco nového. Čtěte dál kliknutím na celý článek.

Kronika ohlášené smrti

28. září 2012 v 10:10 | Cleo
Autor: Gabriel Garciá Márquez
Originální název: Crónica de una muerte anunciada
Vydáno: Odeon, 2005
Překlad: Eduard Hodoušek
Kniha: 96 stran, 132 x 206, hardback

Rozhodla jsem se postoupit dále na seznamu mé maturitní četby. Vybrala jsem si tuto knihu, protože má málo stránek a líbí se mi styl psaní. Tedy, abych pravdu řekla, není tohle moje první kniha od Marquéze. První byla Láska za časů cholery a s nepřílišnou hrdostí musím oznámit, že jsem si dosud nedočetla.

Santiago Nasar začínal svůj den jako pokaždé, když měl přijet biskup, vstal, vypil si svoje kafe, oblékl si slavnostní oblečení a na dcery kuchařky hodil pár svůdkých hlášek. Až na to, že tenhle den byl jiný.

Včera se totiž odehrála svatba Bayarda San Romána s Angelou Vicariovou, ale bohužel si spolu příliš dlouho neužili, protože se manžel dozvěděl, že manželka už není panna, a vrátil ji zpátky rodině. Její dva bratři, dvojčata, se tedy rozhodla, že zabijí toho, kdo zneuctil jejich sestru. Santiago Nasar.

Téměř každý o tom věděl, protože to také každému řekli. Byl to drb číslo jedna a nikoho nenapadlo, že by to Santiago Nasar ještě nevěděl. Ale co se stane, pokud ho zabijí bez toho, aby ho někdo předem upozornil? Co když vlastně tu vraždu spáchají svoji nečinností všichni? Co když někdo řekne milosrdnou lež, která ho nakonec zabije?

Super Drbna (Gossip Girl) / 1. - 6. díl

26. srpna 2012 v 10:35 | Cleo
Autor: Cecily von Ziegesarová
Originální název: Gossip Girl
Vydáno: BBArt, 2006-2007
Překlad: Anna Školníková

1. díl: Líbej mě (-)
2. díl: Ty víš, že mě miluješ (You know you love me)
3. díl: Nechci víc než všechno (All I want is Everything)
4. díl: Protože znám svou cenu (Because I'm worth it)
5. díl: Tak se mi to líbí(I like it lik that)
6. díl: Chci jedině tebe (You're the one that I want)

Pokud máte pocit, že se v blízkosti kolem vás nic neděje - pak vám můžu naprosto doporučit tuhle knihu. Sympatičtí a zamindrákovaní hlavní hrdinové, kteří neustále nejsou sami se sebou spokojení. V jednom ksue se mezi nimi dějí podivné intriky a nikdy netušíte, co se stane na další stránce. (Pokud tedy nevlastníte vydání, ve kterém stránky prosvítají.) Copak skrývá kniha s podtitulkem "Sex ve městě pro teenagery", že je tak úspěšná?

Vítejte na newyorském Upper East Side! Ve světě drbů, hříchů, lásky a hlavně newyorské smetánky. Nikdo si nežije tak jako oni. Mohou ci dělat cokoliv chtějí: jen nepošpinit pověst rodiny. Mohou pít, poflakovat se po večírcích, ale zároveň musí být úspěšní a známí. A samozřejmě... musí se dostat na vysokou školu. Jaká by to byla hanba, kdyby zůstali jen tak. Ať si hrají nebo kují pikle, při všem je někdo sleduje... nikdo neví kdo to je, ale každý ji zná. Super drbna vám přináší ty nejšťavnatější a nejžhavější novinky. Vy víte, že ji milujete.

Miluji tě, Beth Cooperová

12. července 2012 v 16:48 | Cleo
Autor: Larry Doyle
Originální název: I Love You Beth Cooper
Vydáno: XYZ, 2009
Překlad: Olga Neumanová
Kniha: stran, 134 x 195, hardback

Denis Cooverman je partně ten nejchytřejší z celé třídy, a proto byl vybrán, aby pronesl maturitní proslov. Ale jelikož inteligence mírně ubrala té sociální stránce, je Denis neskuteečně nervózní a pořádně se před maturanty rozjede a pronese: "Miluji tě, Beth Cooperová."

Beth Cooperová je hlavní roztleskávačka. Je to ta nejkrásnější a nejpopulárnější holka na škole, která nemá nejmenší tušení, že někdo jako Denis existuje. Ale když už se vyjádřil takhle veřejně - chtělo by to nějakou reakci. A tak během šedesátisekundového setkání pozve Beth k sobě domů na párty.

Denis, ani jeho nejlepší a jediný kamarád Rich, terého v projevu oslovil jako homosexuálem, nečekají, že by Beth snad dorazila. Proto je velice překvapí, když nakonec zazvoní u jeho domovních dveří. Následuje řada katastrof, během kterých ze sebe Denis dělá čím dál tím většího blbce. Nejhorší to ale bude, až Bethin přítel, který pracuje u armády a nemá to v mozku tam úplně v pořádku zjistí, že na hřišti se objevil ještě někdo třetí... a tak se rozpoutá zběsilá jízda, která jakoby neměla konce.

Hunger Games 3: Síla vzdoru

9. července 2012 v 12:24 | Cleo
Autor: Suzanne Collins
Originální název: The Hunger Games Mockingjay
Vydáno: Fragment, 2012
Překlad: Zdík Dušek, Ph. D.
Kniha: 344 stran, 145 x 210, paperback

"Poslední díl bestsellerové série od Suzanne Collins. Napětí, deprese a úmrtí rostou. Děj ztrácí na blyštivosti a jisté nevinnosti a mění se na military, zážitky z bombardování a války. Kruté, lidské války bez špetky nadpřirozena..." Flower-Days.blog.cz

Krutost Kapitolu už opravdu nezná své meze. Katniss Everdeenová, mladá vítězka Hladových her, loni překročila hranici, která udržovala Panem v krutovládě. Poté, co prorazila svým šípem "ochranné" pole jejích druhých Hladových her, strhlo se peklo na zemi. Katniss unáší třináctý kraj a Kapitol se za její vzpouru rozhodne Katniss odměnit... tím že vybombarduje dvanáctý kraj, Katnissin domov. Pár lidí včetně její rodiny a jejího kamaráda Hurákana přežívá ale... není toho náhodou už trošku moc? Neměla by se zahájit skutečná vzpoura?

Katniss se tedy stává reprodrozdem a ve třináctém kraji natášejí proklamy, kterými nabourávají Kapitolské vysílání a nutí lidi ke vzpouře. Kapitol se ale stále krutě mstí. Zabíjí, ničí a nakonec se rozhodne zaútočit na největší Katnissinu slabost... Peetu. V Kapitolu mu během mučení vymyjou mozek a přesvědčí ho, že Katniss je mutant a nestvůra a jediný způsob jak s touto dívkou je zabít ji... A to Katniss přesvědčuje, že už nemůže nadále čekat. Balí si věci, vydává se do Kapitolu s jediným cílem... zabít prezidenta Snowa.

Hunger Games 2: Vražedná pomsta

9. července 2012 v 9:39 | Cleo
Autor: Suzanne Collins
Originální název: The Hunger Games Catching Fire
Vydáno: Fragment, 2011
Překlad: Zdík Dušek, Ph. D.
Kniha: 336 stran, 145 x 210, paperback

Jak jsme se již mohli dočíst v minulém díle (Aréna smrti), nacházíme se v budoucnosti v zemi Panem, kterému krutou rukou vládne hlavní město Kapitol. Obyvatelé Panemu trvě pracují, ale přesto umírají hlady. Kapitolané jsou naopak tomu bohatí a mohou vším plýtvat. Kapitol každoročně pořádá takzvané Hladové hry, během kterého každý kraj vyšle jednu dívku a jednoho chlapce na téměř jistou smrt. Tak je zavřou do arény a nechají ostatní v živém vysílání sledovat, jak se navzájem zabíjejí. A Kapitol doufá, že nikomu se už nikdy nebude chtít se bouřit proti Kapitolu.

Jenomže Katniss Evedeenová, vítězka posledních her, a její přítel, Peeta Mellark, ořežili oba, tím, že dali Kapitolu ultimátum. Přežijí nebo zemřou oba. Někteří za tím vidí lásku a poblázněnost, někteří v tom ale rozpoznávají akt vzdoru. Ten v tom vidí i prezident Snow, který se rozhodne Katniss pomstít a vyhrožuje jí smrti jejího nejstaršího kamaráda, Hurikána.

Jenže ta se rozhodně nehodlá jen tak vzdát. Už se zdá, že má téměř vyhráno, ale pak se ukazuje, že to všechno byla jen iluze. Následující významné Hladové hry totiž budou z řad vítězů. A jelikož ona je jediná vítězka Hladových her pocházející z Dvnáctého kraje, je jisté, že do arény bude muset znovu. A Peeta také. A tentokrát se možná nepodaří přežít ani jednomu. Jediná naděje je snad Třináctý kraj. Kapitol říká, že byl zničen, ale je tomu opravdu tak?

Luxus / Luxus 1

28. června 2012 v 21:03 | Cleo
Autor: Anna Godbersenová
Originální název: The Luxe
Vydáno: BBArt, 2011
Překlad: Eva Brožová
Kniha: 304 stran, 136 x 207, hardback

"Tahle kniha mě okouzlila. Není sice nějak napínavá, ale příběh má svoji nádhernou malebnost a krásným líčením epochy, šatů a místností kniha dostává slavnostní nádech, který naplní vaše srdce. Příběh je romantický a jednoduchý, krásný a milý... kniha mě pohltila." Flower-Days.blog.cz

Možná je těžké si představit, jak asi vypadal New York v roce 1899. Byl to rok plný intrik, záhad a tajných romancí. Muži v oblecích a elegantních kloboucích a ženy v dlouhých šatech a s nevinností na tváři.

Na začátku knihy se ocitneme na pohřbu Elizabeth Hollandové. Poznáváme její nejbližší a ty, kteří budou v ději hodně vystupovat. V další kapitole se vracíme zpátky v čase a posloucháme příběh od začátku.

Elizabeth Hollandové je klidná mladá dáma, která má tajný románek s Willem, vozatajem jejich rodiny. Pro mladou dámu z tak dobré rodiny je nepřípustné, aby si něco začala s chudým mužem bez titulu. A ještě větší prohřešek je, když v období "Věku nevinnosti" Elizabeth o nevinnost již přišla.

Percy Jackson: Moře nestvůr / Percy Jackson 2

11. června 2012 v 19:34 | Cleo
Autor: Rick Riordan
Originální název: Percy Jackson 2 The Sea of Monsters
Vydáno: Fragment, 2010
Překlad: Dana Chodilová
Kniha: 304 stran, 145 x 210, hardback

Jak už víme, Percy Jackson není jen tak obyčejný třináctiletý kluk. Ano, je to polobůh. Zjistil to teprve nedávno. Ve světě, kde řecké mýty skutečně existují a tím pádem to nejsou mýty, Percy zjišťuje, že je synem Poseidona, boha moří a oceánů, a člověka.

Před rokem se seznámil s před lidmi utajeným místem, Táborem polokrevných, místem pro lidi jako je on. Tam se potkal s Annabeth, dcerou Athény, a jinými zajímavými hrdiny a tvory. Když očistil svoje jméno před Olympem, zdá se, že je klid. Ale to není tak úplně pravda. On je téměř jediný, kdo opravdu ví, že Kronos, vládce Titánů, se opět probouzí k životu a že se chystá velká válka.

S tím ale nemá moc času se zabývat, neboť táboru hrozí bezprostřední nebezpečí zvenčí. Změny v personálu také nejsou moc lichotivé. Ale musí to přeci všechno zachránit, a tak i pod zákazem vedení spolu s Annabeth a polovičním bratrem Tysonem vyplouvají na cestu do Moře nestvůr, aby získali legendární Zlaté rouno a zároveň našli ztraceného kamaráda - Grovera.

Zkrocení zlé ženy

18. května 2012 v 19:11 | Cleo
Autor: William Shakespeare
Originální název: The Taming of the Shrew
Vydáno: Atlantis, 2011
Překlad: Martin Hilský
Kniha: 132 stran, 140 x 185, paperback

Další Shakespeare k mé povinné školní četbě. Tentokrát to není tragédie, kde všichni poumírají, ale komedie. Zkrozecení zlé ženy je docela známá, myslím. Zmiňuje se o ní v mnoha filmech a seriálech, včetně Dva a půl chlapa.

Bianca je velmi žádáná žena. Mnoho mužů si jí touží vzít za manželku, ale bohužel mají smůlu, neboť její otec ji neprovdá, dokud si nenajde manžela její starší sestra Kateřina. Ale tu nikdo nechce. Ne, že by byla ošklivá nebo něco takového, ale je neskutečně drzá a protivná.

Petruccio bere Kateřinu jako výzvu. Snaží se jí odnaučit její manývry a udělat z ní nejmilejší a nejlepší manželku v celém širém okolí. Mezitím se však všichni nápadníci Bianky snaží vymyslet, jak získat mladší sestru pro sebe... To z toho bude pěkný zmatek...

Hunger Games: Aréna smrti

11. května 2012 v 20:01 | Cleo
Autor: Suzanne Collins
Originální název: The Hunger Games
Vydáno: Fragment, 2010
Překlad: Zdík Dušek, Ph. D.
Kniha: 328 stran, 145 x 210, paperback

Když jsem původně vzala knihu do ruky, říkala jsem si: Ach jo, to bude zase něco, kde se všichni budou vraždit, budou tam litry krve a romantická zápletka mezi dvěma hlavními hrdiny. A dopadne to jak? Samozřejmě jak jinak, než že Katniss vyhraje. Ale neměla jsem tak úplně pravdu.

Představte si jednu z verzí alternativní budoucnosti: místo USA se na území Severní Ameriky rozkládá mocná říše Panem. 13 krajů, kterým krutovládou přikazuje mocný a bohatý Kapitol. Kraje se bouřili před novým diktátorem, třináctý kraj nejvíce. Ale jelikož kapitol s rozhodně nechtěl nechat svoji moc vzít, nechal zničit 13. kraj. Od té doby se každoročně pořádají Hunger Games - jako pomsta Kapitolu za vzpouru. Dvě děti z každého kraje bojují o svůj život v aréně. Jen jeden přežije.

Letos byla vylosována Prim Everdeenová. Její starší sestra Katniss ji ale nemůže nechat jít - neboť jít do arény znamená téměř jistou smrt. A tak se nabídne jako dobrovolnice za ní. Když zjistí, že druhý vylosovaný z jejího kraje je Peeta Mellark, syn pekaře, zmocní se jí nepříjemný pocit - i kdyby se jí podařilo vyhrát - musela by předtím zabít člověka, který jí kdysi zachránil život?

A tak začíná příběh plný napětí, romantiky, ale hlavně - snahy o přežití. Kdo bude letošním výtězem Hladových her? Jaká spojenectví Katniss uzavře? A jak se nakonec postaví jednomu ze svých největších strachů - strachu z toho, že přijde o svoji mladší sestru? Kdo všechno má v tomhle prsty? Svět se bude dívat.

 
 

Reklama

Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD