Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Čtenářský deník

Recenze: Rick Riordan - Znamení Athény (Bohové Olympu 3)

6. července 2013 v 19:04 | Cleo
Oooooo můj bože! Právě jsem dočetla poslední (zatím v češtině publikovanou) knihu od Ricka Riordana o Percym Jacksonovi a jeho Hrdinech Olympu (nebo Bozích, to je fuk) a jsem totálně nadšená! A než mi z toho exploduje hlava, musím se s vámi o to vše podělit! Snažila jsem se držet na uzdě a i když popisuji jednotlivé části děje, spoileruju hlavní zvraty, takže se nemusíte bát moji recenzi hltat, i když tuhle knížku ještě nemáte přečtenou.

Autor: Rick Riordan
Originální název: The Heroes of Olympus 3 The Mark of Athena
Vydáno: Fragment, 2013
Překlad: Dana Chodilová
Kniha: 528 stran, 145 x 210, hardback

Percy se stal prétorem v římském táboře Jupiter po porážce Gigantů. Všichni ho mají rádi, až na Oktaviána - intrikána, který chce všechnu moc pro sebe. Reyna, Percyho partnerka na prétorském křesle, ho nemá ráda, ale on je vážně dobrý řečník. Kdo ví, co by se mohlo stát, kdyby proti nim začal kout nějaké pikle.

Annabeth, Jason, Leo a Piper, hrdinové z první knihy série jedou na válečné lodi Argo II do římského tábora pro Percyho a další dva hrdiny, Hazel a Franka, aby společně mohli naplnit proroctví sedmi a zachránit svět před Gaiou, zlou matičkou Zemí.

Jenže setkání se zase moc nevyvede tak, jak se to plánovalo, když Lea posednou eidoloni a nechají ho na římský tábor vypálit. Takže všech sedm a kozlí trenér jsou na úteku, chtějí zachránit Zemi, ale v zádech mají římský tábor... A ještě ke všemu Athéna pověřila Annabeth, aby sledovala Znamení Athény. Tohle bude pořádná jízda.

Recenze: Lauren Conrad - Hořkosladký život (L.A. Candy #3)

5. července 2013 v 21:12 | Cleo
Tak jsem konečně dočetla poslední díl série L.A. Candy od Lauren Conrad, což je vlastně první série od hvězdné autorky, co jsem četla. Tentokrát jsem se kvůli knize podíavala online na pár dílů The Hills, takže tahle recenze opravdu bude stát za to.

Autor: Lauren Conrad
Originální název: Sugar and Spice (L.A. Candy #3)
Vydáno: CooBoo, 2012
Překlad: Hana Crausaz-Veselá
Kniha: 256 stran 130 x 200, paperback

Jane už je opravdu celebrita. Už jsi zvykla, že je dennodenně v televizi a všichni na ulici ji poznávají. Rozhodně se si dát oddych od kluků - od Jesseho, alkoholického expřítelen, Bradena, jeho kamaráda, se kterým se vyspala, i od Caleba, její první lásky, který se náhodou objevil v LA.

Scarlett se zase potýká s dalšími problémy - sice slíbila, že se bude chovat slušně, když ale tvůrci show jí pořád někoho předhazují a nemůže si pořádně užívat se svým přítelem Liamem, který kvůli ní dostal v práci padáka.

Madison se zase postaví tváří v tvář svému vyděrači a zjistí, že je to její sestra. Chce peníze, jinak jí hrozní, že světu ukážu PRAVOU Madison Parkerovou - tlustou a ošklivou holku ze zapadákova. Ale Madison má lepší nápad - kdyby dostala Sophie do show, třeba by jí pak dala pokoj.

Souboj o pozornost a vysílací čas pokračuje, ale jak to tentokrát všechno dopadne? Opravdu si Jane dá svůj slib k srdci a bude se držet od kluků, nebo se zase nechá okouzlit? Vyjde Scarlett její vztah s Liamem? A co Madison? Dokáže udržet svoji pravou identitu v utajení?

Recenze: Sarah Mlynowska - Sněhurka nesnědla otrávené jablko (Co by kdyby #01)

27. června 2013 v 19:32 | Cleo
Já vím, že dneska těma recenzema vážně perlim, ale nemůžu si prostě pomoct, že jsem celej den strávila ponořená v knihách (o můj bože ano, už zase). Tentokrát jsem se chtěla pustit do něčeho lehčího a rychlejšího, tak jsem si vybrala moji oblíbenou autorku Sarah Mlynowskou a začala číst Sněhurku.

Autor: Sarah Mlynowska
Originální název: Whatever After: Fairest of All
Vydáno: Jota, 2012
Překlad: Jaroslava Novotná
Kniha: 160 stran, 130 x 200, hardback

Bylo nebylo, do malého městečka ve Spojených státech se přistěhovala 10-ti letá holčička Abby se svým sedmiletým bratrem Jonášem a rodiči. Neměla to tam ráda. Nesnášela místní zvyky a nejradši by se vrátila do svého rodného města. Navíc jejich nový dům měl vážně podivný sklep.

Jednou v noci Abby vzbudil její bratr Jonáš, že to podivné zrcadlo ve sklepě syčí a svítí fialově. Abby si myslela, že si z ní dělá bráška srandu, ale nedělal. Zaťukali jste poprvé - zrcadlo zasyčelo. Podruhé - zfilovělo. Potřetí - a oba sourozenci se ocitli uprostřed podivného lesa spolu s polovinou obsahu knihovny a kancelářským křeslem.

A za okamžik potkali podivnou babku. Ta se s nima vůbec nechtěla bavit - a tak ji museli pronáslovat. Přišla k chaloupce, kde začala mluvit s velice krásnou dívkou - měla tmavé černé vlasy, bílou pleť a krvavě rudé rty. Vypadala jako... Sněhurka! A než se stačili vzpamatovat, už babka cpala dívce jablko. Ale oni ji přece nemohli nechat otrávit! A tak zasáhli. Jenomže když se Sněhurka neotráví, neumře, nezachrání ji princ a nebudou žít šťastně až na věky...

A tak Jonáš s Abby musejí vymyslet plán, jak Sněhurku nechat zabít, aby se pohádka nezměnila. Při tom se ale samozřejmě pokazí, co může. Nakonec skončí princ v žaláři, Sněhurka s ohořelými vlasy a sourozenci v nepěkném příkopě, kde už na ně čeká hladový krokodýl. Jak z toho vybruslí a zařídí šťastný konec?

Recenze: Rick Riordan - Neptunův syn (Bohové Olympu 2)

27. června 2013 v 12:41 | Cleo
O ho ho, konečně jsem dočetla i druhou knihu ze série Bohové Olympu. Já vím, o první jsem vám sem napsala teprve před dvěma dny, ale už nyní se těším, až vám pohovořím o další. Takže se připravte, protože tohle bude nářez.

Autor: Rick Riordan
Originální název: The Heroes of Olympus 2 The Son of Neptune
Vydáno: Fragment, 2013
Překlad: Dana Chodilová
Kniha: 472 stran, 145 x 210, hardback

Percy se konečně probudil (sice bez vzpomínek, ale co se dá dělat) a hned ho začaly pronásledovat Gorgony. Ale nejhorší na tom bylo, že prostě nejdou zabít. Vždycky se rozpadnou v prach, přesně jako to příšery dělávají, a potom prostě... se objeví znovu.

Percy je už z toho zoufalý a netuší, co dělat, když náhle objeví vstup do podivného tábora Jupiter. Něco mu říká, že je mu to povědomé, ale není to stejné, jak to bývalo. Právě totiž objevil tábor polokrevných, jejichž rodiče jsou římští bohové.

Všichni Percyho začnou pokládat za Neptunova syna a když ho na příkaz Héry/Juno přijmou, postupně se seznamuje s novými kamarádami. Číňano-kanaďanem Frankem a černoškou Hazel. Společně se vydávají na cestu, aby osvodobili smrt (a příšery mohly znovu umírat) a zachránili tak tábor Jupiter.

Recenze: Rick Riordan - Proroctví (Bohové Olympu 1)

24. června 2013 v 11:51 | Cleo
Takžééé... :D Vím, že jsem sem ještě nenapsala recenze na všechny dílu Percyho Jacksona, ale i tak doufám, že si přečtete nějakou na volné pokračování této veleúspěšné série od Ricka Riordana, což je, jak jistě víte, veleúspěšný autor, jehož díla se pravidelně objevují na žebříčku bestsellerů New York Times.

Autor: Rick Riordan
Originální název: The Heroes of Olympus 1 The Lost Hero
Vydáno: Fragment, 2012
Překlad: Dana Chodilová
Kniha: 512 stran, 145 x 210, hardback

Jason se probudil v autobuse... a něměl tušení, kdo je. Měl tam dva kamarády, praštěného trenéra, třídu, která ho nenáviděla, ale on doopravdy neměl nejmenší tušení, co tam dělá, jak se tam dostal, nebo kolik je mu let.

Piper byla zase šťastná, že konečně začala chodit s klukem svých snů, Jasonem. Samozřejmě, byla docela hezká, ale on byl naprosto mimo její ligu. A pak se ukázalo, že si nic nepamatuje? No prostě šílenost!

Leo se zase diví všem, Piper i Jasonovi. Je rád, že jednou má konečně kamarády, co se neustále obviňuje ze smrti svojí mámy. Leo má totiž tajemství... dokáže vyvolat oheň a ani trošku ho nespálí.
(Klikněte na celý článek pro recenzi.)

Recenze: Sara Shepard - Hříšné (Roztomilé malé lhářky 5)

24. dubna 2013 v 18:03 | Cleo
Taaak konečně jsem dočetla i pátý díl Roztomilých malých lhářek! A jsem plná zážitků, takže to na vás musím všechno rychle vybalit, abyste věděli, jestli má cenu si tuhle knihu koupit. :)

Autor: Sara Shepardová
Originální název: Pretty Little Liars 5: Wicked
Vydáno: BBArt, 2012
Překlad: Anna Školníková
Kniha: 239 stran, 138 x 206, hardback

Vrah Alison, Ian Thomas je za mřížemi a tiše čeká na soud a svůj rozsudek. A. je pryč, protože Mona je mrtvá. Holky měly šanci na zcela normální život, ale to by nebyla naše čtveřice lhářek z Rosewoodu, kdyby se zase do něčeho nezapletly.

Hanna bydlí nově se svým tátou a nevlastní matkou Isabel. A to znamená, že bohužel musí do svého života přijmout Kate, její nevlastní sestřičku, o které si myslí, že ji její táta má mnohem radši než Hannu. Už tolikrát ji Kate podrazila, ale teďka se zdá, že se opravdu chce kamarádit. A tak vytvoří partu nejoblíbenějších holek na škole. Ale stejně to nakonec všechno skončí holčičí rvačkou.

Aria se zamilovala na vernisáži do úžasného kluka. O to větší překvapení ji však čeká potom, co zjistí, že je to vlastně nový objev její mámy. Xavier se také ukáže jakko pkěný proutník a dokonce se rozhodne Ariu po nějaké době vydírat. Co má za lubem?

Emily také potkala úžasného kluka. U ní je ale trošku jiný problém než u Arie. A to takový, že Emily přece není na kluky. Ale tenhle se zdá být tak sladký a úžasný... Takže je opravdu její... přítel? Po tom všem, čím si prošla s Alison, Mayou a Tristou v Iowě? Je bi nebo prostě byla jenom zmatená? A jak bude Isaak reagovat, až se dozví o její slabosti pro holky?

Spencer zase vydědila její vlastní babička. Nebo to není její skutečná babička? Je tady nějaká možnost, že by Spencer byla adoptovaná? A proč jí to nikdy nikdo neřekl? Nebo proč se jí tedy její rodina vzdala? Se sestrou Mellisou a jejím spolužákem Andrewem se vydá na hon za rodinnými kostlici.

A tomu všemu nahlíží nová A. Holky jsou si jisté, že jim píše Ian, ale je tomu opravdu tak? Nebo je tady někdo nový, kdo touží, aby holky pykali za své hříchy?
(Pro recenzi klikněte na celý článek.)

Recenze: Sara Shepard - Neuvěřitelné (Roztomilé malé lhářky 4)

30. března 2013 v 19:46 | Cleo
Tak, konečně jsem dočetla čtvrtý díl Roztomilých malých lhářek v knižní podobě, zrovna, když jsem se dozvěděla, že vyšla další kniha, pátá, a já ji ještě nemám doma, takže to budu muset brzy napravit. Vy si ale mezitím přečtěte moji recenzi na knihu čtvrtou, která nese název Neuvěřitelné. A vážně, nebudete tomu věřit.

Autor: Sara Shepardová
Originální název: Pretty Little Liars 4: Unbelievable
Vydáno: BBArt, 2012
Překlad: Anna Školníková
Kniha: 280 stran, 138 x 206, hardback

Nikdo nezůstane pod maskou skryt příliš dlouho (Lucius Annaeus Seneca). Dokonce ani A. ne. To nám slibuje motto čtvrtého délu Roztomilých malých lhářek.

Každý někdy chtěl vrátit čas. A hlavně naše hrdinky z Rosewoodu. Těm už se toho v životě stalo tolik, a jak rády by to všechno odčinily! Ale nic z toho není možné. Alison bude prostě Alison a prostě bude neustále... mrtvá. Kdyby tak Alison mohly zachránit, nebo jí alespoň nevyzrazovat tolik tajemství! Protože pak by tajemný člověk, co si říká A., neměl holky s čím vydírat.

Emily je na holky, ale to už všichni dávno víme. Rodiče se s tím nemohli smířit, a tak rozhodli, že ji pošlou na "očistec" do Iowy. A jak Emily zjišťuje, tam to vůbec není špatné. Abby, její sestřenka je zdá se celkem v pohodě, a pak potká Tristu, holku, která je jí snad souzená. A nikdo jako A. v Iowě není! Jenže pak Abby a její sourozenci svedou na Emily, že je vylákala na divoký večírek a Emily se šupem vrací domů. Nebo spíše uteče. A tak si její rodiče uvědomují, že možná je tady způsob, jak se s tím smířit, a upnout se k Maye. Ale Emily pořád myslí na Tristu...

Ariin táta Byron byl nevěrný Elle, Ariině matce, a nastěhoval se k Meredith, svojí bývalé studentce. Zatímto Arie se rozpadl vztah s jejím učitelem, kterého zatkli a nechali jít, nemá Arie kde bydlet, takže se asi bude muset přidat k otci a jeho milované Meredith... ale pak A. poradí Arie kulišárnu. Něco mi říká, že jiskry budou lítat.

Spencer byla nominována do soutěže Zlatá orchidej, což je ocenění za nejlepší esej. Ale problém je v tom, že esej, kterou odevzdala, byla sice perfektní, ale vůbec nebyla její, nýbrž její sestry Melissy, o níž je přesvědčena, že ji nenávidí. A pak je tu ta příhoda, kdy si Spencer myslí, že ona možná zabila Alison... nebo to byla Melissa? Proč je tak tajemná? A proč byla u policie tak zaskočená, když se jí na vraždu Alison zeptali?

Hanna je na tom ale nejhůř. A. ji srazila autem a pokusila se jí zabít. Ale Hanna jen ztratila paměť. Nepamatuje si, co se stalo mezi ní a Lucasem, proč se chová tak divně, a ani, kdo je A. Zapomněla, proč se pohádala se svojí nejlepší kamarádkou Monou. Ale to se možná brzy znovu dozví... Nebo ne? A. má přece vždycky nějaké trumfy v ruce.

(Pro recenzi klikněte na celý článek.)

Recenze: Meg Cabot - Mezi láskou a smrtí (Abandon)

25. března 2013 v 20:17 | Cleo
Dočetla jsem další knihu a vy samozřejmě víte, co to znamená. Moje recenze přichází. A rozhodně se na ní už těšíte, že ano? Dočetla jsem Abandon od Meg Cabot. Klikněte na celý článek a přečtěte si, co si o téhle úžasné knize myslím :) A musím říct... mám pocit, že tahle recenze se mi fakt povedla.

Autor: Meg Cabotová
Originální název: Abandon
Vydáno: Knižní klub, 2012
Překlad: Renata Greplová
Kniha: 272 stran, 134 x 207, hardback

Pierce Olivierová. Už její jméno něco znamená. Její táta je velký bussinessman. A to jméno je známo po celém světě. At už kladně, nebo tím, že nemilosrdně likviduje přírodu a zabíjí živočichy. Ale Pierce taková není. Záleží jí úplně na každém. A právě to se jí má stát osudné. Chce zachránit topícího se ptáka z bazénu, ale bohužel do něj spadne sama, zaplate se do igelitu a... zemře.

A tak se dostane šupem do podsvětí. Tam ale pozná jednoho člověka, kterého potkala velice dávno na hřbitově... a on ji vezme k sobě do "příbytku". A zamiluje se do ní. Ona uteče a chrstne mu do obličeje čas, probudí se z klinické smrti, ale jeho nezbaví. Neustále ji pronásleduje, pomáhá jí, když má nějaký problém a několikrát jí i zachránil život.

A pak se přestěhuje na Ostrov kostí. Údajně její "domov". Bydlí tady bratranec Alex, jeho otec Chris, který se zrovna dostal z vězení a také je tady... on. John. Jak se dozvěděla, že se jmenuje. Je možné, že ji neustále pronásleduje? A koneckonců... celá jeho existence je taková pochybná. Co je zač? A proč Pierce neustále pronásleduje?

Hex Hall série (A Hex Hall Novel): Čarodějnice z Hex Hall (Hex Hall), Démon z Hex Hall (Demonglass), Bitva o Hex Hall (Spell Bound)

14. března 2013 v 13:18 | Cleo
Pokud milujete svět plný nadpřirozena, který se ale zároveň drží při zemi a s jejíž hrdinkou se snadno můžete ztotožnit - tohle je přesně série pro vás. Přečtěte si mojí recenzi a udělejte si obrázek sami! Recenzi jsem tentokrát udělala jednu a jednotnou pro jednotlivé díly, ale rozdělila jsem ji tak, abych se snažila vyhnout spoilerům, případně je skryla a odkryla příliš zvědavým čtenářům.

Autor: Rachel Hawkinsová
Originální název: A Hex Hall Novel
Vydáno: Knižní klub, 2011-2012
Překlad: Tereza Kolesnikovová

1. díl: Čarodějnice z Hex Hall (Hex Hall)
2. díl: Démon z Hex Hall (Demonglass)
3. díl: Bitva o Hex Hall (Spell Bound)

Sophie Mercerová je obyčejná teenagerka. Teda, skoro. Velmi často se stěhuje a mezi spolužáky nebývá moc oblíbená, ale to jen do doby, než ji napadne použít nějaký se svých čarodějnických triků - ano, přesně tak, Sophie je čarodějnice. A jak se později dozví, ne jen tak ledajaká.

Ale po jejím posledním kousku s kouzlem lásky pro svojí spolužačku už pohár trpělivosti čarodějné Rady přetekl a poslal ji do školy pro Prodigium - pro členy magického společenství - potomky andělů - Hex Hall. Sophii se tam od začítku nelíbí. Její spolubydlící se zdá jako jediná fajn, až na to, že je upírka se jménem Jenna, co miluje růžovou, a všichni říkají, že zabila svoji předchozí spolubydlící, temnou čarodějku Holly.

Hned první den se Sophie zamiluje do kluka jménem Archer Cross, se kterým kvůli své prořízlé puse a důvěřivé povaze dostane půlroční službu ve sklepě, během které se spolu začnou podstatně sbližovat.

Ale to, že je Sophie z Prodigia, neznamená, že to má samé výhody. Špatné jsou například lovci, kteří se je snaží zničit a vymýtit, jako jsou Brennickovy nebo Oko. Oba spolky jsou dost hrozné a kdyby na existenci Hex Hall přišli, rozhodně by to nebylo moc příjemné...

A ještě ke všemu je tady Anna, Chaston a Elodie, Hollyiny bývalé kamarádky, které se jí za každou cenu snaží dostat do jejich čarodějnického covenu, aby byly opět 4. Když pak jsou ale Anna a Chaston zraněny, pravděpodobně upírem, nastvává peklo. Všichni ví, že je to bláznivé, ale co když to nebyl upír, ale co když někdo vyvolal démona?

Láska za časů cholery

15. února 2013 v 23:14 | Cleo
O této knize jsem poprvé slyšela ve filmu Lásce na stopě, nebo jak se to jmenovalo. V tom filmu šlo o osud a lásku a když mi máma touto knihou zamávala před očima, rozhodla jsem se, že se stane položkou na mém seznamu přečtených knih. A nyní tedy přináším tu dlouho očekávanou recenzi.

Autor: Gabriel García Márquez
Originální název: El amor en los tiempos del cólera
Vydáno: Odeon, 2007
Překlad: Blanka Stárková
Kniha: 349 stran, 125 x 200, hardback

Florentino Ariza miloval Ferminu Dazovou už od doby, kdy jí během školních let vídal v parku. A i ona milovala jeho. Vyměnili si tuny korespondence, přesvědčení, že jsou stvoření jeden pro druhého, navždy, ale překážky osudu tomu nasvědčily tak, že jednou vlna zamilovanosti opadla a ona si uvědomila, že to celé byl jen klam. A rozhodla se vdát se za doktora Juverala Urbina. Byl to sice smluvený svazek, ale i tak byli v celku šťastní.

To ale neplatilo pro Florentina Arizu, kterou Ferminu nepřestal milovat na jeden jediný okamžik. Celý život čekal na okamžik, kdy ona bude opět volná a on bude mít šanci získat opět její srdce. Nikdy se nevdal, žil život starého mládence, jako stín ji provázel na každém kroku, bez toho, aniž by si to ona uvědomovala. Čekal a čekal... A dočkal se, jen o půl století později, kdy doktor Urbino, Ferminin manžel, zemřel při pádu z žebříku.

Je možné, že láska mezi nimi není ještě úplně vyhaslá a má šanci? I když život je už úplně někde jinde, čas je někde jinde, Můžou být tito milenci opět spolu, i když už mají blíže ke smrti než ke všemu jinému? V knize budeme sledovat celý milostný příběh od počátku i jaké milostné slasti a strasti si pro hrdiny život přichystal.
 
 

Reklama

Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD