Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Čtenářský deník

Recenze: Stefanie Dorr - Kniha tajných přání

30. září 2013 v 13:00 | Cleo
Takže, je tady další moje recenze na knihu, tentokrát od německé autorky Shefanie Dorr. Jmenuje se Kniha tajných přání a abych řekla pravdu, vybrala jsem si ji hlavně kvůli tomu krásnému obalu :). Jak se mi ale líbila uvnitř se dozvíte, když budete číst dále.

..
Autor: Stefanie Dorr
Originální název: Lenas geheimes Wünschbuch
Vydáno: Fragment, 2013
Překlad: Michaela Škultéty
Kniha: 136 stran, 135 x 203, paperback

Lena se nově přestěhovala do města a nemá žádné kamarády. Její jediný společník je její milovaný pes Goethe, se kterým tráví většinu volného času. Park sice není to samé co les, ale když ono je lepší něco nežli nic. Jednoho dne však v parku nalezne pero, které jako by bylo spřízněné s notýskem, které dostala od tety Pí.

Doma v něm píše o tom, jak všichni mají rýmu a zruší se na několik dní škola. K jejímu velkému překvapení se přesně tohle stane. Lena brzy zjistí, že její deník splní téměř jakékoliv přání, pokud se tedy netýká jí samotné. A tak toho brzy začne využívat.

Do života se jí připlete Hannah, holka, jejíž máma je alkoholička, a Lena v ní najde novou kamarádku. A pak je tu Paul, ten otravný Paul, který se do ní zabouchl. A tak Lena čaruje dál a dál. Je ale přeci jenom otázkou času, než někdo z její okolí odhalí tajemství kouzelného deníku. No a co potom?

Recenze: Sarah Mlynowska - Popelka neobula střevíček (Co by kdyby #02)

22. září 2013 v 19:40 | Cleo
Tak a je tu druhý díl knížky ze série Co by kdyby od mojí oblíbené autorky. Je jasné, že jsem netrpělivě čekala na moment, kdy se mi dostane do rukou, takže jsem se do ní hned pustila. A jak se mi to líbilo a proč mi tato kniha "pro děti" přijde revoluční a vhodnější než klasické pohádky se dozvíte v této recenzi.

Autor: Sarah Mlynowska
Originální název: Whatever After: If the Shoe Fits
Vydáno: Jota, 2013
Překlad: Jaroslava Novotná
Kniha: 152 stran, 130 x 200, hardback

Abby a Jonáš mají ve sklepě kouzelné zrcadlo. Už jednou se jim povedlo, že je zrcadlo přeneslo do pohádky, konkrétněji tedy do Sněhurky. Ale už od té doby uplynulo hodně písku a oni to pořád zkoušejí znova, ale zrcadlo je odmítá přenést.

Až jednoho dne, zcela nečekaně, je zrcadlo opět vcucne. Ale nejsou v pohádce o Sněhurce, to ne, jsou někde úplně jinde. Na kouzelném bálu, kam vkročila nádherná princezna? To. Snad. Ne. Než se sourozenci nadějí, už opět se do pohádky zaplétají. A tentokrát pomáhají Popelce s tím, aby se osamostatnila a naučila stát na vlastních nohách. Protože jinak jí kouzelná víla napomůže a prince si nevezme.

Recenze: S. Meyer, M. Cabot, K. Harrison, M. Jaffe, L. Myracle - Prokletý maturiťák

2. září 2013 v 12:45 | Cleo
Už delší dobu mi v knihovně ležela tato knížka. Pět povídek od různých autorek s tématemm "maturitní ples". konečně jsem ji přelouskala celou a teď je tedy moje chvíle na to, abych zde vyjádřila svůj názor. A doufám, že si ho vy přečtete :)

Autor: Stephenie Meyer, Meg Cabot, Kim Harrison, Michele Jaffe, Lauren Myracle
Originální název: Prom Nights from Hell
Vydáno: Domino, 2011
Překlad: Hana Čapková
Kniha: 208 stran, 137 x 209, hardback

Meg Cabot, Likvidátorčina dcera: Mary je lovkyně upírů a Adam, její spolužák, se jí pořád motá do řemesla. Na maturitním plese ale konečně uloví syna Drákuly...

Lauren Myracle, Kytička na ruku: Frankie je zase hrozně nedokčkavá a nemůže se dočkat, až ji její kamarád Will pozve na maturiťák - a aby se tak stalo, dělá díly tomu pěkně bláznivé věci.

Kim Harrison, Madison Averyová a smrťák: Madison je zase v novém městě a naivní. Na maturitním plese se seznámí s děsivým týpkem Když potom zemře, o její duše nebojují jen smrtáci, ale i další pekelné mocnosti.

Michele Jaffe, Přísně tajné: Miranda má zase nadpřirozené super-schopnosti a když potká neovyklou holku, kterou někdo vydírá, musí jí samozřejmě pomoc. Ale oni si pro nis tejně přijdou... na maturiťák.

Stephenie Meyer, Peklo na Zemi: Démonka Sheba má jediný úkol - zničit maturiťák. A jde jí to opravdu dobře. Všichni se hádají, nikdo není šťastný... Ale pozor. Opravdu nikdo? A co ten záhadný kluk Gabe. Je možné, že by mohl být anděl?

Recenze: Aprilynne Pike - Kouzlení (Křídla #2)

29. srpna 2013 v 10:10 | Cleo
Po přečtení prvního dílu (více o něm naleznete v rubrice Čtenářský deník) jsem se samozřejmě bleskurychle a střelhbitě pustila do dílu druhého. A čím dál více jsem začínala mít pocit, že kdo nečetl tuhle sérii, rozhodně mu uchází něco fantastického.

Autor: Aprilynne Pikeová
Originální název: Spells
Vydáno: Teen Fortuna, 2012
Překlad: Alena Amchová
Kniha: 368 stran, 140 x 210, hardback

Poté, co Laurel zachránila pozemek s vstupem do vílí říše Avalon, přiznala svým rodičům, kdo doopravdy je a postřelila trolla, který se jistojistě vrátí po pomstu, je pozvána do Avalonské akademie, aby se naučila pár základů pro případ boje.

Její máma se s identitou své dcery pořád nemůže srovnat, ale její otec je z toho nadšený. Kdyby tak její máma pochopila, že Laurelino kouzlení může pomoci tolika lidem a že i ona je svým způsobem bylinkářka...

V Avalonu se seznamuje s místní kulturou, po ruce má vždy Tamaniho, ale doma na ní přece čeká David. Když pak po návratu nečekaně udeří trollové, objeví se tam záhadná lovkyně nadpřirozených bytostí, Klea, která je všechny zachraní. Ale nebude trvat dlouho a musí přece odhalit, že ani Laurel není člověk... a co se asi potom stane?

Recenze: Stephen Chbosky - Ten, kdo stojí v koutě

26. srpna 2013 v 20:50 | Cleo
Že si tuhle knihu přečtu jsem plánovala již od doby, co šel do kina stejnojmenný film s Loganem Lermanem a Emmou Watson v hlavních rolích. Ke čtení jsem se ale dostala až teď a jelikož je to jedna z těch knih "s hlubší myšlenkou", podělím se s vámi o všechny své názory.

Autor: Stephen Chbosky
Originální název: The Perks of Being a Wallflower
Vydáno: Slovart, 2012
Překlad: Vratislav Kadlec
Kniha: 304 stran, 125 x 175, paperback

Charlie je citlivý 15-ti letý kluk, který bydlí se svými rodiči a sestrou. Bratr odjel hrát fotbal na vysokou a on sám má letos nastoupit na střední školu. Má z toho strach a proto se rozhodne začít posílat dopisy jednomu "příteli", o kterém mu "jedna holka řekla, že se ji nesnažil dostat do postele, i když měl tu možnost".

Postupem času se prostřednictvím dopisů dozvídáme o Charliem mnohé. O jeho dětství, tetě Helen, kterou měl moc rád a zabila se při tragické autonehodě, o jeho kamarádovi Michaelovi a o tom, jak spáchal sebevraždu. Ale všechno špatné má i dobrou stránku - jeho učitel angličtiny je moc milý a dává mu k přečtení spousta skvělých knih. Seznámil se s Patrikem, moc fajn klukem, a jeho nevlastní sestrou Sam, do které se samozřejmě zamiloval. Zažívá s nimi spousta úžasných věcí přes celý školní rok, ale občas se musí ohlédnout zpátky.

Recenze (a pokus o rozbor): J.D. Salinger - Kdo chytá v žitě

19. srpna 2013 v 23:21 | Cleo
Rozhodla jsem se pustit do nějaké "hodnotnější" četby, když jsem celou dobu pověšená na nějaký ty super-inteligentní fantasy knihy. První mi pod ruku přišla kniha Kdo chytá v žitě a musím říct, byla jsem hodně příjemně překvapená. (Tento článek jsem zařadila k tématu týdne Život, protože je to klíčové slovo této knihy.)

Autor: J.D. Salinger
Originální název: The Catcher in the Rye
Vydáno: Knižní Klub, 2010
Překlad: Pellarovi
Kniha: 192 stran, 132 x 207, hardback

Holden Caufield není typický kluk z bohaté rodiny. Jeho rodiče se neustále snaží, aby mu našli dobrou školu, ale on se vůbec nesnaží se na žádné z nich udržet a raději přemítá o životě, pije černou kávu a kouří, "jen tak z recese".

Když ho vyhodí z Pencey, které říká "škola plná tajtrdlíků", ví, že doma bude mít pořádný průšvih. Na škole má zůstat ještě skoro týden - ale ne, když zjistí, že jeho kamarád měl rande s holkou jeho snů, rozhodne se odtamtud pěkně rychle vypadnout.

Po cestě zažívá spoustu "dobrodružství", potkává spoustu zajímavých i zlých lidí, dělá si obrázek o skutečném životě a sní o tom, jaké by to bylo kdyby něco bylo v jeho životě jinak.

Kniha patří mezi klasické tituly americké poválečené literatury.

Recenze: Aprilynne Pike - Křídla

12. srpna 2013 v 21:30 | Cleo
Už mě unavovaly knížky plné upírů, vlkodlaků a takových věcí, tak jsem se rozhodla sáhnout po něčem novém. Tedy, konkrétně, po této knížce jsem házela očkem už celkem dlouho, ale až tento víkend jsem si všimla, že ji v mém knihkupectví mají za 99 Kč a neodolala jsem.

Autor: Aprilynne Pikeová
Originální název: Wings
Vydáno: Teen Fortuna, 2012
Překlad: Alena Amchová
Kniha: 304 stran, 140 x 210, hardback

Laurel odjakživa věděla, že je jiná, než její vrstevníci. Nemohla jíst nic jiného než zeleninu, ještě nedostala menstruaci a to už na to rozhodně byl čas, nikdy nekrvácela a navíc byla neuvěřitelně krásná.

To všechno ale by se ještě dalo nějak pochopit, ale když jí jednoho dne na zádech vyroste nádherný květ, začne mít pochybnosti, co se to s ní děje. Kdyby tak alespoň bydlela doma, u svého velkého pozemku, místo aby žila v novém městě, s novými lidmi a David, hezký kluk ze třídy, byl jejím jediným přítelem.

Když se ale vrátí na svoje bývalé bydliště, aby trochu uklidila před prodejem, odchytí ji v lese podivný kluk, Tamani. Má úžasně zelené oči a celý je takový… povědomý. Prozradí Laurel, že je flora, tedy víla, a o ten pozemek nesmí za žádnou cenu přijít, protože je na něm ukryto neobyčejné tajemství.

Recenze: Ursula Poznanski - Erebos

22. července 2013 v 19:44 | Cleo
Erebos. Podle slov některých brak, podle slov jiných úplně úžasný thriller. Tuhle knihu jsem si tedy vzala pod lupu, přečetla, zpracovala své postřehy a názory a nyní vám to sem dávám jako recenzi, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít.

..
Autor: Ursula Poznanski
Originální název: Erebos
Vydáno: Fragment, 2013
Překlad: Karolína Kousalová
Kniha: 320 stran, 152 x 228, paperback

Nick Dunmore bydlí v Londýně. Normálně chodí do školy, hraje basket s kamarády a je tajně zamilovaný do holky jménem Emily. Jednoho dne se ale jeho nejlepší kamarád Colin začne chovat divně. Postupem času po škole začne kolovat DVD s tajně utajeným obsahem. Nikdo o něm nesmí mluvit, ba se o něm jen zmínit. I Nick jedno chce. Chce vědět, co na něm sakra je.

Jednoho dne se mu to podaří. Doma rychle běží k počítači a zjistí, že jde o počítačovou hru, velice neobvyklou. Nick si vytvoří postavu temného elfa, Sariuse, a najde cestu skrz několik levelů. Během toho ovšem musí splnit několik úkolů i mimo obrazovku. Hra očividně ví všechno. Kdo Nick je, po čem touží, čeho se bojí, zná i Londýn.

Není možné, aby ta hra fungovala jen tak sama o sobě, no ne? Hra je prostě jen software. A i když Nick v hloubi duše ví, že to není normální a musí to všechno někdo řídit, nechá se do hry strhnout a vypěstuje si pěknou závislost. Ale pak přijde úkol, který nebude chtít splnit...

Recenze: Tim Collins - Deník úúúplně obyčejného vlkodlaka

17. července 2013 v 23:20 | Cleo
Nedávno jsem listovala stránkami a internetem a hledala knížky, které mě zaujmou a mohla bych si je přečíst. Nakonec jsem si jich našla několik a Deník úúúplně obyčejného vlkodlaka byl jednou z nich. Nyní si přečtěte recenzi ať víte, co od téhle knihy čekat! :)
..
Autor: Tim Collins
Originální název: Adventures of a Wimpy Werewolf
Vydáno: Fragment, 2013
Překlad: Zdík Dušek
Kniha: 224 stran, 130 x 197, hardback

Luke je šprt a ve škole se mu v jednom kuse smějou. Je prefekt, nejlepší ve třídě, člen šachového a debatního kroužku a je za to rád. Ale jednoho dne se mu začnou dít fakt dost divné věci... rostou a mizí mu chlupy... kdekoliv, trhá se mu oblečení, mění se mu nehty a oči... Co se to s ním děje?

Když mu doktor nepomůže, v lese se setká s podivným týpkem jménem Ryan. Ten říká, že ví, co s ním děje a samozřejmě mu může pomoct. Luke zjišťuje, že je vlkodlak. Což je vážně nevhodná doba na to, aby se proměnil v chlupaté monstrum. Závěrečné zkoušky na škole se blíží a on nehodlá být horší než nejlepší.

A pak Ryan vytáhne tu věc o válce s upíry...

Recenze: Sarah Mlynowska - Rebelky aneb deset věcí, které jsme provedly (a asi neměly)

16. července 2013 v 11:10 | Cleo
Takže, další knížka přečtená, takže muhehe, je tady čas na nějakou tu recenzi. Tentokrát jsem se pustila do knížky se jménem Rebelky aneb Deset věci, co jsme provedly (a možná, nejspíš, určitě) neměly. Trošku jsem se toho bála, že to bude moc ujetý (což bylo), ale nakonec se mi to líbilo, a nejen proto, že je to od mojí oblíbený autorky.

Autor: Sarah Mlynowska
Originální název: Ten Things We Did (and Probably Shouldn't Have)
Vydáno: Jota, 2012
Překlad: Ina Leckie
Kniha: 326 stran, 130 x 210, hardback

April žila celkem normální život. Její máma a bratr sice žijí v Paříži, protože její rodiče se rozvedli, ale ona bydlí s tátou a jeho novou manželkou Penny, která je celkem milá, až na to, že je tak posedlá úklidem. April má přítele, Noaha, kamarádky, Vi a Marissu, a pak najednou jí táta oznámí, že se stěhují přes půlku Ameriky!

April nechce opustit svůj život, tak poprosí tátu, aby mohla bydlet u Vi a její mámy. Její táta souhlasí za předpokladu, že Viina mamka bude souhlasit. Samozřejmě že souhlasí, ale odjíždí do Chicaga, takže by s Vi bydlela sama, a to by její táta nikdy nedopustil! Ale vlastně by to šlo, jenom se to nesmí dozvědět...

Tak Vi s April vymyslí geniální léčku a nakonec zůstává ve městě sama a může si dělat naprosto cokoliv, tedy za předpokladu, že si udrží dobré známky. Celkem se holky dopustí deseti věcí, se kterými by se asi jen tak chlubit neměly, ale vy se je samozřejmě dočtete. Ale je jen otázka času, než se to všechno provalí... nebo ne?
 
 

Reklama
Reklama

Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD