Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Články

Gaius Julius Caesar

2. dubna 2015 v 14:19 | Cleo
Vzhledem k tomu, že téma týdne je tentokrát "I ty, Brute?", rozhodla jsem se psát o osobě, která daný výrok údajně pronesla. Gaius Julius Caesar. Neboť jak jsem četla vaše příspěvky, přijde mi, že málokdo se v tomto období vyzná a mnoho lidí si myslí, že Brutus byl doopravdy Caesarovým synem. Kdo tedy doopravdy byl Caesar a jaké zvěsti a mýty se o jeho osobě šíří?


První mýtus: Gaius Julius Caesar byl císařem
Caesar (100 př.n.l. - 44 př.n.l.) žil v období římské republiky. (Římská říše se dělí na tři období - království, republika a císařství.) To znamená, že nikdy nežil v období, kdy byli nějací císařové. Proslavil se jako senátor, později vojenský velitel (vedl vojska v Hispánii) a byl v trojvládí (triumvirátu) s Crassem a Pompeiem. Crassus ale "odešel na lepší místo" a s Pompeiem se Caesar nemohl shodnout. Započala občanská válka, Caesar překročil říčku Rubicon a tím "překročil Rubikon". Stal se diktátorem, nikoliv císařem. Ačkoliv, z jeho jména Caesar se stal název pro všechny další cézary neboli císaře.

New York, město snů

6. srpna 2013 v 21:15 | Cleo | ilustrační obrázky z weheartit.com
New York. To město je obsese. Všichni, kdo tam bydlí, ho milují, a ti, co tam jednou byli, se tam chtějí nastěhovat. I ti z nás, kteří tam ani nebyli, po tom touží! Proč? Protože New York ve všech filmech, seriálech, knihách a tak dále představuje naprosto splněný sen. Americký sen. A kdo z nás by po něm netoužil, že? Pojďme se tedy tomu New Yorku na zoubek podívat trošku více.


Pár zajímavých faktů
Město bylo založeno Nizozemci, kteří svoji základnu postavili na Manhattanu, takže žádná velká změna oproti dnešní době. Podle většiny zdrojů je to nejlidnatější americké město. Má pět městských částí: Manhattan, Bronx, Brooklyn, Queens a Staten Island. Přičemž všechny se ještě dělí dále. Manhattan například na Upper East Side, Upper West Side, Lower East Side, Broadway a tak dále.
 
 

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD