Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Květinkové dny odkvetly. Ale odkaz žije dál!

23. srpna 2016 v 23:10 | Cleo |  Stránka
Je to už skoro rok, co jsem se tady s Vámi loučila, přála Vám pěkný život, přemýšlela o tom, jestli udělám kariéru jako autorka nekrologů a slibovala jsem Vám šepot ze záhrobí. Tady je ten šepot ze záhrobí.

CO JSEM DĚLALA POSLEDNÍ ROK

Poslední rok byl pro mě dost náročný. Odmaturovala jsem, snažila se dostat na vysokou školu a dostala jsem se (s radostí Vám můžu oznámit, že příští rok ze mě bude studentka Matematicko-fyzikální fakulty UK!) - a hlavně doopravdy začala psát knihu. Pořád jí píšu! Snad to vydrží.

Co mi ale tenhle poslední rok bezesporu chybělo, bylo psaní recenzí. Vždycky, když jsem dočetla nějakou knížku, měla jsem nutkání sdělit někomu, co si o ní myslím. Mí přátelé už otáčeli oči v sloup a já podvědomě sahala po notebooku a chtěla psát - ale pak mi došlo, že vlastně nemám kam. Vyzkoušela jsem všelijaké stránky, kde člověk může hodnotit knížky - CBDB.cz, databazeknih.cz a dokonce i všemi opěvované a milované goodreads.com. Ale psaní tam mě ani zdaleko nenaplňovalo takovým pocitem zadostiučinění, jako bylo psaní sem.


MŮJ NOVÝ NÁPAD A PROBLÉMY

Z toho se mi v hlavě zrodil nápad - proč bych teda nepokračovala dál, jenom psaním recenzí? Bylo mi jasné, že blog.cz už není nadále řešením - vážou se s ním ty nejlepší blogové vzpomínky a mé začátky, je to jednoduše moje srdeční záležitost - ale s reklamami se tady rozthl pytel. S nesmyslnými a hloupými reklamami. Myslím, že blogu.cz jsem už tímhle blogem něco vydělala. A nechci to dělat dál.

Samozřejmě vím, že mám vždycky velké plány a po nějaké době mě to přestane bavit - vážně nemůžu uvěřit, že tenhle blog běžel přes tři roky - proto jsem si pouze zaregistrovala doménu, kterou chci v budoucnosti mít - a dočasně si založila stránku na wordpressu. Reklamy tam mohou být také, ale nejsou rozhodně TAKHLE masivní. Když mi přes obrazovku vyskočí dvě obrovské reklamy, jedna nabízející plastickou operaci a druhá nějaký elektrospotřebič - tak si říkám NE, tohle opravdu na můj web nepatří. TOHLE OPRAVDU MŮJ LAYOUT KAZIT NEBUDE. Jsou prostě věci, na které je holka citlivá.

Takže to bylo buď opustit blog, nebo všem lidem, co sem chodí, nainstalovat AdBlock. Co je jednoduší, hm?


MÉ NOVÉ POČÁTKY

Tak jsem začala a založila si nový web: tohleanotohlene.wordpress.com. Udělala jsem nový systém hodnocení knížek a všeho ostatního. Začala jsem přidávat jak nové příspěvky s mým hodnocením a krátkým komentářem, tak jsem začala překopírovávat staré recenze. Všechny, co jsou tady, budu postupně přendavat tam. Zatím jsou to jenom knížky, ale plánuju přidat i filmy a seriály.


RUBRIKY NA TOMTO BLOGU

Dlouho jsem uvažovala, co s ostatními rubrikami. Hudební deník byl jenom způsob, jak si ukládat dobré písničky někam, kde je neztratím. Kulinářský deník mi přinesl asi nejvíce slávy, konkrétně díky mému receptu na wafle, o což jsem vůbec nestála a nechtěla jsem, aby tam moje kariéra směřovala. I když miluji vaření a pečení, raději to doopravdy dělám, než že o tom píšu. Každopádně, ten recept na wafle je opravdu dokonalý, takže jen doporučuji! :D

S cestovatelským deníkem jsem ani nezačala. Ale plánovala jsem to! Opravdu! Co se mi honí hlavou a filozofický koutek jsou dvě rubriky, které jsem sama těžko rozeznávala. Jsou to mé krásné úvahy a proslovy a hanopisy. Moje tipy mě nikdy nějak nebavily, asi nejsem prostě odborník a doopravdy radit je těžší, než o tom jenom psát články a tvářit se, že radíte. (Ano, narážím na tebe, Bravo! Girl.) Články byly skvělé. Ale taky jsem jich moc nenapsala. Žebříčky... bývaly osobní. Pak už jenom taková náhražka. Dopisy... haha. Všichni víme, že oběžník existoval jenom kvůli tomu, abych mohla být na titulní stránce blog.cz a získala více čtenářů. Rychlosonda je skvělá věc a určitě s něčím takovým budu pokračovat. Smetiště... jako by na světě nebylo dost odpadu... :) Portfolio už taky je věc minulosti - moje nadšení pro grafiku a grafické blogy je pryč. Deník bylo místo, kde jsem se mohla svěřit se vším... ale poté, co už nebyl tak úplně jen pro mě, nebylo to ono. Když jsem našla někoho, komu jsem řekla o tomto blogu, nemohla jsem tam dál otevřeně psát o svých problémech. Protože jsem tím pádem našla někoho, komu o nich můžu říkat. (I když každý potřebuje nějaké tajemství, nebo ne? ;)

Všechny tyto rubriky kromě rychlosondy (o osudu té jsem se ještě nerozhodla) budou nadále zde k prohlížení, ale já do nich již přispívat nebudu.

UŽ OPRAVDU NAPOSLEDY?

Vzhledem k tomu, že budu pokračovat s psaním jinde, tohle je nejspíš poslední příspěvek na blogu. Ale víte co se říká. Nikdy neříkej nikdy.

Zbožňuju vás!
Piště mi, však víte, že Vám vždycky odpovím! :)

Cleo bude nyní C.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Byl jsem tu! :D

Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD