Tři princezny a drak

7. června 2015 v 12:06 | Cleo |  Citáty, citace, výroky, úryvky
Za devatero horami a devatero řekami žil byl král a ten měl tři překrásné dcery. Vroucně je miloval. Jednoho dne, když už byly na vdávání, začal království sužovat strašlivý tříhlavý drak. Vypaloval vesnice svým plamenným dechem. Ničil úrodu a pustošil kostely. Vraždil nemluvňata, starce i všechny ostatní.
Král přislíbil ruku princezny komukoliv, kdo království draka zbaví. Rytíři a princové ve zbroji s meči nebo kušemi přijížděli na statečných hřebcích.
Saň jednoho po druhém roztrhala a sežrala.
Nakonec král usoudil, že když dračí srdce nepřestalo tlouct mečem bojovníků, roztaje pro pannu. Poslal nejstarší dceru, aby draka poprosila o slitování, ale drak neposlouchal ani slovo z toho, co mu říkala. Sežral ji na jedno cvaknutí zubů.
Král poslal prostřední dceru, aby draka poprosila o slitování, ale drak udělal totéž. Sežral ji, ještě než se sebe stihla vypravit jediné slovo.
A tak král poslal nejmladší dceru, aby draka poprosila o slitování. Byla tak líbezná a chytrá, král si byl jistý, že nejmladší uspěje tam, kde ostatní po zlém i dobrém selhali.
Ne tak docela. Drak sežral i ji.
Král zůstal na světě sám se svými výčitkami. Neměl už nikoho.
A já se vás ptám: kdo zabil princezny?
Drak? Nebo jejich otec?
- E. Lockhartová, Ostrov Lhářů (překlad Barbora Doležalová)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama