Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

4.6.2015 - Konec školy, konec útlumu, začátek deprese

4. června 2015 v 21:12 | Cleo |  Můj deník
Dneska jsem přišla domů a uvědomila si jednu věc: dneska, dneska už opravdu, je skoro se všemi školními testy konec! Poslední dva týdny jsem byla v naprostém útlumu a učila se na poslední test z chemie, zeměpisu a dějepisu v životě. Sice mě ještě čeká pár opravek a možná nějaké zkoušení, ale už mám za sebou všechny ústní projevy a velké písemky.

No a jakmile jsem uvolnila tuto křeč, došla mi další věc: příští rok mě čeká maturita. Celých sedm let studia jsem si nějak říkala, že je to hrozně daleko, jenom nějaká vidina, možná se toho ani nedožiju nebo já nevím co. A najednou jsem tady, na tomhle místě, a musím přemýšlet o své budoucnosti. Co moje sny? Co moje plány? Ještě pořád chci změnit svět, nebo mi stačí, že budu šťastná? A pokud ano, co to pro mě znamená? Směřuji k nějakému cíli, nebo prostě jenom tak proplouvám životem? Vidíte? Tohle je přesně důvod, proč se neustále potřebuji zaměstnávat. Protože jinak příliš přemýšlím.

Takže si to nějak musím shrnout. Jaké mám možnosti po maturitě? Samozřejmě, asi bych měla jít na nějakou vysokou školu. Jediná škola, o které přemýšlím, že by mě skutečně zajímala, je psychologie. Vždycky mě fascinovala. Ale abych se na tuhle školu dostala, musela bych se opravdu hodně snažit. Na MatFyz by mě pravděpodobně přijali bez přijímacího řízení. Ale co bych mohla dělat? Učit matematiku? Možná. Ale pořád je tady ten problém, že nemám ráda lidi. A pak samozřejmě je tady ta věc, kterou najdete i v názvu blogu. Spisovatelka. Ano, chtěla bych být. Ale v tomhle oboru nikdy nevíte, zda uspějete, a zda vás tahle práce uživí. Lidí, co se chtějí živit tímto povoláním, jsou mraky. Samozřejmě jsem ale nikdy neřekla, že to vzdám. Teď v létě konečně něco dopíšu a uvidím. Třeba se to někomu bude líbit.

Pak je tady samozřejmě ta možnost, že se dobře vdám. Když krachne i to, pořád ze mě může být striptérka, že ano?

Ale o tohle se můžu starat i jindy. Teď musím jít spát a těšit se na léto. Protože pokud chci změnit svět, musím začít u sebe.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Byl jsem tu! :D

Komentáře

1 tev tev | E-mail | Web | 6. června 2015 v 19:31 | Reagovat

chápu.
já určitě chci vejšku! a přesně vím co. psychologie, občanský právo, či mikrobiologie na masarykově, ještě se uvidí :D. rovněž se uklidňuji tím, že kdykoliv je tu možnost přejít na striptérčinu, takže se tím zas tak netrápím. nebo odjet do tibetu a do konce života jen meditovat. hlásat světový mír. být šťastný! vlastně, asi to je to nejprimárnější.
:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD