Rychlorecenze: Kiera Cassová - Elita (Selekce #2)

19. května 2015 v 20:43 | Cleo |  Čtenářský deník
Minulý rok jsem četla Selekci. Moc se mi líbila a nemohla jsem se dočkat druhého dílu. Teď jsem se k němu konečně dopracovala a přečetla ho.

Autor: Kiera Cassová
Originální název: The Elite
Vydáno: CooBoo, 2015
Překlad: Jana Montorio Doležalová
Kniha: 280 stran, 145x205, hardback

Jedná se o druhý díl Selekce.

America se dostala do Elity. Dívek zbývá už jenom 6 a America musí o své místo tvrdě bojovat. I když princ je jí nakloněn a řekl jí, že kdyby ona souhlasila, okamžitě by ukončil Selekci a zvolil si ji, America má v hlavě spoustu pochybností. I přes to, co říká, se vídá se spoustou dalších dívek. Neví, jestli je pro prince tak jedinečná, jak jí tvrdí.

Navíc je tu Aspen. Její láska, její kluk, který pracuje v paláci jako strážce. Občas si pro sebe ukradnou malou chvilku, ale není to, jako to bývalo. A potom je Američina kamarádka Marlee nachytána s jiným strážcem a král nařídí jejich popravu. Od té doby America pochybuje, že by někdy mohla být princeznou.


Upozornění: Moje textové výměšky mírně spoilerují první díl této knižní série.

Když jsem to začínala číst, říkala jsem si, že mě tenhle příběh už moc asi ničím nepřekvapí. Už to vyčerpalo svůj nápad. Hlubokomyslnost. A tak podobně. Jenže potom přišla ta "poprava" Marlee a jejího milého, Cartera.
Samozřejmě, princ jí udělil milost. Dostala spoustu ran bičem a spolu s ní i její milý. A já jim tak fandila. Protože to byl další romantický příběh, ve kterém America nehrála hlavní roli, a který jsem zbožňovala.

"Marlee! Marlee!" křičela jsem a co nejrychleji běžela k pódiu. Byla jsem už téměř u schodků, když mě dva strážci dostihli. A ty jsem přeprat nedokázala.
Z úhlu, do kterého jsem se k pódiu dostala, jsem viděla na Carterova záda.
Kůži měl potrhanou tak, že z něj visela v cárech. Crčela z něj krev a vsakovala se mu do rozedraných kalhot. Jak jsou na tom asi Merleeiny ruce?
Z té představy jsem začala hysterčit ještě víc. Ječela jsem a kopala stráže, ale dosáhla jsem tím jen ztráty jedné své boty.
Zatímco řečník vyvolával další rány, strážci mě táhli zpět do paláce. Nevěděla jsem, jestli mám být ráda, nebo se stydět. Na jednu stranu jsem to mučení alespoň nemusela vidět celé, na druhou mi bylo líto, že jsem Marlee opustila v nejhorší chvíli jejího života.
Neměla jsem pro ni jako skutečná kamarádka udělat mnohem víc?
"Marlee!" křičela jsem. "Marlee! Odpusť mi to!"
Jenže dav šílel tak hlasitě a Marlee plakala tak usedavě, že mě nemohla slyšet.

Také se můžete těšit na další skvělé a akční útoky rebelů. I to dělá příběh tak napínavý. Nikdy nevíte, kdy někdo zemře. Není to jenom o princeznování. A... bičování.

Samozřejmě, je to druhý díl, takže jsem už cítila, že America bude symbolem státního převratu ve třetím díle. Nebo něco podobného očekávám.

America se opět zachovala charakterně v mnoha případech a když v průběhu příběhu nachytala milého prince Maxona s Celestou při... důvěrnostech, naprosto jsem s ní soucítila.Já nevím, co pořád řeší. Ber Aspena! Jak může být tak nerozhodná? Důležité je, že jsem knihu přečetla jedním dechem a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Jako vážně. Kdy vyjde? Protože moje reakce na konci byla asi následující:


A teď už tohle přestaňte číst a jděte si to přečíst. Stojí to za to.

HODNOCENÍ: 10/10

The Selection by Kiera Cass
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Byl jsem tu! :D

Komentáře

1 Limeo Limeo | E-mail | Web | 30. května 2015 v 11:20 | Reagovat

Zrovna asi týden zpátky jsem i já dělala recenzi na Elitu! Už se těším až vyjde První a z celé série jsem hrozně nadšená, ale když jsem tak listovala tou knihou, tak jsem zjistila, že nechápu, co je na ní tak extra; je předvídatelná, popisy osob a mít téměř žádné... Ale přesto je to úžasná kniha, to se musí nechat... Super recenze ;-).

2 lilienviv lilienviv | Web | 30. května 2015 v 21:52 | Reagovat

Po prvním díle už pokukuji dost dlouho, nebyla jsem si moc jistá, jestli mi série sedne. No, hádám, že se pro ni budu muset vypravit :D

3 tev tev | E-mail | Web | 6. června 2015 v 19:26 | Reagovat

(konečně někdo, kdo kope za aspena!)

s marlee a carterem jsem to měla stejně. och, jak jen jsou úžasní... takoví rozkošní zaláskovanci... mchm :).

4 luc!k luc!k | Web | 14. června 2015 v 20:47 | Reagovat

Obě knížky jsem četla a byly super :-)  Nemůžu se dočkat posledního dílu.

5 Katka Ink Katka Ink | Web | 13. července 2015 v 22:27 | Reagovat

Ja som si na začiatku myslela, že kniha nie je vôbec nič pre mňa, pretože obľubujem skôr fantasy. Ale zamilovala som sa do nej na prvý riadok. :) Je to fascinujúci príbeh, neviem sa dočkať poslednej knihy aj keď viem, ako skončí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama