Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Recenze: Kai Meyer - Arkádie (1): Procitnutí

19. března 2015 v 14:40 | Cleo |  Čtenářský deník
Na český trh přišla další fantasy knížka, jejíž anotace mě zaujala na první pohled. Už tady toho bylo spoustu... čarodějnice, upíři, polobohové, ale co jsem ještě nečetla, to je příběh odehrávající se na Sicílii řešící dlouholeté spory dvou mafiánských klanů - Alcantarů a Carnevarů. Říkala jsem si... juj, to bude něco jako Romeo a Julie, ale tak proč to nezkusit... A jak jsem četla a nečetla můžete zjistit níže.

..
Autor: Kai Meyer
Originální název: Arkadien Erwacht
Vydáno: Fragment, 2015
Překlad: Dagmar Steidlová
Kniha: 344 stran, 135x203, paperback

Rosa Alcantara sice pochází ze Sicílie, ale většinu svého života strávila v Americe se svojí sestrou Zoe. Ta se před několika lety odstěhovala zpět na Sicílii a nechala Rosu samotnou s matkou. Jenže po té děsivé příhodě a ještě děsivějších následcích se rozhodla, že už ve starém životě nemůže zůstat, musí pryč, zkusit něco nového, a tak ji nenapadne nic lepšího, než následovat stopy své sestry a přestěhovat se za tetou Florindou.

Ještě v letadle se seznamujeme jak s Rosinou osobností - kleptomanka, mírně depresivní povaha, skvělá lhářka - tak s Alessandrem, záhadným, celkem pěkným klukem (už myslíte, že víte, kam to bude směřovat?... ano, bude, ale nebude to tak snadné, věřte mi), který se nakonec ukáže být synem capa (=vůdce) klanu Carnevarů. A pokud jsem to ještě nezmínila, Carnevarové a Alcantarové jsou po staletí znepřátelené mafiánské klany.

I přes varování rodiny se nadále Rosa vídá s Alessandrem a přijímá i jeho pozvání na výlet - to ale netuší, že se to všechno zvrhne v boj o přežití a že Alessandro ji vzal jenom s sebou jako pojistku - existuje konkordát mezi klany, který určuje, že členové rodů si navzájem nesmí ublížit. A Alessandrovi jde jeho rodinka pěkně po krku - a tak i když to není romantika, kterou Rosa nenávidí, stejně je trochu zklamaná, že ji Alessandro využil. A pak je tady ta záležitost s tím, že oba klany patří mezi Arkádské dynastie.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Komentáře

1 Neriah Neriah | E-mail | 19. března 2015 v 21:43

O této knize slyším prvně, vypadá to na nevšední nápad. Nějak ale nevím, jestli zrovna tohle je to pravé ořechové pro mě... Asi by mě to úplně nebavilo...
Jdu radši dočíst Jméno větru :)

2 emmablogg emmablogg | 3. dubna 2015 v 11:06

Tohle je to prave pro mě.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD