Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

9.11.2014 - Být či nebýt, vařit či nevařit

9. listopadu 2014 v 11:17 | Cleo |  Můj deník
Lenost je moje nejhorší vlastnost. Jak jinak byste vysvětlili, že mám hroznou chuť na palačinky, ale položila jsem si následující otázku: Má vůbec cenu vstávat od počítače a jít do kuchyně něco dělat? Najít mouku, vyndat pánev... uhm... možná si raději dám jenom jogurt. I recept jsem raději hledala na internetu, než se podívat do svého seznamu receptů, který je jen metr a půl ode mě. Je to hrůza, je to nepředstavitelné pro mé minulé já, ale co se sebou mám dělat.

Za poslední týden jsem se naučila hodně věcí. 1) Když mám depresi, nesmím vycházet z pokoje, nesmím zapínat Garenu ani Facebook, protože to jenom napáchá spoustu škody. 2) Když už poruším první pravidlo, nesmím s nikým mluvit o svých hlubokých životních depresích. Lidi pak mají pocit, že jsou úžasní psychologové a kazíte jim ambice do budoucna. 3) Když už porušíte i toto pravidlo, nerozvádějte to do přílišných detailů. Nikoho nezajímá, že se vám ohnula stránka v knížce a vy proto dvě noci nespíte. (Například.) 4) Když už to porušíte taky, nebrečte. 5) Když porušíte i to, nezačněte se omlouvat, ale zdrhněte. 6) Když už nezdrháte, nelehejte si na zem a neječte jako tříletý dítě. A jeden poznatek navíc: 7) Když tohle všechno zkombinujete v jednom týdnu (nedejbože v jednom dni) u jednoho člověka, buďte si jistí, že více u něj už klesnout nemůžete. I když vlastně... já klidně můžu. Žádné dno pro mě není dost hluboké.

Dobře, ale teď trošku reálněji. Jsem šťastná, že tohle byla první noc, kdy jsem spala 8+ hodin. *placák* Nevím, na co jsem myslela předchozí dny, respektive vím, ale nechápu, jak jsem se mohla zabývat takovou chňupovinou. Tedy, já vím, jak, vychází to z mé neodolatelné osobnosti a téměř nulové schopnosti se přizpůsobit novým životních podmínkám. Proto mi trvá ze všech nejdéle si zvyknout na to, že drogerie Teta změnila logo, kdežto moje máma si toho ani nevšimne. Nebo když změní příchuť polevy na vašem milovaném croissantu. Taková nehoráznost! Můžete všem nadávat, jak dlouho chcete, snažit se změnit, cokoliv chcete, ale nakonec se stejně musíte změnit vy. (Tedy, je ještě jedno řešení: můžete se uzavřít do sebe... ale všichni víme, jak ošklivé místo to je.) Protože jak ráda říkám, i když se snažíte změnit svět, svět změní vás. Vždycky.

A nezapomínejte si uvědomit, co je doopravdy důležité.

Ale teď už doopravdy jdu k ledničce a... dám si zbytky ze včera. Palačinky budou jindy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Komentáře

1 Mattonka Mattonka | Web | 9. listopadu 2014 v 14:22 | Reagovat

*placák* (to jen abys tu ruku neměla zdviženou moc dlouho)
Ten návod je slušný, asi ho začnu aplikovat. Bohu dík jsem se ještě nikdy nepleskla na zem a nebrečela. Ale nesoudím, třeba to jednou přijde. A ty to bereš moc černě, záleží na tom, před kým jsi to udělala. Naopak, když jednou za čas u někoho vidím slzy a opravdu pláč, říkám si, jakou dobu musel ten člověk být silný... Vždycky máš minimálně dva pohledy na situaci, nezapomeň :-)
Já mám zase heslo "nestěžuj si, změň to"

2 lilienviv lilienviv | Web | 11. listopadu 2014 v 19:09 | Reagovat

Těžké období? Znám :( Ale, jestli tě to potěší, já byla 6 týdnů naštvaná na Seznam, že místo "Seznam - najdu tam co neznám" používal "Seznam - najdu tam co hledám" :D Pak jsem přišla na to, jak si to v prohlížeči změnit a bylo to ok :D

Ale vážně. Nějak si nedovedu představit, že bych se po scéně kterou popisuješ s dotyčnou přestala bavit/začala si myslet, že je ubohá. Lidi mají i špatné dny, to se stává. A jestli tě ta osoba má ráda, pochopí to ;) Takže žádné "hluboké klesání" se snad nekoná :))

Mimochodem... Co je to Garen? :D

3 Cleo Cleo | Web | 12. listopadu 2014 v 18:12 | Reagovat

[2]: Garena: "je program, díky kterému je možnost hrát online různé typy her, jako při přítomnosti na LANu. Garena zároveň funguje jako chat, je možnost se s uživateli domlouvat v jednotlivých místnostech a nebo přes funkci soukromé zprávy, kterou můžete poslat v podstatě každému uživateli, který je zrovna připojen v tomto programu." - Wiki

A to s tím seznamem mě frustrovalo taky! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD