Milí čtenáři...

30. listopadu 2013 v 23:14 | Cleo |  (Neodeslané) dopisy
Milí čtenáři,

také máte někdy pocit, že chcete nějakému člověku říct hrozně moc věcí, ale když přijde na věc, nevydáte ze sebe ani jednu ubohou a patetickou hlásku? Jak to dělali naši předci? Oh, jistě. Ti lovili dinosaury. Ale myslela jsem potom. Dopisy. Ano. Dopisy, dopisy, dopisy. Milostné, přátelské, hrubé, všechny typy dopisů. Z dnešního světa už naprosto vymizely.

Samozřejmě, najde se pár lidí, co si je pořád posílá, ale to protože jsou staří, nebo jsou to spřízněné duše, které se domluvily na tom, že je to romantický a pěkný způsob dopisování. Pak jsou tady ještě takoví, co bydlí na Sibiři, kde není internet a pošta chodí jednou za měsíc. Tenhle případ ale neberme v úvahu.

Přiznejme si to, kolik z vás si ještě píše dopisy? Málokdo. Většina si sedne k facebooku, ICQ (páni, používá to ještě někdo, nebo jsem poslední na světě?), Gareně nebo něčemu takovému podobného a všechno to má formu chatu, to znamená, že všichni křičí přes sebe v chaotickém boji otázek a odpovědí. Krásné rozvíjení myšlenek a filozofování o odpovědi v dopisech vymizelo a zůstalo jen pro nás, spisovatele a blogery.

Dokonce ani e-maily už nemají tuhle formu. Každý je pořád online a odpovídá ihned, což kazí efekt čekání na odpověď. Nehledě na to, že k e-mailu nemůžete přiložit vaši novou černobílou fotku a nemůžete dopisní papír navonět parfémem.Proto jsem se rozhodla založit tuhle rubriku, do které budu přidávat dopisy, většinou ty, které bych chtěla napsat, ale dnešní doba (nebo důstojnost) mi to neumožňuje. Neodeslané dopisy, tak jsem rubriku pojmenovala a doufám, že se u vás setká s takovým nadšením, s jakým jsem ji zakládala. Sakra, doufám že jo.

S láskou,
Cleo

P.S. Budu ráda, když mi do komentářů odpovíte formou dopisu. Je to krásná společenská konvence.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Byl jsem tu! :D

Komentáře

1 myred myred | Web | 1. prosince 2013 v 12:17 | Reagovat

Milá Cleo,
tvůj článek je moc hezky napsaný. Naprosto s tebou souhlasím. Spousta lidí už skoro neposílají dopisy a ani pohledy. Musím se přiznat, že ani já moc ne, ale občas nějaký ten dopis pošlu a nebo pohled.
Těším se na další článek.

                           S pozdravem
                               Myred. ;)

2 Houp Houp | Web | 1. prosince 2013 v 12:33 | Reagovat

Tak tahle rubrika mi mluví z duše. Ještě s nějakými pár kamarádkami, zvláště zdaleka, si dopisuji. Sice ne moc často, přece jenom cena za poštovné naskakuje docela hodně, přesto o to kouzlo dopisních papírů nechci přijít. :)
Líbí se mi, jak píšeš, že nejkrásnější je to čekání na odpověď a zvláště to dlouhé rozvíjení myšlenek a filozofování. Jednoduše to není takové to: Jak se máš? Co děláš? Co nového?
Dopisování je nádherná forma a doufám, že mnoho lidí se k ní vrátí.
E-maily sice už taky dostávají tu novou chatovou podobu, ale stále je to pro mě přijatelnější způsob jak si s někým psát na úrovně, ne jako na chatu na sociálních stránkách. :)
Těším se na články.

3 lilienviv lilienviv | E-mail | Web | 1. prosince 2013 v 14:27 | Reagovat

Milá Cleo,
tohle je vážně geniální nápad.

Dopis jsem za celý svůj život napsala jenom jeden. Když jsem byla na táboře a máma mi s sebou místo pohledů dala dopisní papír a obálku, abych se trochu rozepsala. Dodnes všem kdo je ochotný ji poslouchat vykládá, jak byla celá natěšená co si přečte, potom dopis otevřela a viděla "krásný pozdrav z tábora, posílá vaše jediná dcera". Bylo mi osm.

Zdá se, že nejsem jediná, kdo má problém se zobrazováním komentářů. Každopádně, doufám, že s tím něco udělají, jinak se asi zblázním.

A mám otázku. Jak Tě napadlo zrovna tohle téma? Je vážně geniální :))

Dovol, abych se s Tebou rozloučila formou, jakou používají v jedné z mých nejoblíbenějších knížek :))

               Pac a pusu, pac a pusu
                       Superdrbna :DDD

4 lilienviv lilienviv | E-mail | Web | 1. prosince 2013 v 14:28 | Reagovat

Á, zase se komentář nezobrazí? Ach jo :((

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama