Recenze: Devious Maids / 1. série

29. září 2013 v 10:07 | Cleo |  Seriály
Můj seriálový fanatismus opět nabírá na síle a já pro vás tedy mám další recenzi na letní seriál - jeden ze dvou, co jsem sledovala (ano, druhým je Continuum) - a nedokážu pochopit jednu věc. Jak televize ABC mohla seriál nechtít a ponechala ho pro Lifetime, který z něj udělal hit.

Originální název: Devious Maids
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, intriky, romantické
Rok: 2013
Země: USA
Hrají: Ana Ortiz, Dania Ramirez, Drew Van Acker... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 13

Bylo nebylo, na jednom večírku u bohatých a známých Powellů došlo k vraždě. Někdo zabil jejich služku. Skončila v bazénu a podezřelý, který byl nalezen s nožem byl zavřen do vazby. A všechno je vyřešeno. Ale kdepak!

Do Beverly Hills přijíždí nová služebná, Marison, která chce zaujmout místo po mrtvé Floře. Powellovi jsou nadšení, protože agentura jim nechce nikoho poslat, protože oni "jsou ti s mrtvou služkou".

Marison se seznamuje s okolím a snaží se vyřešit, kdo zabil Floru. Seznámí se s Carmen, která je posedlá slávou, chce se stát zpěvačkou, takže se stane uklízečkou u slavného latinskoamerického zpěváka Alejandra. Rosie zase pracuje pro známou herečku, která špatně zachází se svým manželem, a jediným jejím cílem je dostat svého syna do Ameriky. Zoila pracuje pro psychotickou a několikrát rozvedenou matku krásného Remiho, který se líbí její dceře Valentině.

Jaký má Marison motiv, že vyšetřuje vraždu služebné, když policie to už dávno vzdala? Jak se s pravdou vyrovnají její zaměstnavatelé? A jakými zážitky budou muset ostatní holky projít, aby pochopily své zaměstnavatele? Víte, co se říká. Držte si své přátele blízko, ale služky ještě blíž.


Nové Zoufalé manželky
Tento seriál byl natočen jako hoodně vzdálený spin-off Zoufalých manželek, ale opakuji, hodně vzdálený. Četla jsem, že Carmen se mihla v posledním díle, ale nevím, Zoufalky jsem nikdy neviděla. Každopádně, všichni se shodují na tom, že tohle je hodně podobného žánru a pokud se vám zoufající manželky líbily, je velká pravděpodobnost, že se vám bude líbit i tento seriál.

Prolog má sílu!
Abych pravdu řekla, na seriál jsem se vůbec neplánovala dívat. Avšak stalo se, že jsem si stáhla pilot, pustila si ukázku v autě a už to tady bylo - znáte ten pocit, když najednou naprosto jasně víte - ano, tohle se ten seriál, který se mi bude líbit? Prolog, ten způsob, jak byl natočen, prostě jsem byla okouzlená! Ta směsice intrik, vraždy, skvělých rozhovorů a všechno podmaněno tou úžasnou hudbou! Pokud pochybujete, zda-li se na seriál dívat, mohu říct toto: poud se vám bude líbit prolog, bude se vám líbit i zbytek.

Příbehy
Samozřejmě, seriál je o vyšetřování vraždy, ale to není jedinou a hlavní náplní jako u uřvaných a zmatkujících Pretty Little Liars. Tady jde hlavně o příběhy těch služek, jak se potýkají se svými zaměstnavateli, ambicemi a problémy. Ty příběhy jsou úžasné, opravdu, nebyl snad ani jeden, co by se mi nelíbil. Dobré ale je, že jsou více méně uzavřené s epizodou.

Jedna poznámka k zápletce
Co mi přišlo docela nereálné v příběhu Valentiny (to je ta s Drew Van Ackerem/Jason z PLL/Ianem z Tower Prepu), že Remi se po návratu z odvykačky vrhnul Valentině do náručí a najednou byli pár. Takhle to v reálném životě asi moc nechodí, ale i zázraky se dějí. I když nakonec zjistíme, že to nebyl zase takový zázrak, protože Remi měl pro latinoameričanky velkou slabost. Ale prostě v tomhle seriálu by vás nic takového nemělo překapit.

Sexy image a motto "Kdo uklízí špinavosti, má v rukou všechnu moc"
Všechny plakáty a proma jsou udělány v tomto stylu, ale abych pravdu řekla, o tom ten seriál zase až tak moc není. Tedy samozřejmě, řeší se tady vražda, zastírají se lži a podobné věci, ale jak jsem již řekla, jde hlavně o ty příběhy a menší zápletky.

Trošku hlouběji
Líbí se mi to, protože skrz ty příběhy je krásně vyjádřena najivita a posedlost penězi vyšší vrstvy, a seriál si z toho úžasně dělá legraci. Nevím, jestli si toho všimli všichni sledující, ale já tedy rozhodně ano. Líbí se mi v tom ta přirozenost, ale zároveň ta absurdita! Prostě se tetelím štěstím u každé epizody.

Oběšení, postřelení, nebo prostě shoďme všechny do bazénu!
Je vidět, že se smrtí se v tomto seriálu tedy rozhodně nešetří, ale málokdy se bere vážně a ještě méně častěji k ní nakonec dojde. Většinou je to jen hybný bod, který zase zapříčíní nějaký zvrat v ději. Musí být postřelena manželka právníka, který ví, kdo je vrah, aby mohlo dojít k odhalení. Musí se oběsit exmanželka, aby nová manželka projevila podporu. Tak to prostě v tomhle seriálu chodí, smiřte se s tím.

Finále
Co mě trrošku zklamalo, bylo finále. Čekala jsem něco většího, lepšího, více promyšleného. Jak já to ráda říkám, nějaký master plan. Ano, už měly služky odhaleného vraha, všechno bylo připraveno, ale ony se tam pouze producírovaly a doufaly, že se jim vrah přizná do kamery. Kdyby se otěží nechopili Powellovi a vraha nezabili, neshodili do bazénu a tak, nikdy by pravda nevyšla najevo. I když služky podepřely jejich svědectví, že mrtvý vrah před smrtí pronesl "Zabil jsem Floru Hernandezovou."

Kdo tedy zabil Floru?
Na Lifetime probíhala soutěž, kdy lidé na Twitteru měli hádat, kdo zabil Floru a psát statusy pod #WhoKilledFlora. Tipy byly doopravdy všelijaké, a já vám (těm, co se už nemohou dočkat rozhřešení) povím, kdo tedy Floru zabil.

Flora pracovala pro Powelly dvojnásobně - uklízela, ale zároveň to byla prostitutka Adriana Powella, který s ní jak spal, tak nechával užívat si své kamarády, zatímco to všechno pozoroval za polopropustným zrcadlem a všechno si natáčel. Flora měla Eddieho, adoptovaného syna Marisol, jako přítele, ale chodila i s Remim Delatourem, se kterým čekala dítě. Nakonec ji znásilnil Phillipe Delatour, se kterým nechtěla spát, protože to byl otec jejího přítele a děda jejího nenarozeného dítěte. On se naštval, zabil ji a strčil nůž do ruky Eddiemu. Sám se vypařil.

Shrnutí
Právě teď si nejsem jistá, jestli jsem vám o seriálu udělala ten správný obrázek. Řeknu vám to asi takhle: pokud jste ochotni to zkusit, podívejte se na kousek pilotu. Pokud se vám to zalíbí, je to v kapse. Já jsem se do seriálu zamilovala a ne nadarmo říkám, že podle mě to byl nejlepší seriál téhle letní sezóny. A už se nemůžu dočkat další série.

HODNOCENÍ: 9,5/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Komentáře

1 placeforchanni.blog.cz|Channii placeforchanni.blog.cz|Channii | Web | 29. září 2013 v 10:44 | Reagovat

už dlho hľadám nejaký nový seriál, ktorý by som si pozrela lebo teraz len furt čakám na nové diely :D

2 Marianne Marianne | Web | 29. září 2013 v 11:06 | Reagovat

Tohle nejsou zrovna seriály které bych vyhledávala, ale nemusejí být špatné :)

3 Marianne Marianne | Web | 29. září 2013 v 11:39 | Reagovat

No, vážně :D Ale nechci se ani dívat jak vypadali mé první blogy :D Samé hrubky :D A o designu nemluvím :D :)

4 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 29. září 2013 v 12:28 | Reagovat

Mimo tvé recenze si mě získalo promo pod článkem, doufám, že budu mít čas se na to kouknout.

5 Eliza Eliza | Web | 29. září 2013 v 14:31 | Reagovat

Ten seriál vypadá opravdu zajímavě, ale myslím, že by to zřejmě nebylo nic pro mě. Ale rozhodně se podívám na pár dní, třeba by mě to potom začalo bavit :)

6 Lara Lara | Web | 29. září 2013 v 18:00 | Reagovat

Popravdě asi dvakrát jsem si to chtěla pustit a nakonec jsem si to rozmyslela, ale díky tvému hodnocení to asi začnu sledovat, jelikož to bude určitě skvělé :)

7 Martina Duff Martina Duff | Web | 5. dubna 2014 v 12:02 | Reagovat

Musím říct, že je to pěkně napsaná recenze. já seriál sleduji a jsem přímo do něj zažraná. Těšímse na druhou sérii :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama