Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Příběh pro princeznu #02 - Stíny se blíží

30. září 2013 v 20:08 | Cleo |  Povídky
Tak jsem se teda konečně dokopala k tomu, abych napsala další díl Příběhu pro princeznu, možná taky prootže konec měsíce se blíží a musíte psát každý měsíc :). No, takže jsem se do toho pustila a doufám, že se vám to bdue líbit.
Skleněná panenka. Světoznámá kultovní blogerka, která si nebere servítky a říká všechno narovinu. Určuje módní trendy. Vždy je skvěle oblečená. I Andie dneska byla skvěle oblečená. Ale v žádném případě to nebyla Skleněná panenka. To ale věděla zatím jen ona, protože slavná šéfredaktorka Modern Stylu, Sally Millerová, si s Andie domluvila pohovor, na který však zapomněla a místo toho Andie pokládala za již zmíněnou kultovní blogerku. Andie neměla příležitost, aby řekla pravdu, takže nyní seděla v desátém patře budovy, o které vždy snila, že v ní bude pracovat.
Andie problesklo hlavou, že se to mělo stát. Nepromýšlela detaily, prostě si jen užívala okamžiku. Možná brzy bude po všem a ona na tuhle chvíli bude vzpomínat až do konce života. Tváří v tvář ženě, která miluje módu a vládne jí.


Sally Millerová se posadila na elegantní kacelářské křeslo a dál vzrušeně brebentila.
"Takže, nejdříve uděláme rozhovor a pak půjdeme na focení. Mám už v hlavě tolik nápadů, je to prostě hrozně moc vzrušující!"
Andie se nervózně zavrtěla. Je teď Skleněná panenka. Ještě štěstí, že Andie četla všechno, co se týkalo módního stylu. O Skleněné panence četla ve Vogue. Skleněná panenka se narodila v Moskvě. Měla komplikované dětství, ale nakonec utekla do Ameriky, kde se prosadila krátce poté, co si založila vlatsní stránku, kam fotila svoje outfity, komentovala cizí a hvězdy se před její kritikou třepaly hrůzou. Nikdo neví, kdo je, ale všichni by to chtěli vědět. Odmítla všechny rozhovory. Ví se o ní jenom to, co sama napsala na svůj blog. Takže vlastně skoro nic.
"Proč ta přezdívka? Skleněná panenka?" Zeptala se Sally a odněkud z ničeho nic vykouzlila diktafon. Andie se zamyslela. Tohle jí může pomoct získat kontakty. Rozjet svoji vlastní kariéru. Je to jenom rozhovor a focení. Nikdo se nemusí dozvědět, že ona ve skutečnsti ani pořádně něví, jak funguje webová stránka. Vymyslela první lež a tu řekla.
"Ehm, moje děství v Moskvě bylo dost složité. Lidé se mi smáli kvůli mojí pleti - je tak bílá." Andie si pro efekt pohladila tvář. "Jako sklo. A říká se, udělejte ze slabosti svojí přednost a nikdo vám ji už nebude vytýkat."
Sally se na Andie podezřívavě zahleděla. "Ale vy máte krásně opálenou kůži."
"Ano, to doopravdy mám. Ale vděčím za to dlouhým hodinám v soláriu." Andie se pokusila o úsměv.
"Hm, zajímavé. A proč módní blog?"
Milion dalších otázek. Milion. Andie si pokaždé něco vymyslela. Začala blogovat o módě, protože jednou viděla skvělý časopis (Modern Style) a hned se do oblečení zamilovala. Sally se její odpověď zdá se líbila, takže nic nenamítala.
Po otázkách přišlo focení. Sally Andie odvezla do 3. patra, kde byly nachystány kulisy a několik scén. První série fotek byla Andie nalíčená rudou rtěnkou a navlnili jí vlasy. Na očích měla černou masku jako Zoro a své černé šaty. V ruce měla kord a Sally se rozplývala, že pod tím bude titulek "Ozbrojená kritikou." Další fotky byly v bílách šatech a obličej měla překrytý bílým šátkem. "Nevinnost módy!" Křikla Sally. Následovaly rudé šaty, rudá rtěnka a vyžehlené vlasy. Andie měla v ruce nůž potřísněný krví a Sally jí opět hlásala další titulek: "Vražedně upřímná."
Skončili v devět večer. Sally ještě jednou poděkovala, celý tým fotografů a maskérů tleskal a Andie se cítila úžasně. Vždyť to byla jenom jedna drobná malá lež, že? Ta svět nezabije.
"Sklenko, můžu vám říkat Sklenko?" Rozesmála se Sally. "Dnes večer pořádáme večírek na téma Vrahové a oběti. A vy už tak vypadá dost vražedně. Je to v maskách, takže byste samozřejmě byla utajena. A já bych se vám ráda odvděčila za takovou laskavost, kterou jste pro náš časopis udělala. A ten článek, pojmenuju ho "Stíny se blíží", bude prostě pecka. Jsem si jistá, že se prodají miliony nového čísla, které vyjde už za týden. Musíte přijít!"
Andie nemohla odmítnout. Nasadila si masku, sjela dolů výtahem, kde na ní a Sally čekala luxusní limuzína. Recepční se zrovna balila a Andie si vzpomněla, jak milá ona je. Poslala jí vzdušný polibek a recepční div neomdlela.
V tu chvíli si ale neuvědomila, jak nebezpečné to celé je. Recepční ví, že se jmenuje Andie Gallagherová. A že se rozhodně nenarodila v Moskvě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Byl jsem tu! :D

Komentáře

1 monbella monbella | Web | 2. října 2013 v 16:26 | Reagovat

Tak to je originál, konečně ne něco na stejné brdo "kluk a holka se zamilovali"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD