Recenze: Aprilynne Pike - Kouzlení (Křídla #2)

29. srpna 2013 v 10:10 | Cleo |  Čtenářský deník
Po přečtení prvního dílu (více o něm naleznete v rubrice Čtenářský deník) jsem se samozřejmě bleskurychle a střelhbitě pustila do dílu druhého. A čím dál více jsem začínala mít pocit, že kdo nečetl tuhle sérii, rozhodně mu uchází něco fantastického.

Autor: Aprilynne Pikeová
Originální název: Spells
Vydáno: Teen Fortuna, 2012
Překlad: Alena Amchová
Kniha: 368 stran, 140 x 210, hardback

Poté, co Laurel zachránila pozemek s vstupem do vílí říše Avalon, přiznala svým rodičům, kdo doopravdy je a postřelila trolla, který se jistojistě vrátí po pomstu, je pozvána do Avalonské akademie, aby se naučila pár základů pro případ boje.

Její máma se s identitou své dcery pořád nemůže srovnat, ale její otec je z toho nadšený. Kdyby tak její máma pochopila, že Laurelino kouzlení může pomoci tolika lidem a že i ona je svým způsobem bylinkářka...

V Avalonu se seznamuje s místní kulturou, po ruce má vždy Tamaniho, ale doma na ní přece čeká David. Když pak po návratu nečekaně udeří trollové, objeví se tam záhadná lovkyně nadpřirozených bytostí, Klea, která je všechny zachraní. Ale nebude trvat dlouho a musí přece odhalit, že ani Laurel není člověk... a co se asi potom stane?


Druhý díl
Vždycky jsem si myslela, že druhé díly nejsou tak dobré jako první, ale v této sérii to asi neplatí, protože mě druhý díl překvapil stejně jako první. Pokračuje ta napínavost, čtivost, jednoduchost a krása děje, co se mi tak líbí.

Něco o společnosti
V tomto díle se hodně zabýváme společností Avalonu. Už v minulém díle jsme zjistili, že existují 4 druhy víl/florel: zimní (to jsou ty nejmocnější a je jich velice málo), podzimní (umí perfektně připravovat lektvary a je jich asi 5%, mezi ně patří i Laurel), letní (umí kouzlit co se efektů a iluzí týče, 15%) a nakonec jarní (Tamani, 80%). Přičemž jarní jsou nejníže a zimní jsou nejvýše, a každý se musí klanět výše postaveným. Jarní a podzimní florely nesmí na ulici kráčet vedle sebe, sedí v jiném oddělení v hledišti… přičemž Laurel tohle všechno připadá tak jiné od lidského světa, přičemž já s ní musím rozhodně souhlasit. Je zajímavé se ale podívat, jak tato imaginární společnost funguje.

Klea
Pořád nevím, co si o ní mám myslet. Je na straně dobra, zla, nebo prostě jenom hledá pomstu a není to pořádně domyšlené? Laurel jí rozhodně nechce nic prozradit a pořád ji vidí jako tu nebezpečnou paní se zbraněmi.

David vs. Tamani
V minulém díle si Laurel zvolila Davida a v tomto díle ji opět berou pochyby, ale rozhodla se, ano, David. I když zdá se, že po velké hádce s Tamanim na ni bude čekat nějaký mistrovský plán pro příště… Takže trojúhelníku není konec. Jupí. Možná jsem vám to ještě neřekla, ale já miluju milostné trojúhelníky. A zbožňuju Tamaniho. Z8roveň ale chápu, jaký rozkol Laurel v srdci má. Dlouho si myslela, že je člověk, tolik změn, dva kluci představující dva scěty... Určitě to bude ještě zajímavé.

"Ukaž mi to." V létě v Avalonu už nekvetla, ale teď se jí naskytla příležitost.
"Loni ses na mě hrozně naštvala."
"Prosím tě, Tame, za to jsem nemohla. Nepřipomínej mi všechny ty hlouposti, které jsem loni udělala." Chytila ho za zápěstí a obrátila jeho ruku dlaní vzhůru.
Nebránil se.
Na jeho ruce se leskl jemný blýskavý poprašek. Otočila jeho dlaň tak, aby na ni dopadaly paprsky slunce a pyl na jeho ruce se krásně třpytil. "To je ale hezké."
Až v tom momentě ucítila, že Tamaniho opustilo napětí. Šibalsky se usmál, natáhl ruku, přejel jí prstem po tváří a zanechal tam stříbrnou stopu.

Finále
Během finále všichni zasáhnou. David, Laurel, Chelsea, trollové a nakonec i Klea. Na čtenáře čeká jedno velké překvapení, dozví se další informace a nakonec budete tak napjatí, že se hned budete muset pustit do dalšího dílu. Stejně jako já.

Shrnutí
Druhý dál úžasné série, který se rozhodně neřadí mezi knihy, které můžete přehlédnout. Já jsem se do této série rozhodně zamilovala, jak jsem už psala v minulé recenzi, a nelituji čtení ani na jeden malý okamžik.

HODNOCENÍ: 10/10

Přečtěte si moji recenzi na první díl. ZDE.
Podívejte se na více cizojazyčných obálek v mojí galerii. ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Komentáře

1 Maggie Maggie | Web | 22. prosince 2014 v 12:28 | Reagovat

já bych ty série strašně chtěla číst ale jdou strašně špatně sehnat :´(

2 Anak Anak | 26. dubna 2015 v 16:07 | Reagovat

Já jsem z týhle série úplně nadšená.. a strašně se mi líbí její nápad. Milostný trojúhelníky mám taky strašně ráda, ale v knize vždy vyhraje ten komu nefandim xD ale jsem na to fakt zvědavá! nedočetla jsem 3 a ještě 4, takže uvidíme. A taky fandím Tamanimu...! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama