New York, město snů

6. srpna 2013 v 21:15 | Cleo | ilustrační obrázky z weheartit.com |  Články
New York. To město je obsese. Všichni, kdo tam bydlí, ho milují, a ti, co tam jednou byli, se tam chtějí nastěhovat. I ti z nás, kteří tam ani nebyli, po tom touží! Proč? Protože New York ve všech filmech, seriálech, knihách a tak dále představuje naprosto splněný sen. Americký sen. A kdo z nás by po něm netoužil, že? Pojďme se tedy tomu New Yorku na zoubek podívat trošku více.


Pár zajímavých faktů
Město bylo založeno Nizozemci, kteří svoji základnu postavili na Manhattanu, takže žádná velká změna oproti dnešní době. Podle většiny zdrojů je to nejlidnatější americké město. Má pět městských částí: Manhattan, Bronx, Brooklyn, Queens a Staten Island. Přičemž všechny se ještě dělí dále. Manhattan například na Upper East Side, Upper West Side, Lower East Side, Broadway a tak dále.


Pár zajímavých míst
Turisté jsou docela jednoduší a předvídatelní, protože většina z nich také miluje americkou televizi, takže budou asi dělat to, co my. Zajdou mrknout na Times Square, kde většina z nich si zadělá na slušnou epilepsii, do Central Parku nakrmit kachničky, přespat v hotelu Plaza a kouknout se k té slavné fontáně. Podívají se na nějaké představení na Broadwayi, zajdou na Empire State Building, mrknout na Wall Street, Grand Central, zkouknou expozici v Metropolitním muzeu umění a navštíví Sochu svobody. A dále podle toho, na co koukají v televizi. Každý chce na vlastní oči vidět na místa, co tak dobře zná.

Nikdy jsme v tom městě nebyli, ale víme o něm více, než o tom svém
Já například bych řekla, že kdybych se ocitla v New Yorku, docela slušně se tam vyznám. Tím nechci říct, že znám každou ulici, ale přečetla jsem toho tolik, viděla jsem toho tolik! Znám cestu Central Parkem do hotelu Plaza. Vím, jak vypadá Brooklyn Bridge. Prostě... všechno. Vím o tom místě více než o Brně nebo Ostravě!


Proč je to tedy sen?
Lidé, co žijí televizí a knihami jako já, žijí v představě, že město navštíví a budou se cítit blíže svým oblíbeným seriálům, knihám a filmům. Není to přeci vzrušující, vidět to místo, kde Blair Waldorfová z Gossip Girl hovoří se Serenou van der Woodsen v Central Parku? Nebo Metropolitní muzeum, kde Percy Jackson poprvé zjisil, že je polobůj nebo tak něco? Místo, kde Carrie poprvé zjistila, že New York je její sen?


New York v knihách
Nejznámější je asi kniha Sex ve městě. Dále třeba série Gossip Girl, Magie na Manhattanu, Percy Jackson, série od Ricka Castla, Luxus a tak dále a tak dále.


New York ve filmu
Filmů je bezpočet. Všemocný. Sám doma. Dokonalý chlap. Snídaně u Tiffanyho. Proroctví. Je jich tolik a tolik! Každý druhý, né-li skoro každý, se tam odehrává. Na wikipedii dokonce existuje list filmů. Mrkněte na něj. Je jich vážně hodně!


New York v seriálech
I s NY seriály se roztrhl pytel. Stačí jen jmenovat. Sex ve městě. Gossip Girl. The Carrie Diaries. Ve službách FBI. Castle. Beauty and the Beast. How I Met Your Mother. 2 Broke Girls. Alphas. Smash. Don't Trust the Bitch in Ap 23. Suburgatory. What I like about you. Jmenujte za mě, mě už to nebaví.


Pokud bude konec světa, bude to v New Yorku!
Viděli jste nějaký katastrofický film/seriál nebo četli knihu, kde by všechno nekončilo v New Yorku? Má to v sobě prostě epičnost, už celkem ohranou, ale má ji to. Kde končí Percy Jackson? Aplhas? Godzilla? Avengers? Exisuje (podle wikipedie) 67 filmů, kde New York je zničen. Některé jsou uvedeny v tomto článku.


Představte si, že tam žijete
Chodíte na New York University nebo Columbii, každé ráno pijete kafe ze Starbucksu, zatímco procházíte po Páté avenue a kocháte se výhledem na Central Park. Noci trávíte v milionech klubů, restaurací a jiných podniků. Zní to jako jeden velký splněný sen, co? Nikdy se nenudíte. New York je svět sám pro sebe.

I přes tu velkou komerční profláklost, jednou bych se do New Yorku chtěla podívat. Ale rozhodně není mým snem tam žít. Protože jestli přijde konec světa, víte, kdo to odnese jako první. :)


Chtěli byste bydlet v New Yorku? Nebo raději ne? A co navštívit? Nebo jste tak již učinili? A jaké jsou vaše oblíbené knihy/filmy/seriály odehrávající se v NY?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Komentáře

1 Můj Japonský Dům Můj Japonský Dům | Web | 7. srpna 2013 v 5:29 | Reagovat

Na mě je to obří město plného smogu.
Nikdy jsem tam sice nebyla, ale ve filmech  vypadá docela slušně.

2 Al* Al* | Web | 7. srpna 2013 v 14:39 | Reagovat

ach ano chtela bych ho navstivit :3

3 Rai. Rai. | Web | 7. srpna 2013 v 17:20 | Reagovat

Jednou bych se tam rozhodně chtěla podívat :)

4 Luci Luci | 14. srpna 2013 v 10:11 | Reagovat

V New Yorku jsem byla a rozhodně bych tam nechtěla žít. Je to zmatené město, kde lidé neznají nic jiného než spěch a stres, všude jsou mrakodrapy, drahé obchody a kýčovité nabídky pro turisty. Na pohled to vypadá krásně a musím uznat, že pohled z Empire State Building oslovil i mne, ale ne natolik, abych tam chtěla žít. :)

5 superdok superdok | 15. prosince 2014 v 23:37 | Reagovat

Tedy, nezlobte se na mě, ale co je pěkného na nekonečných oblacích smogu, na uši rvoucím riku, na místě, kde na kilometry daleko nestojí jediný strom, kde si vítr se stéblem trávy nepohraje. Vždyť tady je sotva vidět nebe.. A když hlavu vzhůru zvednete, nevidíte nic, než jenom nekonečné, jednotvárné budovy - mrakodrapy. Jaký je to život plný shonu, únavy, vyčerpání? Jaképak kluby.. Ty jsou našlapané mladých ignorantů, kteří jen bezcílně bloumají životem. Komu se může líbit město, ve kterém díky přívalu světel a hluku oko nezamhouříš? New York je jen ubohá, nešťastná oblast, která podlehla lidské pýše a chamtivosti. Není tu nic zajímavého, ze sochy svobody si holuby mohou dělat WC.                       Moje volba je jasná - vesnice.              Co to meleš, jaké město snů?? Jak jako že by se tam cbtěl žít každý??? Mluv za sebe, na New Yorku není ale vůbec, ale vůbec nic pěkného..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama