Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

17.7.2013 - Potřebuju Anger Management... nebo recept na pizzu

17. července 2013 v 12:58 | Cleo |  Můj deník
Dneska jsem se rozhodla, že se pustím do dalšího úkolu, který jistojistě povede k nějakému mému záchvatu. Rozhodla jsem se opět upéct pizzu. Před měsícem jsem si totiž koupila speciální sýr (který se mimochodem nyní její jako ta největší blbost na světě) a chtěla jsem ho vyzkoušet.

Dále jsem si usmyslela, že nebudu dělat svoje tradiční těsto na pizzu, dobré, ale trvá to hrozně dlouho a je ho moc (poloviční dávka udělat nejde, protože... proč vlastně?). Každopádně, sáhla jsem po magazínu Albert (ke stažení v pdf zdarma zde) a snažila se udělat těsto podle nich. Při čemž mě zaskočilo několik věcí... žádný olivový olej do těsta. Hm. Asi to má nějaký význam. (Moje poznámka: nemá.) Těsto se nechává kynout jen půl hodiny. Hm. Tak teda jo. A pak... když to nakyne, je z toho příšerná hmota, kterou musíte zpracovat, abyste to těsto dostali ven.

Připadala jsem si jako ve špatné komedii. Dostávala jsem takové záchvaty, že ingredience lítaly po stole (a po podlaze), všude byla mouka a sýr a tak dále a tak dále. První pizza? Katastrofa. Chumel, který se nedá rozválet. Druhá? Celkem šla. Šupla jsem tam olivový olej (to jsem měla udělat IHNED na začátku), obalila, rozválela, upekla na pizza stonu. A nebylo to nejhorší. Jenom to těsto... bylo divný. Italové by plakali.

Já prostě nevím. Asi se vrátím ke svému těstu od Italky. Když já jsem chtěla najít nějaké, které by bylo tak dobré jako v pizzeriích, což se mi bohužel neustále nedaří. Takže doufám, že mi pomůžete, a nějaký super recept mi sem do komentářů hodíte, protože to bych byla fakt šťastná :)

No a zítra peču pizzu znova. Pokud mi sem nedáte nějaký recept, který mi obrátí život vzhůru nohama, tak prostě použiju zase nějaký jiný. Míň mouky. Víc olivovýho oleje. Tak je to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Byl jsem tu! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD