Strach

8. června 2013 v 19:49 | Cleo |  Filozofický koutek
Uvědomila jsem si, že jsem se dlouho nezapojila do filozofického koutku. Vlastně jsem to dosud udělala jenom jednou. A tak jsem si tento týden vybrala téma, které jsem doufala, že mi trošku pomůže i v reálném životě.

Už delší dobu se musím zamýšlet nad tím, co je to strach. Paralyzuje nás, svazuje nás, nenechá nás jít dál, je to jako kletba, která se na nás usadí a pronásleduje nás ve dne i v noci. Ve dne si na ni pomýšlíme mezi šťastnými okamžiky, v noci se nám o příčině strachu zdají noční můry. Jak se jim vyhnout?


Mám strach z jednoho člověka, kterého jsem párkrát potkala v autobuse. Vlastně dvakrát. A poprvé jsem si myslela, panebože, to je děsivej týpek, co když mi bude chtít ublížit. Ale možná že není. Možná se mi to jenom zdálo a má prostě takový děsivý úchylácký obličej. Proč na mě koukal jako úchyl? Nevím, třeba jsem mu někoho připomněla. Nebo myslel na něco zvráceného, ale vlastně nebyl důvod, proč bych se měla bát.

Podruhé, to bylo včera. Nejela jsem sama a tentokrát se na mě tak nekoukal, asi se bál, že bych to někomu řekla nebo já nevím. Raději jsem si v buse sedla za něj, aby na mě nemohl koukat a já ho měla na očích pořád. A pak se mnou vystoupil. Sice šel na opačnou stranu, ale i tak jsem z toho měla strach.

Říká se, že když něco poznáme hlouběji, přestaneme se toho bát. Protože každé strašidlo nějak funguje a každý vrah má svůj důvod, proč dělá to, co dělá. A pokud tu slabou stránku objevíme, odhalíme ten slabý článek, můžeme se našeho strachu přestat bát.

Ale měli bychom se přestat bát? Není strach něco, co nám říká, že si máme dávat pozor, ukazuje nám, že jsme opravdu naživu, že všechno tohle je skutečné? Já doufám, že už toho týpka nikdy nepoznám, ale zároveň jsem ráda, že mi někdo připomněl, že musím být opatrná.

Souhlasíte se mnou? Nebo máte jiný názor? Měli jste také někdy ze záhadného člověka, kterého jste víckrát potkali, strach?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rumer rumer | Web | 13. března 2014 v 8:30 | Reagovat

Ehm.. nebudu tu psát celý článek, tak se mrkni na web do rubriky - A...
:))

2 superdok superdok | 15. prosince 2014 v 23:49 | Reagovat

Strach je instinkt.. Je to pud sebezáchovy. Je velmi důležitý. Bez něj by lidstvo dávno vyhynulo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama