Recenze: Smash / 2.série

15. června 2013 v 12:54 | Cleo |  Seriály
Konečně jsem si našla čas, abych se prokousala poslední dvojepizodou Smashe a nyní ám saozřejmě přináším recenzi, jak se mi to líbilo :)

Originální název: Smash
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, muzikál
Rok: 2013
Země: USA
Hrají: Debra Messing, Katharine McPhee, Megan Hilty, Jack Davenport... (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 17
Domovská stanice: NBC

Role Marylin zůstala u Karen a Ivy získává roli v muzikálu Nebezpečné známosti. Nikomu se ale nelíbí, kam tohle směřuje: Ivy sice hraje svoji vysněnou roli se známým komediantem, ale Nebezpečné známosti mají být přece smutné a je naprosto jasné, že z tohohle musí být katastrofa.

Derek a Tom se neustále hádají. Tak dlouho, až Derek nakonec opustí režisérské křeslo Bombshell a vydá se na vlastní lovení umělců. Karen samozřejmě odejde s ním a hned naleznete náhradu: objeví totiž dva moc takontované kluky, Jimmyho a Kyla, kteří údajně tvoří muzikál, ale bohužel ještě není hotový.

A tak na konci série proti sobě stojí dva muzikály: Bombshell, o Marylin s Ivy v hlavní roli a Tomem v režisérském křesle, a proti nim stojí Hit List, kde má hlavní roli Karen a režíruje pro změnu Derek Wills. A tady začíná skutečný souboj... který muzikál uspěje na cenách Tony více? Protože to vše, na čem záleží.


Druhé série? Ha ha!
Po internetu hodně kolovalo názorů, že druhá série už nedosahuje kvalit té první. Já s tím tedy moc nesouhlasím. Ano, Jimmy a jeho drogová kariéra nebylo moje nejoblíbenější téma, ale všechny kvality zůstávají zachované - geniální písničky, super scénář a věčné rozhovory hrdinů na Times Square - a navíc v druhé sérii se tolik neřeší Julie a její románek a rozvod s Frankem. Takže tohle bych rozhodně brala jako pozitivní změnu.

Další skvělá věc je Hit List. V minulé sérii byly nádherné muzikálové písničky, ale většinou to byly takové ty TYPICKÉ muzikálové, ale v druhé sérii díky novému a modernějšímu seriálu se střídala klasika s novinkami jako "Brodway, Here I Come" a z toho jsem byla přešťastná. Dále bych vám doporučila otevřít moji složku hudební deník, kde nějaké moje oblíbené písničky ze Smashe rozhodně najdete (dále také hledejte v rychlosondě Krystu Rodriguez!).

Ivy vs. Karen
I tento spor přetrvává, ale na tom je přeci seriál založen. Tvůrci sice odložili pryč motto "Stars aren't born, they are made", ale kvežíznivý svár mezi dvěma hlavními hrdinkami rozhodně ne. Hodně dlouho jsem přemýšlela, kterou z nich mám radši. V první sérii to byla rozhodně Ivy, protože Karen se mi na roli Marylin vůbec nehodila (ani trošku nebyla ten typ, kdežto Ivy byla v téhle roli prostě geniální). Ale v druhé sérii mají obě skvělé role - Ivy je Marylin a Karen je Nina, a oběma každá sedí. Takže to je trošku těžké rozhodování.

Derek Wills
I když Derek má být ten bad-guy, prostě to byl celou dobu můj oblíbenec. Moc se mi líbily jeho ksichty a nakonec vlastně udělal i dobrou věc, když se přiznal tisku. Někdy se trošku víc rozohnil, než musel, ale bez něj bych si tenhle seriál rozhodně neuměla představit.

Úmrtí - první a také poslední
Když zemřel Kyle, byla jsem prostě v depresi. Nemůžu říct, že jsem to nečekala, protože to uvedlo události do běhu, aby se konečně Hit List sebrat a zamířil výše k výšinám, ale i tak se mi nelíbila následující epizoda, kde z toho byli všichni v depresi. Ale holt, i to se občas stává.

Jak se tvoří muzikál
Dále jsem se v seriálu rozhodně naučila, jak se tvoří muzikál, nebo alespoň částečně a musím si říkat: jak to sakra někoho může bavit? Vždyť je to příšerný stres. Režisér to musí všechno ovládat, herci nesmějí ani na okamžik zapomenout text a scénáristi to pořád musejí přepisovat i za běhu? To bych teda nedala. Začínám si říkat, jak jsem byla chytrá, když jsem si už tak dávno vybrala režírování filmů (a seriálů) jako svojí vysněnou profesi #02.

Finále
Se mi hrozně moc líbillo. Epizoda "The Tonys" byla prostě naprosto geniálně komcipována. Měla v sobě předávání cen, což já prostě naprosto miluju a proto se dívám na všechny ty Emmy a People's Choice, protože ta atmosféra a "And the Tony goes to..." - naprosto briliantní. Líbilo se mi také, že všechno bylo krásně uzavřeně otevřené - tudíž, že se všechno svým způsobem vyřešilo a dalo to naději na šťastné pokračování. Pohlední číslo "Big Finish" bylo také briliantní a všechny ceny dostali správní lidé (až na Daisy) a prostě to bylo ááá a já už radši přestanu kecat.

Shrnutí
Krásný a úžasná muzikálový televizní seriál, který si rozhodně zaslouží všechnu tu slávu, která mu je po zásluze přisuzována. Herečky jsou brilantní, že si nebudete moc vybrat, kterou máte radši, herci také ujdou a je to prostě drama, které vám rozhodně zpříjemní život. I ta druhé série.

HODNOCENÍ: 8/10

Do článku jsem přidala oficiální promo fotky na druhou sérii.
Na plakát nahoře jsem použila moje vytvořené písmo, majitelé Photoshopu si ho mohou stáhnout. ZDE.
Přečtěte si i moji recenzi na první sérii. ZDE.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama