Recenze: Last Resort / 1. série

18. června 2013 v 16:23 | Cleo |  Seriály
Konečně jsem po tom roce dokoukala asi největší oříšek této seriálové sezóny (myslím tím tu, co už byla, ale ano, já jsem prostě nemožná a musela jsem to dokoukat až teď) - Last Resort. Spoustu politiky, spoustu válečních věcí, ale stejně jsem se skrz to prokousala! A teď se o to s vámi samozřejmě musím podělit.

Originální název: Last Resort
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, válečné, konspirační
Rok: 2012-2013
Země: USA
Hrají: Andre Braugher, Scott Speedman, Daisy Betts, Camille De Pazzis, Daniel Lissing... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 13

Kapitán Marcus Chaplin a Sam Kendal se znají už hodně dlouho a pracují společně na americké válečné lodi USS Colorado. Všechno je v pořádku, ale jen do doby, než z americké vlády přiojde rozkaz vystřelit na Pákistán. A protože rozkaz jim přijde podivný, odmítnou ho vykonat. A takhle začíná vzpoura.

Sam má manželku, Christine, která je po celou dobu těchto zvratů stále v USA. Seznámí se s Kylie Sinclairovou, prodejkyní zbraní, a ta jí začne vysvětlovat teorii, jak to celé je zkorumpované a že všechno řídí prezident a její manžel skutečně je nevinný.

Ponorka se usídlí na ostrově poblíž Číny a jelikož má pěknou zásobu jaderných zbraní a raket a prostě všeho, rychle se chopí vlády nad ostrovem a začne podnikat nutné kroky k tomu, aby se všichni mohli vrátit domů. Ale to zřejmě nebude vůbec jednoduché, zvláště, když se musejí potýkat ještě s lokálními problémy.


Trošku toho mého příběhu
Tenhle seriál se mi začal líbit asi proto, že jsem ještě nikdy předtím neviděla nic z takovéhohle toho vojenského-ponorkového prostředí. Seriál obsahuje mnoho konspiračních teorií a protože jsem na začátku podzimu měla velký příliv seriálů, tento jsem odložila na později, protože jsem měla pocit, že mě nebaví. Ale asi jsem byla jenom ve stresu nebo jsem měla poblouzněné hormony, protože až před dvěma týdny jsem se do koukání pustila znovu a byla jsem nadšená.

Kapitán
Kapitána Marcuse Chaplina jsem dlouho neměla v oblibě. Připadal mi trošku jako diktátor, ale snažil se, aby nepůsobil. Později ale pronesl několik citátů, pár skvělých scén (osobně na mě nejvíce zapůsobila ta s Coartézovou). A tak jsem ho začala snášet.

To je Christine!
Taky dlouho jsem neznala Christine, než mi došlo, že je to ta příšerná holka z Veronicy Mars. Ale v tomhle seriálu se mi celkem líbila a i všichni ostatní herci byli prostě báječní a opravdu to uměli zahrát. To musím na tomhle seriálu rozhodně ocenit.

Tajná agentka CIA
V polovině série se začal řešit problém, že uvnitř lodi je zrádce, někdo od CIA, kdo tam byl dosazen jako pojistka, kdyby se kapitán zbláznil nebo něco podobného. Dlouho nevíme, kdo to je, ale já to vím - stejně jako v Nikitě, je to ta stejná osoba - Coartézová (stejná herečka) - a nakonec se stejně umoudřila. Ha ha.

Krátké časové intervaly
Někdy mě až fascinovalo, jak jednoduše se to všechno rychle provedlo. Sam si odjede z ostrova, zachrání manželku, zabijou mu manželku, přijede z ostrova a jéje, to všechno se stalo za jeden jediný týden? Tohle vnímání času mi trošku vadilo, ale vy víte co - televize.

Ostrované
Ten malej hnusnej týpek, co vládne tomu ostrovu, ten mě štval celou dobu. Ano, choval se jako pravej vládce ostrova, ale prostě když někdo má proti němu atomovky, nemůžete se moc chvástat. Co mě ale nejvíce naštvalo bylo to, jak zradil Sophii.

Moje největší inspirace
Ano, i když je to hnusně řečeno a všem fanouškům se tohle asi nebude líbit, když řeknu, že jsem u seriálu až do samého konce zůstala hlavně díky Jamesovi Kingovi. Je to můj milý SEAL, který je do toho všeho zapletený a ještě má ten skvělej kukuč. Mno ho.

Finále
...mi přišlo celkem dobré. Nemám ráda, když se tam stane něco jako je odboj, snaha mnoha lidí něco udělat, protože se z toho v mé hlavě stane pěknej zmatek. Jinak to ale podle mě rozhodně dopadlo správně. Všichni se našli, ti, co museli, zemřeli, a všechno se krásně uzavřelo. Akt svrhnutí vlády také byl pěkné udělaný, jen chudák Kylie.

Shrnutí
Zajímavý seriál, který vás vezme do prostředí ponorky, válečného odboje, vymyslí geniální konspirační teorii, ale moc vás jí neobtěžuje, takže to pro děj vlastně ani moc nemusíte chápat. Doporučuji spíše pánské společnosti, ale i my, dámy, tohle dokámeže ocenit.

HODNOCENÍ: 6/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Byl jsem tu! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama