Recenze: The Vampire Diaries / 4. série

19. května 2013 v 9:52 | Cleo |  Seriály
A je to tady. Čtvtá série je u konce a seriál se vrátí zase až na podzim. A jestli z toho mám mít radost nebo být nešťastná, to se samozřejmě dozvíte v následující recenzi.

Originální název: The Vampire Diaries
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, horor, romantický
Rok: 2012-2013
Země: USA
Hrají: Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Claire Holt, Candice Accola, Phoebe Tonkin (zobrazit všechny herce)
Série: 4
Počet epizod: 23

Elena zemřela. Utopila se když požádala Stefana, aby místo ní zachránil Matta. A tak se taky stalo. Je to zvláštní myšlenka, že by Elena byla mrtvá, ale protože předtím měla krvácení do mozku, Meredith jí pomohla, upíří krví.

To znamená, že Elena se probudila a vidí všechny, jak na ní koukají, ptají se jí, jestli je jí dobře, ale ona touží po jediném. Po tom být znovu člověk. A pak se to stane. Do města přijedou noví lidé. Lovec upírů Connor, který má podezřele blízko k Jeremymu, který tvrdí, že existuje lék na vampirismus, a April, Elenina stará kamarádka, která ji má pomoct překonat přechod z člověka na upíra.

Potom se děje spousta podivných věcí. Elena se zamiluje do Damona, poslouchá ho na slovo a později se dozvíme, že Damonova krev Elenu stvořila, to znamená, že je k němu připotaná. Takže opravdu musí najít ten lék, aby se stará, protivná Elena vrátila. Ale ten byl stvořen pro Silase, toho nejstaršího upíra vůbec...


Propast, yay!
Nevím, jestli je to tím, že jsem se tohohle seriálu už přemlsala, nebo protože se opravdu tak zhoršil. Přijde mi, že to přišlo o všechny ty věci, kvůli kterým jsem se na to koukala. Na to tajemno, tu romantiku, tu nepředvídatelnost. Teď mi přijde, že už z toho je jen takový blábol, na který koukám kvůli setrvačnosti a Ianovi Somerhalderovi.

Eleno, ach Eleno, nenávidíme tě!
Tohle by byl podle mě docela zajímaý zvrat událostí. Co ta holka udělala, že ji všichni tak milují? Alespoň polovina z vás, co tohle čte, se mnou musí souhlasit. Elena je prostě otravná. Neskutečně. Neustále kňourá, chce zachránit všechny své bližní, ale stejně dělá pořád samý kraviny, kvůli kterým si to všechno sama způsobuje. Ještě ke všemu ji milují dva úžasní bratři a Matt. Chápu, měla to v životě těžké, ale když tak nesnáší ty supernaturální věci, má je z života odstranit a nekňourat tolik.

Myslela jsem si, že když teďkon z Eleny bude upír, bude více snesitelná, méně mučednická a konečně s ní bude nějaká zábava, ale to jsem se bohužel asi spletla. Je zlá, zlá na Damona, a to je u mě největší prohřešek, jaký může udělat, protože Damon je to poslední, co mě Védka nutí sledovat.

Ach ty úmrtí!
Tři důležitá úmrtí proběhnout během série. Kol, můj milovaný Kol, který padne do zlých rukou Jeremyho jako novorozeného lovce upírů. A pak se ozvala karma a zabila Jeremyho. A nakonec to schytala Bonnie, když to chtěla všechno napravit. Kdo to bude příště?

Silas
Co mě za celou sérii udržovalo nepříčetnou, byl Silas. Může měnit svoj epodoby na kohokoliv chce. Neskutečně mi lezl na nervy a ty scény typu "jé, to je Caroline" a pak šup - "sakra to je Silaaaas". Ještě více mě štvalo, že když jsme si konečně mysleli, že nám ukázal (nebo spíše Bonnie) svoje pravou tvář, byl to také všechno jenom trik. Ha. Zničte Silase. NAVŽDY!

Profesůrek
Další příšernou postavou byl podle mě profesor Shane. Říká Bonnie, ať používá nebezpečnou magii, věří mu, Bonnie si nic neověřuje a samozřejmě všechno jde do pytle. Kdyby kouzlem ovlivněného Shana nikdy neposlouchala, nemusel by tady být velký problém se Silasem.

Příliš mnoho krve, a málo precizně
Tak mi to tedy přijde. Ve VD se prostě prolévá ha ha už opravdu jen tak. Mučení už je spíše trapné než děsivé a celkově mi přijde, že po téhle stránce seriál trošku ztratil úroveň. Například si jen vzpomenu na vánoční epizodu (myslela jsem, že budu ráda za svátkově laděné epizody, ale očividně jsem se spletla) chce se mi brečet.

Klaroline
Je to pár, který je odsouzen k zániku? Musela jsem na to pořád myslet. Přitom bych jim to docela přála. Caroline probouzí v Caroline jenom to dobré, ale Klaus je pořádný záporák, který rozhodně potřebuje svoji dívku, aby ho mohla krotit. Jenže totální zkáza pro Klaroline přišla v epizodě The Originals.

The Originals
Byla epizoda Upířích deníků, který zároveň měla být pilotem nového seriálu, který od podzimu poběží na CW, The Originals. Je to o Klausovi, který se potuluje ulicemi New Orleans s Elijahem a Rebekou v patách. Je tam spousta čarodějek, podivné hudby a těhotné Hayley. Musela jsem prostě křičet: "Upíří nemohou mít děti!" Ať to jsou zatracený hybridi nebo originální upíři nebo všechno v jenom, prostě to neni možný! Jsou mrtví!

Velké strhnutí opony
V předposlední epizodě se Bonnie podařilo konečně strhnout oponu mezi živými a mrtvými, a to v trojúhelníku exprese. To pak bylo samé "jůůů", protože spousta lidí, co za tu dobu ve VD zemřelo, se konečně vrátilo v jedné epizodě. Lexi, Alaric, Jeremy... To se mi líbilo.

Finále
Se mi hrozně moc líbilo. Všechno, co jsem chtěla aby se stalo, stalo se. Jeremy je zpět mezi živími, ale Bonnie už zase tolik ne. Damon a Elena jsou konečně zase spolu a u té scény jsem musela pískat nadšením. Rebeka je konečně s Mattem a Klausoline mají také nějakou naději, po tom krásném proslovu. Katherine je člověk. No nebude to sranda ji sledovat? Jediné, co se mi nelíbilo, byl konec. Silas je opět naživu. Nepochopila jsem to. Takže on/ona je původní dvojnice nebo něco takového? On/ona je ten, kdo měl být původní dvojnice ze všech? Či opravdy vypadá jako Stefan? Nebo to byl zase další tríček? To spolu s tím, jak se Stefan dostane z té vody se hádám dozvíme v říjnu.

Shrnutí
Seriál, na který i po těch čtyřech letech pořád koukám, ale už pomalu ztrácí všechnu svoji šťávu, i když tvůrci se tam pořád snaží nějakou "přikouzlit". Nejsem si už moc jistá, proč na to koukám, nejspíš doufám, že se vrátí staré dobré časy. Jen pro skalní fanoušky první a druhé série. I když finále stálo za to.

HODNOCENÍ: 7/10

V mé rubrice seriálový deník nalezneš recenze na předchozí série a v čtenářském deníku píšu zase o knižní sérii! :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni a dozvíš se, kolik lidí kliklo už před tebou

*klik*

Komentáře

1 Sima Sima | E-mail | Web | 19. května 2013 v 11:06 | Reagovat

hej hej Silas je Stefanov dvojník.... už mi ani nevadí,k Delena, alebo smrť Bonnie, alebo návrat Tylera, ale kurnik, keĎ mi Plecka siahne na Stefana ,tak som zlá

2 Sima Sima | E-mail | Web | 19. května 2013 v 18:38 | Reagovat

no to dúfam, lebo ak nie tak si ich osobne beriem na zodpovednosť :D

3 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 1. července 2013 v 20:31 | Reagovat

Nejdřív jsem si myslela, že Silas je vlastně Tatia, čili úplně první "dvojnice", ta originální. Ale nakonec je to teda asi Stefanův dvojník... bohužel.

4 Cleo Cleo | Web | 30. října 2013 v 9:56 | Reagovat

[3]: Přesně. Také bych se ráda už konečně dozvěděla něco o Tatie, původní dvojnici. Protože tohle mě už zabíjí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama