Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Recenze: Revenge / 2. série

20. května 2013 v 21:51 | Cleo |  Seriály
A je to tady. Dokoukala jsem druhou sérii Revenge a s tím přichází i další moje recenze. Takže se připravte na moje nadávky a chválu, napijte se, uklidněte se a rozhodně začněte číst!

Originální název: Revenge
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama
Rok: 2012-2013
Země: USA
Hrají: Emily VanCamp, Connor Paolo,... (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 20 + jedna dvouhodinová

Emily Thorne má svoji pouť za pomstou. Stojí ji to téměř všechno. Nakonec se rozpadne její vztah jak s Jackem, tak s Danielem, a vše, co jí zbyde, je ta pomsta. Sice tady je naděje, že by její matka mohla být naživu, ale chci ji Emily vůbec vidět? Po tom všem, co jí matka udělala?

Amanda je zpět i s Jackovým dítětem. Ale ani jejich štěstí nebude trvat dlouho, když do Hamptons přijdou pro svoji pomstu bratři Ryanovi a spolčí se hádejte s kým - s Graysonovými!

Iniciativa, to je supertajná a elitní společnost zabijáků, politiků a lidí, kteří mají prostě obrovský vliv a jak se Emily dozvěděla, jsou to také oni, co spáchali teroristický čin, i když s podporou Graysonových. Iniciativa tedy přibude na Emilyn seznam pomsty. Otázka však zní: je vůbec schopna odhalit všechny její členy?


V druhé sérii se seznamujeme i některými novými postavami, například Aidenem Mathisem. Každopádně, po odhalení dalších lidí, co se podíleli na smrti Amandina otce, Emily se nevzdává a i přes všechny nepřízně osudu se zapřísáhne, že pomstu dokončí. Další otázka možná zní... a co pak?

Jako v první sérii?
Hned v první epizodě druhé série vidíme flashback, loď, Amanda a mrtvolu. Otázka tedy opět je? Na koho to tentokrát padne? A pak samozřejmě pokračujeme dál. V polovině série se dozvíme, kdo to byl. Seriál si jistě zachoval některé své kvality, ale o některé, s politováním řečeno, bohužel ztratil.

Emilyina matka
To je kapitolka sama pro sebe, jak ráda říkám. Je psycho-cosi, chtěla Amandu zabít a Emily i přesto k ní má takové milé řeči, i když si vlastně nemyslí, že je její dcera, protože ona je Emily Thorne, že ano. Emilyina matka mě moc nezaujala a musím říct, tohle byla slabá část série.

Co se stalo v Hamptons, zůstane v Hamptons, ale ne v mojí paměti
V polovině druhé série jsem měla dost velký problém s tím sledovat, co se vlastně v seriálu děje. Pořád se tam řešili nějaké finanční úkony a politika, a v tom se já moc nevyznám. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem si Rev. pouštěla vždycky po posilce a věnovala seriálu menší pozornost, než si zaslouží, ale fakt jsem v tom plavala. Kvůli tomuhle možná vyměnili showrunnera. Ale ke konci série se to zase zpravilo, takže si nedělejte starosti.

Viktoriiny románky
První scény, které se mi u Revenge nelíbily, byly Viktoriiny románky (ty byly už v sérii první, ale zapomněla jsem to zmínit a nebojte, hned na to navážu). Opravdu nemusím vidět, jak mrká vzrušením, když se stýká s tím malířem. Jak se také dozvíme, Viktorie má velkou zálibu a a armádu v nemanželských dětech. Vlastně mi Viktorie už dost leze na nervy. Ale bez ní si Revenge neumím představit.

Ona je Amanda!
Sice ještě nikdo neodhalil, že Emily není Emily, ale Amanda, tedy až na jednoho člověka, Emilyina nevlastního bratra. A ten ji jenom pomohl s její pomstou. Otázkou však zůstává, jestli se ještě nevrátí za Amandou/Emily a neudělá nějakou hloupost.

Finále
Se mi líbilo i nelíbilo. Byla jsem naštvaná z Declanovy smrti a možná i z té Aidenovy, ale to nevíme jistě. Líbilo se mi, jak se na konci objevil Viktoriin syn a nelíbilo se mi, co Padma udělala Nolanovi. Na druhou stranu jsem konečně ráda, že Emily řekla Jackovi pravdu o tom, kdo je. Končilo to mnohem otevřeněji než loni. SAKRA! Doufám, že to brzy zase všechno vyřeší. A jak, to se už nechám překvapit.

Shrnutí
Seriál v druhé sérii už není to, co býval. Je tam více vycpávkových scén, méně pomsty a více... všeho ostatního. Nolan si sice poprvé najde holku, ale i tak je to dost žalostné. Každopádně, i tak se tento nadprůměrný seriál do takové hloubky ještě nepropadl. Pořád jsou v něm scény, které budete milovat a okažiky, jež si musíte zapamatovat. Avšak doufejme, že třetí série bude mnohem lepší!

HODNOCENÍ: 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Byl jsem tu! :D

Komentáře

1 Patty Patty | Web | 21. května 2013 v 15:42 | Reagovat

Tohle si nemůžu číst... Sleduju zároveň s Prima Love a tam jsou teprve v polovině 1. série :-D

2 Patty Patty | Web | 21. května 2013 v 16:07 | Reagovat

Originál jsem zatím šanci vidět neměla, takže nemám s čím porovnávat, ale hned po odvysílání 1. série na prima love mám v plánu se vrhnout na 2.sérii v originále :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD