Recenze: Once Upon a Time / 2.série

14. května 2013 v 21:53 | Cleo |  Seriály
A je to tady. Před pár okamžiky jsem dokoukala druhou sérii seriálu Once Upon a Time. Co to znamená? Další epizody budou až na podzim a já pomalu, ale jistě se stávám volnou a budu moct sledovat všechno, na co budu mít chuť! I když miluju seriály, občas se jimi cítím trošku svázána. Ale i tak. Přečtěte si mojí recenzi na poslední sérii Once Upon a Time.

Originální název: Once Upon a Time
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: pohádka, drama, fantasy, dobrodružný
Rok: 2012-2013
Země: USA
Hrají: Ginnifer Goodwin, Jennifer Morrison, Lana Parrilla, Josh Dallas,... (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 22

Kletba byla zlomena a lidé v malém městečku Storybrooke si konečně vzpomněli, kdo že jsou. Všichni tedy žádají krevní mstu po zlé královně a ta nemá žádný záložní plán. Ale pak to zachrání Rampelník, když se svojí milovanou a znovunalezenou Belle pustí do Storybrooku magii.

A začíná kolotoč nových příběhů, vše samozřejmě dokreslování minulostí ze Začarovaného lesa. Emma s Mary Margaret se ocitají v troskách kouzelné říše, kde potkávají Růženku, prince Phillipa a Coru, zlou Regininu matku, která chce znovu najít svoji dceru. A tak se všichni ocitají kde jinde než v malém městečku v Maine. Ale nejsou tam sami. Co se děje, když tam přijdou i návštěvníci z okolního světa? A když kouzelné bytosti opustí hranice? Navždy zapomenou, kým jsou.


Názor jiných
Hodně lidí mi říkalo, že druhá série jim už nepřijde tak dobrá jako ta první. Já si ale nemyslím, že je to tak úplně pravda. Samozřejmě, každý seriál po čase ztrácí svoje kouzlo, ale v tomto případě mi první polovina série druhé přijde mnohem lepší než sezóna předchozí. Už jenom proto, že tam furt nepobíhá Henry a nesnaží se všechny přesvědčit, že jsou pohádkové postavy.

Kvalitky
Seriál samozřejmě obsahuje několik srdceryvných momentů, stejně jako loni. Příběhy jsou prokládány flashbackem do minulosti, aneb co se stalo před kletbou. V úvodních titulkách opět vidíme nápovědy, o čem bude epizoda. Všechno, jak jsme byli zvyklí.

Owen a ti, kteří přišli zvenčí
V epizodě Welcome to Storybrooke vidíme, co přimělo Reginu adoptovat Henryho. Tahle epizoda se mi obecně líbila nejvíce, dokonce jsem u ní (a jestli mi to někdy řeknete do tváře, budu zapírat, zapírat, zapírat) brečela. Nebo spíše uronila slzu. Nesnáším, když se mi mlží brejle. Blek.

To jsem ale nevěděla, že tahle epizoda bude předskokanem dlouhému utrpení, které nás čeá s týpkem zvaným Owenem, který přišel do Storybrooku kvůli svojí krevní mstě. A nepřišel sám. Přišel s Tamarou, kteří společně chtějí naprosto vymazat magii z povrchu zemského. Epizoda s Augustem a Tamaru, kde nebyl žádný flashback z Kouzelného lesa, ale z Šanghaje či odkud to bylo, byla hrozná, hrozná, hrozná! Nebo spíše, vůbec mě to nenaplnilo.

A já jsem tvůj strýc! Ne, ty jsi můj bratr!
Tak jsem se chvilkami cítila. V polovině druhé série se konečně setkáme s Henryho otcem a také zjistíme pár dalších velice zajímavých rodinných vazeb, které vás podle mě budou alespoň částečně překvapovat. Nakonec si ze všech postav z Oncíku nakreslíme takový pěkný rodinný stromek.

Mozkomoři. To jako seriously?
V první (nebo druhé? - moc mi neslouží paměť) epizodě jsme viděli mozkomora. Dobře, říkali tomu trošku jinak, kdo si má pamatovat jak, ale když jsem to poprvé viděla, nejspíš jsem vypadala dost vtipně. Žere to duše a tak dále. Lítá to, prostě je to mozkomor. Nevěříte? Přesvědčte se!

Finále
Se mi opravdu líbilo - do půlky. Bylo hodně jiné, než jsem čekala, ale nekonec to celkem dopadlo dobře. Regina nezemřela, Bae nezemřel a ještě se vrátil můj oblíbenec (Wren z PLL). Co se mi nelíbí, že Emma a spol. nakonec odjeli do NeverLandu. Taková díra. Dozvěděli jsme se, že Henry je Petr Pan a Belle se vrátila paměť, ale hned na to ji Rumpelník opustil. Už se nemůžu dočkat třetí série!

Shrnutí
I když závěr druhé série byl o trošku horší než by musel být, obrátilo to seriál zase trošku jiným směrem. Jinak si to ale zachovalo všechny kvality, které si pamatujete ze série první, pokud jste ji tedy viděli. Rozhodně doporučuji. Pořád lepší než některé nepěkné novinky jiných televizních stanic.

HODNOCENÍ: 7/10

Přečtěte si moji recenzi na první sérii seriálu. ZDE.
Plakáty u tohoto článku jsou oficiální návrhy, ze kterých lidé hlasovali na oficiálním facebooku Once Upon a Time, který se jim líbí nejvíce. Vybrali poslední, úplně dole v článku, který se dočkal několika změn, než se z něj stal plaká finální (jako je v úvodu článku).
Pokud se vám moje recenze líbila, napište mi to. Máte jiný názor? Nebo naopak stejný? Komentáře jsou otevřené.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni a dozvíš se, kolik lidí kliklo už před tebou

*klik*

Komentáře

1 Patty Patty | Web | 15. května 2013 v 12:42 | Reagovat

Předem se omlouvám za dlouhý komentář :-D
Je fakt, že 2.série už není taková, jaká byla první série, ale to se stává u všech seriálů. Našla jsem v 2. sérii pár dílů, které mě až tak nebavily, ale nic to němění na tom, že seriál zbožňuju. Jediné, co mi na této sérii opravdu vadilo, je linka s Tamarou a Gregem. Ti dva jsou úplně mimo, stejně tak jako celá ta záležitost s vymazáním magie z našeho světa, protože je to nepřirozená věc. Jsou otravní, nesympatičtí (hlavně herec, co hraje Grega, ten je opravdu příšerný, na facku). Nemůžu vystát ani jednoho z nich. A to, že díky Tamaře umřel můj milovaný August! (Sice se proměnil v chlapce, ale pro mě jakoby umřel) Doufám, že bídně zahynou a pak je vzkřísí a tak pořád znovu a znovu, zaslouží si to. Velkým kladem této série pro mě bylo představení postavy Neala (Bae), tuhle postavu zbožňuju a to co s ním ve 21. díle (kdy se s Emmou usmířili) udělali, mě fakt naštvalo :-D Ať ho Emma zase rychle najde, jinak ať si mě nepřejou :-D Ehm.. A co se ještě Nealovy postavy týká, už když se poprvé objevil v 2x01, bylo mi jasné, že to nejspíše bude Henryho otec :-D Reginy mi v téhle sérii bylo opravdu líto, chce jen někoho, koho by mohla milovat a kdo bude milovat ji. A já jí fandím. Také se konečně přestala řešit Sněhurka a její sebeobviňování kvůli Coře, už mi tím začínala lézt na nervy. Emma, Neal, Henry a další rodinné vazby, no, chvíli mi trvalo, než mi došlo, v jakém vztahu kdo s kým vlastně je :-D
Poslední díl mi přišel takový uspěchaný, najednou se všichni usmířili a plaví se společně zachránit Henryho. Budiž. Ale jen když při tom zjistí, že Neal je naživu. Jsem zvědavá, co si pro nás ve 3.sérii připraví a jak to chtějí udělat, když polovina lidí zůstala ve Storybrooku (který podle mě nejspíše odstřihnout, alespoň na nějakou dobu), polovina je v Neverlandu a Neal s Aurorou, Philipem (hurá) a Mulan v Začarovaném lese. Do toho ještě flashbacky z doby před kletbou.

Btw, tvé recenze jsou skvělé.

2 Cleo Cleo | Web | 15. května 2013 v 16:28 | Reagovat

[1]: Tvé komentáře jsou skvělé! :D Protože máš naprosto správný názor na všechno! :D Souhlasím úplně se vším, co jsi napsala! :D

3 Vlček Ondřej Vlček Ondřej | E-mail | Web | 26. srpna 2013 v 18:29 | Reagovat

Dvojka byla nejen pro mne zklamáním...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama