Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Recenze: The Carrie Diaries / 1. série

21. dubna 2013 v 20:20 | Cleo |  Seriály
Nikdy jsem nějak nemilovala Sex ve městě. Ale když jsem se dozvěděla, že místo zrušené Gossip Girl poběží na CW seriál s názvem The Carrie Diaries, neboli co se dělo s Carrie předtím, než se stala Carrie ze Sexu ve městě, napadlo mě, že to zkusím. A tak ted přináším recenzi.

Originální název: The Carrie Diaries
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: komedie, romantický, teen soap-opera
Rok: 2013
Země: USA
Hrají: Anna Sophia Robb, Ellen Wong, Freema Agyeman, Austin Butler... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 10

Carrie nedávno zemřela máma. Její rodina se z toho potácí, jak jen může, ale nikdy to není lehké. Její sestra Dorrit se přiblížila k drogám a temnému líčení, její otec zase pořád jen truchlí. Její přátelé, Mags, Mouse a Walt jsou tu samozřejmě vždycky pro ni... ale i tak bude pro celou školu "ta holka, který umřela máma".

Ale Carrie má štěstí. Ve škole je nový kluk, kterému, jak se zdá, se celkem líbí. Sebastian. Každá holka na škole by ho chtěla dostat, všetně Donny Ladonny, Carriiny největší sokyně. Ale vždyť jsou 80. léta a všechno je povoleno. A pak se možná zdá, že Carrie Sebastian zůstane. Pokud je ten pravý.

To avšak není všechno, co se v Carrině životě děje. Je to už nějaká doba, co si uvědomila, že miluje módu a město. A tak jí náhodou jednou potká šéfredaktorka magazínu Interview a pořádá ji o fotografii její originální kabelky. A šup - najednou má práci ve městě. Ale jak se zbavit své právnické stáže a neprozradit, že má dvojí život?


Můj první pohled
V prvním okamžiku mě tento seriál moc nezaujal. Říkala jsem si, tam budou pořád brečet, vylévat si srdíčka a to ani nemají žádné geniální supernaturální schopnosti, takže to bude nuda. Pilot u mě opravdu moc nezabodoval, ale jak jsem tomu dala ještě jednu šanci, byla jsem za to ráda.

Jaký je tento seriál?
Hlavní charakteristikou tohoto seriálu je, že je to oddechovka. Více dílu za sebou nezvládnete, protože byste asi odpadli, ale pokud si to dáváte večer po posilovně, kde jste prostě neuvěřitelně unavení... vším, rozhodně ho oceníte. Takže - zajímavý, ale mírně nudný. Ale samozřejmě ne tolik jako Gilmorova děvčata, která mě málem usoužila k smrti a přesto tolik z vás je miluje.

80. léta
Já osobně nemám moc ráda 80. léta. Ta móda mi přijde strašná, třeba to, jak chodí oblékaná Donna, mě doslova děsí. Nechápu, jak se tohle někomu mohlo v minulosti líbit? Vždyť je to tak přeplácané a podivné... A nechápu, že někteří lidé se tak stále oblékají. Ano, pravděpodobně za 20 let se na dnešní oblečení lidi budou zase koukat jako na exoty ale... stejně. To oblčení je podivný. Až na některý Larissyny oblečeky, která vážně musím uznat, jsou cool.

Carrie, její nesnesitelná lehkost bytí a další postavy
Carrie mi chvilkama neuvěřitelně leze na nervy. Ale vážně - neuvěřitelně. Kdyby ji hrála Nina Dobrev a byli tohle Upíří deníky, nejspíš bych už rozflákala zlostně obrazovku, protože to, jak Carrie neustále mění své názory a postoje, něco jí nepřijde geniální a že by něco mohlo být lepší... to mi neskutečně pije krev. Ale Sophia, představitelka Carrie, odvádí neuvěřitelnou práci!

Dorrit mě ubíjí. Přijde mi, že ano, prostě si něčím prošla, ale je opravdu celkem otravná. Naštěstí na konci série potká Millera a trošku se na ní přenese, jak já tomu říkám, extázový efekt. Prostě se dá snést.

Mags a Walt jsou zajímaví. Mags je taková ujetá a Walt je gay, což je sice spoiler, ale každý to musí tušit už od první epizody. Mouse je super-chytrá a super-posedlá Harvardem. Já to nechápu. Ano, také chci jít na dobrou školu, ale to vížně musím takhle vyšilovat. Doufám že ne. Koneckonců jsou jiná léta. A jiný kontinent.

Larissa je neopak neuvěřitelně super. Taková odvazová. A fakt jsem si zamilovala její britský přízvuk. Ho ho. Sebastian... je prostě kluk snů. Né vzhledově, ale prostě tím, jaký je. Tedy nemyslím tu trávu, alkohol a učitelky, ale jak Carrie odlovuje "Bradshaw", to se mi prostě hrozně líbí.

Zajímavá spojitost
Až nedávno mi došlo, že Candace Bushnell, autorka série - a Carrie Bradshaw, mají stejné iniciály. Tak mě napadá, opravdu to autorka tak strašně moc psala autobiograficky, neboli že to tak moc bylo z jejího života, že měla potřebu spojit jméno svojí hrdinky se svým jménem?

Shrnutí
Zajímavý seriál, jaký tady ještě nebyl. Zajímavý námět. Některé epziody vás možná budou trošku nudit, ale některé jsou komediální a scény například z epizody o Díkuvzdání jsou prostě legendární a rozhodně se jim musíte tak trošku smát pos vousy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Podívejte se na více barevňoučkých plakátů k tomuto seriálu. ZDE.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD