Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

13.4.2013 - Já to prostě NECHÁPU

13. dubna 2013 v 17:45 | Cleo |  Můj deník
Tento článek je plný stěžování si na školu, hledání důvodů, proč tam chodíme a proč trávíme tolik času studováním a moje plány na další učení. Takže... pokud vás to nezajímá, jeďte o článek níž :)

Nechápu to, že na tento týden toho vyšlo tolik. Pracuji od rána a ještě jsem vlastně nic moc neudělala. No, tedy samozřejmě, něco ano, ale nechápu, jak se toho mohlo nakupit tolik najednou. Vždyť já už opravdu začínám mít tuhle depresi... k ČEMU JE UČENÍ? Pro lepší budoucnost, všichni říkají. Ale je to opravdu pravda? Promrháme celé dětství a dospívání na počítání podivných vzorečků a učením roztodivných věcí, které v životě z 80% pravděpodobně nevyužijeme. Je pravda, hodně z nás by volný čas promrhalo, ale stejně. Proč je toho tolik, co se musíme učit? Kvůli pokroku?

Proč se učím já? Žiju s myšlenkou, že jednou odmaturuju, udělám si pěkně nějakou vysokou, jen aby to pěkně vypadalo, rozhoduji se mezi psychologií a archeologií. A co pak? Budu psát. Když to nebude samostatná práce, chci se věnovat podnikání v "jídelním" průmyslu. A když nevyjde ani to, budu učit dějepis, ale to je taková hodně okrajová situace. Důležité je... jak za 10 let využiju těch 8 hodin učení o pletivech? Nijak. Proto jsem se rozhodla, že založím nový učební program. Co mi přijde nedůležité, jako PLETIVA, to se budu učit jen vyhrazený čas. Když to nestihnu... holt, to je smůla. Každý den na to dávám maximálně půl hodiny. To znamená, sobota až čtvrtek - maximálně šest hodin. Je to strašný, ale budu se na to snažím využít čas v meziprostorech - o přestávkách, o volných hodinách nebo během nudných předmětů.

Ano, mám depresi z dnešní fyziky. Strávila jsem ti tolik času a co z toho. Stejně ty vzroce pořádně skládat neumim. A vybarvila jsem si učebnici. Alespoň nějaká hotová práce. A teď ještě musím dneska stihnout udělat prezentaci na volitelné hodiny dějin umění (já vím, ale něco jsem si vybrat musela), chemii (abych se toho před testem nemusela učit tolik) a biologii pravděpodobně dneska už zabalim, možná si to rozdělim na časy a okruhy. Ha ha. Umřu.

Tumblr_ml075kbxk11s23yrxo1_1280_large
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD