Recenze: Prolhané krásky (Pretty Little Liars) / 3. série

23. března 2013 v 14:02 | Cleo |  Seriály
A je to tady. Poslední úterý byla odvysílána poslední epizoda 3. série Roztomilých malých lhářek (jak říká kniha) - nebo Prolhaných krásek (jak říká televize) - jak chcete a já ji samozřejmě s mírným zpožděním dokoukala. A teď vám přináším recenzi. Čtěte a čtěte.

Originální název: Pretty Little Liars
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama
Rok: 2012-2013
Země: USA
Hrají: Ashley Benson, Holly Marie Combs, Shay Mitchell, Lucy Hale, Drew Van Acker, Torrey DeVitto... (zobrazit všechny herce)
Série: 3
Počet epizod: 24

Mona je přistižena. Byla odvezena do sanatoria, kde ji léčí. Poté, co se provalilo, že ona je A., zprávy utichly. Ale ne na dlouho. Dozvídáme se, že zprávy chodí dál a A. je čím dál tím více zlejší, násilnější a zákeřnější.

Maya je mrtvá. Kdo ji zabil? Byl to stejný vrah, co zabil i A.? Emily se vydává po stopách jejího vraha s pomocí Mayiného bratrance Nata. A uvidíme, co nakonec společně objeví. Možná, že to bude rozhodně více, než Emily očekávala. A poté, co Emily vykope pod vlivem drog Aliin hrob, nastává i další otázka... co se tu noc stalo?

Hanna toho má také na starosti dost. Pomáhá Calebovi s znovuobjevením jeho táty, ale on se možná změnil trošku více, než čekali. A nebo naopak. Nezměnil se vůbec. Je to pořád zloděj? Hannina máma se zase dostane do konfliktu se strážníkem Wildenem. A to do takového, který může oběma zavařit.

Aria pokračuje ve vztahu s Ezrou. Čeká je pár překážek. Meredith, která se nejspíš dočista zbláznila a chce Arii nejspíš zabít a Ezrova bývalá, se kterou má nejspíš dítě.

Spencer a Toby jsou spolu a šťastní. Ale Toby se poslední dobou chová divně. Je možné, že by měl něco za lubem? A co Melissa a Wren? Ti také? Prostě je to všechno plné záhad a nekalostí.

Jenna opět vidí. Ale jak je to doho všeho zapletená? Prostě otázek je čím dál tím více a mě přijde celkem zbytečné je tady všechny zmiňovat. Prostě věřte mi - děj se stupňuje. A všechno sleduje dívka v červeném kabátě, která je údajně vůdce A. týmu. Kdo ona vlastně je?


První věc, na kterou si musím postěžovat, je příliš mnoho otázek. Nekonečně mnoho. Pořád nějaké záhady, podivnosti, ale příliš málo odpovědí. Samozřejmě, něco se dozvíme, ale je toho málo. Všechno pořád doprovází chmaták v černém na konci epizody.

Zimní finále bylo zvláštní. Emily udělěla velkou blbost. Mezi tímto finále a halloweenskou epizodu zároveň byl vysílán další webseriál, Pretty Dirty Secrets, který se odehrával v obchodě s kostýmy, který nám zároveň představil novou postavu, Shanu, známou Paige.

Co se mi tentokrát celkem líbilo, bylo finále. Vrátila se jedna údajně mrtvá epizoda, Spencer dělala podivné věci... A sice jsme se zase nic kromě otázek nedozvěděli, tedy až na to, že Mona jen touží vědět, kdo je sakra ta dáma v rudém. A to se samozřejmě nedozvíme. Opět končíme SMS od A., tentokrát i pro Monu. A pak to otevření kufru ve kterém je... kdo ví co.

Jinak seriál je pořád podle původního vzorce první a druhé série, takže pokud se něco chcete dozvědět o něm, přečtěte si moje recenze na první a druhou sérii (odkazy tady níže). Přijde mi zbytečné vyjmenovávat to, co už dávno bylo řečeno.

Třetí série se od prvních dvou moc neliší. Navazuje na děj, možná se trošku zrychlilo tempi, takže se toho během několika epizod stane mnohem více a lov na A. je mnohem důležitejší, než v první sérii. Jestli se tenhle seriál dočká série 10., bude se to jmenovat asi nějak takhle: "Roztomilé malé lhářky: A. Hunters." Ale pokud se vám peřdchozí série líbily a máte rádi záhady, tohle je série pro vás to pravé ořechové.

HODNOCENÍ: 7/10


Seriál:
Přečtěte si moji recenzi na první sérii seriálu. ZDE.
Přečtěte si moji recenzi na druhou sérii seriálu. ZDE.
Přečtěte si moji recenzi na třetí sérii seriálu. Právě čtete.

Knižní série:
Přečtete si moji recenzi na první díl knižní série. ZDE.
Přečtete si moji recenzi na druhý díl knižní série. ZDE.
Přečtete si moji recenzi na třetí díl knižní série. ZDE.
Přečtěte si moji recenzi na čtvrý díl knižní série. ZDE.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kterou dívku z Pretty Little Liars máte nejradši?

Aria
Emily
Hanna
Spencer

Komentáře

1 marki marki | 10. prosince 2013 v 10:56 | Reagovat

v tom kufru bylo prase :DD my si lamali hlavu co tam je a tam bylo prase :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama