Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

GCB (Good Christian Belles/Bitches) / 1. série

13. října 2012 v 21:26 | Cleo |  Seriály
Konečně se mi podařilo dokoukat seriál GCB. Takže přináším jenom takovou krátkou recenzi :) Omlouvám se za opakování slov a takové to moje nudné drmolení, ale už se mi opravdu kouřilo z hlavy. Když píšete tolik recenzí jako já, už vám začnou pomalu docházet nápady. Rozhodně se nebojte komentovat jak recenzi, tak připojit vaše názory, hodnocení a zajímavosti. Od toho tady máme komentáře.

Originální název: GCB (Good Christian Belles/Bitches)
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: komedie, drama
Rok: 2012
Země: USA
Hrají: Jennifer Aspen, Leslie Bibb, Brad Beyer,... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 10

Amanda Vaugh měla všechno. Peníze, rodinu, úžasného manžela. Všechno se ale zhroutilo v den, kdy její manžel spolu s milenkou sjel z útesů s autem plným zpronevěřených peněz. A tak Amandě a jejím dvou dětem nezbývalo nic lepšího, než se vrátit do Dallasu, k Amandině bohaté matce.

Ale to není tak snadné, když vás tam nenávidí celé město, protože jste na střední byla pořádná mrcha a bavila jsem se ničením cizích životů a šikanováním jiných. Amanda tvrdí, že se změnila, ale uvěří jí to někdo? Zvláště někde, kde jsou všichni tak křesťansky založení?

A ještě zvlášť, je li to Dallas, a jestliže ty, které tehdy nejvíce mučila, jsou nejúspěšnějšími ženy města? Myslím, že Amanda by se měla obrnit, protože jak se říká, pomsta chutná nejlépe zastudena, a po tolika letech rozhodně není zapomenutá...


První epizoda mě nadchla. Líbilo se mi to, mělo to děj, bylo to vtipné a říkala jsem si: paráda, tohle je super, je to jako nějaký film. Ale postupem času jsem si přála, aby z toho byli udělali film. Děj začal více méně pokulhávat a mám pocit, že točili dál jen proto, že prostě lidé zbožňují Dallas a příběhy o něm. Mě to přišlo pak ke konci už více méně nudné a Amanda mi pořádně začala brnkat na nervy. Lidé se nemění, jen vyvíjí. A to, že ji manžel podrazí, spíš z ní udělá krvežíznivou bestii než milující mámu a rozhodně nebude milá a příjemná. Ale to je už vedlejší.

Proč jsem si to oblíbila: je to oddychovka. Zapomenete na svoje problémy a prostě usnete. Jak říkám, oddychovka - nudovka. tedy až ke konci. Já bych rozhodně vřele doporučila, už jak jsem zmiňovala v předchozím odstavci, shlédněte pilot, možná druhý díl a nechte to plynout. O nic moc nepřijdete.

Postavy, tedy až na Amandu, jsem si hodně oblíbila. Na všech plakátech najdete Carlene, i když to není ta nejhlavnější role, ale hraje ji nejoblíbenější herečka a z toho se samozřejmě televize snaží vytěžit, to je jasné. Cricket je rozhodně vtipná a Heather jsem si oblíbila už jen proto, že stejná herečka hrála v Čarodějkách Biancu (jednoepizodová role v Chris-Crossed, ale zaryla se mi hluboko do paměti).

Křesťanství v seriálu je spíš jen takový prostředník, a o něj ani moc nejde. Televize ABC se ale tolik bála z nařčení urážení křesťanství, že z původního názvu knihu "Good Christian Bitches" se stalo "Good Christian Belles" (Belles? Vážně? Bitches tedy sedí setsakramensky líp) a nakonec prostě jen GCB. Knižní předlohu jsem nečetla, ale už ten název rozhodně dává větší smysl. Nic proti křesťanům, ale ty holkyu nejsou belly tak jako mrchy.

Finále se mi líbilo. Všechno vyvrcholilo a byla to i zajímavá zápletka odehrávající se v Mexiku. Konec byl otevřený pro další sérii, ale zároveň uzavřený tak, aby to uspokojilo i diváka s vědomím, že seriál nebyl na další sezónu prodloužen.

Zajímavý seriál, který těží hlavně z popularity Dallasu a je určen zejméno pro ženy ve středním věku. První dvojepizoda nadchne, ale později už seriál umírá. Amanda je tak nepřirozená, že ji chcete nechat zabít. A seriál s nepříjemnou hlavní představitelkou je odsouzen k zániku.

HODNOCENÍ: 6/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni a dozvíš se, kolik lidí kliklo už před tebou

*klik*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD