Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

6.10.2012 - Simply depressed

6. října 2012 v 9:25 | Cleo |  Můj deník
Nejdřív bych vás ráda upozornila, že je toho tolik, co vám chjci říct, takže bych vám rozhodně doporučila, abyste si uvařili svojí ranní kávu (bez ní to totiž asi nedáte) a pak se pustili do čtení. Ti, co nepijí kávu (mezi něž se řadím i já), nechť si uvaří nějaké kakao nebo čaj.

Nejdříve si prostě musím postěžovat na školu. Máme se toto učit tolik. Například celý minulý týden jsem se pokoušela vyřešit úkol z fyziky. No víte, já se vždycky snažila být nejlepší. Nebo prostě být tak dobrá, abych mohla získat stipendium. Ale teď v poslední době začínám uvažovat o tom, jestli to vůbec za to stojí? Můj den vypadá tak, že ve čtyři nebo v pět přijdu domů, praštím taškou, něco sezobnu a tak se jdu hned zase učit, a to tak do šesti nebo někdy i do sedmi či osmi. A pak jsem už tak vyčerpaná, že prostě mám sílu jenom zapnout televizi a koukat na nějaký ten inteligentní seriál. Samozřejmě, miluju je, ale vlastně jsou mojí jedinou takovou zábavou, na kterou se můžu těšit, a to mi připadá dost smutné. Nemám vůbec čas na svoje Neronovo umění (to je moje nová metafora, znamená to, že já si myslím, že je to geniální, ale to neznamená, že ostatní si to myslí také). Můj úžasný román? Od léta jsem se ho ještě ani nedotkla, jenom jsem si napsala pár poznámek, protože mám všechno, základní dějovou linii prvního dílu, nejdůležitější postavy. Chybí mi ale zápletka, která by propojovala všechny díly a vyústila v geniální finále. No, prostě, budu na to muset častěji myslet. Když jsem se s tím příběhem už tolik nadřela, rozhodně bych ho nechtěla jen tak zahodit.

Mám minimum času a přemýšlím nad svými dalšími koníčky. Chtěla jsem se učit španělsky, ale usoudila jsem, že být samoukem je přesně to, co potřebuju. Učit se kdy chci a tak dále, vždyť to víte. Pak jsem ale také přemýšlela, že bych chtěla střílet z luku, a to mnohem častěji než jenom o prázdninách. No, budu to muset promyslet.

Moje odreagovávání. Ano, možná to bude znít šíleně, ale pravidelně, když jsem vystresovaná, čtu Ilias od Homéra. Někteří se na mě kvůli tomu koukají: "To jako fakt? A není to hrozně těžký?" A já jim odpovídám, že ne. Ale ano, je. Spousta jmen, spousta bohů, ale je to jediné, co mě poslední dobou opravdu dokáže uklidnit.

A už se opět dostávám k tomu, kolik se toho na mě hrne. No prostě se budu muset smířit s tím, že nebudu vždycky umět všechno. O víkendu mám na učení skoro celý jeden den, jinak o všedních dních jen dvě. A to maximálně. Budu se mnohem víc učit během hodin - literaturu, češtinu. Zaměřím se víc na chemii, fyziku a němčinu, dějepis se budu také pořád učit. Na angličtinu se budu učit jen před testem a slovíčka, ostatní předměty budu muset prostě nějak zvládat. Pracovat víc ve škole, méně doma. Dávat pozor při zeměpisu. Učit se to. A tak dále, a tak dále. Od pondělí.

Jenom taková vsuvka: také občas přemýšlíte nad tím, jak jste byli zlí a špatní? Co jste podělali? Ale odvoláváte se na to, že jste byli jen malé hloupé děti? Mrzí vás něco, čeho nyní litujete? Já ano, ale doufám, že mě to poučilo a nebudu už nikdy takovou chybu opakovat.

V pátek jsem byla na výstavě World Press Photo. Nečekala jsem to, ale opravdu to musím říct: byla to zajímavá výstava a opravdu ji doporučuji vám všem. Na některé fotografie se můžete podívat zde. Končí to zítra, je to v pražském Karolinu, dole pod Vávlávákem, naproti Stavovskému divadlu. Stojí to myslím 50 Kč, ale já tam byla se skupinou a ještě ke všemu jsem student, tak si kdyžtak raději vemte trošku více. Informace nejdete zde. Ale te%d už k tomu, co tam uvidíte. Je to výstava fotografií, které byly během roku otištěny v nějakém tisku a týkají se nějaké události roku 2011. Najdete tam fotky z Japonska, Egypta, Libye, arabských zemí, Severní Koreji. Mě se to moc líbilo a rozhodně to musím hodnotit kladně.


Po cestě domů se doporučuji zastavit ve Světozoru (Vodičkova ulice) a dát si pořádnou nálož banáno-jahodové zmrzliny. Myslím, že rozhodně to stojí za návštěvu, i vy, kteří nejste z Prahy, ale bydlíte někde v okolí, myslím, že malá návštěva hlavního města vám jen prospěje :)

Tak to je asi všechno co jsem měla na srdci. Zakončím to tedy lépe než jsem začala a popřeji vám krásný víkend :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD