Mrtví jako já (Dead like me) / 1.série

21. září 2012 v 21:03 | Cleo |  Seriály
Originální název: Dead like Me
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, komedie, romantický
Rok: 2003
Země: USA/Kanada
Hrají: Ellen Muth, Callum Blue,... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 14

Goergia nemá moc slavný život. Z vejšky odešla, a teď se rozhodla nastoupit do nové práce. Bohužel neměla moc štěstí, protože čirou náhodou astronautům v cosmu uletělo záchodové prkýnko a to doletělo přímo... na Georgu.

A čistě náhodou se z ní stal Smrtonoš, která mý mrtvým pomáhat přenést se přes svoji smrt. Kupodivu život po životě je dost podobný, jako se na první pohled zdálo. Až na to, že každý den sbídá lidské duše.

Její rodina ale žije dál. Mladší sestřička Regi má čím dál tím víc problémů smířit se s její smrtí. Tahá domů mrtvá zvířata a na zahradě si udělala soukromou sbírku záchodových prkének. Její máma častěji a častěji chytá hysterie a její táta už radši neříká vůbec nic.

Její společníci jsou Rube, Roxy, Mason a Betty (později Daisy). Jsou to roztodivní lidé po smrti, stejně jako ona. Společně zažívají všelijaké historky a někdy to je sranda, někdy je to trošku smutnější.


Tenhle seriál, narozdíl od těch jiných o posmrtném životě se snaží spíše citově dotknout, ne pobavit. Samozřejmě, seriál má i komediální složku, ale chvilkama se cítíte opravdu depresivně.

Líbí se mi, že často je to poravdu legrační a srandovní. Jindy je to ale nudné a někdy je mi to prostě všchno líto. Rozhodně bych v seriálu nemusela vidět další život její rodiny, jak se hádají, vznikají spory a nenávist mezi jednotlivými členy rodiny a obviňují se z dceřiny smrti.

Když se na to takhle podívám, Georgie je naprostá nula, které na nikom nezáleží, ani na vlastní budoucnosti. Životem jen tak proplouvá, svojí rodiny si nevšímá, nemá ji moc ráda, školy nechala a pracovat se jí taky nechce. Až smrt jí tak trošku otevře oči.

Nevím co více bych k tomu dodala. Normálně se hodně rozepisuju, ale tady bych už jen tak mohla doplnit, že jsem si neustále musela všímat Georgie, jejího těla. Je opravdu hodně hubená, ale ruce má vyposilované. A přitom má docela pěkný obličej. Škoda. To jen tak, na co jsem myslela, když jsem se nudila. Nesuďte mě.

Seriál o životě po životě, který chvilkově pobaví, ale rozhodně bych ho nezařadila mezi nějakou svojí topku. Koukat se na to dá, ale že by to bylo tak dobré, že bych musela vidět druhou sérii, to nebylo.

HODNOCENÍ: 5,6/10

Koukněte se na plakáty k tomuto seriálu. ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama