Castle na zabití (Castle) / 1. série

8. září 2012 v 17:45 | Cleo |  Seriály
Originální název: Psych
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: krimi, komedie, drama
Rok: 2009
Země: USA
Hrají: Nathan Fillion, Stana Katic... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 10

"Tuhle kriminálku jsem si opravdu oblíbila. Na začátku každého dílu vidíte mrtvolu a koukáte se na ní tak trošku z posledu vraha. Castlovy vtípky jsou úžasné a doslova mi vyrážejí dech. Narozdíl od Mentalisty sice nepřipravuje geniální plány, ale jeho vyšetřování..." Flower-Days.blog.cz

Richard Castle je světoznámý a velice populární spisovatel detektivek. Jeho knihy jsou bestsellery a svoji slávu si samozřejmě naplno užívá. Jednoho dne mu ale už prostě dojde inspirace a svého kniního hrdinu Derecka Storma zabije.

Policie New Yorku si ho zavolá, protože někdo kopíruje vraždy přesně podle jeho knih. tam nalezne zalíbení v mladé a krásné detektice Kate Beckettové, ta ho ale odmítá a to ho ničí. A tak se rozhodne, že ji získá na svoji stranu. Domluví se s šéfem policie, že s ní může pracovat a postavit na ní svoji novou knižní hrdinku, Nikki Heatovou, zatímco společně řeší spoustu roztodivných případů.Už dlouho jsem plánovala, že se na tenhle seriál budu koukat. Zajímalo mě totiž, kdo mohl porazit Iana Somerhaldera v People's Choice Awards. Říkala jsem si: To musí být opravdu NĚKDO. A někomu takovému rozhodně bude stát za to věnovat trošku času. A měla jsem pravdu vyplatilo se to.

Co bych k tomu mohla říct: Každý díl byl něčím originální. Některé byli lepší, některé horší, některé úžasné, jiné zase trošku děsivé, ale to je už tak otřepaná fráze, že ji asi brzy přestanu používat. Ještě bych k tomu snad mohla dodat, že hlavní hrdiny jsem si opravdu oblíbila. Castle je takovej ujetej a otevřenej všemu novýmu. Kdyžto Beckettová a její zahořklost vůči minulosti je pochopytelná, ale rozhodně se těším na to, až to mezi nimi začne jiskřit.

Tahlu kriminálku jsem si opravdu oblíbila. Na začátku každého dílu vidíte mrtvolu a koukáte se na ní tak trošku z posledu vraha. Castlovy vtípky jsou úžasné a doslova mi vyrážejí dech. Narozdíl od Mentalisty sice nepřipravuje geniální plány, ale jeho vyšetřování rozhodně stojí za to.

HODNOCENÍ: 8/10
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Gossip Girl nebo Pretty Little Liars?

Gossip Girl
Pretty Little Liars

Komentáře

1 Sammie Sammie | E-mail | Web | 4. července 2014 v 20:24 | Reagovat

Castle je skvělý seriál. Dlouho jsem se přemlouvala, abych na to začala koukat a když jsem pak začala, říkala jsem si: "Proč jsi začala až tak pozdě?" :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama