Teen Wolf / 2.série + část 3. série

16. srpna 2012 v 21:31 | Cleo |  Seriály
..
Originální název: Teen Wolf
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, horor, supernaturální, komedie
Rok: 2012
Země: USA
Hrají: Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brian... (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 12

Poté, co Scott a jeho nejlepší kamarád Stiles zlikvidovali (samozřejmě s menším přispěním vlkodlaků i lovců vlkodlaků) zlého Alfu a dokonce i Kate, šílenou lovkyni, která se svým povoláním stala naprosto posedlá.

Ale nic není tak úplně v pohodě. Scott se nesmí vídat s Allison, protože si to její rodiče nepřejí. Ale jim je to celkem jedno a i tak se tajně scházejí. Tím pádem si dost hrají s ohněm, neboť pokud by se její rodiče dozvěděli, že jsou pořád spolu, Scott by se nedožil dalšího rána.

Ale to není jediný problém. Do města přichází Gerard, Allisonin dědeček. A ten je ještě horší než její rodiče. Nejen že nemá žádné slitování pro nevinné, ale v zabíjení se naprosto vyžívá. A tak se všichni bojí, že jednoho dne by se mohlo stát něco hrozného...


Jackson, nejbohatší a jeden z nejoblíbenějších kluků na škole, si vždycky přál být vlkodlakem. Chtěl ty schopnosti a nebál se kvůli nim jakkoliv vydírat Scotta. Nakonec si ale poradil i bez něj. Šel za Dereckem, novým Alfou, a požádal ho o proměnu. Ale nic se nestalo. A to se nestává často. Takže co se stalo?

Ve městě dochází k několika záhadným vraždám. Svědkové vypovídají, že je napadla ještěří nestvůra, ale ve skutečnosti nic takového neexistuje, nebo snad ano? A kdo ji ovládá? Má to nějakou spojitost s tím, že Dereck si neustále vytváří nové a nové vlkodlaky? Nebo je to jen souhra náhod a nakonec přijde velký boj a podivná spojenectví?

Jednu příšeru vystřídala druhá a všichni scénáristé jsou opět spokojení. Poté, co zlikvidovali opičího Alfu, nastupuje slizová Godzilla a všechno se opakuje po vzorci minulé série. Kdo je to? A co je to? A jaktože jim to neustále uniká? Chce je varovat, zabít, zničit? Těžko říct.

Narozdíl od toho těch lepších scén ubívá. Stilesovy vtípky ubývají a místo toho získávají místo Lydiiny vidiny, které mají být děsivé, ale nějak trošku moc mi připomínají Bonniiny záchvaty (Upíří deníky) a její předtuchy. To je škoda.

S castem jsem opět neměla nejmenší problém. Ze začátku mi byla protivná Erica, ale nakonec jsem se s ní nějak smířila. Kudrnáče (nebo jak se jmenuje) jsem si oblíbila. Možná to bylo proto, že ho hrál stejná herec jako Alekova bratra Zane z Nine Lives of Chloe King. I když Aleka bych brala radši. A v neposlední řadě Maya z Pretty Little Liars jako školní psycholožka.

Ke komického vzhledu vlkodlaků jsem se už hodně zmiňovala v recenzi na první sérii. Ale stejně ještě musím dodat jednu poznámku. V té epizodě, kde se Scottova máma dozvídá pravdu (myslím, že je to 2x10), uvidí v rohu místnosti proměněného Derecka s rudýma očima. V té chvíli jsem měla pocit, že se začne smát, protože vůbec nevypadal skutečně, spíš jako by měl vtipnou Halloweenskou masku. Na tomhle by měli tvůrci zamakat.

Finále mě dost zklamalo. Podle mě tam bylo málo akce, málo napětí a i když se stalo téměř všechno co se mělo, bylo tam příliš slz pro nic a vlastně ani Scottův mistrovský plán nebyl vyložen moc mistrovsky. Zpomalené sledování proměny Jacksona ve vlkodlaka? Aúúúú! Vůbec mi to nepřipadalo jako finále, dokonce mě ani nepotěšilo spojenectví vlkodlaků a lovců. Předchozí dvě epizody byly mnohem víc finálovější. Na tomhle by měli zamakat také.

Co mě potěšilo, byl nový opening. Když jsem ho viděla poprvé, byla jsem zklamaná, protože jsem příznivec objevení se loga v nejnapínavější úvodní scéně, ale písnička se mi nakonec zalíbila a i přes laciné natírání těla bahnem se mi to dostalo pod kůži. Líbí se mi na začátku ty oči. Páni, teď mluvím jako naprostej blázen. Ale to nic. Už se těším an třetí sérii, která bude mít poprvé 24 epizod. Ale na těch pár věcech by to chtělo zamakat.

Druhá série. Další příšera, méně vtipu, trošku ohranosti, prostě jedeme podle vzorce. Snaha o přidání nových postav, některé z nich se usadili, některé nepříliš. Některé scény jsem si zamilovala, jiné šli mimo mě. Druhá série nebyla lepší než první, v něčem se dost zhoršila. Ale pořád se na to dá koukat.

HODNOCENÍ: 7/10


Přečtěte si moji recenzi na první sérii tohoto seriálu. ZDE.

Pár poznámek k první polovině třetí série (protože dělat novou recenzi jsem byla líná.)

Letní blok: Do městečka Beacon Hills konečně dorazila smečka složená z alf. A že to budou chtít všem pěkně zavařit. Zejména pak Dereckovi, kterého chtějí mezi sebe. To ale není všechno, co se děje. Lidé mizí a jsou nacházena těla. Vypadá to jako oběti podle nějakého vzorce, ale který šílenec by tohle dělal?
Předem upozorňuji, recenzi jsem psala prvotně po shlédnutí finále letního bloku, které mě dosti znepokojilo. Proto to berte trochu s rezervou a přehlížejte prosím ta sprostá slova.

Nová série, nový psycholog
Tak bych to asi nazvala. Už nevím, co jinak říct. Tenhle seriál se mění naprostou sračku. Teda, on vždycky byl, ale po nějaké době vás i to už celkem omrzí. Už to postrádá ten vtip první série, přidává to horor a zrůdičky, ale stačí, když se většina z vás podívá do zrcadla, že, na to nemusíme koukat v televizi. Tahle zápletka s alfama a druidem je prostě hovnokvaška. Mohlo se z toho vymačkat mnohem více. Ale nechte mě to trošku rozebrat.

Alfy
Máme tady alfy a spousta pěkných příběhů. Všichni jsou tam provázáni a nějak zpleteni. Co mě hodně potěšilo, byla flashbacková epizoda. Bohužel, v epizodě byly dvě vyprávění, takže jste se neustále ztráceli. Tenhle seriál by měl tak velký potenciál, mohlo by se to zvednout kvalitově, ale to oščividně asi nejde.

Přehnané drama
Dále. Všichni pořád brečí, že někdo umírá. Já to chápu, ale prostě tenhle seriál někdo může brát vážně, nepochopím. Zvláště poté, co se z nevinné učitelky Jennifer vyklubal ošlivý psycho zabiják. Co se Jackson změnil na ještěrku. Co všichni znovu ožili. Jak vůbec po tomhle seriálu můžete něco brát vážně?

Teď k těm dobrým stránkám
Stiles. Jedno jediné slovo. Stiles, Stiles, Stiles. Jeho vtip, vizář, to je poslední nitka, jediný důvod, proč se na tuhle jebárnu ještě koukám. Vtip... skoro žádný. Přehnanost ji zacloňuje, to určitě. Občas tam řeknou něco světoborného, co se vám vryje do paměti, to ano, ale jinak. Nic. Možná že mi to připomíná léto.

Pár dní po napsání této recenze jsem si konečně uvědomila, proč že jsem se na to koukala. Je uklidňující, vidět, jaké oni tam mají problémy a můžete být v klidu, že ne, vám se tohle doopravdy stát nemůže. Ale nějaká nemoc, vražda, to může, a to je dosti znervózňující.

Jsi médium? Jsi... něco!
Ale teď vážně. Je v tomhle seriálu ještě někdo normální člověk? Tím myslím že není ještěrka, vlkodlak, vlkodav, driud, pošuk, vymýtač, nebo novinka - banshee. Za chvíli to bude jako v The Vamprire Diaries. Mystic Falls. Supernaturální populace: 1 254. Lidská populace: Matt Donovan.

Toho zabijeme, ty přidáme.
Rozloučili jsme se s Boydem i Ericou. Isaac zůstává (alespoň něco). Místo toho ale přijeli do městečka nové postavy, ketré asi seriál v zimní půlce dosti zašmodrchají. Ale nechme se překvapit. Pokdu tedy na tenhle seriál ještě budu mít duševní sílu. Co ale musím uznat - jsem ráda, že zatím nezemřel nikdo, koho jsem měla ráda.

Letní finále
Po skončení titulků jsem se deset minut smála jako blázen a bála jsem se, že mě rodiče budou chtít nechat poslat do blázince. To všechno je na mě prostě moc. Pořezaný strom, obětovávání se, divní lidé, vůbec nechápu, o co jim tam pořád šlo. Tenhle seriál má prostě vždycky finále na nic a tak to asi zůstane. Alespoň že nezemřel nikdo důležitý.

Shrnutí
Co to je co to je co to je. To si pořád opakuju dokala a ptám se sama sebe, jak jsem dokázala shlédnout všechny díly až k tomuhle? Možná je jenom finále vždycky tak špatné, že mě naprosto bláznivě poznamená. Možná, ano, určitě, zbožňuju Stilese. Třetí série je poklesk. Pokud máte trpělivost, tohle je seriál pro vás. Jinak si rovnou objednejte antipsychotika.

HODNOCENÍ: 5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama