Teen Wolf / 1.série

6. srpna 2012 v 18:13 | Cleo |  Seriály
Originální název: Teen Wolf
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, horor, supernaturální, komedie
Rok: 2011
Země: USA
Hrají: Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brian... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 12

"Letní seriál od MTV s příchutí nadpřirozena. Pohled na vlkodlaky zase trošku jinak. Prvních pár epizod bravůrní, pak už to šlo mírně dolů. Seriál má vtípky, kterým se rozhodně budete smát. Hlavní hrdina je..." Flower-Days.blog.cz

Scott McCall je normální teenager, možná tak trošku outsider. Hraje lacros, ale vlastně se nikdy během zápasu nedostal z lavičky. Jeho jediný společník je jeho nejlepší kamarád Stiles. A pak začnou ve městečku záhadné vraždy... a oni se rozhodnou jim přijít na kloub. To ale ještě netuší, že Scott se stane jednou obětí... nikoliv vraždy, ale kousne ho vlkodlak.

Postupem času si Scott začíná všímat změn, které se kolem něho dějí. Slyší věci, které by neměl a dokáže cítit krev na kilometry. Seznámí se s krásnou dívkou, Allison Argentovou a začnous polu chodit. V lacrosu se z něj stane nejlepší hráč. Najednou má všechno po čem kdy toužil... ale úplněk se blíží.


Jak se zdá, Scott ale není jediný vlkodlak ve městě. Ještě je tam záhadný Derek Hale, který se sice tváří nevinně, ale každý ví, že něco skrývá. Před několika letyy přišel téměř o celou rodinu během požáru... A rozhodně se nehodlá nepomstít. Jenže... kdo za to může? Lovci vlkodlaků (což jsou například rodiče Allison) nebo záhadný a krvežíznivý vlkodlak Alfa?

Když jsem se na tenhle seriál rozhodla koukat, nečekala jsem žádný zázrak. Říkala jsem si: jo, super, copak nemůžou vymyslet konečně nebo bez upírů a vlkodlaků? Pak jsem se ale podívala na pilot a doslova mě to vzalo. Moc se mi to líbilo. Chvilkama jsem se dokonce smála jako blázen.

Postupem epizod už kvalita (dle mého názoru) začala mírně klesat, ale rozhodně se to pořád dalo snést. Zápletka týkající se Alfy mě moc nebrala (hlavně když zdůrazním jeho opičí vizáž), radši bych, kdyby se děl více točil kolem tajemství vlkodlaků. Taky jsem čekala, jak se to konečně před Allison provalí. Čekala jsem to romantičtější, ale koneckonců to nebylo tak špatné.

Co se týče podoby vlkodlaků, moc se mi nelíbila. Tohle měli víc zmáknuté v Upířích denících i ve Stmívání (a jak hrozně mě bolí to přiznat). Jak jsem se už zmínila, Alfa nevypadal jako vlk, spíš jako obří gorila s tesákama a drápama. I Scottovu podobu bych víc propracovala. Až smutně mi připomínal příšety v Čarodějkách nebo Buffy. Což se mi moc nelíbilo.

Velký plus tohohle seriálu? Stilesovy vtípky. Jeho černohumorové hlášky mě vážně dostávali. Co mě naopak zklamalo, bylo to, že v seriálu nebyl žádný herec, který by se mi doopravdy zalíbil. Hlavní hrdina je sympaťák, ale není to můj typ. Stiles je cool, ale není můj typ. A Derek mi moc připomíná sněhurského Edwarda.

Narozdíl od Eleny (Upíří deníky) jsem si ještě nestihla Allison zprotivit. Myslím sice, že je to jen otázka času, ale zatím to nevzdávám. Scottovi a jí rozhodně fandím.

Finále mi přišlo trošku odfláknuté. Ano, stalo jsem všechno co jsem chtěla, zabili všechny, koho jsem chtěla. Jsem hrozně napnutá, jak to bude s Lydií a Jacksonem. Rozhodně doufám, že z nich zůstanou lidé. Nebo alespoň Jacksona. Když vím, že ho v seriálu jen tak nezabijou... Finále na střeše? Připomnělo mi to, jak moc jsem měla ráda Nine Lives of Chloe King. Rozhovory na střeše. Pejskové a kočičky. Mňau. Wuf.

Letní seriál od MTV s příchutí nadpřirozena. Pohled na vlkodlaky zase trošku jinak. Prvních pár epizod bravůrní, pak už to šlo mírně dolů. Seriál má vtípky, kterým se rozhodně budete smát. Hlavní hrdina je v pohodě a na rozdíl od jiných takových netrpí sebevražednými komplexy. Takže rozhodně stojí za ukradený čas.

HODNOCENÍ: 7,5/10


Přečtěte si moji recenzi na druhou sérii tohoto seriálu. ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Byl jsem tu! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama