Legend of the Seeker / 1.série

15. srpna 2012 v 13:38 | Cleo |  Seriály
Originální název: Legend of the Seeker
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: fantasy, drama, komedie
Rok: 2008
Země: USA
Hrají: Craig Horner, Bridget Regan... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 22

Richard Cypher žil klidný a poklidný život v Hartlandu. Měl bratra Michaela, milujícího otce a o magickém Středozemí znal jenom z pohádek. Od jeho země ho totiž oddělovala magická hranice, kterou se už dlouho nikomu nepodařilo překročit.

Až jednoho dne se Richard pokouší zachránit ženu, kterou pronásledují 4 muži a hledá nějakého údajného "Hledače". Jsou v podivném vojenském oblečení, s vlajkou, kterou Richard nikdy neviděl. Došlo mu, že nebudou zdejší. A tak se ženě vydá na pomoci.

Zachrání jí život, ale sám sebe dost ohrozí. Žahne ho totiž podivné víno a je jasné, že umírá. Doplazí se za Zeddem, kterého všichni považují za blázna a vyléčí ho kouzly. A pak se Richard dozvídá pravdu. Že je "Hledač" a má porazit největší zlo - Darkena Rahla. Jeho společníky budou Zpovědnice Kahlan (to je ta žena) a on, čeroděj prvního řádu, Zeddicus Zu'l Zorander. A tak cesta za spravedlností může začít.

Samozřejmě žádný hrdina nejde rovnou k cíli, ono by pak nebylo o čem vyprávět. A tak se zastaví po cestě na několika místech. Navštíví své rodné město, vyhledá matku a sestru, Kahlaninu sestru a zachrání celé vesnice. Dokáže ale splnit hlavní úkol, zabít Darkena Rahla?

Abych pravdu řekla, na tenhle seriál jsem se začla koukat jen a jen kvůli Craigovi Hornerovi. Jednou se mi nějak vybavit a věděla jsem, že hraje v nějakém takovémhle seriálu, a tak jsem se nakonec rozhohla, že to zkusím. A zamilovala jsem si to.

Líbí se mi, že každá epizoda má vlastní dějovou linii, ale zároveň se dozvídáme i něco týkající se celého příběhu. Zamilovala jsem si pár Richard & Kahlan a věřím, že najdou cestu, jak být spolu. Vždycky jsem měla ráda fanstasy, takové ty kde jsou pěkní hlavní hrdinové (no jo, znáte mě). Tudíž - tohle se stalo mojí srdcovkou.

Některé epizody se mi líbili více, některé samozřejmě méně. Nebudu vám tady vyjmenovávat všechny epizody, jenom řeknu, která se mi líbila nejvíce a která nejméně. Nejlepší byla podle mě ta, ve které se Richard přidal k D'Haranským jednotkám, aby zjistil, jak funguje zbraň zvaná Našeptávač. Epizoda, která mě potěšila nejméně, byla ta, kde Richarda mučila Mord-sitha, Denna. Nesnášela jsem jí. Na to, jak měla být silná, měla v očích neustálou hrůzu.

Chvilkami jsem prostě musela obdivovat fantasii autora knižní série, Terryho Goodkina. Všechny příšery a prostě všechno mi připadalo originální. Zpovědnice? Mord-sithy? Krabice Ordenu? Úžasné. Tohle by měli mít všichni autorové, protože tohle je svět, který fascinuje fanoušky.

Finále už bylo trošku moc překombinované. Nepochopila jsem to. Proč by synové Zpovědnice měli vždy být zlí? Jako to bylo ukázáno tady? Proč by je mateřská láska nemohla vychovat a donutit je být dobrým? Proč musí být vždy zlo?

Ještě co se týče finále, dost mě to děsilo. Mistr. Ale o tom jsem se už zmiňovala. Dokonce jsem i litovala Darkena Rahla. Ale nejvíce mi bylo líto Kahlan. Jak by jí, její vlastní syn, mohl dokázat zabít? Po tom všem, co pro něj udělala? I otce? Tohle už na mě bylo příliš. Strhávám jeden bod za finále. I když to byl vlastně happy-end a jako by se nic z toho nikdy nestalo. Nesnáším cestování v čase.

Závěrečnou epizodu jsem si oblíbila jedině pro Karu. Má takovou zajímavou ráznost a mnohem větší přesvědčivost než měla Denna. Takže doufám, že i druhou sérii okoření a přidá něco nového do vztahu Richard a Kahlan. Možná by to mohl být milostný trojúhelník? :)

Letní oddychový seriál, který na vás nebude tlačit a jednotlvé díly si můžete šetřit. Je to hrdinovovi, je tam příjemné obsazení a chvilkami budete sympatizovat i s Darkenem Rahlem. Prostě seriál, který vám pomůže odpočinout si od denního života a zpestřit si šedé dny.

HODNOCENÍ: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama