Continuum / 1. série

7. srpna 2012 v 21:51 | Cleo |  Seriály
Originální název: Continuum
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, thriller
Rok: 2012
Země: USA, Kanada
Hrají: Rachel Nichols, Victor Webster... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 10

Kiera Cameron vede celkem poklidný život. Tedy až na to, že žije v roce 2077. Je to rok plný nestabilit a nebezpečí. Teroristé ze skupiny Liber8 neustále vyhrožují, ž svrhnou všechny korporace, které ovládají svět. Vyhodí do povětří budovu Sadtechu, nejbohatší korparaci, která stojí za vynálezem tekutého čipu vyvinutý Alecem Sadlerem.

Tyto čipy používajá i CPS, což je něco jako policie té doby. Kiera se stane její součatí jako Ochránkyně. Má skvělou techniku, její oblek je naprosto všehoschopný. Dotykové ovládání, neprůstřelnost, možnost být neviditelná, dávat elektrické šoky, dekódovat jakékoliv heslo.

Když konečně teroristy zodpovědné za výbuch chytí, čeká je poprava. Ale oni mají jiné plány. Spustí do provozu podivné zařízení, které je všechny přenese v čase do roku 2012. Nebylo v plánu poslat i někoho dalšího, ale Kieru to přenese také. A tak je v roce 2012, úplně zmatená, v oblečení a se zbraněmi a znalostmi budoucnosti. Neváhá a přidává se k oddělení Vancouverské policie, aby všechny uprchlé teroristy pochytala. Je to jasné. Chtějí změnit budoucnost. Podaří se ale Kieře je zastavit dříve, než bude veškerá naděje zničena? I přesto, že bude mít pomocníka, který vynalezl její technologii?


Původně jsem se na seriál neplánovala dívat. Tedy samozřejmě - kolem seriálu bylo velké haló a všichni o tom mluvili jako o naději pro letní seriály. Já jsem ale měla pořád co dělat s dokoukáváním jiných seriálů, takže se pro to nenašel čas. Pak mi ale spadl internet a já zůstala odkázána jen na svůj počítač. A hle - co to tady máme - Continuum.

Zaujalo mě to už v prvních minutách. Líbil se mi ten pohled na budoucnost (i když tedy než, že bych v ních chtěla žít) i jaké veškeré technologické vynálezy si tvůrci vymysleli. Rozkládající zbraň, ten obleček - ano, ten obleček se stal mojí vášní, proto jsem téměř plakala, když se rozbil. Kamarádi si ze mě dělají srandu co se týče oblečku. Ale víte co. Jak jsem již řekla. Bylo by skvělé ho mít.

Pilot byl úžasný. I další epizody se mi líbily, neboť každá skrýval aněco nového a napínavého. Co pro mě skrývalo velký problém (a co vždycky pro mě probouzí problém) je pojetí budoucnosti. Když se vrátíme v čase, můžeme něco změnit, nebo jen vlastně tvoříme to, co se už stalo? Nebo je možnost změny a až ji provedeme, vlastně to zažijeme znovu a už se nemusíme vracet, protože jsme to už změnili? Nebo se v minulosti objevíme jako stín? Nebo by byl nějaký zákon, že nesmíme měnit minulost? To jsou otázky. A kvůli tomu jsem ráda, že neexistuje něco jako stroj na cestování v čase. Vyžaduje to příliš logiky.

Příjemně mě překvapilo obsazení. Carlos se mi neustále vybavoval jako Coop (Kupid) z Čarodějek. Kagameho (hlavní terorista) myslím že jsem viděla v Once Upon a Time? Nevím. Mladého Aleca si pamatuji ze Saving Hope. Tam neměl příliš dobrou roli. Ale to je jedno. Mám ráda kvalitní obsazení.

Finále ve mě vyvolalo miliony dalších otázek týkajících se cestování časem. Dočkala jsem se sice i úžasné akce, Kiera konečně před někým jiným než Alecem použila svůj úžasný obleček (takhle začíná posedlost, dámy a pánové) a já jsem tedy byla naprosto šťastná. Teď se modlím, aby byla druhá série a odpovědělo se na otázku. Proč?

Napínavý a akční letní sci-fi seriál, který vás nenechá vydechnout a budete se prostě musel dívat dál a dál, jako by vám to nedalo jinou možnost. Seriál má spoustu flashbacků/retrospektiv z budoucnosti (sranda, že?). Rozhodně doporučuji ke sledování.
HODNOCENÍ: 9/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Byl jsem tu! :D

Komentáře

1 Bonitka ◡‿◡✿ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 7. srpna 2012 v 21:59 | Reagovat

Krásny layout máš ! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama